Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικα το εφερε σημερα η ΕΒΓΑ εμ... η Vodafone της γειτονιας μου και περασα μια βολτα.Οι υπαλληλοι ειχαν ανοιξει ενα πακετο και το φορτιζαν τη συκευη κι ετσι μου δοθηκε η ευκαρια να το περιεργαστω λιγακι

 

Σε γενικες γραμμες η πληγηση μου φανηκε ταχυτατη για τετοια αναλυση οθονης.Λιγο η περιστροφη της οθονης αργει αλλα δεν προβληματιζει.Η οθονη ειναι μεν αρκετα ευαισθητη δλδ ενα κλικ πανω απο το LG Viewty αλλα κι ενα κλικ κατω απο το HD.Καλα το Iphone ειναι ΑΛΛΟΥ σ'αυτο τον τομεα

 

Η κατασκευη μου φανηκε στιβαρη με καλη συναρμογη των πλαστικων.Καμμια σχεση με το dummy που ειασα στα χερια μου τα Χριστουγεννα.Και πηγα αποφασισμενος να το αγορασω

 

ΑΛΛΑ,

 

προσεξα πανω δεξια στο υψος της οθονης το κενο στα πλαστικα που επισημαναν αρκετοι κι εδω μεσα και ψιλοχαλαστηκα.Φαινεται πως ειναι προβλημα μκε την παρτιδα της vodafone,ποιος ξερει?Συν του οτι το ειχε μονο σε μπλε χρωμα,δλδ εκεινη τη μπλε ριγα που απο κοντα το κανει να μοιαζει με παιχνιδι fisher price κατα την αποψη μου.Οποτε θα περιμενω για το μονοχρωμο

 

 

Σε γενικες γραμμες παντως παρα τις παιδικες ασθενειες που κατα την γνωμη καποιες ειναι τεχνητες(π.χ η καμερα θα βελτιωθει αισθητα και θυμηθειτε με) η συσκευη για τα λεφτα της ειναι σπανια ευκαιρια.Αν μπορειτε να συμβιωσετε με οθονη αφης τοτε το hardware αποζημιωνει

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ το ηχείο το περίμενα λίγο ποιο δυνατό....δεν μπορώ να πω όμως μια χαρά είναι και τώρα και σε ένταση και σε ποιότητα,ήθελα όμως και ένα κλικ παραπάνω,ίσως πρέπει να κάνω καμιά ιδιαίτερη ρύθμιση στο ισοσταθμιστεί?....Επίσης παρατηρώ κάτι περίεργο με την μπαταριά...Μπορεί να πέσει ταυτόχρονα 3 γραμμές χωρίς ιδιαίτερη χρήση.....
Link to comment
Share on other sites

παιδιά μέσα στη συσκευασία τι περιέχει; έχει κάρτα 8gb;:D

 

H συσκευασια περιλαμβανει :

* 5800 XpressMusic with pen stylus

* Battery (BL-5J)

* High Efficiency Charger (AC-8)

* Music Headset (HS-45, AD-54)

* Video-out Cable (CA-75U)

* Connectivity Cable (CA-101)

* 8 GB microSDHC card (MU-43)

* Carrying Case (CP-305)

* Stand (DT-29)

* Stylus plectrum in wrist strap (CP-306)

* Extra pen stylus

* User guide and Quick guide

* Mini DVD

http://europe.nokia.com/find-products/devices/nokia-5800-xpressmusic/specifications

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση

φανατικος κε sony ericsson το πηρα χθες απο καταστημα vodafone

οταν το εφερε ο προμηθευτης

δεν προλαβε να μπει καν στην βιτρινα

το ανοιξαμε μαζι με τον υπαλληλο

οσο το δουλευω δεν με ενθουσιαζει αλλα τεσπα

μια ερωτηση,πωσ μπορω να περασω τισ επαφες απο το sony ericsson w 910i στο nokia?

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση

φανατικος κε sony ericsson το πηρα χθες απο καταστημα vodafone

οταν το εφερε ο προμηθευτης

δεν προλαβε να μπει καν στην βιτρινα

το ανοιξαμε μαζι με τον υπαλληλο

οσο το δουλευω δεν με ενθουσιαζει αλλα τεσπα

μια ερωτηση,πωσ μπορω να περασω τισ επαφες απο το sony ericsson w 910i στο nokia?

 

Θα συνχρονισης το w910 με το outlook θα περασεις εκει τις επαφες σου και μετα θα συνχρονισης και το 5800 και θα τις παρει 1 χαρα!:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Είμαι και εγώ κάτοχος ενός 5800 :D:w00t::yahoo::clap:

Μόλις το παρέλαβα, θα το φορτίσω και κάνω αναβάθμιση. Όσο για το κενό η για τα πλαστικά που ανέφεραν κάποια παιδιά παραπάνω, δεν έχω παρατηρήσει κανένα τέτοιο πρόβλημα.

 

 

μεγεια Μενιο:) περιμενουμε εντυπωσεις και απο σενα φιλε:)

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Θα συνχρονισης το w910 με το outlook θα περασεις εκει τις επαφες σου και μετα θα συνχρονισης και το 5800 και θα τις παρει 1 χαρα!:)

 

λιγη βοηθεια ακομα θα την ηθελα

πωσ γινεται ο συγχρονισμος?

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο !!:)

Και καλα θα κανεις ...;)

Καλορίζικο Σταύρο. :)

 

Άντε, ακόμα το αναβαθμίζεις; :p :lol: Περιμένουμε εντυπώσεις.

Σας ευχαριστώ παιδιά!

Γιώργο και στα δικά σου!:lol:

 

Τι να πω... έχουν αναφερθεί τα πάντα!

Η συσκευή αν και είναι εξολοκλήρου από πλαστικό αφήνει πολύ καλή αίσθηση στο χέρι. Δεν τρίζει, δεν υπάρχει κενό πουθενά απ όπου να φαίνεται φως από τα led, ελαφρύ.

Ο ήχος από τα ηχεία του φοβερός! Από ακουστικά δεν έχω δοκιμάσει ακόμη.

 

Η πολυαγαπημένη μου S60 από την άλλη, στα καλυτέρα της!

Αν και σε 2-3 σημεία θα ήθελα καλύτερη υλοποίηση του touch UI.

 

Η κάμερα του δεν είναι και ό,τι καλύτερο... αν και πιστεύω θα διορθωθεί σε μελλοντικές αναβαθμίσεις, όπως επίσης και μερικά ψιλοκολληματάκια.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Kαλοριζικο Σταυρο :)

 

Μολης ξεμπερδεψω με το Ν82 (ελπιζω συντομα!) θα το εχω και εγω.. :O

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

παιδια και εγω το πηρα.να κανω αναβαθμηση με την υπαρχουσα μπαταρια η να περιμενω νη γινει καμια στραβη?αυτο με το κενο πανω δεξια δεν το καταλαβα που ειναι
Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο :)

 

Kαλυτερα να κανεις αναβαθμιση μονο οταν η μπαταρια της συσκευης σου ειναι πληρως φορτισμενη.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο!

Εμένα είχε 4 μπάρες όταν το έβαλα.

Ξεκίνα εσύ και αν χρειάζεται φόρτιση θα στο πει το NSU, δεν θα σε αφήσει να προχωρήσεις.

 

ΥΓ: Ευχαριστώ Γιάννη.

Και στα δικά σου!!!!:)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Δέχομαι καλορίζικα

 

Το πήρα το τιμημένο σήμερα και εγώ από κατάστημα Vodafone (Περιστέρι).

Με το που του έκανα την πρώτη φόρτιση του πέρασα και την αναβάθμιση και όλα καλά.

Η μπαταρία είναι φούλ μετά από τρομερά μεγάλη χρήση.

Πρώτες εντυπώσεις ΑΡΙΣΤΕΣ.

Link to comment
Share on other sites

thanks παιδια.αυτο με το κενο?παντως εντυπωσιακο για τα 350 που εχει...δυσκολη η μεταβαση απο το Ν95-2.η μονη διαφορα φαινετε στο οτι το Ν95-2 ηταν σαφεστατα πιο γρηγορο και αυτο ισως λογω επεξεργαστη...καλοριζικο σε ολους
Link to comment
Share on other sites

Πάτα *#0000# και αναζήτηση ενημέρωσης. Ή, το συνδέεις με τον υπολογιστή με pc suite mode, τρέχεις το software updater και ακολουθείς τις οδηγίες.
Link to comment
Share on other sites

thanks παιδια.αυτο με το κενο?παντως εντυπωσιακο για τα 350 που εχει...δυσκολη η μεταβαση απο το Ν95-2.η μονη διαφορα φαινετε στο οτι το Ν95-2 ηταν σαφεστατα πιο γρηγορο και αυτο ισως λογω επεξεργαστη...καλοριζικο σε ολους

 

Διαφωνώ πως ταχύτερο είναι το N95-8gb μιάς και είμαι κάτοχος και η 2ημερη εμπειρία μου με το νέο μας TUBE μου δείνει το αντίθετο...

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανεις τι γίνεται με τα nokia maps?

Ισχυει η 3μηνη δωρεαν φωνητική πλοήγηση? ή πρέπει να πληρώσεις απο την αρχή?

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ παιδιά!

Γιώργο και στα δικά σου!:lol:

 

Τι να πω... έχουν αναφερθεί τα πάντα!

Η συσκευή αν και είναι εξολοκλήρου από πλαστικό αφήνει πολύ καλή αίσθηση στο χέρι. Δεν τρίζει, δεν υπάρχει κενό πουθενά απ όπου να φαίνεται φως από τα led, ελαφρύ.

Ο ήχος από τα ηχεία του φοβερός! Από ακουστικά δεν έχω δοκιμάσει ακόμη.

 

Η πολυαγαπημένη μου S60 από την άλλη, στα καλυτέρα της!

Αν και σε 2-3 σημεία θα ήθελα καλύτερη υλοποίηση του touch UI.

 

Η κάμερα του δεν είναι και ό,τι καλύτερο... αν και πιστεύω θα διορθωθεί σε μελλοντικές αναβαθμίσεις, όπως επίσης και μερικά ψιλοκολληματάκια.

την "today screen" μπορεις να την παραμετροποιησεις σαν τα windows mobile(με εφαρμογες καιρου,εορτολογιο κλπ)?η μπαινουν αυτα που θελει η νοκια παλι μονο?
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να προσθέσεις/αφαιρέσεις κάτι. Επιλέγεις είτε την μπάρα των επαφών που σου δείχνει 4 επαφές που ορίζεις εσύ ή την κλασική απο τα FP1 ενεργή αναμονή.
Link to comment
Share on other sites

Διαφωνώ πως ταχύτερο είναι το N95-8gb μιάς και είμαι κάτοχος και η 2ημερη εμπειρία μου με το νέο μας TUBE μου δείνει το αντίθετο...

 

τεσπα δεν ειναι το καταλληλο θεμα για συγκριση αλλα δε κολλουσε πουθενα.μετα απο φορματ ηταν σφαιρα.αλλα ακομα ειναι αρχη για μενα δεν εχω προλαβει να το επεξεργαστω καλα.και μονο που γλυτωσα απο αυτο του ανοιξε κλεισε με το slide ηρεμησα....

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερετε αν κ ποτε θα το φερει ο γερμανος κ ποσο θα κρατησει το "time exclusive" της vodafone γτ εχω επιδοτηση απο cosmote κ το θελω ΤΩΡΑ!!!
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανεις τι γίνεται με τα nokia maps?

Ισχυει η 3μηνη δωρεαν φωνητική πλοήγηση? ή πρέπει να πληρώσεις απο την αρχή?

Επίσης ξέρει κανείς πως μαρκάρουμε πολλά μηνύματα μαζί προκειμένου να τα διαγράψουμε? (στο Ν78 π.χ. γίνεται με #)

Link to comment
Share on other sites

Τo κινητό είναι ΆΦΑΝΤΟ στην Θεσσαλονίκη :down:

Πήγα σε 2 κεντρικά καταστήματα της Βόδα, πήρα και τηλ σε αλλα 3 και δεν τo είχε κανενα:(

Είναι τουλάχιστον εκνευριστικό να βλέπεις να το διαφημίζουν στη TV και να μη τo βρίσκεις να τo αγοράσεις.:mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...