Jump to content

Πιστοποιητικά - Διαδικασία Symbian Signed


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρακαλώ να μου χορηγηθεί πιστοποιητικό για τη συσκευή μου με

IMEI :354225036313943

 

Ερώτηση έκανα εγράφη στο isign και κατέβα ένα αρχείο το signtool αυτό τι το κάνω είμαι άσχετος με όλα αυτά και δεν ξερο και άμα υπάρχει τρόπος να βρω το Quickoffice - Adobe Reader δωρεαν

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Με το signtool ετσι υπογραφεις τις εφαρμογες σου.

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=14484&d=1251482182

Για το adobe reader ρωτα στο θεμα των εφαρμογων.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα τα αρχεια cer και key απο το http://www.s60certkey.com προσπάθησα να κανω sign εφαρμογές και στο κινητό και στο pc αλλά δεν γινεται τίποτα

Τα πιστοποιητικά πρεπει να είναι απο συγκεκριμένα site?

Link to comment
Share on other sites

Οταν λες τιποτα τι εννοεις? Δηλαδη δεν εμφανιζεται το xyz_signed.sis? Η παλι σου βγαζει σφαλμα πιστοποιητικου?

Oχι απαραιτητα και απο κεινο κανει αλλα και ενα αλλο μελος που κατεβασε απο κει τα αρχεια που του δωσαν δεν λειτουργουσαν.

Ανεβασε τα αρχεια σου να τα ελεγξουμε αν ειναι σωστα

Link to comment
Share on other sites

Βαζω την εφαρμογή στον φάκελο το μετονομάζω σε xyz και όταν τρέχω το auto_signsis βγαίνει άνα μαύρο παράθυρο το οποίο εξαφανίζεται αμέσως χωρίς να το διαβάσω και δεν υπάρχει κάποιο καινούργιο αρχείο.
Link to comment
Share on other sites

To μεγεθος των 2 αρχειων δειχνει φυσιολογικο αλλα και μενα κανει οτι και σε σενα και δεν υπογραφει την εφαρμογη.

Κανοντας ομως διπλο κλικ στο cer δεν ανοιγει αυτο σημαινει οτι εχει προβλημα το αρχειο.

Ζητησε πιστοπιητικο απο το opda το οποιο σιγουρα θα λειτουργει.

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ κι εγώ ενα πιστοποιητικό το ΙΜΕΙ μου είναι 858998019299224 ευχαριστώ και μπράβο που γράφετε Ελληνικά
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ κι εγώ ενα πιστοποιητικό το ΙΜΕΙ μου είναι 858998019299224 ευχαριστώ και μπράβο που γράφετε Ελληνικά

 

Διαβασε την πρωτη σελιδα του θεματος!!!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοηθήστε λίγο.Έβαλα το ΙΜΕΙ μου στο s60certkey και μου έδωσε ένα cer και ένα key.Τι ακριβώς υποτίθεται ότι πρέπει να τα κάνω αυτά τώρα?

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα σας παρακαλώ πολύ μια βοήθεια ! πήγα στο side της opda όπως λέει και ο οδηγός στην πρώτη σελίδα και δεν μπόρεσα να βγάλω άκρη αφού μάλλον το side έχει αλλάξει σε σχέση με το pdf του οδηγού, έτσι βρήκα ένα άλλο side της opda http://cer.opda.cn/en/index.php το όποιο μου φάνηκε ποιο εύκολο αφού ήταν στα αγγλικά αλλά κολλαω εκεί που δεν δέχεται τον αριθμό του τηλεφώνου. Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος ευχαριστώ εκ των προτέρων για τον χρόνο σας!!!!
Link to comment
Share on other sites

Έδωσα το ΙΜΕΙ μου στο s60certkey και μου έδωσε το cer αλλά το key δεν μου το έδωσε, είναι σε κόκκινο χρώμα εδώ και 1 μήνα.

 

Μήπως δεν έδωσα σωστά το ΙΜΕΙ; δηλαδή έδωσα το 15 ψήφιο αριθμό και δεν έβαλα την κάθετο πριν το 15ο ψηφίο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήα από το s60certkey πρώτα και το γ***** ήτανε χαλασμένο.Μετά από κάποιες ώρες λειτούργησε και από το opda και ήταν σωστό.

Link to comment
Share on other sites

Χρειαζεται να βαλεις εναν 11ψηφιο αριθμο που να αρχιζει απο 13.

Στο remarks βαζεις εσυ οτι θες.

Link to comment
Share on other sites

Ο τροπος που παιρνουμε πιστοποιητικο αλλαξε. Υπαρχουν οδηγεις στο 1 ποστ του παροντος.

 

Καλυτερα ζητησε απο το opda. Eαν συναντησεις καποιο προβλημα ρωτησε μας και θα σε βοηθησουμε..

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

αν ειναι ευκολο ενα πιστοποιητικο για το ΙΜΕΙ :

356064032330884

Φίλε γιατί δεν δοκιμάζεις μόνος σου?Δεν είναι επιστήμη πια.Εμείς που το κάναμε μόνοι μας τί είμαστε δηλααδη?:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες!ειμαι και γω πλεον κατοχος του 5800 και νιωθω λιγο χαζος διαβαζοντας το συγκεκριμενο θεμα..δεν ειμαι ασχετος απο συμβιαν,για την ακριβεια ειχα μπει στη ολη φαση εδω και 4 χρονια με το ζιμενς Sx1 αλλα αποτι βλεπω εχουν αλλαξει πολλα απο τοτε.. :(

Θα μπορουσε καποιος να μου εξηγησει την διαδικασια της πρωτης σελιδας.δηλαδη εγω π.χ που θελω να βαλω ενα pdf reader στο κινητο μ τι πρεπει να κανω?

υ.γ αυτο ποθ εχω ηδη κανει ειναι η εγγραφη μ στο symbiansfree και περιμενω να ενεργοποιηθει..)

ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

Εξαρταται την εφαρμογη που θες να βαλεις. Αν αυτη ειναι unsigned τοτε πρεπει να κανεις την διαδικασια οπως περιγραφεται στο πρωτο ποστ και να την υπογραψεις ωστε να την βαλεις στο κινητο σου.
Link to comment
Share on other sites

δηδλαδη ποια ειναι η διαδικασια?

Θα πρεπει αρχικα να φτιαξω ενα πιστοποιητικο απτο opda πχ και μετα να κανω τη πατεντα με τα .cer k .key και να περασω το .sis στο κιν μ για εγκατασταση?

Link to comment
Share on other sites

δηδλαδη ποια ειναι η διαδικασια?

Θα πρεπει αρχικα να φτιαξω ενα πιστοποιητικο απτο opda πχ και μετα να κανω τη πατεντα με τα .cer k .key και να περασω το .sis στο κιν μ για εγκατασταση?

 

To πως θα εκδοσεις ενα πιστοποιητικο περιγραφεται εδω. Καλυτερα να προτιμησεις το opda καθως ειναι το πιο αξιοπιστο.

Μετα αφου το παρεις μπορεις με 2 τροπους να υπογραψεις την εφαρμογη που θες. Ειτε μεσω Η/Υ ειτε μεσω του κινητου σου.

Τις διαδικασιες αυτες θα τις βρεις εδω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...