Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά το GPS γιατί δε βρήσκει δορυφόρους;

 

Άσε την συσκευή ακίνητη σε ένα σημείο που βλέπει ουρανό και περίμενε. Την πρώτη φορά αργεί.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά το GPS γιατί δε βρήσκει δορυφόρους; Έχω την 10.0.0.10 έκδοση πάνω, την άλλη δεν την βρήσκει. Το google maps έβρισκε δορυφόρους αλλα δεν συνδεόταν.

 

To GPS μέσα στο σπίτι... εννοείται πως δεν πιάνει. Πρέπει να είσαι έξω για να πιάσει.

Για την τελευταία έκδοση, μπορείς να την κατεβάσεις και από το ίδιο το τηλέφωνο, εαν έχεις Wi/Fi σύνδεση. Αλλά και από το Nokia PC Suite

 

Αυτά.

:: kissonline.gr ::GREEK KISS ARMY == The hottest band in the world KISS!!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το GPS γιατί δε βρήσκει δορυφόρους;

 

Άφησε την συσκευή ακίνητη σε ένα σημείο που βλέπει ουρανό και περίμενε. Την πρώτη φορά αργεί.

Link to comment
Share on other sites

Για την αναβάθμιση, έψαξα να βρω αυτό που έλεγε στον οδηγό για αυτή την έκδοση S60 αλλά δεν το είχε και πάτησα *#0000# και να ψάξει για αναβάθμιση, συνδέθηκε με το wifi και δεν βρήκε τίποτα.

Σχετικά με το gps αρχικά για κανένα τέταρτο είχα παει και ειχα στηθεί ακήνητος έξω απο το σπίτι μου και επειδή έχει σπίτια είπα να πάω και στην ταράτσα στην οποία στήθηκα για 10 λεπτά αλλά και πάλι τίποτα. Πόση ώρα θέλει και πόσο ακίνητο πρέπει να είναι; Με τι φορά να το έχω (ανατολικά-δυτικα/βόρεια-νότια);

Ίσως να πρέπει να πάω άκρη άκρη στην ταράτσα που δεν θα επηρεάζετε απο τίποτα, αλλά τώρα φοβάμαι επειδή αρχίζει απότομα τη βροχή (πριν 15 λεπτα δεν έβρεχε καθόλου και ο ουρανός πήγενε να καθαρίσει τώρα όμως βρέχει καταρακτοδώς).

Link to comment
Share on other sites

απο σημερα τ εχω κ εγω:D

μια ερωτηση να κανω,οταν πηρατε το κινητο ειχε την ταινια που εγραφε nokia sealed πανω στο κουτι?επισης η καρτα 8 γιγα ηταν μεσα στο κινητο εγκατεστημενη ή μεσα στο κουτι και την βαλατε εσεις?

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο.:)

Ναι φυσικά και ήταν σφραγισμένο με τη γνωστή ταινία ασφαλείας της Nokia.

Και η κάρτα μνήμης ήταν μέσα στο κινητό.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

ναι είχε την ταινία και η κάρτα ήταν ήδη μέσα στο κινητό...:cool:

 

2 απορίες κ απο μένα...:O

 

έβαλα μερικά αρχεία .flv μέσα αλλα όταν τα εμφανίζει όλα μαζί ,δεν φαίνεται καποια αρχική εικόνα απο τα βίντεο για να τα ξεχωρίζω...πρεπει να πατάω μια να διαβάζω ποιο είναι και μετά να διαλέγω...έτσι θα είναι σε όλα τα .flv δλδ?

 

με ποιον τρόπο πρεπει να περάσω ένα mp3, ώστε όταν το παίζω μετά να φαίνεται και η εικόνα απο το άλμπουμ του τραγουδιού όπως σε αυτά που έχει ήδη μέσα το κινητό?

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου κουτί ναι έχει αυτοκόλλητο και γράφει nokia sealed. Και τα κουτιά που που δίνει η vodafone θα πρέπει να έχουν τέτοιο αυτοκόλλητο. H κάρτα βρίσκεται μέσα στην συσκευή απο την αρχή.

 

@centaurus Ναι έτσι θα εμφανίζονται όλα τα flv βίντεο στην έκθεση. Για να τα ξεχωρίζεις θα κάνειςαυτό ακριβώς που είπες.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

η καρτα ηταν αδεια ή ειχε μεσα τπτ?

επισης ποιο ειναι τ latest version?

Το τελευταίο firm είναι το V11.0.008

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

nice!ευχαριστω πολυ παιδια!μεγια σ ολους!

που φτιαχτηκε το κινητο σας?(εχω ενα φοβο με τα κινεζικα)

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου όπως και πολλών άλλων παιδιών είναι από Ουγγαρία.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

η καρτα ηταν αδεια ή ειχε μεσα τπτ?

Ναι είχε μερικά mp3s, βίντεο επίδειξης του κινητού καθώς και το trailer του Batman.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Το απέκτησα κ εγώ χθες.. Πολυ καλο μου φαινεται.. Παιδια εχω όμως καποιες αποριες κ αν ξέρει καποιος ας μου απαντησει:

1. Μονο τους δρομους των μεγαλων πόλεων (Αθήνα-Θεσσαλονίκη) εχουν οι χαρτες η κ αλλες μικρότερες? Εμένα μονο αυτες τις 2 εχει αναλυτικά

2. Ποια ειναι η χρέωση για να συνδεθεις στους χάρτες από τον δρομο?

3. Υπαρχει κωδικος για το "σπάσιμο" του gps?

4. Το προγραμματακι της garmin ειναι καταλληλο και δουλευει καλα στο 5800?

5. κ κατι τελευταιο:Διαβασα καπου οτι καλο θα ειναι να του κανουμε format στην αρχη, ειναι πραγματι σημαντικό? Αν ναι για ποιον λόγο κ πως γινεται και να μην χαθουν οι επαφες μου που μετεφερα με κοπο απο το ερικσον που ειχα?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Το απέκτησα κ εγώ χθες.. Πολυ καλο μου φαινεται.. Παιδια εχω όμως καποιες αποριες κ αν ξέρει καποιος ας μου απαντησει:

1. Μονο τους δρομους των μεγαλων πόλεων (Αθήνα-Θεσσαλονίκη) εχουν οι χαρτες η κ αλλες μικρότερες? Εμένα μονο αυτες τις 2 εχει αναλυτικά

2. Ποια ειναι η χρέωση για να συνδεθεις στους χάρτες από τον δρομο?

3. Υπαρχει κωδικος για το "σπάσιμο" του gps?

4. Το προγραμματακι της garmin ειναι καταλληλο και δουλευει καλα στο 5800?

5. κ κατι τελευταιο:Διαβασα καπου οτι καλο θα ειναι να του κανουμε format στην αρχη, ειναι πραγματι σημαντικό? Αν ναι για ποιον λόγο κ πως γινεται και να μην χαθουν οι επαφες μου που μετεφερα με κοπο απο το ερικσον που ειχα?

Ευχαριστω

 

1. Και στα Χανια οι δρομοι φαινονται. Δεν ξερω αν υπαρχει καποιο προβλημα και εμενα σε καποια φαση δεν μου εδειχνε τους δρομου και εβαλα το ΝΟΚΙΑ MAPS και απο κει κατεβασα τους χαρτες για την Ελλαδα και τωρα ειναι οκ.

2.Δεν υπαρχει χρεωση εκτος αν εχεις ενεργοποιημενο το AGPS που κατεβασει μερικα δεδομενα. Εγω το εχω απενεργοποιημενο και ολα δουλευουν μια χαρα.

3.Τι εννοεις σπασιμο? Αν αναφερεσαι στην φωνητικη καθοδηγηση δεν γνωρισω να υπαρχει κατι.

4.Το προγραμμα της garmin συζητειται σε αλλο topic, εγω που το εχω βαλει δουλευει τελεια.

5.Backup με το Nokia PC suite ή το OVI Suite

My soul is painted like the wings of butterflies,

Fairy tales of yesterday, will grow but never die,

I can fly, my friends!

Link to comment
Share on other sites

Για την αναβάθμιση, έψαξα να βρω αυτό που έλεγε στον οδηγό για αυτή την έκδοση S60 αλλά δεν το είχε και πάτησα *#0000# και να ψάξει για αναβάθμιση, συνδέθηκε με το wifi και δεν βρήκε τίποτα.

Σχετικά με το gps αρχικά για κανένα τέταρτο είχα παει και ειχα στηθεί ακήνητος έξω απο το σπίτι μου και επειδή έχει σπίτια είπα να πάω και στην ταράτσα στην οποία στήθηκα για 10 λεπτά αλλά και πάλι τίποτα. Πόση ώρα θέλει και πόσο ακίνητο πρέπει να είναι; Με τι φορά να το έχω (ανατολικά-δυτικα/βόρεια-νότια);

Ίσως να πρέπει να πάω άκρη άκρη στην ταράτσα που δεν θα επηρεάζετε απο τίποτα, αλλά τώρα φοβάμαι επειδή αρχίζει απότομα τη βροχή (πριν 15 λεπτα δεν έβρεχε καθόλου και ο ουρανός πήγενε να καθαρίσει τώρα όμως βρέχει καταρακτοδώς).

 

Φιλαράκι και εγώ είχα στην αρχή το ίδιο πρόβλημα. Δεν έπιανε με τίποτα. το gps. Μετά έκανα αναβάθμιση στην έκδοση 11, και hard reset το τηλέφωνο και την κάρτα μνήμης και το πρόβλημα διορθώθηκε.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με χρήστες του 5800 ΧΜ θεωρούν οτι ο ήχος είναι από τους πιο δυνατούς σε κινητά τηλέφωνα και παίζει πολύ δυνατά σε σημείο που δεν το αντέχουν. Όσον αφορα το τι περιέχει η συσκευασία :

 

θήκη για το κινητό

κάρτα μνήμης 8Gb

καλώδιο tv-out

πένα που χρησιμοποιείται σαν το stylus

το stylus

βάση για το κινητό

καλώδιο USB 2.0

ακουστικά handsfree

αυτά μπορώ να θυμηθώ έτσι γρήγορα

 

εδώ υπάρχει ένα unboxing video ---> http://symbianworld.org/1083-nokia-5800-xpressmusic-unboxing-and-first-hands-on/

Link to comment
Share on other sites

Ο ήχος από τα ηχεία είναι πολύ καλός, τα ηχεία δεν 'τρίζουν' και γενικά θεωρώ ότι αυτή την στιγμή έχει τον καλύτερο ήχο από ηχεία από όλα τα κινητά.
Βαρέθηκα με αυτά που ακούω...
Link to comment
Share on other sites

Ο ήχος από τα ηχεία είναι πολύ καλός, τα ηχεία δεν 'τρίζουν' και γενικά θεωρώ ότι αυτή την στιγμή έχει τον καλύτερο ήχο από ηχεία από όλα τα κινητά.

 

Συμφωνώ.

 

Ροκ τραγούδια που έβαλα... τα έπαιζε φοβερά.

Έχει τέλεια ηχεία.

:: kissonline.gr ::GREEK KISS ARMY == The hottest band in the world KISS!!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δοκίμασα να καλιμπράρω την οθόνη από την ανάλογη επιλογή και σαν να μου φένετε πως η δεξιά μπάρα δεν με ζορίζει τόσο στο κατέβασμα/ανέβασμα. Δεν σας το λέω και με σηγουριά μπορεί απλώς να μου φάνηκε. Ας το δοκιμάσει και άλλος να μας πει με σηγουριά.

Ρυθμήσεις-Τηλέφωνο-Εισαγωγή αφής-Βαθμονόμηση οθόνης αφής (έχει οδηγίες).

 

Σχετικά με το GPS και την έκδοση του λογισμικού, έχω την 10 και δεν μου την αναβαθμίζει ούτε απο OVI Suite ούτε απο FOTA. Δεν υπάρχει άλλη λύση;

Link to comment
Share on other sites

Ο ήχος από τα ηχεία είναι πολύ καλός, τα ηχεία δεν 'τρίζουν' και γενικά θεωρώ ότι αυτή την στιγμή έχει τον καλύτερο ήχο από ηχεία από όλα τα κινητά.

 

Μην παίρνεις και όρκο.....το έχω συγκρίνει με ένα china ενός φίλου μου και του ρίχνει αρκετά...Εγω να πω την αλήθεια τα περίμενα ποιο δυνατά

Link to comment
Share on other sites

Εγω να πω την αλήθεια τα περίμενα ποιο δυνατά

 

Δεν είναι τόσο η ένταση των ηχείων όσο η ποιότητα. Ακόμα και σε φουλ ένταση σε δύσκολα κομμάτια, δεν μπουκώνουν.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...