Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Cruise 2 (Iolite)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα.

Στις φωτογραφίσεις ακούγεται ήχος; Και αν ναι μπορεί να απανεργοποιηθεί;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 695
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα και απο εμένα! Το πήρα και εγώ πρίν 4 μέρες από την you 259euro, μέχρι στιγμής προσπαθώ να μάθω τα βασικά. Δούλεψα το gps με το copilot και απο τα λίγα που είδα είναι άψογο. Για τα φράγκα του το τηλέφωνο είναι πάρα πολύ καλό, και πολλά αξεσουάρ!!!:D
Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος με ρώτησε πως μπορούμε να προσθέσουμε points of interest στο χάρτη του Copilot, στο HTC Cruise. Το μεταφέρω εδώ μήπως ενδιαφέρει και άλλους.

 

Το Copilot είναι συμβατό με τα αρχεία .ov2 που χρησιμοποιεί το TomTom. Η διαδικασία προσθήκης είναι ως εξής:

 

  • Κατεβάζουμε τα αρχεία με κατάληξη .ov2 που μας ενδιαφέρουν, από μια βάση POI (πχ www.index.pois.gr)
  • Τα μεταφέρουμε στο κινητό, στο directory \copilot\EU\Save προσέχοντας η κατάληξη .ov2 να είναι με μικρά γράμματα (το πιο συνηθισμένο λάθος είναι να μεταφερθεί με κεφαλαία και να μην παίξει).
  • Ξεκινάμε το Copilot. Αμέσως μας ενημερώνει ότι βρήκε καινούρια POIs και θα τα κάνει import.
  • Στη συνέχεια δίνει διάφορες επιλογές, πχ να τους δώσουμε νέο όνομα ή να τα ενσωματώσουμε σε υπάρχουσα κατηγορία, να τους βάλουμε νέο image δικής μας επιλογής κλπ.
  • Γενικά προτιμήστε να φτιάξετε νέες κατηγορίες και να προσθέσετε τα images που σας δίνουν οι βάσεις POI. Έτσι πχ θα ξεχωρίζετε τα βενζινάδικα της κάθε μάρκας, αντί να είναι όλα κάτω από τη γενική κατηγορία "βενζινάδικα".
  • Ρωτάει αν τα δεδομένα που φορτώνουμε αφορούν safety cameras ή όχι. Επιλέγουμε ΝΑΙ μόνο αν τα δεδομένα αφορούν ραντάρ ταχύτητας, μπλόκα κλπ για να μας ενημερώνει σχετικά στο δρόμο.
  • Αφού τελειώσει αυτή η διαδικασία, μπορούμε να πάμε Ρυθμίσεις > POI και να τα ενεργοποιήσουμε για να τα βλέπουμε στο χάρτη.

 

 

ευχαριστω !! τα εβαλα ηδη :D

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα και απο εμένα! Το πήρα και εγώ πρίν 4 μέρες από την you 259euro, μέχρι στιγμής προσπαθώ να μάθω τα βασικά. Δούλεψα το gps με το copilot και απο τα λίγα που είδα είναι άψογο. Για τα φράγκα του το τηλέφωνο είναι πάρα πολύ καλό, και πολλά αξεσουάρ!!!:D

 

Δοκίμασε και άλλα προγράμματα πλοήγησης όπως το iGO για παράδειγμα και θα ενθουσιαστείς ακόμα περισσότερο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

EveryWAN

Δοκιμάστε αυτή την εφαρμογή για πλήρη έλεγχο της συσκευής από το pc.

Είναι παρόμοια με το MyMobiler για όσους το χρησιμοποιούν, αλλα με πολύ περισσότερες λειτουργίες. Φαίνεται να είναι πολύ καλύτερη:

http://www.sparus-software.com/

 

----------------

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιο site με εφαρμογες για το κινητο να κατεβασουμε ;

 

και πιο συγκεκριμενα ψαχνω προγραμματακι που να δειχνει τι mb εχω κατεβασει, ποσα sms εχω στειλει, ποση ωρα εχω μιλησει κτλ ...

Edited by MAFIA

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση σαν νέος στο χώρο. Πέρασα το nodata και δεν δούλεψε,γιατί προφανός δεν ρύθμησα το vodafone live. Τα mms δεν με ενδιαφέρουν. Ελπίζω ότι δεν χρεώνομαι επιπλέον. Είναι απαραίτητο το vodafon live ή όχι? Φαντάζομαι ότι wifi είναι άσχετο από το wap. Αλλά απ'τι καταλαβαίνω μάλλον ο άσχετος είμαι εγώ!:O
Link to comment
Share on other sites

Το co piloit ειναι προεγκατεστημενο αν το παρω απο cosmote ας πουμε? Και αν οχι απο που το κατεβαζω? Εχει και φωνητικές οδηγίες? ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Να κάνω μια ερώτηση σαν νέος στο χώρο. Πέρασα το nodata και δεν δούλεψε,γιατί προφανός δεν ρύθμησα το vodafone live. Τα mms δεν με ενδιαφέρουν. Ελπίζω ότι δεν χρεώνομαι επιπλέον. Είναι απαραίτητο το vodafon live ή όχι? Φαντάζομαι ότι wifi είναι άσχετο από το wap. Αλλά απ'τι καταλαβαίνω μάλλον ο άσχετος είμαι εγώ!:O

 

Εάν δεν έχεις σετάρει το internet του provider σου στη συσκευή σου αυτό σημαίνει ότι αφενός το NoData σωστά δεν δουλεύει, αφετέρου δεν έχεις κάτι να χρεώνεσαι. Συνεπώς μην σε αγχώνει αυτό. Το Vodafone live δεν είναι απαραίτητο και ευτυχώς που δεν είναι. Το wifi δεν έχει καμία σχέση όντως με το wap.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

:)Ευχαριστώ και πάλι για την γρήγορη απάντηση!!!Πάντος αυτού του είδους τα κινητά είναι φοβερή εμπειρία. Καλό βράδυ!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

@fotios08:

Σε παρακαλώ μην επαναλαμβάνεσαι. Υπάρχει ήδη η ερώτησή σου και όσοι έχουν απάντηση θα την παραθέσουν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα θα πάω να παρω την επιδότηση συσκεύης.Το co piloit ειναι προεγκατεστημενο αν το παρω απο cosmote ας πουμε? Και αν οχι το βρισκω απο κάπου στο ίντερνετ? Εχει και φωνητικές οδηγίες? ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα θα πάω να παρω την επιδότηση συσκεύης.Το co piloit ειναι προεγκατεστημενο αν το παρω απο cosmote ας πουμε? Και αν οχι το βρισκω απο κάπου στο ίντερνετ? Εχει και φωνητικές οδηγίες? ευχαριστω!

 

Το copilot περιλαμβάνεται δωρεάν μέσα στο Cruise και είναι μια αξιοπρεπής εφαρμογή (για .. δωρεάν). Από εκεί και πέρα, μπορείς να βάλεις ότι θέλεις, με προτίμηση στο destinator (για όσους το έχουν συνηθίσει) ή στο iGo που είναι εκπληκτικό.

Edited by ayan
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
...και για κάποιος που θέλουν ένα ελαφρύ, απλό αλλά με πολύ ενημερωμένους χάρτες, προτείνω και το miomap 2008.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά με φωνητική καθοδήγηση,αλλιώς δεν έχει νοημα
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ΚΑΙ ΤΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΑΥΤΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΦΩΝΗΤΙΚΕΣ ΟΔΗΓΙΕΣ??

 

Κανονικότατα (σαν τις διαφημίσεις που βλέπεις στην τηλεόραση).

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κανονικότατα (σαν τις διαφημίσεις που βλέπεις στην τηλεόραση).

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

 

ok συγγνωμη.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
και που μπορω να τα βρω αυτα τα προγραμματα? εχετε καποιο link?

 

Δεν είναι free. Για περισσότερη ενημέρωση δες στο Windows Mobile Navigation.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] HTC Touch Cruise 2 (Iolite)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...