Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Cruise 2 (Iolite)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε σημερινη ομιλια με την Ασε παλι ρωτησα αν ξερουν αν τα button του ειναι Hardware και μου ειπαν οτι οντως ετσι ειναι!!

Πολυ καλο για μενα και για οποιον εχει συνηθιση το AE button plus αν αληθευοθν αυτα που μου ειπαν!!

 

Επισεις μου ξανα επιβεβαιωσε οτι το αναμενουν μεσα στο Μαρτη!:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 695
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το είδα σήμερα από το γνωστό φίλο από την HTC Αγγλίας που μου είχε ΟΛΑ τα HTC προπαραγωγής και τα δοκιμάζει. Είναι πολύ όμορφο από κοντά αλλά φυσικά δεν έχει τίποτα το καινούριο για εμένα.

 

Όμορφο λοιπόν , παροχημένος όμως

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Το είδα σήμερα από το γνωστό φίλο από την HTC Αγγλίας που μου είχε ΟΛΑ τα HTC προπαραγωγής και τα δοκιμάζει. Είναι πολύ όμορφο από κοντά αλλά φυσικά δεν έχει τίποτα το καινούριο για εμένα.

 

Όμορφο λοιπόν , παροχημένος όμως

 

Φιλε ΤΝΑ μηπως μπορεις να επιβεβαιωσεις αν τα πληκτρα ειναι hard button σα του παλιου δλδ??

Και σα μεγεθος καθετε καλα στο χερι σα το 3G π.χ.?:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σε σημερινη ομιλια με την Ασε παλι ρωτησα αν ξερουν αν τα button του ειναι Hardware και μου ειπαν οτι οντως ετσι ειναι!!

 

Άλλη μία από τις λιγοστές διαφορές σε σχέση με το 3G.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Φιλε ΤΝΑ μηπως μπορεις να επιβεβαιωσεις αν τα πληκτρα ειναι hard button σα του παλιου δλδ??

Και σα μεγεθος καθετε καλα στο χερι σα το 3G π.χ.?:)

 

Είναι σαν του Cruise ΠΟυ έβγαινε για την O2 αγγλίας, μια επιφάνεια δηλαδή. Δεν είναι αφής αν αυτό εννοείς. σα μέγεθος... είναι υποκειμενικό. Καλούτσικο είναι αλλά το 3g είναι πιο σουλουπωμένο

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Είναι σαν του Cruise ΠΟυ έβγαινε για την O2 αγγλίας, μια επιφάνεια δηλαδή. Δεν είναι αφής αν αυτό εννοείς. σα μέγεθος... είναι υποκειμενικό. Καλούτσικο είναι αλλά το 3g είναι πιο σουλουπωμένο

 

Ευχαριστω!

Ρωταω γιατι θα με βολευε πολυ να εβαζα το AE Button το οποιο ομως δουλευει μονο με τα hardware!

 

Οποτε καθως τα λες και εσυ μαλλον θα δουλευει αν κ δεν ειμαι σιγουρος!:confused:

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ρωταω γιατι θα με βολευε πολυ να εβαζα το AE Button το οποιο ομως δουλευει μονο με τα hardware!

 

Εάν χρειάζεσαι περισσότερα hardware keys, σε αυτό τον τομέα υπερτερεί έναντι του 3G.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εάν χρειάζεσαι περισσότερα hardware keys, σε αυτό τον τομέα υπερτερεί έναντι του 3G.

 

Δυστυχως Γιαννη πιστευω ακραδαντα πως τα windows mobile σε αυτη τη μορφη χρειαζοντε και το πενακι ΚΑΙ τα hardware keys ακομα!!:(

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Τι εγινε παιδια το πηρε κανενας να μας πει εντυπωσεις?

 

Εγω παντως το ειδα χθες απο κοντα στη wind στο Mall και δε μπορω να πω πως με ενθουσιασε η ποιοτητα κατασκευης του!

Μειωσαν τη τιμη σε σχεση με το παλιο κρουιζακι αλλα εριξαν δυστυχως και τη ποιοτητα!:(

Παντως ειναι ματζοβολο κινητακι (ειδικα αν σκεφτεις πως ηταν τα κινητα με αυτο το λειτουργικο πριν μερικα χρονια) και καθετε καλα στο χερι:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δυστυχώς αυτό το θέμα με την ποιότητα κατασκευής υπάρχει σε κάθε καινούργιο μοντέλο της εταιρίας σε σχέση με τους προκατόχους.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς αυτό το θέμα με την ποιότητα κατασκευής υπάρχει σε κάθε καινούργιο μοντέλο της εταιρίας σε σχέση με τους προκατόχους.

 

Δυστυχως συμφωνω Γιαννη!

Αγορασα 2 HTC HD και το 1ο ηταν που ξεφλουδαγε,οχι σε μενα βεβαια αλλα μου το ειπε το παιδι που το ειχα πουληση!

Δλδ παει 50-50 να πεσεις σε καλο!

Ευαισθητες κατασκευες!

Η αληθεια ειναι ομως πως το TC που εχω(οχι το νεο) ειναι αψογο!:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εάν σου πω πόσα HD είχα αλλάξει εγώ για να καταλήξω σε ένα μη προβληματικό... θα πέσει πολύ περισσότερο το ποσοστό που έβαλες! :X

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια τι λυση εχουμε για FM Radio >

 

αυτα της ΗΤC που μπορω να τα βρω ? πουλιουνται ακομα?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια τι λυση εχουμε για FM Radio >

 

Προτείνω αυτό αρκεί να το βρεις και σε καλή τιμή... http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=145553

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Προτείνω αυτό αρκεί να το βρεις και σε καλή τιμή... http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=145553

ευχαριστω φιλε μου

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

παιδια το πηρα σημερα απο την wind.....

αν ειναι αυτο και δεν μιλατε για αλλο εδω μεσα.....

 

sorry κιολας αλλα δεν γνωριζω τιποτα απολυτως απο windows mobile αφου μεχρι τωρα ειχα symbian.....

 

εμενα μου το ειπαν htc Τ4242......

 

αν θελει καποιος ας απαντησει στην απορια μου αν μπορεις να βαλεις στο συγκεκριμενο μοντελο ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ πλοηγηση ή αν παιρνει συγκεκριμενες και αν εχει δικο του ενσωματωμενο gps ή λειτουργει με εξωτερικο bluetooth gps ?

Link to comment
Share on other sites

Έχει ενσωματωμένο GPS και μπορεί να πάρει οποιοδήποτε πρόγραμμα πλοήγησης για pda.

Απλά το πρόγραμμα που ανοίγει αυτόματα όταν η συσκευή τοποθετείται στη βάση του carkit συνεργάζεται μόνο με τα tomtom, copilot, papago και NaviTel.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εμενα μου το ειπαν htc Τ4242......

 

To ίδιο είναι. Iolite είναι η κωδική του ονομασία.

 

Για το GPS την πήρες την απάντηση. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχει ενσωματωμένο GPS και μπορεί να πάρει οποιοδήποτε πρόγραμμα πλοήγησης για pda.

Απλά το πρόγραμμα που ανοίγει αυτόματα όταν η συσκευή τοποθετείται στη βάση του carkit συνεργάζεται μόνο με τα tomtom, copilot, papago και NaviTel.

 

Ευχαριστω πολυ για τις αμεσες απαντησεις σας παιδια.....ειμαι νεος εδω αφου μεχρι τωρα βρισκομουν λιγο παραπανω ......στην κατηγορια nokia s60......:)

 

δηλαδη αν καταλαβα σωστα βρε παιδια γιατι μου ακουγετε λιγο κουφο οταν ειναι στην βαση που ειχε μεσα η συσκευασια που μου εδωσαν απο την wind μπορει να πλοηγηθει ΜΟΝΟ στα παραπανω και αν την βαλω σε μια αλλη βαση τοτε γινετε πλοηγηση και σε αλλες εταιριες ?

 

επαναλαμβανω οτι ειμαι ασχετος στα windows mobile , αφου μεχρι τωρα εχω ασχοληθει και ψαχτει αποκλειστικα σε symbian.....τωρα δα εμαθα απο τον φιλο οτι πρεπει να ψαξω στην κατηγορια pda αν θελω πλοηγηση......

 

ο τροπος ειναι ο ιδιος ?:ninja:

πηγαινω στο μαγαζακι και ψαχνω για πλοηγηση pda ?

κανονικα ολα με τις οδηγιες ?

μπορειτε να προτεινετε κατι γιατι απο οτι βλεπω οι εταιριες ειναι τοσες πολλες που μεχρι να τις δοκιμασω για να δω ποια δουλευει καλυτερα θα μου παρει μηνες......

μπορειτε να προτεινετε μια για να περασω πρωτα σαν βασικη να κανω την δουλεια μου και συγχρονως να ξεκινησω να ψαχνομαι με τις υπολοιπες ?

Link to comment
Share on other sites

Για destinator καλύτερα όχι πια. Η συνεργασία με την GI που παρείχε τους χάρτες για Ελλάδα έχει λήξει, οπότε τέλος στις αναβαθμίσεις του χάρτη(που ήταν και το δυνατό του σημείο, γιατί σαν πρόγραμμα....).

Αυτή τη στιγμή υπάρχει συνεργασία με το Genius. Επίσης η GI συνεργάζεται πια και με την TeleAtlas, οπότε μάλλον στο άμεσο μέλλον θα έχουμε τη δυνατότητα να έχουμε ενημερωμένους χάρτες και για το tomtom.

 

Δες και εδώ για να έχεις πιο ολοκληρωμένη άποψη:

http://www.navimania.gr/forum.php

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] HTC Touch Cruise 2 (Iolite)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...