Jump to content

Πιστοποιητικά - Διαδικασία Symbian Signed


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημέρα και καλώς σας βρήκα.

 

προσπαθώ να ακολουθήσω τον οδηγό για να καταφέρω να πάρω πιστοποιητικό αλλά όταν γράφω username και pass με βγάζει σε μια άλλη σελίδα που φυσικά δε καταλαβαίνω τι λέει και δεν τη βρίσκω μέσα στον οδηγό. προσπαθώ να μη γράψω για απορίες και να τα κάνω όλα απο τους οδηγούς αλλα εδώ...

επίσης τα συγχαρητήρια μου για τη δουλειά που κάνετε.

 

 

 

OK!!!! θέλει hotmail τελικά. ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτή η σελίδα είναι για ανάκτηση κωδικού. Μάλλον δίνεις λάθος username ή pass. Δοκίμασε να κάνεις καινούργιο λογαριασμό.

 

Ααα κ από ότι είδα χτες που προσπαθούσα να κάνω ένα λογαριασμό, νομίζω ζητάνε hotmail για email μόνο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπηκα σε αυτο το opda εκανα αιτηση,μου εβγαλε cer κ key αλλα οταν παω να τα κατεβασω μου γραφει o downloader unknown time κ starting... κ γενικα δεν κατεβαινουν με τπτ

Any ideas??

Link to comment
Share on other sites

τι να ξαναδοκιμασω??

Αυριο εννοεις??

Γιατι αιτημα για καινουρια δεν αφηνει...

Ουτε το αλλο site που δινεται στο πρωτο post δεν δουλευει...

Τι στο καλο γινεται ρε παιδια.......

Link to comment
Share on other sites

Να δοκιμάσεις πολλές φορές από τα λινκ που σου έβγαλε. Θα το κατεβάσεις κάποια στιγμή.

 

EDIT: και εγώ κατέβασα σήμερα πιστοποιητικό με την μια.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

O τροπος που παιρνουμε πιστοποιητικο εχει αλλαξει. Διαβασε το 1 post του παροντος και θα καταλαβεις..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις πως θα ξαναπαρω Cert κ key απο το opda γιατι αυτα που μου εβγαλε δεν κατεβαινουν με τιποτα??
Link to comment
Share on other sites

Ειχες κατεβασει παλιοτερα ξανα πιστοποιητικο? Μπορεις να μας δωσεις περισσοτερες πληροφοριες?
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σας

Ελπίζω να μη με πάρετε με τις πέτρες..

έκανα ότι λέει στον οδηγό και πήρα τα δυο αρχεία από το opda.

τους άλλαξα το όνομα και θέλω να υπογράψω την εφαρμογή HelloOX. όταν πάω να τρέξω το αρχείο ...sis.dat εμφανίζει στιγμιαία ένα μαύρο παράθυρο και σβήνει πάλι. τι κάνω λάθος; άλλαξα και το όνομα του αρχείου σε abc χωρίς να πειράξω καμία κατάληξη όπως τα κλειδια που πήρα αλλά δε γίνεται τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλά κάνει και εμφανίζει παράθυρο dos, το θέμα είναι να δημιουργεί και ένα νέο αρχείο sis με όνομα xyz _signed.sis.

Δεν το κάνει αυτό;

 

Όταν έκανες μετονομασία το HelloOX πως το ονόμασες...;

xyz.sis ή σκέτο xyz;

Κατέβασε ξανά το HelloOX και μετονόμασέ το σε xyz σκέτο!

 

 

ΥΓ: Τα αρχεία όλα θα πρέπει να έχουν όνομα xyz.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ειχες κατεβασει παλιοτερα ξανα πιστοποιητικο? Μπορεις να μας δωσεις περισσοτερες πληροφοριες?

 

οχι πρωτη φορα

Αυτα που μου εδωσε δεν κατεβαινουν με τιποτα

 

Αμα παω να ξανακανω αιτημα μου λεει οτι μου τα εχει δωσει ηδη κ λεει κατι για imei identify κτλ

Link to comment
Share on other sites

Καλά κ.....όλα θα πρέπει να έχουν όνομα xyz.

 

 

Δίκιο είχες... έπρεπε συγκεκριμένα xyz (και όχι abc... ) να τα ονομάσω.

Ευχαριστώ πάρα πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω και εγω την εμπειρια μου?

 

Εψαχνα στο xxxxxxxxxxx για διαφορα πραγματακια για το 5800 και βλεπω ενα thread με εναν τυπο που εδινε certs και keys απο το opda. Aρκει ελεγε να του αφηνες rep κ thanks. Παω και εγω και του στελνω Pm οπως ζητουσε. Μεχρι στιγμης κανενα μελος δεν ειχε εκφρασει καποιο παραπονο αρα λεω ολα οκ, θα γλυτωσω και τα κινεζικα του opda. Τι το ηθελα? Μου στελνει πισω Pm και μου ζηταει 5$ για να μου δωσει τα certs kai ta keys. Εγω κανω report την απατεωνια του αλλα προλαβε και μου εκλεψε τα certs και τα keys.

 

Το διαπιστωσα τωρα που ακολουθησα τον οδηγο του balantis7. "Duplicate found! This IMEI is in process, please donnot apply with same IMEI number."

Τσεκαρα καλα το imei μου και ηταν η πρωτη φορα που το εβαζα.

 

Μετα δοκιμασα και με ενα αλλο τυχαιο imei να δω τι μυνημα θα μου εβγαζε και μου εδειξε οτι το imei αποθηκευτηκε στην βαση τους και να περιμενω.

 

Οποτε, εγω την πατησα και δεν θα παρω cert εξαιτιας ενος τυπακου απο το Αφγανισταν εκανε την απατεωνια του.

 

Μπορω να κανω κατι να σωσω την κατασταση? Ενημερωσα τον admin του xxxxxxxxxx αλλα στο opda δεν μπορω να βρω τον admin για να τον ενημερωσω.

 

υγ. το http://andy.ehandysoft.com/devcert.php δεν δινει certs πλεον....

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις πως θα ξαναπαρω Cert κ key απο το opda γιατι αυτα που μου εβγαλε δεν κατεβαινουν με τιποτα??

Δοκίμασε κάποια άλλη στιγμή να τα κατεβάσεις γιατί το site μερικές φορές μπετώνει και δεν αποκρίνεται. :)

Link to comment
Share on other sites

οχι πρωτη φορα

Αυτα που μου εδωσε δεν κατεβαινουν με τιποτα

 

Αμα παω να ξανακανω αιτημα μου λεει οτι μου τα εχει δωσει ηδη κ λεει κατι για imei identify κτλ

 

Μπες στο παρακατω link του opda και γραψε το προβλημα σου.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2782722#post2782722

 

kwstas1984 κανε και εσυ το ιδιο. Εαν δεν γινει κατι θα το ψαξουμε απο το ρωσικο site

 

Ενημερωστε μας για το αποτελεσμα.. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Εγραψα κ εγω το προβλημα μου με τα Link που δεν κατεβαινουν τα cert κ key κ αναμενω απαντηση...

 

edit

καταφερα κ τα κατεβασα μονος μου τελικα μετα απο 45 λεπτα συνεχων προσπαθειων κ μπινελικιων....

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να γραφτώ στο forum της opda, αλλά, δέν μου βγάζει την εικόνα με τα γράμματα και τους αριθμούς... Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος να πάρω ένα certificate; :/

Ευχαριστώ.

 

Edit: Μόλις τα κατάφερα... Μετά απο πολλά refresh βγήκε και ο κωδικός με τα γράμματα και τους αριθμούς!

Edit2: Τώρα μου βγάζει Wrong validation Email!, αφού βάλω το ΙΜΕΙ... Άλλαξε το δευτερο κουτάκι... Δοκίμασα 13, δοκίμασασ 15, δοκίμασα 18, έβαλα ότι να'ναι, τα ίδια πάλι... Help :)

Ericsson PH388, Ericsson T29, Panasonic GD35, Panasonic GD87, Nokia 8210, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 3410, Nokia 7250i, Nokia 6100, Nokia 6510, Nokia N-Gage, Mitsubishi M341i, Sharp GX-17, Nokia 6020, Nokia E50, Nokia 6120 Classic, Nokia 5800XM, Nokia N900, Huawei Ideos X5 Pro, Acer Liquid E2, Lenovo K3 Note, Xiaomi Mi A1, Nokia 7.2, Poco F3 and counting...

Link to comment
Share on other sites

Edit2: Τώρα μου βγάζει Wrong validation Email!, αφού βάλω το ΙΜΕΙ... Άλλαξε το δευτερο κουτάκι... Δοκίμασα 13, δοκίμασασ 15, δοκίμασα 18, έβαλα ότι να'ναι, τα ίδια πάλι... Help :)

 

 

 

Που σου βγάζει Wrong validation Email? Για την εγγραφή σου? Όπως έγραψα και πιο πριν πρέπει να θέλουν μόνο hotmail για να σε γράψουν στο site.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

hotmail xrhσιμοποίησα, το πρόβλημα που λέω είναι όταν βάλω το IMEI στο πάνω κουτάκι, και στο κάτω κουτάκι έναν τυχαίο αριθμο, και πατήσω το κουμπί για συνέχεια... (Είναι και στα κινέζικα, δεν μπορώ να το εξηγήσω πιο καλά)...

Edit: για να είμαι σίγουρος, όταν εκανα εγγραφή στο hotmail μου έδωσε @live.com διεύθυνση... Παίζει ρόλο που δέν τελειώνει σε hotmail; Αν παίζει, οποιος με βοηθήσει θα του στίσω ένα άγαλμα!!! :D

Ericsson PH388, Ericsson T29, Panasonic GD35, Panasonic GD87, Nokia 8210, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 3410, Nokia 7250i, Nokia 6100, Nokia 6510, Nokia N-Gage, Mitsubishi M341i, Sharp GX-17, Nokia 6020, Nokia E50, Nokia 6120 Classic, Nokia 5800XM, Nokia N900, Huawei Ideos X5 Pro, Acer Liquid E2, Lenovo K3 Note, Xiaomi Mi A1, Nokia 7.2, Poco F3 and counting...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω το Ν95 το απλο με IMEI: 356962010415082 θελω Cert και Key. Το αναβαθμησα στην τελευταια εκδοση 31.0.017 και δεν παιρνει κανενα προγραμμα. Σας παρακαλω επειδη ειμαι ασχετος με το αντικειμενο αν μπορει καποιος να βοηθησει γιατι ειμαι και σχετικα μεγαλος για να ξεκινησω τα κινεζικα.

Πιο συγκεκριμενα να μου πει:

1) Τον τροπο να παρω Certification και ΚΕΥ με το ΙΜΕΙ του κινητου μου.

2)Ποιοα προγραμματα να κατεβάσω και πως θα δουλεψω τα προγραμματα.

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...