Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα...τελικά το πρόβλημα με το κουμπί της κάμερας οφείλεται στη κάρτα sim της vodafone!Αν πατήσει κάποιος 'εντάξει' μέτα δεν θα αντιμετωπίζει πρόβλημα!Πολύ χρήσιμη η τελευταία αναβάθμιση!Αν ανοίξω το κινητό για τη σχισμή,λήγει αυτόματα η εγγύηση?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εννοείται.

Αρκεί να το πάρουν χαμπάρι αν χρειαστεί ποτέ να το πας για service.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

η sim της vodafone εξακολουθει να δημιουργει προβληματα στο κιν..

παρατηρησα οτι οταν βγαζει το μηνυμα "welcome to vodafone" αν δεν πατήσεις "εντάξει" τοτε δν λειτουργει το κοκκινο κουμπι ουτε το κουμπι της καμερας.

 

Οντως ετσι ειναι...δημιουργει προβληματα......μονο οπως λες απα πατησεισ το ενταξει λειτουργουν ολα κανονικα...

 

Επισησς μετα την αναβαθμιση η οποια φαινεται παρα πολυ καλη εκανα και ενα hard reset και ετσι πλεον φαινεται και το λεξικο....

Link to comment
Share on other sites

Nαι οντως με hard format εμφανιστηκε το "βιβλιο" :) Δεν ξερω σε αλλους αλλα σε μενα μετα την αναβαθμιση βγηκε πανω αριστερα κοντα στο εικονιδιο που δειχνει τις μπαρες του σηματος, οχι το 3G που ειχα μερχι τωρα αλλα το 3,5G !!!!!!! Tι ειν τουτο παλι???:lol::lol::lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

η sim της vodafone εξακολουθει να δημιουργει προβληματα στο κιν..

παρατηρησα οτι οταν βγαζει το μηνυμα "welcome to vodafone" αν δεν πατήσεις "εντάξει" τοτε δν λειτουργει το κοκκινο κουμπι ουτε το κουμπι της καμερας.

 

Καλημέρα...τελικά το πρόβλημα με το κουμπί της κάμερας οφείλεται στη κάρτα sim της vodafone!Αν πατήσει κάποιος 'εντάξει' μέτα δεν θα αντιμετωπίζει πρόβλημα!Πολύ χρήσιμη η τελευταία αναβάθμιση!Αν ανοίξω το κινητό για τη σχισμή,λήγει αυτόματα η εγγύηση?

 

Λοιπόν δεν θα κρατηθώ άλλο και θα το πω..

Στις τελευταίες 10 σελίδες πρέπει να διάβασα 15 φορές (μπορεί και παραπάνω) για το πρόβλημα με τις κάρτες της vodafone..

Έλεος ρε παιδιά πριν γράψουμε κοιτάμε αν το έχει πει κανένας..

Το forum δεν είναι για να γράφουμε μόνο αλλά και για να διαβάζουμε..

Μέσα σε λιγότερο από 12 ώρες έχουν γραφτεί πάνω από 10 σελίδες και μέσα σ'αυτές μόνο τα 5 post έχουν ουσία..

Έλεος και πάλι έλεος..

Ειδικά η τελευταία περίπτωση που έχω κάνει quote είναι τραγική..

Είναι συνεχόμενα post με 1.5 ώρα διαφορά...

Υπάρχει κουμπί στο forum που σε βάζει να γράφεις χωρίς να δεις το τελευταίο post? Έλεος..

 

Sorry για την παρατήρηση αλλά εκνευρίστηκα γιατί έκατσα να διαβάσω 10+ σελίδες και διάβασα 20 καταφατικές απαντήσεις για το θέμα των sim.

Ούτε ένα δεν ήταν του τύπου: "Ναι δίκιο έχεις αυτό συμβαίνει με την κάρτα"

Όλα έλεγαν: "Παιδιά βρήκα λύση..Τελικά το πρόβλημα λύνεται έτσι.."

Link to comment
Share on other sites

Nαι οντως με hard format εμφανιστηκε το "βιβλιο" Δεν ξερω σε αλλους αλλα σε μενα μετα την αναβαθμιση βγηκε πανω αριστερα κοντα στο εικονιδιο που δειχνει τις μπαρες του σηματος, οχι το 3G που ειχα μερχι τωρα αλλα το 3,5G !!!!!!! Tι ειν τουτο παλι???

Αυτό υπήρχε και πριν.

Το εμφανίζει όταν είσαι σε περιοχή που καλύπτεται από 3,5G (HSDPA).

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Οποιος εκανε αναβαθμιση και δεν του εμφανισε το λεξικο και δεν θελει να κανει hard format μπορει να κανει εγκατσταση ενα αρχειο .sis μετα θα του το εμφανισει!
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα,διαβασα σε 1 αλλο φορουμ οτι βγηκε εχθες η πολυποθητη επισημη αναβαθμιση της νοκια για το 5800.. Η ερωτηση που εχω ειναι η εξης: αν κανψ update κατευθειαν απο το εικονιδιο στο κινητο,θα χασω τα παντα που εχω μεσα? και ερωτηση νο2: Εχω ακουσει οτι καλο ειναι να κανω backup στον υπολογιστη ολα τα δεδομενα που εχω στο κινητο και στην καρτα του. Τι κανω,κανονικα cut-paste σε 1 φακελο? καποιοι φακελοι δεν ειναι του συστηματος του κινητου? Ποιους μεταφερω? Και επισης, με το Garmin και τα αλλα σπασμενα προγραμματα, πρεπει να τα ξανασπασω απο την αρχη?? (Συγνωμη για τις χαζες ερωτησεις μου,αλλα ειμαι λιγο newbie...)
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν χανεις κατι αμα κανεις αναβαθμιση.Αλλα αμα θελεις να κανει back up το κανεις μεσα απο το pc suite και οχι με copy paste.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό υπήρχε και πριν.

Το εμφανίζει όταν είσαι σε περιοχή που καλύπτεται από 3,5G (HSDPA).

 

A, συγνωμη , απλα το ανεφερα διοτι πριν δεν το ειχα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν δεν θα κρατηθώ άλλο και θα το πω..

Στις τελευταίες 10 σελίδες πρέπει να διάβασα 15 φορές (μπορεί και παραπάνω) για το πρόβλημα με τις κάρτες της vodafone..

Έλεος ρε παιδιά πριν γράψουμε κοιτάμε αν το έχει πει κανένας..

Το forum δεν είναι για να γράφουμε μόνο αλλά και για να διαβάζουμε..

Μέσα σε λιγότερο από 12 ώρες έχουν γραφτεί πάνω από 10 σελίδες και μέσα σ'αυτές μόνο τα 5 post έχουν ουσία..

Έλεος και πάλι έλεος..

Ειδικά η τελευταία περίπτωση που έχω κάνει quote είναι τραγική..

Είναι συνεχόμενα post με 1.5 ώρα διαφορά...

Υπάρχει κουμπί στο forum που σε βάζει να γράφεις χωρίς να δεις το τελευταίο post? Έλεος..

 

Sorry για την παρατήρηση αλλά εκνευρίστηκα γιατί έκατσα να διαβάσω 10+ σελίδες και διάβασα 20 καταφατικές απαντήσεις για το θέμα των sim.

Ούτε ένα δεν ήταν του τύπου: "Ναι δίκιο έχεις αυτό συμβαίνει με την κάρτα"

Όλα έλεγαν: "Παιδιά βρήκα λύση..Τελικά το πρόβλημα λύνεται έτσι.."

 

τουλαχιστον τα post ειναι on topic και οχι off..

Link to comment
Share on other sites

Εμένα έπαιξε μια φορά μετά την αναβάθμιση στην 20.0.κάτι το GPS και τώρα μετά απο Hard Format τίποτα. Μου την έχει δώσει τόσο που σκεύτομαι να το γυρίσω πίσω. Όσοι την περάσατε δουλέβει το GPS;
Link to comment
Share on other sites

Εμένα έπαιξε μια φορά μετά την αναβάθμιση στην 20.0.κάτι το GPS και τώρα μετά απο Hard Format τίποτα. Μου την έχει δώσει τόσο που σκεύτομαι να το γυρίσω πίσω. Όσοι την περάσατε δουλέβει το GPS;

 

Το GPS δουλεύει άψογα,κλειδώνει και απίστευτα γρήγορα δορυφόρους, μια χαρούλα! :)

Άντε και σύντομα να έχουμε το Garmin για touch συσκευές και όλα τελιότερα! :)

Μετά την αναβάθμιση το 5800 όλα δουλεύουν άψογα.Με την επόμενη που θα ασχοληθουν και περισσότερο με την κάμερα ακόμα καλύτερα.

Νομίζω πως μέχρι επίσημα να κυκλοφορίσει το Ν97 θα έχουμε ακόμα μία καλυτέρευση του firmware.

Link to comment
Share on other sites

τουλαχιστον τα post ειναι on topic και οχι off..

 

Ναι ρε παιδιά και το πως μπαίνει η μπαταρία στο τηλέφωνο είναι ontopic αλλά δεν θα το πει και ο καθένας ξεχωριστά..

Foz εννοείται πως δεν έχω τίποτα μαζί σου έτσι:p

Απλά είδα 10 σελίδες και λέω κάτι σημαντικό κινείται αλλά ξενέρωσα και στο τέλος μόλις είδα το επόμενο ακριβώς post εκνευρίστηκα.. :lol:

Ούτε με το blackjohn11 έχω τίποτα απλά έτυχε να είστε οι τελευταίοι..:D

 

Πάντως για ενημέρωση να ξέρετε οτι αυτό με τη sim και το αν θα πατήσεις στο μήνυμα γινόταν και στα παλιότερα firmware.. Τουλάχιστον στο v.11 που είχα εγώ..

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μου κολλάει στο σημείο αυτό ρε παιδιά και μάλιστα μου βγάζει 2 menu.

Ένα το how are you και ένα άλλο με τις υπηρεσίες της vodafone.

 

Το μόνο πρόβλημα που αντιμετώπισα ήταν ότι δεν μπορούσα να του κάνω update, ούτε μέσω του Nokia updater γιατί την ώρα που πήγαινε να περάσει το firmware κόλλαγε και έκλεινε και το πρόγραμμα και το κινητό... (μου είχε κάνει update το πρόγραμμα, αλλά δεν είχε ζητήσει επανεκκίνηση υπολογιστή...) Μόλις έκανα επανεκκίνηση, μπήκε με την μία.

Του έκανα και ένα format για να εμφανίσει το λεξικό και ότι άλλο ίσως να χρειαζόταν και τέλος του πέρασα το backup που είχα κάνει στην κάρτα μνήμης γιατί το OVI δεν ήθελε με την καμία να μου κάνει restore. (το αναβάθμησε και αυτό)

 

Ερώτηση. Το Garmin που λέτε όλοι, υποστηρίζει και φωνητικές οδηγίες όπως το nokia maps; έχει και να σου βρίσκει και ενδιαφέροντα μέρη ή πολλά ζητάω;

 

Ελπίζω στην επόμενη αναβάθμηση να φτιάξουν και την πολλαπλή επιλογή...

Ας βάλουν αντί για το μολυβάκι που είχαμε σε άλλα κινητά (6680) κάποιο από τα 2 κουμπιά του ήχου... Το δοκίμασα και δεν κάνουν τίποτα άρα δεν θα χαλάσει και κάτι άλλο.

Mobile : iPhone 12 ProMax 256GB Pacific Blue / iOS 14.2 (A2411)
Provider : Vodafone GR Giga Unlimited Ultra
===
Tablet : iPad  Pro 5th Gen 12.9" Wi-Fi/LTE 2021 256GB: iOS 15.2.1

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση. Το Garmin που λέτε όλοι, υποστηρίζει και φωνητικές οδηγίες όπως το nokia maps; έχει και να σου βρίσκει και ενδιαφέροντα μέρη ή πολλά ζητάω;

 

Έχει φωνητικές οδηγίες (είναι λίγο σπαστικές βέβαια όταν είναι συχνές :/) και έχει αρκετά POI (σημεία ενδιαφέροντος) και μπορείς να βάλεις και δικά σου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Πριν την αναβαθμηση, πρωτου μπω στο ιντερνετ, με ρωτουσε αν θα μπει απο το ασυρματο η απο το δικτυο. Μετα την αναβαθμηση, δεν ρωτα, αμεσως μπαινει με του δικτυου. Καμια βοηθεια;

 

edit: το βρηκα, μεσω τις ρυθμισεις του προγραμματος που μπαινει στο ιντερνετ, στις γενικες ρυθμισεις, στον τροπο συνδεσης, εβαλα ερωτηση παντα.. Σε περιπτωση που καποιος αλλος εχει απορια.. ;)

Link to comment
Share on other sites

@dosman και @macabre_sunsets

 

Για το garmin και το nokia maps υπαρχουν τα επισημα θεματα. Καλυτερα να συνεχισετε εκει την συζητηση.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Μήπως το πρόβλημα μου με το GPS είναι πρόβλημα της κάρτας μνήμης; αλλα αν την βγάλω πως θα βρει τους χάρτες;;
Link to comment
Share on other sites

Θα τους ξανα φορτωσεις:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2649523#post2649523

 

Συνεχεια στο επισημο θεμα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Μια λύση για το πρόβλημα στην εκκίνηση με τη sim της vodafone είναι η εξής:

 

Ρυθμίσεις -> Τηλέφωνο -> Προβολή -> Σημ. ή λογότ. υποδοχής

 

επιλέξτε "Κείμενο" και γραψτε ότι θέλετε. Κάνετε επανεκκίνηση και θα δείτε ότι (μάλλον) δεν θα κολάει πια. Τουλάχιστον σε μένα δούλεψε.

 

Ελπίζω να βοήθησα κάποιους.

Link to comment
Share on other sites

στο Ovi μπορω να κρατησω back up απο τις επαφες μου? πως?

 

και κατι αλλο. οταν ανοιγω την εφαρμογη χαρτες μου λεει αν θελω να συνδεθει με wind. παταω οχι και περιμενω να βρει δορυφορους, αλλα δε κανει τιποτα. ειναι λογικο αυτο?

 

edit: ακυρο για το gps. αν μπορει καποιος να μοθ απαντησει για το πως κανω back up . thanks

Link to comment
Share on other sites

Στην συγκεκριμενη σελιδα εχω γραψει 2 φορες οτι για τους χαρτες υπαρχει Επισημο θεμα. Μαλλον πρεπει να αρχισω να διαγραφω μηνυματα για να το καταλαβετε.

 

@gv_liou δεν το γραφω για εσενα αλλα για ολους.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ποσο ανηδικευτοι μπορει να ειναι στα nokia store.... ελεος. Πηγα σημερα το κινητο εκει και μου ειπαν να τους παρω σε δυο μερες τηλεφωνο να μου πουν για το γκρι πλαισιο που μου εμφανιζε πανω δεξια γωνια.
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...