Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ok, το κοίταξα και είναι το 0559395, οπότε (κοιτάζοντας την πρώτη σελίδα) δε νομίζω να έχω πρόβλημα.

Πάντως, πριν λίγο που κοίταξα με το nsu δε μου βγάζει καινούρια έκδοση, μου λέει ότι έχω την τελευταία. Μήπως ετοιμάζουν να ανεβάσουν επόμενη έκδοση και για αυτό απέσυραν την 11;

Και ένα τεχνικό ζήτημα. Ωραία τη βάλαμε την κάρτα sim μέσα. Αλήθεια, όμως, πώς βγαίνει; Γιατί δεν έχει από πουθενά να την τραβήξεις.

 

Το product code που έδωσες είναι από το μπλε μαύρο δεν κυκλοφορεί πουθενά από ότι ξέρω και σε άλλες χώρες. Στα πλάγια το κινητό σου έχει μπλε η γκρι λωρίδα ;

Τώρα για την 11 δοκίμασε και μέσω FOTA αν βρεις κανένα wifi δίκτυο.

 

εμενα ποτε δεν μου παρουσιασε τετοια προβληματα , απο την 1η μερα που πηρα το κινητο , το αναβαθμισα στην 11 μετα ενα format και απο τοτε λειτουργει αψογα και ταχυτατα σε ολα του !!!

 

Τυχερός είσαι !

Link to comment
Share on other sites

Νάτο και στο YOU: http://tinyurl.com/abvmkq

 

καλημερα και απο εμενα. ψαχνω σε ολα τα καταστηματα Vodafone για να το βρω και δεν υπαρχει σε κανενα. Ξερετε τι μπορω να κανω για να παρω και εγω αυτο το παιχνιδακι?????? ολα τα καταστηματα μου λενε οτι παραλαμβανουνε σε 20 μερες τα επομενα κοματια.:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

Στα FNAC στο MALL ειχε χτες 6 τεμαχια!

 

Δεν ειχε να το περιεγραστεις,ηταν ολα μεσα σε μια γυαλινη βιτρινα στο κουτι τους,τιμη δεν προσεξα.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Στα FNAC στο MALL ειχε χτες 6 τεμαχια!

 

Δεν ειχε να το περιεγραστεις,ηταν ολα μεσα σε μια γυαλινη βιτρινα στο κουτι τους,τιμη δεν προσεξα.

 

ξερουμε αν ειναι ελληνικα η παραλληλης εισαγωγης?;)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια,εσεις που εχετε τοσα προβληματα,μηπως το ξεπατωνετε το τηλ σε εφαρμογες και install-uninstall :cry:και τρωει τοσα κολληματα:wacko:???εμενα μια χαρα ειναι,κανενα προβλημα απολυτως με λογικη χρηση παντα.το λεω γιατι παλια που ειχα το αειμνηστο 7650 το ειχα λιωσει να δοκιμαζω οποια καινουρια εφαρμογη και παιχνιδι εβγαινε και φυσικα μετα μου παρουσιαζε κατι πολυ κουλα προβληματα και ετρεχα για ανβαθμισεις.εκτος αν εδω μεσα ειμαστε καμια 20αρια τοσο τυχεροι που πεσαμε στα καλα κομματια!:blink: τι να πω??:D
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια,εσεις που εχετε τοσα προβληματα,μηπως το ξεπατωνετε το τηλ σε εφαρμογες και install-uninstall :cry:και τρωει τοσα κολληματα:wacko:???εμενα μια χαρα ειναι,κανενα προβλημα απολυτως με λογικη χρηση παντα.το λεω γιατι παλια που ειχα το αειμνηστο 7650 το ειχα λιωσει να δοκιμαζω οποια καινουρια εφαρμογη και παιχνιδι εβγαινε και φυσικα μετα μου παρουσιαζε κατι πολυ κουλα προβληματα και ετρεχα για ανβαθμισεις.εκτος αν εδω μεσα ειμαστε καμια 20αρια τοσο τυχεροι που πεσαμε στα καλα κομματια!:blink: τι να πω??:D

E καλά αυτό είναι εν μέρει αλήθεια απλά αν δε δοκιμάσουμε τώρα να παίξουμε με ότι κυκλοφορεί πότε θα το κάνουμε;; εγώ πχ φορτώνω πολλά να δω τι θέλω και κάποια στιγμή θα κάνω ένα φορμάτ και θα εγκαταστήσω αυτά που χρειάζομαι μόνο

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Το εβγαλε και το e-shop στο site του! 349 ευρώ!Εχει και τιμοκατάλογο για συνδεση σε όλες τις εταιρίες κινητής τηλεφωνίας!
Link to comment
Share on other sites

Το εβγαλε και το e-shop στο site του! 349 ευρώ!Εχει και τιμοκατάλογο για συνδεση σε όλες τις εταιρίες κινητής τηλεφωνίας!

Και το Πλαίσιο

http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=1212613&isnew=1 category=69978004&catalog=22

Επομένως από βδομάδα θα υπάρχει μεγαλύτερη διαθεσιμότητα και θα έχουμε περισσότερες επιλογές.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά του εβαλα ενα θέμα και το τηλ κόλησε, του εβγαλα τη μπαταρια και όταν το ανοίγω μένει στην οθόνη με τα χέρια. πως ξεκολάμε;
Link to comment
Share on other sites

παιδιά του εβαλα ενα θέμα και το τηλ κόλησε, του εβγαλα τη μπαταρια και όταν το ανοίγω μένει στην οθόνη με τα χέρια. πως ξεκολάμε;

μόλις το ίδιο έπαθα από εφαρμογή όχι από θέμα και κολλάει όντως εκεί. Απλά βγάζεις μπαταρία και τη κάρτα μνήμης και στη συνέχεια το ανοίγεις και βάζεις τη κάρτα μνήμης και αφαιρείς αυτά που πέρασες.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

NOKIA 5800 XpressMusic

Ενδεικτική τιμή: 359 ευρώ

Αναμένεται: Αρχές Φεβρουαρίου 2009

 

Προ-παραγγελία:

http://www.e-germanos.gr/e-germanos/open/browse?product=47854&preorder=true&category=93&stats=8

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ pan82 τώρα είναι εντάξει...

Να πώ επίσης ότι δεν έχω αλλά προβλήματα αν και αυτό δεν ήταν πρόβλημα του τηλ αλλά κακοφτιαγμένου θέματος ή εφαρμογής.

ερώτηση :πώς μεταφέρονται τραγούδια από τη μνήμη του τηλ στην κάρτα μνήμης;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά υπάρχει και σε μαύρο χρώμα? Στη VODAFONE πάντως επιμένουν πως μόνο μπλέ έχουν.

Ρωτάω γιατί πιο πάνω αναφέρθηκε ότι κάποιος το αγόρασε μαύρο από VODAFONE.

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 10 μερες χρησης μου παρουσιασε το προβλημα με την αυξομειωση της εντασης οταν μιλαω.Το πηγα σε ενα καταστημα nokia και δεν το ειχαν ξαναδει το τηλεφωνο:lol::lol::lol:.Και επειδη αν το στειλω απο το μαγαζι που δουλευω θα το ξαναπαρω μετα απο 10 μερες στην καλυτερη νομιζω οτι θα δοκιμασω να το φτιαξω μονος μου...wish me luck.
Link to comment
Share on other sites

Άντε να πέσει και η τιμή....Ας γελάσουμε :lol:

 

Αν σου κανει διαφορα απο 350 σε 347,5 στο βρηκα!!!:lol: το εχουν στο νοκια κατεχακης.

απο δευτερα μου ειπαν οτι περιμενουν και αλλα κοματια. και εχουν και ενα live που επαιξα μαζι του... εχει πολυ καλο μεγαφωνο και νομιζω οτι ειναι το καλυτερο απο ολα τα music. βλεπε 5610 και 5300 (πολυ χαλια ακουστικη)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ pan82 τώρα είναι εντάξει...

Να πώ επίσης ότι δεν έχω αλλά προβλήματα αν και αυτό δεν ήταν πρόβλημα του τηλ αλλά κακοφτιαγμένου θέματος ή εφαρμογής.

ερώτηση :πώς μεταφέρονται τραγούδια από τη μνήμη του τηλ στην κάρτα μνήμης;

 

Στα υπόλοιπα αρχεία μέσω της έκθεσης, τα τραγούδια τώρα που το παρατηρώ δε παίζει γιατί σε βάζει απευθειας στο music player άρα να υποθέσω με κάποιον explorer μόνο;

αα το βρήκα μέσα στις εφαρμογές έχει τη διαχείριση αρχείων απο κει κανεις ότι μεταφορές αρχείων θες από/προς κάρτα μνήμης

 

εχει πολυ καλο μεγαφωνο και νομιζω οτι ειναι το καλυτερο απο ολα τα music. βλεπε 5610 και 5300 (πολυ χαλια ακουστικη)

 

καλύτερο γενικότερα από οποιοδήποτε άλλο τηλέφωνο, αν στο βάλουν χωρίς να δεις απο που βγαινει ο ήχος δε πιστεύεις ότι είναι από κινητό

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Ενδιαφερομαι κι εγω να το παρω αλλα εχω εταιρικο με την WIND, και δεν θελω να αλλαξω εταιρια. Πηγα εχθες σε καταστημα της και μου ειπαν οτι δεν συνεργαζονται με αυτη τη συσκευη και μου επλεξαν το εγκωμιο του Experia. Το θεμα ειναι ομως οτι θελω αυτη. Ξερει κανεις κατι γι'αυτο? Θα την φερουν? Αν αλλαξω εταιρια ,γινεται με τους ιδιους αριθμους?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Επειδή το ζαχαρώνω το συγκεκριμένο (έμεινα αρκετό καιρό με το Ν95 και είπα ν' αλλάξω... :p ), θα 'θελα να ρωτήσω κάτι πολύ σημαντικό σε σχέση με το συγκεκριμένο κινητό....

 

Να γράψει κανείς μήνυμα με τον γνωστό τρότο της αυτόματης γραφής γίνεται με αυτό το τηλέφωνο ?? Έχω συνηθίσει βλέπετε με το γνωστό γρήγορο τρόπο... του αντίχειρα και μου έχει γίνει σχεδόν δεύτερη φύση !!!! Μέχρι και τυφλό σύστημα δουλεύω... :p

 

Μήπως ανοίγει κάποιο εικονικό πληκτρολόγιο του κλασικού κινητού (όχι qwerrty) και δουλεύει πάνω στην οθόνη αφής ?? :worry: :worry:

 

Όποιος μπορεί παιδιά... Ευχαριστώ :)

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Ενδιαφερομαι κι εγω να το παρω αλλα εχω εταιρικο με την WIND, και δεν θελω να αλλαξω εταιρια. Πηγα εχθες σε καταστημα της και μου ειπαν οτι δεν συνεργαζονται με αυτη τη συσκευη και μου επλεξαν το εγκωμιο του Experia. Το θεμα ειναι ομως οτι θελω αυτη. Ξερει κανεις κατι γι'αυτο? Θα την φερουν? Αν αλλαξω εταιρια ,γινεται με τους ιδιους αριθμους?

 

 

μπορεις να αλαξεις εταιρια και να κρατισεις τον ιδιο αριθμο;)

TOMMIS RODOS ;)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Επειδή το ζαχαρώνω το συγκεκριμένο (έμεινα αρκετό καιρό με το Ν95 και είπα ν' αλλάξω... :p ), θα 'θελα να ρωτήσω κάτι πολύ σημαντικό σε σχέση με το συγκεκριμένο κινητό....

 

Να γράψει κανείς μήνυμα με τον γνωστό τρότο της αυτόματης γραφής γίνεται με αυτό το τηλέφωνο ?? Έχω συνηθίσει βλέπετε με το γνωστό γρήγορο τρόπο... του αντίχειρα και μου έχει γίνει σχεδόν δεύτερη φύση !!!! Μέχρι και τυφλό σύστημα δουλεύω... :p

 

Μήπως ανοίγει κάποιο εικονικό πληκτρολόγιο του κλασικού κινητού (όχι qwerrty) και δουλεύει πάνω στην οθόνη αφής ?? :worry: :worry:

 

Όποιος μπορεί παιδιά... Ευχαριστώ :)

 

Eννοείται βγάζει το κανονικό αγαπημένο με ή χωρίς t9 πληκτρολόγιο που γνωρίζουμε από τη nokia και έτσι η γραφή γίνεται αρκετά γρήγορη. Δες και το βίντεο να καταλάβεις δείχνει όλους τους τρόπους με τους οποίους γράφεις

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

pan82 δοκίμασα αλλά δεν δείχνει κανένα τραγούδι, παρόλα αυτά η ελεύθερη μνήμη του τηλ είναι 2,5 μβ από 70, αφού μου στείλανε μερικα mp3 μέσω bluetooth.

που είναι τα mb οεο;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Επειδή το ζαχαρώνω το συγκεκριμένο (έμεινα αρκετό καιρό με το Ν95 και είπα ν' αλλάξω... :p ), θα 'θελα να ρωτήσω κάτι πολύ σημαντικό σε σχέση με το συγκεκριμένο κινητό....

 

Να γράψει κανείς μήνυμα με τον γνωστό τρότο της αυτόματης γραφής γίνεται με αυτό το τηλέφωνο ?? Έχω συνηθίσει βλέπετε με το γνωστό γρήγορο τρόπο... του αντίχειρα και μου έχει γίνει σχεδόν δεύτερη φύση !!!! Μέχρι και τυφλό σύστημα δουλεύω... :p

 

Μήπως ανοίγει κάποιο εικονικό πληκτρολόγιο του κλασικού κινητού (όχι qwerrty) και δουλεύει πάνω στην οθόνη αφής ?? :worry: :worry:

 

Όποιος μπορεί παιδιά... Ευχαριστώ :)

 

Κι εγώ το Ν95 μου "φρεσκάρισα" κ πήρα αυτό. Δε θα έχεις κανένα απολύτως πρόβλημα. Έχει κανονικότατο virtual πληκτρολόγιο όπως το έχεις συνηθήσει! Ήτε γράφεις με Τ9 ήτε απλά θα πηγαίνεις σφαίρα κ με το "τυφλό" σου σύστημα κ με όλα μέσα σε μια ημέρα! Μη σου πω απο την πρώτη στιγμή που θα το πιάσεις στα χέρια σου!! Από την άλλη πάρα πολύ λειτουργικό σαν keyboard είναι το μίνι query, ειδικά στο σερφάρισμα

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...