Jump to content

Θάνατος 15χρονου από σφαίρα αστυνομικού στα Εξάρχεια


Dead Angel
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν δικαιολογώ την κατάσταση. Είναι απαράδεκτη. Δεν παύει όμως να είναι η σημερινή πραγματικότητα. Και για αυτή την απαράδεκτη κατάσταση δεν φταίνει κυρίως οι απλοί αστυνομικοί (αν και έχουν μερίδιο ευθύνης λόγω αδιαφορίας, δημοσιουπαλληλικής νοοτροπίας και κακώς εννοούμενης μαγκιάς) αλλά περισσότερο η πολιτική και αστυνομική ηγεσία. Και όμως δε θα την πληρώσει κανένας αξιωματικός και κανένας πολιτικός αλλά ο φρουρός που κάποιος του έδωσε ένα περιπολικό κι ένα όπλο με ελάχιστη εκπαίδευση και τον έστειλε να περιπολεί.

 

Μα συμφωνούμε :) Εννοείται πρέπει να την πληρώσουν οι ανώτεροι. Και γι'αυτό -προσωπικά- επιτίθεμαι στην ηγεσία της αστυνομίας και όχι στον αστυνομικό, αν διαβάσεις τα προηγούμενα ποστ μου

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 833
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ε ωραία, δεν θα πρεπε να στέλνουν ειδικούς φρουρούς στα Εξάρχεια. Ας μην λέμε ότι να ναι. Όλοι ξέρουν, καλως ή κακώς, τί γίνεται εκεί. Όπως δεν θα ανέθετες σε έναν που μόλις αποφοίτησε την σχολή πολιτικών μηχανικών να σου φτιάξει τη γέφυρα Ρίου Αντιρρίου έτσι δεν στέλνεις έναν ανειδίκευτο φρουρό στα Εξάρχεια.

 

Νομιζω οτι δεν θα συμφωνησουμε για ακομη μια φορα, γιατι ενω εγω καταδικαζω τη βια απο οπου και αν προερχεται εσυ εθελοτυφλεις και βλεπεις μονο τη βια του αστυνομικου. "Καλως κακως ετσι γινεται στα εξαρχεια", σωπα? Αυτη ειναι η αποψη σου. Δλδ εκεινη η βια ειναι δικαιολογημενη. Μπορει αν τα πραγματα ηταν λιγο αλλιως τωρα να μιλουσαμε για εναν ειδικο φρουρο νεκρο. Αν καταδικαζεις τη βια μονο a la carte δεν θα συμφωνησουμε ποτε...

A man is walking home one dark night in Belfast. Suddenly a figure with a gun moves out of the shadows and says:

"What religion are you?"

The fellow replies "I'm an atheist", to which the gunman replies,

"Yeah, but a catholic or protestant atheist?"

Link to comment
Share on other sites

Όχι, όχι. Είπα και προηγούμενως ότι οι αναρχικοί αυτοί είναι εγκληματίες και θα επρεπε να συλληφθούν. Δεν με κατάλαβες καλά, sorry. Στέκομαι. ωστόσο, στο στρουμφ ε γιατί αυτός είναι που πυροβόλησε. Αν πυροβόλαγε ο αναρχικός θα κατηγορούσα αυτόν. Αυτό που λέω έιναι ότι αντέδρασε λάθος ο αστυνομικός. Και όλοι προσπαθείτε να τον δικαιολόγησετε λέγοντας ότι ήταν υπό τρομοκρατία ενώ χαίρω πολύ...αστυνομικός είναι...(βλέπε παράδειγμα με πολιτικό μηχανικό- αν δηλαδή έπεφτε η γέφυρα θα τον συγχωρούσαμε όλοι λόγω απειρίας? Όχι βέβαια, θα πήγαινε φυλακή για αμέλεια)) θα πρεπε να ξέρει αυτά τα πράγματα. Αν δλδ αυριο μεθαυρίο γίνει καμιά ληστεία σε τράπεζα και ο αστυνομικός πανικοβληθεί και ο ληστής σκοτώσει όλους τους ομήρους θα λέμε 'ω κρίμα ο αστυνομικός που πανικοβήθηκε'??? Ε όχι. Ναι, είναι εγκληματίες αυτοί οι 'αναρχικοί' αλλά και ο αστυνομικός δεν είναι κρίμα...είχε ευθύνη...όχι επειδή ήταν 'αναρχικοί' βρήκαμε πάτημα να δικαιολόγουμε τους πάντες επειδή για μας αναρχικοι=διάβολοι
Link to comment
Share on other sites

μακάρι να γίνει η αρχή από αυτόν τον θάνατο

 

Δυστυχώς Βασίλη, επειδή σε κάθε δράση υπάρχει και αντίδραση, ο θάνατος αυτός θα προκαλέσει πολλά, πάρα πολλά προβλήματα.

 

Όπως είπε και ο xenopoulos κρίμα σε όποιον αστυνομικό ξεσπάσει η οργή κάποιων. Πολύ φοβάμαι ότι θα έχουμε και άλλα θύματα (ας ελπίσουμε όχι θανάτους).

Link to comment
Share on other sites

Όχι, όχι. Είπα και προηγούμενως ότι οι αναρχικοί αυτοί είναι εγκληματίες και θα επρεπε να συλληφθούν. Δεν με κατάλαβες καλά, sorry. Στέκομαι. ωστόσο, στο στρουμφ ε γιατί αυτός είναι που πυροβόλησε. Αν πυροβόλαγε ο αναρχικός θα κατηγορούσα αυτόν. Αυτό που λέω έιναι ότι αντέδρασε λάθος ο αστυνομικός. ...είχε ευθύνη

 

Καταρχας χαιρομαι που ολοι εδω μεσα κατακρινουμε τη βια. Αλλα ας μην βιαζομαστε να κρινουμε. Αν αποδειχτει οτι ο αστυνομικος πυροβολησε εν ψυχρω ενω η σωματικη του ακεραιοτητα δεν κινδυνευε, θα ειμαι ο πρωτος που θα τον καταδικασω.

A man is walking home one dark night in Belfast. Suddenly a figure with a gun moves out of the shadows and says:

"What religion are you?"

The fellow replies "I'm an atheist", to which the gunman replies,

"Yeah, but a catholic or protestant atheist?"

Link to comment
Share on other sites

λοιπον, μολις πριν απο λιγο σε εκτακτο στον Αντεννα ο δημοσιογραφος που βρισκετεαι στα Εξαρχεια ειπε οτι πέρασε ενα περιπολικο απο τη μεσολογγιου και δυο νεαροι απο τη καφετερια τους πεταξαν ενα μπουκαλι νερο. Το περιπολικο δε σταματησε και εφυγε, ομως ηρθε μια διμοιρια που εριξε δυο χειροβομβιδες κροτου και αποχωρησε. Στη συνεχεια ξαναγυρισε το περιπολικο κατεβηκαν οι δυο μπατσοι και πλησιασαν τους δυο νεαρους , ανταλλαξαν βρισιες και τοτε ο ενας απο τους δυο αστυνομικους εβγαλε το πιστολι και απο αποπσταση 1,5 μετρο τον σημαδεψε και τον πυροβολησε. Αυτα παντα απο τον δημοσιογραφο του Αντεννα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και όλοι προσπαθείτε να τον δικαιολόγησετε λέγοντας ότι ήταν υπό τρομοκρατία ενώ χαίρω πολύ...αστυνομικός είναι...(βλέπε παράδειγμα με πολιτικό μηχανικό- αν δηλαδή έπεφτε η γέφυρα θα τον συγχωρούσαμε όλοι λόγω απειρίας? Όχι βέβαια, θα πήγαινε φυλακή για αμέλεια))

 

Μέχρι τη στιγμή που κάποιος πολιτικός μηχανικός θα σχεδιάσει μια γέφυρα ενώ γύρω του πέφτουν πέτρες και του την πέφτει μια ομάδα ατόμων με άγριες διαθέσεις και θα πρέπει να πάρει μια απόφαση σε κλάσματα δευτερολέπτων, η αναλογία θα συνεχίσει να είναι άτοπη.

 

Επίσης, μέχρι τη στιγμή εκείνη που κάποιος άπειρος πολιτικός μηχανικός θα εξαναγκαστεί (χωρίς να έχει δικαίωμα να πει όχι) να χτίσει μια γέφυρα χωρίς κανείς να τον έχει διδάξει το πως, το παράδειγμα θα είναι άστοχο εις το τετράγωνο.

 

Πάμε τώρα στην ουσία. Δεν συγχώρησε κανείς τον αστυνομικό. Άλλωστε δεν ξέρουμε και τι ακριβώς έγινε.

 

Στην πραγματικότητα όμως, ένας ανεκπαίδευτος "ειδικός" φρουρός, συνεχίζει να είναι και άνθρωπος. Και σε συνθήκες κινδύνου μπορεί να πανικοβληθεί. Αυτό δεν τον αθωώνει (εκτός αν όντως βρισκόταν σε αυτοάμυνα και κινδύνευε η ζωή του). Μπορεί ο Bruce Willis να είναι cool και να κάνει και αστειάκια την ώρα που γύρω του πέφτουν σφαίρες. Ένας ανεκπαίδευτος όμως φρουρός, συνεχίζει να είναι άνθρωπος.

 

Ξαναλέω, δεν το αθωώνει αυτό. Όμως του δίνει ελαφρυντικά - ανάλογα βέβαια με τις ακριβείς συνθήκες του συμβάντος.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή ή είδηση από τον ΑΝΤ1 είχε μεταδοθεί πριν από 40 λεπτά και από το ράδιο του ΑΝΤ1. Υπάρχουν συγκρούσεις σε Αθήνα, Θεσσαλονίκη, Ιωάννινα, Ηράκλειο και αναφορές για μικροεπεισόδια σε Κομοτηνή και Πάτρα για την ώρα. Αναφέρω ότι λένε τα ΜΜΕ και όχι ότι λένε τα forum που ίσως υπερβάλουν στα λεγόμενα τους.

Αρχίζω να το φοβάμε πολύ σοβαρά οτι θα την πληρώσει άσχετος αστυνομικός στο τέλος....

Το θέμα είναι οτι και να είχε πανικοβληθεί ο αστυνομικός ας πυροβολούσε στα πόδια!

.
Link to comment
Share on other sites

λοιπον, μολις πριν απο λιγο σε εκτακτο στον Αντεννα ο δημοσιογραφος που βρισκετεαι στα Εξαρχεια ειπε οτι πέρασε ενα περιπολικο απο τη μεσολογγιου και δυο νεαροι απο τη καφετερια τους πεταξαν ενα μπουκαλι νερο. Το περιπολικο δε σταματησε και εφυγε, ομως ηρθε μια διμοιρια που εριξε δυο χειροβομβιδες κροτου και αποχωρησε. Στη συνεχεια ξαναγυρισε το περιπολικο κατεβηκαν οι δυο μπατσοι και πλησιασαν τους δυο νεαρους , ανταλλαξαν βρισιες και τοτε ο ενας απο τους δυο αστυνομικους εβγαλε το πιστολι και απο αποπσταση 1,5 μετρο τον σημαδεψε και τον πυροβολησε. Αυτα παντα απο τον δημοσιογραφο του Αντεννα.

 

Αν έγινε αυτό, θα είμαι ο 2ος (μετά τον Diplomat) που θα καταδικάσω το γεγονός. Θα ήθελα όμως να ήξερα από που προέρχεται η πληροφόρηση του δημοσιογράφου; Από ομοϊδεάτες του νεκρού νεαρού;

 

Αν ναι, θα περίμενα από τα κανάλια να είναι πιο προσεχτικά. Αν υπάρχουν "ανεξάρτητοι" μάρτυρες, τότε καλά θα κάνει η αστυνομία να παραδεχτεί γρήγορα το "λάθος" και να υποσχεθεί ότι ο αστυνομικός δεν θα έχει καμία επιείκια στην αντιμετώπισή του.

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τη στιγμή που κάποιος πολιτικός μηχανικός θα σχεδιάσει μια γέφυρα ενώ γύρω του πέφτουν πέτρες και του την πέφτει μια ομάδα ατόμων με άγριες διαθέσεις και θα πρέπει να πάρει μια απόφαση σε κλάσματα δευτερολέπτων, η αναλογία θα συνεχίσει να είναι άτοπη.

 

ε βρες μου εσύ πως θα μπορούσε η αναλογία να είναι ποτέ ακριβής :p

 

 

Επίσης, μέχρι τη στιγμή εκείνη που κάποιος άπειρος πολιτικός μηχανικός θα εξαναγκαστεί (χωρίς να έχει δικαίωμα να πει όχι) να χτίσει μια γέφυρα χωρίς κανείς να τον έχει διδάξει το πως, το παράδειγμα θα είναι άστοχο εις το τετράγωνο.

 

Το διδάσκουν στη σχολή. Τώρα αν αυτός πε΄ρασε το μάθημα με αντιγραφή ή όχι δεν έχει σημασία. Anyway, ξεφεύγουμε κ δεν έχει σχέση :p

 

Ξαναλέω, δεν το αθωώνει αυτό. Όμως του δίνει ελαφρυντικά - ανάλογα βέβαια με τις ακριβείς συνθήκες του συμβάντος.

 

συμφωνούμε :)

Link to comment
Share on other sites

Το διδάσκουν στη σχολή. Τώρα αν αυτός πε΄ρασε το μάθημα με αντιγραφή ή όχι δεν έχει σημασία. Anyway, ξεφεύγουμε κ δεν έχει σχέση :p

 

Nα σου υπενθυμίσω ότι ο "ειδικός" φρουρός δεν πήγε στην αστυνομική σχολή. Απλά "του παν θα βάλεις τη στολή" (κι όχι το χακί) "θα μπεις στην πρώτη τη γραμμή και ήρωας θα γίνεις".

Link to comment
Share on other sites

1:για τον φιλο ποιο πάνω να πω πως τέτοιες ώρες στα εξάρχαια ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ανεξάρτιτοι μάρτυρες,μόνο αναρχικοι...

Η γνώμη μου:λάθος που προκάλεσαν τους ασυνομικούς,αν κι εγω έχω βρεθεί σε παρομοια φάση....οι αστυνομικοι ψάχνουν τέτοιες ευκαιρίες για να χρησιμοποιήσουν βία!Μιλάω από προσωπική εμπειρία αλλά δε θέλω να επεκταθω...

τελικά μαλλον 15χρονος ήταν το θυμα.

Δυστηχώς μπήκα πριν λίγο σπίτι και έμαθα τι έγινε...λόγο των γονέων μου δε μπορω να πάω σε κάποια απ´τις πορείες που γίνονται αυτή τη στιγμη...Θα ήθελα να δώσω όμως ένα μεγάλο μπράβο σε όλα τα αλάνια που μόλις έμαθαν τι έγινε ,δημιούργησαν πορείες.Έτσι δείχνουμε πως υπάρχουν ακόμα ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΙ αναρχικοι,και όχι μονο αληταράδες που απλα σπάνε ότι βρουν,αλλά πάνω απ´όλα ότι υπάρχουν ακόμα άνθρωποι με συναισθήματα και πραγματικά βαθύ αίσθημα του δικαίου....

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

..αλλά πάνω απ´όλα ότι υπάρχουν ακόμα άνθρωποι με συναισθήματα και πραγματικά βαθύ αίσθημα του δικαίου....

 

Αν είχε σκοτωθεί αστυνομικός και όχι το παιδί,θα έλεγες το ίδιο; Θα έβγαινες στον δρόμο να διαμαρτυρηθείς;

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνά με το δελτίο του mega παραιτήθηκαν ο Παυλόπουλος και ο Χηνοφώτης αλλά δεν έγιναν δεχτές οι παραιτήσεις.

Αυτό μάλλον αρχίζει να δειχθεί ότι δεν ήταν αυτοάμυνα αλλά δολοφονία από έναν αστυνομικό. Να υποθέσω από την κλασική κλίκα των ακροδεξιών αστυνομικών…

.
Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι οι ειδικοι φρουροι περνανε καποιους μηνες εκπαιδευση, κ μετα οριζονται Ως ειδικοι φρουροι.
Link to comment
Share on other sites

1:για τον φιλο ποιο πάνω να πω πως τέτοιες ώρες στα εξάρχαια ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ανεξάρτιτοι μάρτυρες,μόνο αναρχικοι...

 

Αυτό για μένα σημαίνει ότι δυστυχώς δεν πρόκειται ποτέ να μάθουμε με σιγουριά τι έγινε.

 

Η γνώμη μου:λάθος που προκάλεσαν τους ασυνομικούς,αν κι εγω έχω βρεθεί σε παρομοια φάση....οι αστυνομικοι ψάχνουν τέτοιες ευκαιρίες για να χρησιμοποιήσουν βία!Μιλάω από προσωπική εμπειρία αλλά δε θέλω να επεκταθω...

 

Εγώ θα συμφωνήσω μαζί σου ότι ψάχνουν αφορμή για να χρησιμοποιήσουν βία, και μιλάω και γω από προσωπική εμπειρία.

 

Αλλά ως "βια" θα εννοούσα το ξύλο (ακόμα και γερό, αλά ζαρτινιέρας). Πιστεύεις πραγματικά ότι οι αστυνομικοί ψάχνουν αφορμή για να χρησιμοποιήσουν τα όπλα τους; Προσωπικά δεν τους θεωρώ ιδιαίτερα ικανούς, αλλά πιστεύεις πραγματικά ότι το πιο πιθανό (γιατί τίποτα δεν αποκλείεται) είναι ότι κάποιος ΕΦ έψαχνε αφορμή για να χρησιμοποιήσει το όπλο του και να σκοτώσει, διατρέχοντας έτσι τον κίνδυνο στην καλύτερη περίπτωση να βρεθεί εκτός σώματος και στη χειρότερη να περάσει αρκετά χρόνια στη φυλακή.

 

Δε λέω, ψυχοπαθείς υπάρχουν παντού, άρα σίγουρα και στην αστυνομία. Αλλά πιστεύεις πραγματικά ότι αυτό είναι το πιο πιθανό σενάριο;;

Link to comment
Share on other sites

από παρόμοια φάση έχω χάσει πολύ καλό μου φίλο στη Κρήτη.Δεν έχω ακούσει να υπάρχει 16χρονος ατυνομικός που 16χρονος είναι κάποιος σχετικά αντιδραστικος χαρακτήρας,και όχι αρκετά ώρημος.Τέλος λόγο ιδεολογίας δε θα κατέβαινα ποτέ σε πορεία υπερ εξουσιαστικού οργάνου αλλά σίγουρα θα λυπόμουν για τον θάνατό του...
Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

http://www.megatv.com/articles.asp?catid=14541&subid=2&tag=11465&pubid=1039739

Μαρτυρία για το περιστατικό…

Μετράω πόσο χρόνο θα χρειαστεί για να ειπωθεί από κάποιους ότι η κυρία είναι μάνα κλασικού αναρχικού των Εξαρχείων… :X

.
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να δώσω όμως ένα μεγάλο μπράβο σε όλα τα αλάνια που μόλις έμαθαν τι έγινε ,δημιούργησαν πορείες.

 

Σύμφωνα με τις ειδήσεις του MEGA τα "αλάνια" στη Θεσσαλονίκη σπάνε αδιακρίτως βιτρίνες στην Εγνατία.

 

Να υποθέσω αυτό τιμωρεί την αστυνομία, τιμά τη μνήμη του νεκρού ή απονέμει δικαιοσύνη;

Link to comment
Share on other sites

Αν είχε σκοτωθεί αστυνομικός και όχι το παιδί,θα έλεγες το ίδιο; Θα έβγαινες στον δρόμο να διαμαρτυρηθείς;

Αν είχε σκοτωθεί αστυνομικός θα είχαν συλληφθεί τα μισά Εξάρχεια και θα είχε μπουκάρει η αστυνομία σε όλα τα αυτόνομά στέκια… just for fun!!!

Τι εννοώ; Η εξουσία έχει τρόπο να αντιδράσει αν πληγωθούν τα τέκνα της. Και ο τρόπος αυτός ονομάζετε ΚΑΤΑΣΤΟΛΗ. Ο λαός έχει τρόπο να αντιδράσει αν πληγωθούν τα τέκνα του και αυτός λέγετε ΠΟΡΕΙΕΣ. Τόσο απλό είναι… ;)

.
Link to comment
Share on other sites

http://www.megatv.com/articles.asp?catid=14541&subid=2&tag=11465&pubid=1039739

Μαρτυρία για το περιστατικό…

Μετράω πόσο χρόνο θα χρειαστεί για να ειπωθεί από κάποιους ότι η κυρία είναι μάνα κλασικού αναρχικού των Εξαρχείων… :X

 

"Aπό ότι μας είπαν εδώ αυτόπτες μάρτυρες πυροβόλησε...". Από αναρχικούς των Εξαρχείων τα άκουσε η κυρία, δεν είναι αυτόπτης μάρτυρας η ίδια.

 

Ο λαός έχει τρόπο να αντιδράσει αν πληγωθούν τα τέκνα του και αυτός λέγετε ΠΟΡΕΙΕΣ.

 

Mέχρι εδώ συμφωνούμε. Στις πορείες αυτές συμπεριλαμβάνεται και το σπάσιμο βιτρινών καταστημάτων;; (δεν αναφέρομαι στις επιθέσεις εναντίων Α.Τ. τις οποίες δικαιολογώ λόγω οργής).

Link to comment
Share on other sites

Αν είχε σκοτωθεί αστυνομικός θα είχαν συλληφθεί τα μισά Εξάρχεια και θα είχε μπουκάρει η αστυνομία σε όλα τα αυτόνομά στέκια… just for fun!!!

Τι εννοώ; Η εξουσία έχει τρόπο να αντιδράσει αν πληγωθούν τα τέκνα της. Και ο τρόπος αυτός ονομάζετε ΚΑΤΑΣΤΟΛΗ. Ο λαός έχει τρόπο να αντιδράσει αν πληγωθούν τα τέκνα του και αυτός λέγετε ΠΟΡΕΙΕΣ. Τόσο απλό είναι… ;)

 

Με την μόνη διαφορά ότι οι αναρχικοί προκάλεσαν (πάλι),οι αναρχικοί ανάγκασαν τους αστυνομικούς να κάνουν ότι έκαναν.

Και σε παρακαλώ αντί για την λέξη λαός να χρησιμοποιείς την λέξη αναρχικοί,κανένας λαός αυτή την στιγμή δεν είναι στους δρόμους για να διαμαρτυρηθεί για ότι έγινε.Σιγά μην είμαστε και στα πρόθυρα πραξικοπήματος 2:10 το βράδυ.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό για μένα σημαίνει ότι δυστυχώς δεν πρόκειται ποτέ να μάθουμε με σιγουριά τι έγινε.

 

 

 

Εγώ θα συμφωνήσω μαζί σου ότι ψάχνουν αφορμή για να χρησιμοποιήσουν βία, και μιλάω και γω από προσωπική εμπειρία.

 

Αλλά ως "βια" θα εννοούσα το ξύλο (ακόμα και γερό, αλά ζαρτινιέρας). Πιστεύεις πραγματικά ότι οι αστυνομικοί ψάχνουν αφορμή για να χρησιμοποιήσουν τα όπλα τους; Προσωπικά δεν τους θεωρώ ιδιαίτερα ικανούς, αλλά πιστεύεις πραγματικά ότι το πιο πιθανό (γιατί τίποτα δεν αποκλείεται) είναι ότι κάποιος ΕΦ έψαχνε αφορμή για να χρησιμοποιήσει το όπλο του και να σκοτώσει, διατρέχοντας έτσι τον κίνδυνο στην καλύτερη περίπτωση να βρεθεί εκτός σώματος και στη χειρότερη να περάσει αρκετά χρόνια στη φυλακή.

 

Δε λέω, ψυχοπαθείς υπάρχουν παντού, άρα σίγουρα και στην αστυνομία. Αλλά πιστεύεις πραγματικά ότι αυτό είναι το πιο πιθανό σενάριο;;

 

ναι το πιστεύω.εξάλλου ακόμα νιώθω το οπλο του αστυνομικου να ακουμπάει στο πλευρό μου καθς ένας άλλος μου έκανε κεφαλοκλείδωμα λεγοντας μου πως αν συνεχίσω να αντιστέκομαι θα μου ρίξει...και ας έχουν περάσει πάνω απο 2 χρόνια!οπότε πάλι απο εμπειρία φίλε μου,ναι το πιστεύω.

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με τις ειδήσεις του MEGA τα "αλάνια" στη Θεσσαλονίκη σπάνε αδιακρίτως βιτρίνες στην Εγνατία.

 

Να υποθέσω αυτό τιμωρεί την αστυνομία, τιμά τη μνήμη του νεκρού ή απονέμει δικαιοσύνη;

 

Αυτές είναι οι παράπλευρες απώλειες που φοβόμουν! :mad: Βέβαια υπό φυσιολογικές συνθήκες θα ήταν ένα ήρεμο βράδυ άρα δεν θα έσπαγαν οι βιτρίνες των καταστημάτων (πληρώνετε καημένες ασφαλιστικές εταιρίες!!!). Ας κάνουν αγωγή οι ασφαλιστικές στην αστυνομία ως ηθική αυτουργός των επεισοδίων λόγο κατάχρησης εξουσίας… :cool:

.
Link to comment
Share on other sites

ναι το πιστεύω.εξάλλου ακόμα νιώθω το οπλο του αστυνομικου να ακουμπάει στο πλευρό μου καθς ένας άλλος μου έκανε κεφαλοκλείδωμα λεγοντας μου πως αν συνεχίσω να αντιστέκομαι θα μου ρίξει...και ας έχουν περάσει πάνω απο 2 χρόνια!οπότε πάλι απο εμπειρία φίλε μου,ναι το πιστεύω.

 

Αν είχε γίνει αυτό χωρίς να υπάρχει λόγος (πχ να οπλοφορούσες εσύ ή οι άλλες συνθήκες να το δικαιολογούν), τότε σε καταλαβαίνω.

 

Και πάλι όμως από την χρήση όπλου ως απειλή (που μπορεί να ήταν άδειο ή με την ασφάλεια ή ή) μέχρι την εν ψυχρώ δολοφονία, υπάρχει μια απόσταση.

 

Κι αυτό σου το λέει κάποιος ο οποίος επίσης έχει σχετικά άσχημες εμπειρίες από την αστυνομία. ;)

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...