Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πήγαινε στη ρύθμιση Επαφές - Ρυθμίσεις - Επαφές προς προβολή και απενεργοποίησε το Μνήμη SIM. Αν συνεχίζει να στο κάνει, θα σου πρότεινα να σβήσεις τις επαφές απο την SIM. Η συσκευή διαβάζει τον αριθμό απο 2 επαφές και δεν μπορεί να βγάλει το όνομα.

 

Έφτιαξε!!! Σε ευχαριστώ ΠΟΛΥ!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Πριν καμια ωρα το κινητο εκλεισε απο μπαταρια..Δεν το ειχα προσεξει κ γω και το ανοιγω νομιζοντας οτι ειχε κλεισει χωρις λογο..Αφου το ενεργοποιησα κλεινει μετα μονο του..Το βαζω να φορτισει,το ανοιγω και μου ζητησε ωρα και ημερομηνια..:wacko:Τωρα λειτουργει ομως μια χαρα..

 

Προφανώς πρόκειται για μεμονομένο περιστατικό. Μην σε ανησυχεί.

 

Το 'χει κανει και σε μενα δυο φορες ως τωρα αλλα: 1 φορα με την 11 και μια με την 20. με την 21 δεν το εμφανισε προς το παρων.

Link to comment
Share on other sites

Εχω το κινητο 5 μερες και σημερα δυστυχως το ειχα στην τσεπη μου και καπου το ζορισα και εσπασε η οθονη εσωτερικα. τι λετε φτιαχνεται? να το παω σε αλφα κοπι? και ποσο λετε να στοιχησει?
Link to comment
Share on other sites

Εχω φτάσει τις 79 εφαρμογές εγκατεστημένες μαζί με αυτές που έρχονται με το τηλέφωνο και τα παιχνίδια και αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα, τα εικονίδια που είναι τελευταία δεν εμφανίζονται σε landscape mode αλλα μονο σε portrait. Πήγα στην επιλογή "οργάνωση", άλλαξα τα τελευταία και έβαλα άλλα, τώρα δεν εμφανίζονται αυτά:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Εχω φτάσει τις 79 εφαρμογές εγκατεστημένες μαζί με αυτές που έρχονται με το τηλέφωνο και τα παιχνίδια και αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα, τα εικονίδια που είναι τελευταία δεν εμφανίζονται σε landscape mode αλλα μονο σε portrait. Πήγα στην επιλογή "οργάνωση", άλλαξα τα τελευταία και έβαλα άλλα, τώρα δεν εμφανίζονται αυτά:wacko:

 

Έχει ξαναναφερθεί

Αν κάνεις κύλιση με το χέρι θα εμφανιστούν

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε ολους! Σας διαβάζω καιρό αλλά δεν είχα γραφτεί στο forum....

 

Το τηλέφωνο το έχω και εγώ κάτι παραπάνω από 2 μήνες και μπορώ να πω οτι είναι πολύ καλό για τα λεφτά που ζητάει (έστω και αν το πήρα 350:X).

 

Επειδή διαβάζω για το πρόβλημα με την sim της vodafone, μου προτάθηκε σε άλλο forum να βάλω μια εικόνα υποδοχής και όντως δούλεψε, πλέον μετά το σήμα της nokia και το how are you εμφανίζει την εικόνα και ακόμα και αν δεν πατήσω το εντάξει το κόκκινο και το κουμπί της κάμερας δουλεύει μια χαρά!!!

Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE /Corsair RM850x/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250GB/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech MX Master 3/Dell UP2716+SE2419/

MyFlickr

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα προβλημα με το κινητο μου...οταν κλειδωνω τα πληκτρα με το πλαινο διακοπτη, μετα οταν παω να τα ξεκλειδωσω, αργει πολυ να φορτωσει, σε εκνευριστικο βαθμο....αυτο δν μου το εκανε πριν 2 μερες...εκανα hard format, αλλα τπτ....υπαρχει καμια αλλη λυση???

ευχαριστω

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

2 πραγματάκια..

 

α) Έχω ΜΕΓΑΛΟ πρόβλημα με τα hands free και ήθελα να δω αν το έχει και άλλος. Το είχα από την αρχή που το πήρα αλλά όχι σε τέτοιο βαθμό. Όταν το πρωτοέβαλα ακουγόταν μόνο από το ένα αυτί και νόμισα ότι είχε πρόβλημα. Έτσι όπως ήταν συνδεδεμένο, το στριφογύρισα λίγο και τελικά έπαιξε και στα δύο. Τώρα τελευταία όμως το κακό έχει παραγίνει και πρέπει να το πιέζω προς τα μέσα για να ακούω και από τα δύο! Το είχε άλλος αυτό το πρόβλημα;

 

β) Επίσης...Έβαλα ένα βίντεο στο κινητό. Το άκουσα από το κανονικό ηχείο, τέρμα δυνατά. Μετά βάζω τα handsfree (ακουγόταν και από τα 2) αλλά δεν είχε όση ένταση είχε το ηχείο. Έτσι είναι;

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα προβλημα με το κινητο μου...οταν κλειδωνω τα πληκτρα με το πλαινο διακοπτη, μετα οταν παω να τα ξεκλειδωσω, αργει πολυ να φορτωσει, σε εκνευριστικο βαθμο....αυτο δν μου το εκανε πριν 2 μερες...εκανα hard format, αλλα τπτ....υπαρχει καμια αλλη λυση???

ευχαριστω

και εμένα μου συμβαίνει αυτό και είναι πολύ σπαστικό.Συνήθως εμένα μου συμβαίνει όταν το τηλέφωνο ζεσταθεί (είτε απο πολύ ώρα ομιλίας είτε αν το αφήσω στο ήλιο).Τί μπορεί να φταίει?Μήπως πρέπει να το πάμε Nokia?

Link to comment
Share on other sites

@O_O Μάλλον έχει πρόβλημα το κομμάτι καλωδίου που περιέχει τα ακουστικά. Βάλε άλλες ψείρες κ δες αν συνεχίζει το πρόβλημα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

@mamis13, O_O Μάλλον έχει πρόβλημα το κομμάτι καλωδίου που περιέχει τα ακουστικά. Βάλτε άλλες ψείρες κ δείτε αν συνεχίζει το πρόβλημα.

 

εμενα μου μυριζει για χαλασμένη υποδοχή βύσματος αφου λέει ότι πρέπει να το πιέζει μέσα για να παίξει σωστα.

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας. Χτες αγορασα και εγω το 5800 και σημερα θα το δοκιμασω οποτε ευχηθειτε μου καλη τυχη. Ειναι το πρωτο μου Symbian κινητο. :)

Τυχων αποριες, μετα :p

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο και καλως μας ηλθες.. :)

 

Για αρχη διαβασε το S60 5th Edition Platform FAQ θα σε βοηθησει αρκετα και περισσοτερο τωρα που ειναι το πρωτο σου symbian:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=228724

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

@dimitrisioak Έχεις δίκιο, πολύ πιθανόν να φταίει η υποδοχή του controller ή το βύσμα του υπόλοιπου κομματιού. @O_O Το καλύτερο είναι να δοκιμάσεις να συνδέσεις ακουστικά με βύσμα 3.5mm με ή χωρίς controller και να δεις αν συνεχίζει το πρόβλημα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, 1ο ποστ αν και σχετικά παλιό μέλος.

Ζαχαρώνω και εγώ το 5800 και παρακολουθώ με ενδιαφέρον την συζήτηση μέχρι να "ψηθώ" να το αγοράσω τελικά. :lol:

To buy or not to buy ?

 

cu

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.7.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Ηηηηηηήρθεεεε!!! Βέβαια, πήρα το κόκκινο τελικά γιατί το μαύρο το κόβω να έρχεται σε κάνα δίμηνο στη Wind.

 

Ελπίζω να μη συναντήσω τα προβλήματα που συναντήσατε μερικοί... Θα κάνω τώρα μια αναβάθμιση το sw και μετά θα περάσω τηλέφωνα κτλ κτλ. Είμαι πολύ ενθουσιασμένος και ελπίζω να μην αλλάξει αυτό... :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε ολους! Σας διαβάζω καιρό αλλά δεν είχα γραφτεί στο forum....

 

Το τηλέφωνο το έχω και εγώ κάτι παραπάνω από 2 μήνες και μπορώ να πω οτι είναι πολύ καλό για τα λεφτά που ζητάει (έστω και αν το πήρα 350:X).

 

Επειδή διαβάζω για το πρόβλημα με την sim της vodafone, μου προτάθηκε σε άλλο forum να βάλω μια εικόνα υποδοχής και όντως δούλεψε, πλέον μετά το σήμα της nokia και το how are you εμφανίζει την εικόνα και ακόμα και αν δεν πατήσω το εντάξει το κόκκινο και το κουμπί της κάμερας δουλεύει μια χαρά!!!

 

Έχει αναφερθεί και εδώ πολύ καιρό..

Link to comment
Share on other sites

Έχει αναφερθεί και εδώ πολύ καιρό..

 

Sorry θα μου διέφυγε, τόσες σελίδες:O:rolleyes:

Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE /Corsair RM850x/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250GB/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech MX Master 3/Dell UP2716+SE2419/

MyFlickr

Link to comment
Share on other sites

Princeofabyss, με το που ολοκληρωθεί η αναβάθμιση,κανε φορματ σε τηλέφωνο και κάρτα και ξεκινά να γεμίζεις το κινητό σου από την αρχή. Παρόλο που είναι καινούριο, βοηθάει παρά πολύ ένα φορματ.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ποτέ δεν είχα πρόβλημα με το ακουστικό εδώ 4 μήνες που έχω το 5800, ούτε παρατήρησα καμία διαφορά στο ακουστικό.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Η sim μου είναι 2 σε 1. Όταν έβαλα το 2ο νούμερο και πήρα μνμ από την ίδια επαφή, μου εμφάνισε κανονικά το όνομα της επαφής στα εισερχόμενα , αλλά μόνο στα μηνύματα που έλαβα στη 2η κάρτα, ενώ όσα είχαν έρθει στη πρώτη κάρτα είχανε μείνει με το +3069....κτλ!
epidi sintoma thelo na paro ke ego to kinito ke na xoso sim 2 se 1 pira ke rotisa ti vodafone

 

mu ipan oti to sigekrimeno kinito opos ke pola ala gnosta den ipostirizi 2 se 1 sim. den mu fanike poli sxetiki i kopela omos

 

ti texnologia prepi na exi to kinito gia na kani auti ti liturgia?

 

ine to programa together, btw

 

 

 

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα greeklish και να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...