Jump to content

Πιστοποιητικά - Διαδικασία Symbian Signed


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα.:)

Ο τρόπος έκδοσης πιστοποιητικών έχει αλλάξει εδώ και πολύ καιρό.Τα βγάζουμε πλέον μόνοι μας.Αναφέρεται τρία ποστ πιο πίσω.Οδηγίες υπάρχουν στην πρώτη σελίδα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
........................

 

εχω βαλει να τρεξει το hellox Και γραφει unpacking 10 λεπτα .ποση ωρα θελει?

να σταματησ και να το κανω παλι?η να μην το σταματησω? αν απαντηση κανεις γρηγορα θα ξερω αν οχι θα το σταματησω

Link to comment
Share on other sites

[ΕΠΙΣΗΜΟ] S60 5th - Hacks & Patches

1ος οδηγός.

Αυτό κάνεις!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
τα καταφερα και μπερδευτηκα τελικα..τα διαβασα ολα και τελικα δεν καταλαβα..για να βγαλω νεο πιστοποιητικο δεν μπορω πλεον απο το isign.imobile.com?? μονο απο το opda?? η κανενα απο τα δυο??...
Link to comment
Share on other sites

Aπο το opda μπορεις να κατεβασεις πιστοποιητικο για την συσκευη σου..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

παιδια το πιστοποιητικο βγηκε απο το opda..κατεβασα και το αρχειο cer και το key..και τωρα η ωρα της χαζης ερωτησης..τι κανω με αυτα τα δυο?? τα περναω στο τηλεφωνο και αν ναι πως?? κανω κατι αλλο? συγνωμη ρε παιδια αλλα το εχω ξεχασει ****το.. ωχ ακυρο το βρηκα..το βαζω στο φακελο με το sign sis ε?? ναι αλλα τωρα εχω αλλη απορια..στον ηδη υπαρχον φακελο εχω το πιστοποιητικο για το δικο μου τηλεφωνο, τωρα για της γυναικας μου μπορω να βαλω στον ιδιο φακελο και το αλλο πιστοποιητικο η πρεπει να ξανακατεβασω το sign sis και να βαλω εκει τα νεο?? Edited by pathos
Link to comment
Share on other sites

παιδια το πιστοποιητικο βγηκε απο το opda..κατεβασα και το αρχειο cer και το key..και τωρα η ωρα της χαζης ερωτησης..τι κανω με αυτα τα δυο?? τα περναω στο τηλεφωνο και αν ναι πως?? κανω κατι αλλο? συγνωμη ρε παιδια αλλα το εχω ξεχασει ****το.. ωχ ακυρο το βρηκα..το βαζω στο φακελο με το sign sis ε?? ναι αλλα τωρα εχω αλλη απορια..στον ηδη υπαρχον φακελο εχω το πιστοποιητικο για το δικο μου τηλεφωνο, τωρα για της γυναικας μου μπορω να βαλω στον ιδιο φακελο και το αλλο πιστοποιητικο η πρεπει να ξανακατεβασω το sign sis και να βαλω εκει τα νεο??

 

Για να μην μπερδεύεσαι βάλτα σε διαφορετικό φάκελο..

Το sing sis δεν χρειάζεται να το ξανακατεβάσεις. Κάντο copy από το δικό σου φάκελο..

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να κατεβασεις αλλο πιστοποιητικο. Το συγκεκριμενο ισχυει μονο για την συσκευη σου..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Εκανα τη διαδικασια στο opda, βγηκε το πιστοποιητικο(cer, key) αλλα και τα 2 ειναι ιδια αρχεια τυπου html!!!

Δηλαδη δεν εχω 2 ξεχωριστα αρχεια, αλλα 1.

 

Εχω κανει κατι λαθος?

Link to comment
Share on other sites

Εκανα τη διαδικασια στο opda, βγηκε το πιστοποιητικο(cer, key) αλλα και τα 2 ειναι ιδια αρχεια τυπου html!!!

Δηλαδη δεν εχω 2 ξεχωριστα αρχεια, αλλα 1.

 

Εχω κανει κατι λαθος?

 

Έχεις κάνει λάθος..

 

Τα 2 αρχεία είναι με κατάληξη .cer και .key αντίστοιχα.

Αν έχουν εκδοθεί δοκίμασε να κάνεις δεξί κλικ στο καθένα ξεχωριστά και επέλεξε Save link as (Αποθήκευση συνδέσμου ως)

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάνει λάθος..

 

Τα 2 αρχεία είναι με κατάληξη .cer και .key αντίστοιχα.

Αν έχουν εκδοθεί δοκίμασε να κάνεις δεξί κλικ στο καθένα ξεχωριστά και επέλεξε Save link as (Αποθήκευση συνδέσμου ως)

 

 

Αυτα τα αρχεια που λες ειναι και εχουν εκδοθει(στο "state" λεει "normal") αλλα οταν παταω να τα αποθηκευσω ή δεξι κλικ save as αποθηκευεται ενα αρχειιο τυπου opda.cn_vivaz&prime και στις 2 περιπτωσεις(στο δευτερο δλδ μου λεει οτι υπαρχει τετοιο ονομα και με ρωταει αν θελω να κανω αντικατασταση)

 

!!!!:!:

Link to comment
Share on other sites

Αυτα τα αρχεια που λες ειναι και εχουν εκδοθει(στο "state" λεει "normal") αλλα οταν παταω να τα αποθηκευσω ή δεξι κλικ save as αποθηκευεται ενα αρχειιο τυπου opda.cn_vivaz&prime και στις 2 περιπτωσεις(στο δευτερο δλδ μου λεει οτι υπαρχει τετοιο ονομα και με ρωταει αν θελω να κανω αντικατασταση)

 

!!!!:!:

 

Είτε πατήσεις αριστερό κλικ είτε κάνεις δεξι κλικ σου αποθηκεύει τα ίδια αρχεία?

Εκτός απο save as έχει κάποια άλλη επιλογή?

Όπως Save target as ή Save Link as

Τι browser χρησιμοποιείς?

Δοκίμασε να τα κατεβάσεις με κάποιο άλλο browser..

Link to comment
Share on other sites

Είτε πατήσεις αριστερό κλικ είτε κάνεις δεξι κλικ σου αποθηκεύει τα ίδια αρχεία?

Εκτός απο έχει κάποια άλλη επιλογή?

Όπως Save target as ή Save Link as

Τι browser χρησιμοποιείς?

Δοκίμασε να τα κατεβάσεις με κάποιο άλλο browser..

 

Οχι, εκτος απο save as δεν εχει αλλη επιλογη για αποθηκευση.

explorer 8 εχω.

και ουσιαστικα το cer και το key ειναι το ιδιο αρχειο. Διπλα τους παντως εχει επιλογη να κανω signing καποιο αρχειο μεσα απο τη σελιδα τους, Το δοκιμασα και πετυχαινει σε αρχεια μικρου μεγεθους, σε μεγαλου(πανω απο 20mb κανει πολυ χρονο στο uploading)

Link to comment
Share on other sites

Οχι, εκτος απο save as δεν εχει αλλη επιλογη για αποθηκευση.

explorer 8 εχω.

και ουσιαστικα το cer και το key ειναι το ιδιο αρχειο. Διπλα τους παντως εχει επιλογη να κανω signing καποιο αρχειο μεσα απο τη σελιδα τους, Το δοκιμασα και πετυχαινει σε αρχεια μικρου μεγεθους, σε μεγαλου(πανω απο 20mb κανει πολυ χρονο στο uploading)

 

Δοκίμασε με κάποιο άλλο browser μήπως και δεις αποτέλεσμα..

Αλλιώς δοκίμασε άυριο μήπως και έχουν κάποιο πρόβλημα με το server τους..

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε με κάποιο άλλο browser μήπως και δεις αποτέλεσμα..

Αλλιώς δοκίμασε άυριο μήπως και έχουν κάποιο πρόβλημα με το server τους..

 

Εγινε τελικα. Μαλλον θα ταν θεμα του site

Link to comment
Share on other sites

Εκανα αίτηση στο opda και περιμένω...

Αλλά το freesigner που δίνουν δεν δουλεύει. Έχει λήξει το πιστοποιητικό του.

Το έψαξα και από αλλού αλλά τα ίδια. Άλλαξα και την ημερομηνία αλλά πάλι τζίφος. Υπάρχει τρόπος να βάλω το freesigner ή άλλο εργαλείο για υπογραφή μέσω τηλεφώνου?

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε το με τα αρχεια απο το opda

 

http://rapidshare.com/files/290245094/FreeSigner_v1.01_freeware_by_junnikokuki_opda.net.cn_selfsigned.sisx :rolleyes:

Edited by gianpithio
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Ξεκίνησα τις υπρογραφές μέσω pc και όλα δουλεύουν τέλεια.

Έφτασα το vivaz εκεί ακριβώς που ήθελα.

Άντε να δοκιμάσω και μέσω κινητού γιατί βαρέθηκα το βάλε - βγάλε καλώδιο...

 

Ξέχασα να γράψω ότι γράφτηκα στο νέο αγγλικό φόρουμ

http://www.opda.hk/

που βγαίνει αν πατήσεις το tab "english" στο http://www.opda.net.cn/

Δέ νομίζω να υπάρχει πρόβλημα αξιοπιστίας ε???

Α και δεν μου ζήτησε αριθμό τηλεφώνου. Μόνο τύπο και ΙΜΕΙ

Edited by nervous
Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια help εχω το σατιο με το τελευταιο λογισμικο εχω το cert kai key τωρα τι κανω? δεν μπορω να κατανοησω τις οδηγιες στην αρχη...... δοκιμασα και τον τροπο να το κανω στο κινητο αλλα το self signed λεει οτι εχει ληξει το πιστοποιητικο δοκιμασα με αλλες ημερομηνιες αλλα τιποτα εβαλα και 12/12/2008 αλλα παλι τιποτα.
Link to comment
Share on other sites

Τι δεν μπορεις να κατανοησεις? Που ειναι το προβλημα? Εξηγησε μας για να σε βοηθησουμε..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ενώ με το vivaz μου όλα πήγαν καλά με το πιστοποιητικό του opdaκαι δουλεύει τέλεια, στο satio ενός φίλου το πιστοποιητικό που μου δώσαν δεν δουλεύει σωστά.

Το ΙΜΕΙ που έδωσα είναι σωστό, το τσέκαρα και στο αρχείο cer με το devcertlist και το βρίσκει στο ΙΜΕΙ.ΤΧΤ

Τί στο καλό φταίει???

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Tι μηνυμα σφαλματος σου βγαζει? Δοκιμασες και αλλες εφαρμογες?
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...