Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να 'στε καλά παιδιά για τις άμεσες απαντήσεις σας !!!!

 

Χίλια ευχαριστώ !!! :)

 

Σύντομα θα μπαίνω εδώ να τα λέμε, ως ευτυχής ιδιοκτήτης του... ;)

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

pan82 δοκίμασα αλλά δεν δείχνει κανένα τραγούδι, παρόλα αυτά η ελεύθερη μνήμη του τηλ είναι 2,5 μβ από 70, αφού μου στείλανε μερικα mp3 μέσω bluetooth.

που είναι τα mb οεο;;

τι εννοείς αν είναι αποθηκευμένα κομμάτια στη μνήμη του τηλεφώνου πηγαίνοντας στη διαχείριση αρχείων/μνημη τηλεφώνου/αρχεία ήχου//ψηφιακοί ήχοι θα ειναι αποθηκευμένα εκεί.

Αν τα πήρες μέσω BT που λες μήπως δε τα αποθήκευσες και τα εχεις αφήσει ακόμα στα εισερχόμενα μηνύματα;; γιατί τότε δε θα τα βλέπεις από τα εισερχόμενα πρέπει πρώτα να τα αποθηκεύσεις και από κει επιλέγεις απευθειας και τη μνήμη καρτας

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

τα βρήκα . υπάρχει ενας φάκελοσ στα μηνύματα "οι φάκελοί μου" όπου ήταν όλα τα τα τραγούδια που μου είχαν στείλει μέσω bt , ενώ τα είχα σβήσει από τα εισερχόμενα.

και το βρήκα από διαχ.τηλ.>μνημη τηλ.>επιλογες > στοιχεία >μνήμη όπου σου κάνει ανάλυση της μνήμης

Link to comment
Share on other sites

Sorry παιδιά, να ρωτήσω και τί SAR έχει για Ελλάδα (γιατί νομίζω με Αμερική υπάρχει πάντα διαφορά στα nokia) ?? :worry:

 

Το 0.97 W/kg που βρήκα στο google ισχύει, ή είναι κάποιο άλλο νούμερο μικρότερο ??

 

THANX εκ των προτέρων.

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Sorry παιδιά, να ρωτήσω και τί SAR έχει για Ελλάδα (γιατί νομίζω με Αμερική υπάρχει πάντα διαφορά στα nokia) ?? :worry:

 

Το 0.97 W/kg που βρήκα στο google ισχύει, ή είναι κάποιο άλλο νούμερο μικρότερο ??

 

THANX εκ των προτέρων.

0,99 ειναι σχετικά νορμαλ

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το σωστό είναι το 0.99 ? :worry:

ακριβώς το αναγράφει και στο ελληνικό manual

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

super το τηλ!αν και μετα το iphone το nokia δειχνει λιγο φτωχο και διαφορετικο!!!!

εκανα και μ@λ. και εσβησα τα θεματα της καρτας μνημης!!ξερει κανεις που μπορω να τα βρω?

drifting is not a crime
Link to comment
Share on other sites

Η κάρτα μνήμης δεν είχε θέματα.

Μόνο μερικά βίντεο με επίδειξη της συσκευής είχε καθώς και το trailer του The dark knight.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κατεβασα καποιες εφαρμογες απο το μενου Ληψεις του κινητου κ μου λεει οτι το πιστοποιητικο εχει ληξει..

Τι παιζει; δεν μ δεχεται καμια ημερομηνια...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

ρε παλικάρια πείτε μου κάτι, το πήρα κι εγώ σήμερα απο το πλαίσιο ως φρεσκάρισμα του Ν95. Η κοπέλα ανοιξε την συσκευασία μπροστά μου, η ταινία δεν είχε κοπεί, τσέκαρα τις διαστάσεις του γιατί δεν υπήρχε δείγμα και το πήρα όπως ήταν. Σπίτι που πήγα ανακάλυψα ότι δεν έχει οδηγίες. Συμβαίνει σε όλους αυτό?
Link to comment
Share on other sites

εχει αναφερθει και πιο πισω.φορματ το τηλ *#7370# και θα στρωσει.θα χασεις ομωε εφαρμογες μηνυματα κτλ κανε πρωτα backup

 

μπα... Το ιδιο κ μετα το *#7370#..

 

Ας δοκιμασει καποιος αν του κανει εγκατασταση

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

μπα... Το ιδιο κ μετα το *#7370#..

 

Ας δοκιμασει καποιος αν του κανει εγκατασταση

εγκαθίστανται κανονικά τις εχω περάσει όλες από το λήψη να τις δω. Λοιπόν κάνεις φορμάτ, βγάζεις κάρτα μνήμης και δοκιμάζεις πάλι, υποψιάζομαι οτι η κάρτα κανει τη ζημιά, δοκίμασε και πες. Επίσης έχεις τη 10 ή 11 version;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

εγκαθίστανται κανονικά τις εχω περάσει όλες από το λήψη να τις δω. Λοιπόν κάνεις φορμάτ, βγάζεις κάρτα μνήμης και δοκιμάζεις πάλι, υποψιάζομαι οτι η κάρτα κανει τη ζημιά, δοκίμασε και πες. Επίσης έχεις τη 10 ή 11 version;

 

Δεν ηταν η καρτα μνημης επρεπε να βαλω σωστα την ημερομηνια πριν μπω στο Ληψη(εγω την εβαζα μετα).

Ολα ΟΚ τωρα!!

:)

Δεν υπαρχει σπασμενη καμια εφαρμογη ακομη οπως το Office κ Αdobe reader?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Δεν ηταν η καρτα μνημης επρεπε να βαλω σωστα την ημερομηνια πριν μπω στο Ληψη(εγω την εβαζα μετα).

Ολα ΟΚ τωρα!!

:)

Δεν υπαρχει σπασμενη καμια εφαρμογη ακομη οπως το Office κ Αdobe reader?

δυστυχως οι συγκεκριμένες όχι...

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

ρε παλικάρια πείτε μου κάτι, το πήρα κι εγώ σήμερα απο το πλαίσιο ως φρεσκάρισμα του Ν95. Η κοπέλα ανοιξε την συσκευασία μπροστά μου, η ταινία δεν είχε κοπεί, τσέκαρα τις διαστάσεις του γιατί δεν υπήρχε δείγμα και το πήρα όπως ήταν. Σπίτι που πήγα ανακάλυψα ότι δεν έχει οδηγίες. Συμβαίνει σε όλους αυτό?

 

Όχι από Vodafone έχει μέσα τρία έγραφα στα Ελληνικά. Μιας και το πείρες από Πλαίσιο ποια έκδοση έχει περασμένη ;

Link to comment
Share on other sites

Το εβγαλε και το e-shop στο site του! 349 ευρώ!Εχει και τιμοκατάλογο για συνδεση σε όλες τις εταιρίες κινητής τηλεφωνίας!

 

Επειτέλους! Οι τιμές του στα συμβόλαια είναι άκρως φυσιολογικές. Καμία σχέση με αυτες που έχει παραθέσει το Πλαίσο..

Μόνο σε μπλε χρώμα το βλέπω όμως.. Κόκκινο πότε θα βγεί;;:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Το product code που έδωσες είναι από το μπλε μαύρο δεν κυκλοφορεί πουθενά από ότι ξέρω και σε άλλες χώρες. Στα πλάγια το κινητό σου έχει μπλε η γκρι λωρίδα ;

Τώρα για την 11 δοκίμασε και μέσω FOTA αν βρεις κανένα wifi δίκτυο.

Και εγώ, μέχρι που επικοινώνησα με τη Vodafone στην Κοζάνη, ήξερα ότι φέρνει μόνο το μπλε. Όταν τους πήρα τηλέφωνο για να δω αν το έχουν, ρώτησα και σε τι χρώμα είναι και μου είπε ότι όλα είναι σε μαύρο. Ε και το απόγευμα που πήγα να το πάρω, πράγματι ήταν σε μαύρο. Η λωρίδα είναι μπλε

Για το fota, λίγο δύσκολο είναι να το δοκιμάσω γιατί το router μου είναι ενσύρματο. Εκτός και αν το κάνω από καμία καφετέρια την ώρα που θα πίνω καφέ. :lol:

Τελικά υπάρχει και σε μαύρο χρώμα? Στη VODAFONE πάντως επιμένουν πως μόνο μπλέ έχουν.

Ρωτάω γιατί πιο πάνω αναφέρθηκε ότι κάποιος το αγόρασε μαύρο από VODAFONE.

Ό,τι να 'ναι λένε τελικά. Όπως ανέφερα και παραπάνω, το πήρα σε μαύρο.

 

Σε λίγο θα αρχίσετε να μου δημιουργείται ψυχολογικό πρόβλημα με το αν μπορώ να ξεχωρίσω το μαύρο από το μπλε! :)

 

Τελικά, με nsu δε μου βγάζει νεότερη έκδοση. Στη βοήθεια που έχει και πληκτρολογώντας το product key μου λέει ότι υπάρχει η 11 διαθέσιμη, οπότε τι κάνω εγώ τώρα.

Επίσης, το ovi suite δε μου εκτελείται και μου βγάζει παράθυρο με το εξής:

"Αυτή η εφαρμογή απαιτεί .ΝΕΤ Framework 3.5 SP1 ή νεότερη έκδοση. Για τη λήψη αυτής της απαιτούμενης ενημέρωσης, μεταβείτε στη διεύθυνση http://www.microsoft.com/downloads"

Και το nsu και το ovi, μου βγάζουν τέτοια προβλήματα από εχτές που έβαλα το sp2 beta στα vista (πριν το sp2 το nsu μου έβγαζε ότι υπάρχει αναβάθμιση). Μήπως εξαιτίας αυτού το nsu μου βγάζει ότι δεν υπάρχει νεότερη έκδοση; Δηλαδή, τι να κάνω; Να το απεγκαστατήσω το sp2 beta;

Και αυτό με τη θήκη, αν μπορεί κάποιος να μου πει, γιατί δεν εμφανίζεται φωτισμός του τηλεφώνου όταν με καλούν, ενώ μόλις το βγάλω 2-3πόντους έξω εμφανίζεται ο φωτισμός; Αν το βάλω πάλι μέσα, πάλι σκοτεινιάζει η οθόνη.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ, μέχρι που επικοινώνησα με τη Vodafone στην Κοζάνη, ήξερα ότι φέρνει μόνο το μπλε. Όταν τους πήρα τηλέφωνο για να δω αν το έχουν, ρώτησα και σε τι χρώμα είναι και μου είπε ότι όλα είναι σε μαύρο. Ε και το απόγευμα που πήγα να το πάρω, πράγματι ήταν σε μαύρο. Η λωρίδα είναι μπλε

Για το fota, λίγο δύσκολο είναι να το δοκιμάσω γιατί το router μου είναι ενσύρματο. Εκτός και αν το κάνω από καμία καφετέρια την ώρα που θα πίνω καφέ. :lol:

 

Ό,τι να 'ναι λένε τελικά. Όπως ανέφερα και παραπάνω, το πήρα σε μαύρο.

 

Σε λίγο θα αρχίσετε να μου δημιουργείται ψυχολογικό πρόβλημα με το αν μπορώ να ξεχωρίσω το μαύρο από το μπλε! :)

 

Τελικά, με nsu δε μου βγάζει νεότερη έκδοση. Στη βοήθεια που έχει και πληκτρολογώντας το product key μου λέει ότι υπάρχει η 11 διαθέσιμη, οπότε τι κάνω εγώ τώρα.

Επίσης, το ovi suite δε μου εκτελείται και μου βγάζει παράθυρο με το εξής:

"Αυτή η εφαρμογή απαιτεί .ΝΕΤ Framework 3.5 SP1 ή νεότερη έκδοση. Για τη λήψη αυτής της απαιτούμενης ενημέρωσης, μεταβείτε στη διεύθυνση http://www.microsoft.com/downloads"

Και το nsu και το ovi, μου βγάζουν τέτοια προβλήματα από εχτές που έβαλα το sp2 beta στα vista (πριν το sp2 το nsu μου έβγαζε ότι υπάρχει αναβάθμιση). Μήπως εξαιτίας αυτού το nsu μου βγάζει ότι δεν υπάρχει νεότερη έκδοση; Δηλαδή, τι να κάνω; Να το απεγκαστατήσω το sp2 beta;

Και αυτό με τη θήκη, αν μπορεί κάποιος να μου πει, γιατί δεν εμφανίζεται φωτισμός του τηλεφώνου όταν με καλούν, ενώ μόλις το βγάλω 2-3πόντους έξω εμφανίζεται ο φωτισμός; Αν το βάλω πάλι μέσα, πάλι σκοτεινιάζει η οθόνη.

 

Αφού έχει λωρίδα μπλε τότε είναι το μπλε. Το μαύρο που λέμε, είναι όλο μαυρό, δεν έχει πουθενά μπλε ;)

Link to comment
Share on other sites

συνεχιζει το προβλημα με την αναμονη της οθονης και το πλαινο κουμπι της καμερας, μετα απο 2-3 ρεσετ που στην αρχη ολα λειτουργουν , μετα παλι προβλημα.

αυριο το παω για σερβις, υπαρχει πιθανοτητα αμεσης αντικαταστασης? η να παρω αλλο τηλεφωνο? μια βδομαδα το εχω .

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ, μέχρι που επικοινώνησα με τη Vodafone στην Κοζάνη, ήξερα ότι φέρνει μόνο το μπλε. Όταν τους πήρα τηλέφωνο για να δω αν το έχουν, ρώτησα και σε τι χρώμα είναι και μου είπε ότι όλα είναι σε μαύρο. Ε και το απόγευμα που πήγα να το πάρω, πράγματι ήταν σε μαύρο. Η λωρίδα είναι μπλε

 

Ό,τι να 'ναι λένε τελικά. Όπως ανέφερα και παραπάνω, το πήρα σε μαύρο.

 

Σε λίγο θα αρχίσετε να μου δημιουργείται ψυχολογικό πρόβλημα με το αν μπορώ να ξεχωρίσω το μαύρο από το μπλε! :)

 

:D:D :lol: με κάνες και γέλασα φίλε, βασικά το μπλε έχει απλά μια μπλε γραμμή και το κόκκινο μια κόκκινη, το μάυρο πάλι έχει μαύρη γραμμή, μπλε πένα δεν είχε μέσα;;; οπότε προφανώς έχεις το μπλε μιας και το μαύρο νομίζω δε πρέπει να έχει κυκλοφορήσει πουθενά

και καλά εσύ δε το ήξερες οκ αλλά καλά σε αυτή τη vodafone πόσο άσχετοι μπορεί να είναι και να μη ξέρουν ότι η εταιρεία τους φέρνει μόνο μπλε προς το παρόν, ακόμα και στη απόδειξη που έχω από τη voda που το πήρα γράφει επάνω nokia 5800/3G+/MΠΛΕ... :p

 

συνεχιζει το προβλημα με την αναμονη της οθονης και το πλαινο κουμπι της καμερας, μετα απο 2-3 ρεσετ που στην αρχη ολα λειτουργουν , μετα παλι προβλημα.

αυριο το παω για σερβις, υπαρχει πιθανοτητα αμεσης αντικαταστασης? η να παρω αλλο τηλεφωνο? μια βδομαδα το εχω .

 

κατά αρχήν έχεις την v11;; όταν στο κάνει βγάλε τη κάρτα μνήμης και κατά 99% φτιάχνει γιατί κι εγώ μετά από 4 reset το κατάλαβα...

Δε τίθεται θέμα αντικατάστασης δεν είναι χαλασμένο κάποιο κουμπί, bug είναι

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

:D:D :lol: με κάνες και γέλασα φίλε, βασικά το μπλε έχει απλά μια μπλε γραμμή και το κόκκινο μια κόκκινη, το μάυρο πάλι έχει μαύρη γραμμή, μπλε πένα δεν είχε μέσα;;; οπότε προφανώς έχεις το μπλε μιας και το μαύρο νομίζω δε πρέπει να έχει κυκλοφορήσει πουθενά

και καλά εσύ δε το ήξερες οκ αλλά καλά σε αυτή τη vodafone πόσο άσχετοι μπορεί να είναι και να μη ξέρουν ότι η εταιρεία τους φέρνει μόνο μπλε προς το παρόν, ακόμα και στη απόδειξη που έχω από τη voda που το πήρα γράφει επάνω nokia 5800/3G+/MΠΛΕ... :p

 

 

 

κατά αρχήν έχεις την v11;; όταν στο κάνει βγάλε τη κάρτα μνήμης και κατά 99% φτιάχνει γιατί κι εγώ μετά από 4 reset το κατάλαβα...

Δε τίθεται θέμα αντικατάστασης δεν είναι χαλασμένο κάποιο κουμπί, bug είναι

την 11 εχω, εκανα και 2 φορες φορματ στη καρτα. να την βγαλω να το δουλεψω χωρις αυτη? αυτη δηλ σου δημιουργουσε το προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

την 11 εχω, εκανα και 2 φορες φορματ στη καρτα. να την βγαλω να το δουλεψω χωρις αυτη? αυτη δηλ σου δημιουργουσε το προβλημα?

εμένα βασικά έκανα φορμάτ μετά από λίγο πρόβλημα, πάλι φορμάτ πάλι πρόβλημα μετά και αντί για φορμάτ απλά αφαίρεσα τη κάρτα το άνοιξα και δούλευε ρολόι. Τώρα ήταν τυχαίο δε ξέρω απλά για δοκιμή στο είπα, αν δουλέψει έτσι σημαίνει ότι ή κάτι στη κάρτα ή η ίδια η κάρτα φταίει αν όχι κάτι άλλο

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

:D:D :lol: με κάνες και γέλασα φίλε, βασικά το μπλε έχει απλά μια μπλε γραμμή και το κόκκινο μια κόκκινη, το μάυρο πάλι έχει μαύρη γραμμή, μπλε πένα δεν είχε μέσα;;; οπότε προφανώς έχεις το μπλε μιας και το μαύρο νομίζω δε πρέπει να έχει κυκλοφορήσει πουθενά

και καλά εσύ δε το ήξερες οκ αλλά καλά σε αυτή τη vodafone πόσο άσχετοι μπορεί να είναι και να μη ξέρουν ότι η εταιρεία τους φέρνει μόνο μπλε προς το παρόν, ακόμα και στη απόδειξη που έχω από τη voda που το πήρα γράφει επάνω nokia 5800/3G+/MΠΛΕ... :p

Οκ, τότε δικό μου το λάθος. Δεν ήξερα ότι για τα χρώματα που λέτε εννοείται αποκλειστικά τη λωρίδα. Εγώ νόμιζα αναφερόσασταν σε όλο το σώμα του κινητού.

Ζητώ συγγνώμη για την παρανόηση.

Πάντως η γραφίδα είναι μαύρη.

Ναι και εμένα η απόδειξη ΜΠΛΕ γράφει, συγκεκριμένα ΜΠ.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...