Jump to content

Sony Ericsson W715


TN97
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 479
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

γεια σας, πηρα προσφατα το συγκεκριμενο κινητο και ενω προσπαθω να μπω στο ιντερνετ μεσο του wifi μου βγαζει σφαλμα επικοινωνιας, εχετε καποια ιδεα για το τι να κανω?

καλησπερα φιλε μου νομιζω οτι στο βγαζει αφτο επειδι το ασυρματο δικτιο ειναι αρκετα μακρια και δεν μπορει να συνδεθει το ασχημο σε αφτο το κινητο ειναι οτι μπορει να εχει wifi δεν εχει μεγαλη εμβελεια οταν θες να συνδεθης με καποιο ασυρματο δικτιο να προσπαθης να εισαι οσο πιο κοντα γινετε ;)

 

ρε παιδια ενω εχω φτιαξει εναν ψευτικο λογαριασμο στις ρυθμισεις internet για να μπαινω με το wifi χωρις να χρεωνομαι ενω μπαινω κανονικα στο ιντερνετ δεν μπορω να δω κανενα βιντεο γιατι οταν παει να το ανοιξει για να φορτωσει λεει στην αρχη: 'συνδεση στο διακομιστη πολυμεσων'' και μετα ''αποτυχια συνδεσης με το διακομιστη πολυμεσων''.τι πρεπει να κανω??

 

την ιδια ακριβος απορια την εχω και εγω παιδια μου βγαζει ακριβος το ιδιο μπορει λογικα να χρειαζετε καποιο **προγραμματακι ** αλλα δεν ξερω τι πρεπει να κανω αμα γνωριζει καποιος ας μας απαντιση ευχαρηστω!

Edited by jimkgate7
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για πολλαπλή παράθεση χρησιμοποιείστε το κουμπάκι που βρίσκεται τέρμα δεξιά. Για οδηγίες: http://www.myphone.gr/forum/faq.php?faq=vb3_reading_posting#faq_vb3_replying
Link to comment
Share on other sites

Εφ οσον μιλαμε για κινητο απο βονταφον εχει ρυθμισεισ streaming εκει πρεπει να ειναι ο ιδιοσ λογαριασμος με αυτον που ειναι στι ρυθμισεις ιντερνετ...εμενα αν δεν ητανε ιδιιοι οι 2 λογαριασμοι μου εβγαζε ακριβως το ιδιο σφαλμα
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Μου αρέσει η συσκευή αλλά οι τιμές που βρήκα στο skroutz με απογοήτευσαν.:(

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει η συσκευή αλλά οι τιμές που βρήκα στο skroutz με απογοήτευσαν.:(

παρε το w705 που ειναι ιδιο κινητο και για μενα καλυτερο..με 25 ευρο λιγοτερα χρηματα.γυρω στα 180 ευρο κοστιζει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μην πάρεις κανένα από τα δυο! Με τα ίδια σχεδόν λεφτά αγοράζεις το Χ8 και κάνεις τη δουλειά σου!
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μην πάρεις κανένα από τα δυο! Με τα ίδια σχεδόν λεφτά αγοράζεις το Χ8 και κάνεις τη δουλειά σου!

Nαι ομως το X8 τωρα που μιλαμε δεν ειναι ετοιμοπαραδοτο.

εγω παντως το W705 δεν θα το αγοραζα.σε αυτα τα χρηματα βρισκεις πολυ καλυτερα κινητα και σε αλλες μαρκες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το vodafone live w715 αποκλειστικά ψάχνω [για δεύτερη συσκευή]. Θα κοιτάξω, μήπως το βρω μεταχειρισμένο.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Exω διαβαση παρα πολεσ σελιδεσ στο φορουμ αυτο και δεν μπορω να καταλαβω ακομα οταν κανω dembrand sto w715 χανεισ τελικα την ελληνικη γλωσσα για να βγαλεισ το ενοχλητικο vf menu γιατι διαβασα στο top sony oti γινετε και χωρισ να χασεισ την ελληνικη γλωσσα ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Link to comment
Share on other sites

Φίλε έχω το W715 και το έχω κάνει debrand χωρίς να χαθεί η ελληνική γλώσσα ούτε τίποτα άλλο. Απλά δεν μπορείς να ξεφορτωθείς τελείως τις δυο συντομεύσεις στοκ κεντρικο πλήκτρο, δηλ. πάνω και δεξιά, όπου δεν σε αφήνει να τις αλλαξεις και εξακολουθεί να εμφανίζει τα δικά του (gps, vf live κτλ.). Κατά τα άλλα δεν υπάρχει τίποτα απο vodafone μεσα. Δεν θυμάμαι ακριβώς όλη τη διαδικασία γιατί έχει περάσει καιρός, αλλά ήταν πολύ απλό και γρήγορο. Αν θες κάποια βοήθεια πες μου.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε έχω το W715 και το έχω κάνει debrand χωρίς να χαθεί η ελληνική γλώσσα ούτε τίποτα άλλο. Απλά δεν μπορείς να ξεφορτωθείς τελείως τις δυο συντομεύσεις στοκ κεντρικο πλήκτρο, δηλ. πάνω και δεξιά, όπου δεν σε αφήνει να τις αλλαξεις και εξακολουθεί να εμφανίζει τα δικά του (gps, vf live κτλ.). Κατά τα άλλα δεν υπάρχει τίποτα απο vodafone μεσα. Δεν θυμάμαι ακριβώς όλη τη διαδικασία γιατί έχει περάσει καιρός, αλλά ήταν πολύ απλό και γρήγορο. Αν θες κάποια βοήθεια πες μου.

Φιλε μου σε ευχαριστω που απαντησες τοσο γρηγορα Θα ειθελα να σε ρωτησω οταν πατας κατα λαθος το πανω δεξια κουμπακι σε συνδεη με το βταφον λαιβ γιατι χρεωνεσε τσαμπα και βερεσε Εαν οχι μπορεισ να μου πεις την διαδικασια Ειμαι απο χιο και για να γινη πρεπει να το στειλουν στην αθηνα με κοστος 45ε οποτε καταλαβενης οτι δεν συμφερει Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Συμβόλαιο έχεις ή κάρτα;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Συμβόλαιο έχεις ή κάρτα;

kαρτα εχω και μου την αδιαζει τακα τακα Μου εχει συμβει τακτικα

Edited by kinitovios82
λαθοσ αποστολεασ
Link to comment
Share on other sites

Πηγαίνεις: συνδεσιμότητα, ρυθμίσεις internet, επιλέγεις "σύνδεση με: Vf live!", κάνεις αποθήκευση και είσαι ok.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

μια ερωτηση παλικαρια...εχει αυτο το κινητο η κοπελα μου κ εχ8εσ της επεσε κατο..βγηκε μπαταρια και πισω καπακι...τα εβαλε το ανοιξε και δουλεβε κανονικα το κινητο..μετα απο δυο ωρες ομως εδειχνε μονο ασπρη ο8ονη...και δεν δουλεβει αλλο...

 

καμια ιδεα τι μπορω να κανω για να το επαναφερω χωρισ να παω σε καταστημα???

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

να κανω μια ερωτηση μηπως ξερει κανεις για το συγκεκριμενο κινητο.Εχω το εξης προβλημα : οταν καλω στο τηλεφωνο αυτο δειχνει παντα οτι δεν εχει σημα ενω στην συσκευη φαινεται οτι εχει ,δηλαδη ενω δειχνει οτι ειναι εντος δικτυου στην πραγματικοτητα δεν ειναι.Σκεφτηκα να του κανω μια απλη αναβαθμιση (ειναι vl) αλλα συνδεωντας το στο pc και αφου μου λεει οτι υπαρχει νεωτερο λογισμικο ,καταληγει να μην μπορει να κανει την αναβαθμιση λεγωντας για επιδιωρθωση τηλεφωνου απο το pc suite[με μυνημα "αποτυχια ενημερωσης λογισμικου"].Ελα ομως που στην επιδιωρθοση λεει οτι δε συνισταται αν το τηλεφωνο λειτουργει κανονικα.Any ideas τι μπορω να κανω για να διορθωθει αυτη η ιστορια????

 

--- σκεφτομαι ή να κανω αυτη την επιδιωρθωση του pc suite που ουτε που ξερω τι ειναι ή

--- να κανω το debrand α2 συσκευων που βρηκα εδω,

αν ξερει κανεις τι ειναι πιο ασφαλες ας μου πει

 

ευχαριστω και παλι

Edited by luke
προσθηκη σχολιου-ερωτησης
pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Το vodafone live w715 αποκλειστικά ψάχνω [για δεύτερη συσκευή]. Θα κοιτάξω, μήπως το βρω μεταχειρισμένο.

Επανέρχομαι. Έχω αυτή τη στιγμή το W705 σε πολύ κατάσταση. Αν κάποιος κάτοχος του W715 vodafone live, που έχει το κινητό του σε ανάλογη κατάσταση, ενδιαφέρεται να ανταλλάξουμε τις συσκευές, ας μου στείλει pm. Με ενδιαφέρει το κινητό να είναι 100% vodafone live και να μην έχει αφαιρεθεί τίποτα από το γνήσιο λογισμικό της συσκευής.:)

Edited by seranata

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ειμαι κατοχος ενος SE w715....Τ εχω περιπου 1μιση χρονο...και παντα ειχε τα μικροπροβληματακια τ...αλλα ξαφνικα απο εχθες ξεκινησε να κολλαει...Αρχικα κολλησε τ κεντρικο κουμπι του ΟΚ και τα γυρω βελακια...στην συνεχεια τ πρασινο κουμπι και τ πανω αριστερα..στν συνεχεια κολλησε και τ πανω δεξια..και πριν απο λιγεσ ωρες κολλησε και τ κουμπι που σβηνει στ κειμενο...τ μονο ουσιαστικα που δουλευει ειναι τ κοκκινο..και τα πληκτρα αριθμων και τ λοιπα που βρησκονται στ κατω μερος του κινητου...μηπως γνωριζεται τ εχει παθει?ειμαι σε απελπισια...υποψιαζομαι οτι ισως να φταει τ SOFTWRE τ κινητου...ξερεται πως μπορω να τ κανω reset? :wacko: :!:

 

:!:Επισήμανση από την Ο.Δ.:!:: Η χρήση γραφής τρόπου SMS δεν είναι αποδεκτή από 01/09/09

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Κάνε του αναβάθμιση.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
εχω το w715 και ενω παταω το κουμπι το κοκκινο να ανοιξει το κινητο μια χαρα μετα δεν δουλευει για να κλεισω μια κληση του εκανα αναβαθμιση μια χαρα ομως τιποτα παλι. ξερει κανεις τι μπορει να εχει? με προβληματιζει γιατι οταν ειναι σβηστο το πατας και ανοιγει αρα δουλευει και μετα που μπαινει στο μενu δεν δουλευει.....
Link to comment
Share on other sites

Ας υποθέσουμε ότι είσαι στο μενού των Ρυθμίσεων, στις επιλογές των ήχων (θέλω να πω ότι έχεις προχωρήσει τουλάχιστον τρια επίπεδα μέσα στο μενού). Αν κρατήσεις το κόκκινο κουμπί κρατημένο παρατεταμένα (όπως όταν το ανοίγεις δηλαδή) σε πηγαίνει στην αρχική οθόνη;

 

Υ.Γ.: Δεν χρειάζονται post σαν το τελευταίο. Αν ξέρει κάποιος απαντάει. ;)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν πηγαινει δν κανει τιποτα ... δεν μπορω να καταλαβω... αν ειχε κατι πιστευω δεν θα δουλευε ουτε στην αρχη που ειναι κλειστο και το παταω να ανοιξει.....
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Χαιρετω τους συμφορουμιτες!

Προχθες το W715 μου στα καλα καθουμενα τα επαιξε.

Δηλαδη, το ανοιξα και δεν λειτουργουσε κανενα κουμπι περαν του κοκκινου (on/off) και του πανω αριστερα. Του εκανα αναβαθμιση μεσω Update Service και παλι τιποτα...

Και ειμαι εκτος εγγυησης για ενα μηνα...

Εχετε καποια λυση να προτεινετε μηπως αποφυγω το χαρατσι στο σερβις;

 

Ευχαριστω εκ των προτερων :-)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπέρα σε όλους. Έχω κι εγώ εδώ και 2 χρόνια το w715 και είμαι αρκετά ευχαριστημένος. Εδώ και 2 περίπου εβδομάδες άρχισαν σταδιακά να απενεργοποιούνται κουμπιά από το πληκτρολόγιο και άλλες λειτουργίες όπως ο φωτισμός της οθόνης που έγινε πιο χαμηλός ή το ακουστικό που σταμάτησε να λειτουργεί. Αποφάσισα να το ανοίξω και διαπίστωσα οτι η ταινια που συνδεει το slide με την κεντρική μονάδα έιχε κοπει λόγω χρήσης του slide προφανώς απομενοντας κατα 1/3 συνδεδεμένη. Τελικά παρήγγειλα μια μέσω ιντερνετ και την περιμένω , απλά δεν ξέρω πως να αποσυνδέσω το κινούμενο μέρος του τηλεφώνου από το σταθερό. Πάντως πιστεύω ότι και αλλοι που ανέφεραν παρόμοια προβλήματα πρέπει να έχουν ίδια ζημιά στο κινητό.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W715

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...