Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Cruise 2 (Iolite)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
FingerKeyb-2.1-QVGA-gr-taxtax-f1 το εκανα επικοληση στο program file και το ετρεξα.

 

Παρεμπιπτόντως, τα αρχεία cab που κατεβάζεις για να εγκαταστήσεις, δεν υπάρχει λόγος να τα βάζεις στον φάκελο program files. Τα βάζεις κάπου στην κάρτα μνήμης σου (για να μην καταλαμβάνουν χώρο από την κυρίως) και όταν τα τρέξεις να εγκατασταθούν, κάνουν αυτά την υπόλοιπη διαδικασία.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 695
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παρεμπιπτόντως, τα αρχεία cab που κατεβάζεις για να εγκαταστήσεις, δεν υπάρχει λόγος να τα βάζεις στον φάκελο program files. Τα βάζεις κάπου στην κάρτα μνήμης σου (για να μην καταλαμβάνουν χώρο από την κυρίως) και όταν τα τρέξεις να εγκατασταθούν, κάνουν αυτά την υπόλοιπη διαδικασία.

 

ενταξει καιρο εχω να πριξω καποιον! ναμαι λοιποιν παλι εδω με τις αποριες μου.

λογω ηλικιας δυστηχως δεν μπορω να διαβασω τις επαφες διχως γυαλια, υπαρχει κατι που να κανει τα γραμματα μεγαλα και εντονα?

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα.

Θα ηθελα να ρωτησω μια απορια και ζητω προκαταβολικα συγνωμη εαν εχει ξαναπαντηθει.

Χρειαστηκε να στειλω ολες τις επαφες του τηλεφωνικου μου καταλογου που εχω στο Νοκια Ε66 στο htc.

Το εκανα μεσω bluetooth αλλα οι επαφες εχουν εμφανιστει λιγακι περιεργα στο htc.

Συγκεκριμενα μεταξυ ονοματος και επωνυμου υπαρχει 1 κομμα (συνηθως) η 1 παυλα.

Υπαρχει καποιος τροπος να μπω απο το pc στον καταλογο του htc και να τον φταξω οπως με βολευει?

Γιατι πρεπει να κατσω να διορθωσω 1 προς 1 τις επαφες μου (450 περιπου) στο htc και ειναι πολυ χρονοβορο και ολιγον σπαστικο.

Ευχαριστω για τον χρονο σας.

Link to comment
Share on other sites

Συγχρονησε το Ε66 με το outlook στο PC σου και μετα κανε το ιδιο και με το ιολιτ μεσω WMDC και εισαι ok!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Συμφωνώ με την πρόταση του Μάνου, ο συγχρονισμός μέσω του Outlook είναι η πιο ενδεδειγμένη λύση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
μπορεί κάποιος να μου πει πως μπορώ να κάνω hard reset οταν δεν ανοιγει η οθονη?
Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μπορεί κάποιος να μου πει πως μπορώ να κάνω hard reset οταν δεν ανοιγει η οθονη?

 

Με τον συνδυασμό πλήκτρων γίνεται;

 

http://www.hardreset.eu/htc_touch_cruise09_iolite_hard_reset_soft_reset_en.html

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το εβγαλα απο το συρταρι για φορτιση.......

Παιζει τιποτα καινουργιο?

αναβαθμιση σε 6.5?

ειναι ευκολη?

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Επίσημες αναβαθμίσεις δεν υπάρχουν, ανεπίσημες όμως αρκετές, και σε 6.5

Χρειάζεται βέβαια να γίνει πρώτα φλασάριμα με custom HardSPL, πράγμα που αναιρεί την εγγύηση της συσκευής. Αν ενδιαφέρεσαι πάντως

δες εδώ για το HardSPL:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=552481

 

εδώ για ρομς:

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=483

 

και εδώ για ελληνική 6.5:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=576224

Link to comment
Share on other sites

Δεν το παλευω για αναβαθμιση.....

Παντως εκανα ρεσετ,και εχω μεγα προβλημα να εγκαταστησω προγραμμα πλοηγησης,ειτε το igo8 ειτε το NDrive.

Προγραμματα που ειχα περασει μονος μου πριν!!!!!!

Λενε οτι λειπει καποιο στοιχειο στο NDrive,και το igo να βαλω την original sd card!!!

Λυση?

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Προσωπικά έχω αυτά που αναφέρεις και άλλα 6 προγράμματα πλοήγησης όλα στην κάρτα μνήμης και δουλεύουν κανονικά και μετά από hard reset. Το μόνο που θέλει είναι να φτιάξω τα σχετικά shortcuts στον φάκελο των προγραμμάτων.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μου διαφευγει καποια ρυθμιση οταν προσπαθω να συνδεσω την συσκευη με το pc μεσω κεντρο συσκευων των windows mobile?

Kαποιες φορες συνδεθικε,τωρα μουλαρωσε......

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επανεκκινήσεις σε αμφότερες συσκευές έκανες; Δοκίμασες σε άλλη USB θύρα; Φρόντισε να είσαι συνδεδεμένος στο internet.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επίσημες αναβαθμίσεις δεν υπάρχουν, ανεπίσημες όμως αρκετές, και σε 6.5

 

 

 

 

Πήρα μια συσκευή που φοράει αυτή την Ελληνική αλλά χρειάζομαι το ημερολόγιο της HTC στην αρχική οθόνη το οποίο λείπει .

 

Μήπως γνωρίζεις (καθώς είδα είσαι μάγειρας)πως μπορώ να το βρω και να το προσθέσω μόνος μου ? Αν γίνεται φυσικά .

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Εννοείς ότι λείπει το tab ημερολόγιο;

 

Αν πας Ρυθμίσεις / Προσαρμογή / Καρτέλες αρχικής οθόνης

 

υπάρχει να το προσθέσεις;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις δεν έχει το προσαρμογή και από ότι βλέπω είναι μια μίξη 6.1 και 6.5 , δηλαδή το μενού έναρξη και τα υπομενού των soft keys είναι όπως στα 6.5 , αλλά σε κάποια άλλα πχ. σήμερα η ήχοι και ειδοποιήσεις η πληροφορίες κατόχου είναι σαν να έχει 6.1 .

 

Έχει βολικό πληκτρολόγιο σαν του leo και αν βρω το htc calendar σε μορφή cab να το εγκαταστήσω (αν γίνεται φυσικά) θα είναι super .

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις δεν έχει το προσαρμογή και από ότι βλέπω είναι μια μίξη 6.1 και 6.5 , δηλαδή το μενού έναρξη και τα υπομενού των soft keys είναι όπως στα 6.5 , αλλά σε κάποια άλλα πχ. σήμερα η ήχοι και ειδοποιήσεις η πληροφορίες κατόχου είναι σαν να έχει 6.1 .

 

Έχει βολικό πληκτρολόγιο σαν του leo και αν βρω το htc calendar σε μορφή cab να το εγκαταστήσω (αν γίνεται φυσικά) θα είναι super .

 

Αν έχω καταλάβει καλά, λες ότι δεν εμφανίζεται το ημερολόγιο κάτω από το ρολόι στο touchflo. Αυτό για να ρυθμιστεί χρειάζεται, όπως προτείνει και ο δημιουργός της ρομ, το m2dc (http://manilla2dcustomizer.googlecode.com/files/M2DC_v0.29.235.CAB). Μέσω αυτής της εφαρμογής πιθανότατα θα μπορείς να το ενεργοποιήσεις. Πάντως δεν υπάρχει κάποιο αρχείο cab htc calendar. Τώρα αν δεν τα καταφέρεις, θα πρέπει όπως πρότεινε και ο athanaso77 να απευθυνθείς στο δημιουργό της ρομ, ο οποίος γνωρίζει τι έχει συμπεριλάβει, τροποποιήσει και τι όχι στη ρομ του.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν ρωτάς τον δημιουργό της rom τι μπορεί να κάνει;

 

 

Πήρε το leo και δεν μπορεί να ασχοληθεί πλέον με το cruise .

 

Αν έχω καταλάβει καλά, λες ότι δεν εμφανίζεται το ημερολόγιο κάτω από το ρολόι στο touchflo. Αυτό για να ρυθμιστεί χρειάζεται, όπως προτείνει και ο δημιουργός της ρομ, το m2dc

 

Έχει δυο ρυθμίσεις , μια tab settings που αλλάζεις την σειρά των tabs όπου δεν υπάρχει το calendar και μια home tab xml όπου επιλέγεις

enable analog clock

enable digital clock

en line 1

en line 2

en calendar

en alarm

Το ενεργοποιώ αλλά αυτό πάλι δεν φαίνεται αφού κλείνοντας την εφαρμογή m2dc πατώντας apply αυτό πάλι απενεργοποιείται και γενικά η μόνο ρύθμιση που κρατά εδώ είναι το enable digital clock .

 

Γμτ και μιλάμε δουλεύει τέλεια το εργαλείο , με φοβερή ταχύτητα για τον 528mhz (μέρα με νύχτα με τον 600mhz του omnia lite) καθώς και η οθόνη αφής ακριβέστατη .

Είναι δυνατόν από συσκευή με επαγγελματικό λειτουργικό να αφαιρέσει ο τύπος το tab calendar ?

Να προσθέσω πως η εφαρμογή ημερολόγιο των wm , υπάρχει καθώς και η συντόμευσή της στο μενού έναρξη .

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς η ρομ που έχεις βάλει χρησιμοποιεί ένα custom theme για το touchflo στο οποίο δεν είναι ενεργοποιημένο το ημερολόγιο. Το m2dc σου έχει την δυνατότητα να το ενεργοποιήσεις μέσω της επεξεργασίας του home xml. Στην ουσία όμως δεν μπορεί να αποθηκεύσει τις αλλαγές που κάνεις γιατί ψάχνει να βρει σε διαφορετικό μέρος το παραπάνω αρχείο από εκεί που πραγματικά βρίσκεται. Γιαυτό και τελικά δε βλέπεις καμία αλλαγή, ενώ αν ανοίξεις πάλι το m2dc και την καρτέλα του home xml, βλέπεις ότι είναι ξανά απενεργοποιημένο το calendar(υπάρχει πρόβλημα συμβατότητας της εφαρμογής με κάποιες εκδόσεις του touchflo). O μόνος τρόπος λοιπόν, είναι να επεξεργαστείς το αρχείο με το χέρι. Δυστυχώς έχουν περάσει χρόνια από τότε που είχα ασχοληθεί με το θέμα αυτό και δεν θυμάμαι ούτε το ακριβές όνομα του αρχείου, ούτε τι πρέπει να αλλάξεις. Αν διαβάσεις το θέμα για το m2dc στο forum των xda developers πάντως, πιθανότατα θα βρεις πληροφορίες που θα σε βοηθήσουν πάνω σ'αυτό.

Διαφορετικά, αν θέλεις οποσδήποτε αυτή τη λειτουργία, μάλλον θα πρέπει να χρησιμοποιήσεις κάποιο άλλο UI, όπως το Wisbar Advance Desktop 2, pointui home, throttle launcher(και υπάρχουν και άλλα που δε θυμάμαι αυτή τη στιγμή). Μπορείς επίσης να χρησιμοποιήσεις και τη default homescreen των windows. Απλά από ρυθμίσεις -> Σημερα πηγαίνεις στο tab στοιχεία, αποεπιλεγεις το Sense και επιλέγεις την Προεπιλογή windows.

Link to comment
Share on other sites

Είναι όμορφο το άτομο το sence , αλλιώς έχω και το shell με theme espresso που το κάνει και πιο εύχρηστο , αλλά είπαμε , το άτιμο .

Ευχαριστώ .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Administrators
Γειά σας,

 

γνωρίζει κάποιος πως μπορώ να βάλω android στο HTC Cruise 2 (Iolite) ?

 

Ευχαριστώ

 

Σε αυτή τη συσκευή όχι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

ας μου πει καποιος που ξερει γιατι θα με τρελανει, εδω και μια εβδομαδα η ωρα αλλαζει απο μονη της, μολις στο συγχρονισω με τον υπολογιστη ειναι ενταξει, μετα απο μια-δυο μερες ομως χαλαει και δειχνει οτι θελει, γνωριζει κανεις τι φταιει?

στην επιλογη πολης εχω βαλει αθηνα ομως απο μονο του γυριζει οπου θελει.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] HTC Touch Cruise 2 (Iolite)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...