Jump to content

Sony Ericsson C510


TN97
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είχε πέσει και σε μένα ένα c510 που με δυσκολία έπιανε το κάτω απο τη στιγμή ποθ το έβγαλα απο το κουτί του και το άλλαξα ως doa,ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με μεμβράνη

Kαι τι μπορω να κανω φιλε μου; Οσες φορες και να το στειλω δεν θα το κοιταξουν καν.... Να το κανω βιδες; Θα χασω εγγυηση αλλα.... Τι να πω.... Και δεν μπορω να το στειλω DOA! Ενα μηνα και κατι το εχω... Εν τω μεταξυ την πρωτη εβδομαδα που το αγορασα δεν το δουλεψα καθολου.... Που να ξερω....

Dust in the wind, all we are is dust in the wind..............
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 976
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πηρα χθες το κινητο και καλα απο επισκευη απο εκει που το ειχα αφησει. Πηγε αντιπροσωπεια (Teleservice η Omnitech δεν ξερω...) και εγινε αναβαθμιση λογισμικου (τι αλλο θα γινοταν....:mad::mad::mad:). Τα ιδια $κατα το μενου ΕΡΠΕΤΑΙ μερικες φορες (αφου νομιζω οτι εχει κολλησει σε καποιες φασεις περιμενεις και 4-5 δευτερολεπτα!!!!) και φυσικα ουτε καν λογος να κοιταχτηκε το προβλημα με την μεμβρανη του πληκτρολογιου και το κατω κουμπι. Ακριβως τα ιδια οπως οταν το παρεδωσα. Ακουγεται να τσαλακωνεται η μεμβρανη και μερικες φορες δεν πιανει το κατω..... ΑΙΣΧΟΣ και ΠΑΛΙ ΑΙΣΧΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!! Ομως ειμαι αδικαιολογητος.... Τα ηξερα δεν τα ηξερα για την Sony Ericsson και το aftersales τους;;;; Παλι πηγα και πηρα τα κ0λ0κινητα τους....... Αυτη την φορα θα ανοιχτει απο εμενα τουλαχιστον για να δω το προβλημα με την μεμβρανη μηπως και το φτιαξω. Ετσι και αλλιως οσες φορες και να το στειλω ουτε καν θα ασχοληθουν....... Αντε με τις υγειες μας.....

 

Μακριά από Omnitech....Πήγαινέ το σε άλλο σέρβις ;)

Link to comment
Share on other sites

ΒΑΡ∆ΑΡΗΣ ΛΟΥΚΟΒΙΤΟΥ-ΤΑΡΑΜΟΝΛΗΣ ∆Ω∆ΕΚΑΝΗΣΟΥ 21 2310-552180 αυτό ήταν καλο service παλία που μου χρειάστηκε αν είσαι θεσ/νικη
Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα είμαι και εγώ κάτοχος του συγκεκριμένου κινητού. Πολύ καλό, δεν λέω αλλά έχω αυτή την απορία: Γιατί στο G502 έχω full HSDPA μέσα στο σπίτι και στο C510 2/5? Και στα δύο χρησιμοποιώ wats'up. Τι μπορεί να παίζει;
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν,με γεια σου!

 

Όπως σχεδόν όλα τα τελευταία SE,έχει την κεραία στο κάτω του μέρος,με αποτέλεσμα όταν το πιάνεις να την καλύπτεις και έτσι έχει μειωμένη απόδοση.

 

Δοκίμασε να το πιάσεις απ'το πάνω μέρος χωρις να καλύπτεις το κάτω,παρατήρησε τις μπάρες και μετά πιάστο κανονικά να δεις πώς θα κατέβει το σήμα. :)

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν,με γεια σου!

 

Όπως σχεδόν όλα τα τελευταία SE,έχει την κεραία στο κάτω του μέρος,με αποτέλεσμα όταν το πιάνεις να την καλύπτεις και έτσι έχει μειωμένη απόδοση.

 

Δοκίμασε να το πιάσεις απ'το πάνω μέρος χωρις να καλύπτεις το κάτω,παρατήρησε τις μπάρες και μετά πιάστο κανονικά να δεις πώς θα κατέβει το σήμα. :)

 

Ευχαριστώ φίλε. Αυτό έκανα και όντως "Fullαρε" το σήμα:p:)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, χθές πήρα το κινητό και σήμερα άρχισαν τα προβλήματα... Έκλεισα το κινητό για να αλλάξω κάρτα sim και όταν το άνοιξα διαπίστωσα πως διαγράφηκαν όλα τα παιχνίδια και οι εφαρμογές του κινητού που ήταν προστατευόμενα αρχεία... Στο μενού 'Ψυχαγωγία' δεν ανοίγει πλέον το Google MAPS και ούτε η εφαρμογή του Youtube που υπάρχει στα 'Πολυμέσα'>'Video' . OK μέχρι εδώ, άλλα στο μενού 'Organizer' δεν ανοίγει η "αριθμομηχανή" και το "Αρχείο κωδίκων" . Τι μπορεί να φταίει; Τζάμπα τα 195EYPΩ τελικά;
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, χθές πήρα το κινητό και σήμερα άρχισαν τα προβλήματα... Έκλεισα το κινητό για να αλλάξω κάρτα sim και όταν το άνοιξα διαπίστωσα πως διαγράφηκαν όλα τα παιχνίδια και οι εφαρμογές του κινητού που ήταν προστατευόμενα αρχεία... Στο μενού 'Ψυχαγωγία' δεν ανοίγει πλέον το Google MAPS και ούτε η εφαρμογή του Youtube που υπάρχει στα 'Πολυμέσα'>'Video' . OK μέχρι εδώ, άλλα στο μενού 'Organizer' δεν ανοίγει η "αριθμομηχανή" και το "Αρχείο κωδίκων" . Τι μπορεί να φταίει; Τζάμπα τα 195EYPΩ τελικά;

Αμα ειναι ετσι οπως τα λες,πηγαινε'το για αλλαγη!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ το c510 μερικές μέρες πριν και σε γενικές γραμμές είμαι πολύ ικανοποιημένος. Τα μειονεκτήματα που έχω διαπιστώσει είναι τα εξής:

 

α. Μερικές φορές το κάτω κουμπί δεν πιάνει, δηλ 1/10-1/15 φορές μπορεί να το πατήσω και να μην πιάσει οπότε θελει πάτημα ξανά, όχι σε σημείο όμως που να γίνεται ενοχλητικό. Δεν ακούγεται όμως κάποιος περίεργος ήχος σαν τσαλάκωμα της μεμβράνης όπως αναφέρθηκε παραπάνω

 

β. Το ηχείο είναι στην πίσω πλευρά, εκεί όπου το κινητό ακουμπάει στην επιφάνεια του γραφείου και ο ήχος όταν χρυπάει δεν ακούγεται πολύ, κάτι που λύνεται αυξάνοντας απλά την ένταση

 

γ. Έχω την εντύπωση ότι η οθόνη του αν και ίδιων διαστάσεων με αυτή του w595 που είχα πριν είναι κάπως χειρότερη, αν και συνολικά η ποιότητα κατασκευής του c510 είναι αισθητά καλύτερή του

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ δε κατάλαβα με ποιο κριτήριο βάζουν το ηχείο σε εκείνο το σημείο,το χαντακώνουν έτσι,αν ήταν όπως το κ750 θα ήταν πολύ καλά
Link to comment
Share on other sites

 

α. Μερικές φορές το κάτω κουμπί δεν πιάνει, δηλ 1/10-1/15 φορές μπορεί να το πατήσω και να μην πιάσει οπότε θελει πάτημα ξανά, όχι σε σημείο όμως που να γίνεται ενοχλητικό. Δεν ακούγεται όμως κάποιος περίεργος ήχος σαν τσαλάκωμα της μεμβράνης όπως αναφέρθηκε παραπάνω

 

Αυτό συμβαίνει και στο δικό μου...Άλλες μέρες πιάνει κανονικά,άλλες φορές πιάνει με την τρίτη προσπάθεια...

Link to comment
Share on other sites

Για όσους δεν γνωρίζουν υπάρχει νέα διαθέσιμη έκδοση (R1EA030) στο update services...χθες το βράδυ την εγκατέστησα και λύθηκαν τα προβλήματα που αναφέρω παραπάνω:)
Link to comment
Share on other sites

Αυτό συμβαίνει και στο δικό μου...Άλλες μέρες πιάνει κανονικά,άλλες φορές πιάνει με την τρίτη προσπάθεια...

 

A μπραβο!!!!!!! Τι συμφερει να κανουμε; Το δινουμε για κατσαβιδιασμα στην Sony Ericsson; Η κανουμε τα στραβα ματια μιας και το κανει μια στο τοσο;;;; Ακριβως το ιδιο με το δικο μου προβλημα..... Τι να πω; Κριμα Sony για ακομη μια φορα....:(

Dust in the wind, all we are is dust in the wind..............
Link to comment
Share on other sites

Guest metaxasmetaxas
Μάλλον θα'καναν κανα μπαφο μετα από τόση δουλειά με την ανανέωση της πλατφόρμας κι έτσι πέταξαν κι ενα άσχετο εφέ...
χαχαχα:lol::lol::lol::lol: πολυ καλο :lol::lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα όχι... Πάντως με την R1EA030 δεν υπάρχουν προβλήματα μέχρι στιγμής...
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι και εγώ να πάρω το συγκεκριμένο κινητό αλλά έχω μια ερώτηση.

Βλέπω πως όταν πας να γράψεις ένα μήνυμα εμφανίζεται μόνο το μενού των MMS χωρίς να έχεις επιλογή για μηνύματα απλού κειμένου. Μήπως κάνει κάποιο διαχωρισμό το κινητό από μόνο του για να τα στείλει ως SMS?

Και τελικά όλα τα μηνύματα χρεώνονται σαν MMS?

Link to comment
Share on other sites

Ποιο απ' όλα δεν ισχύει...?

 

Βασικά και εμένα έτσι μου είχε φανεί στην αρχή , γράφεις κανονικά εκεί όπως είναι για μμσ, δηλαδη για να βαλεις εικόνα ή ήχο πατάς το κάτω πλήκτρο για να προσθέσεις κ εκει αυτόματα το παίρνει σαν μμσ,

 

Υ.Γ Τελικά έχει βγει καινούργια αναβάθμηση R1EA034 το είδα σήμερα και το έβαλα

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ το c510 μερικές μέρες πριν και σε γενικές γραμμές είμαι πολύ ικανοποιημένος. Τα μειονεκτήματα που έχω διαπιστώσει είναι τα εξής:

 

α. Μερικές φορές το κάτω κουμπί δεν πιάνει, δηλ 1/10-1/15 φορές μπορεί να το πατήσω και να μην πιάσει οπότε θελει πάτημα ξανά, όχι σε σημείο όμως που να γίνεται ενοχλητικό. Δεν ακούγεται όμως κάποιος περίεργος ήχος σαν τσαλάκωμα της μεμβράνης όπως αναφέρθηκε παραπάνω

 

β. Το ηχείο είναι στην πίσω πλευρά, εκεί όπου το κινητό ακουμπάει στην επιφάνεια του γραφείου και ο ήχος όταν χρυπάει δεν ακούγεται πολύ, κάτι που λύνεται αυξάνοντας απλά την ένταση

 

γ. Έχω την εντύπωση ότι η οθόνη του αν και ίδιων διαστάσεων με αυτή του w595 που είχα πριν είναι κάπως χειρότερη, αν και συνολικά η ποιότητα κατασκευής του c510 είναι αισθητά καλύτερή του

 

Παρελαβα μετα απο service (2ο παρακαλω μεσα στον πρωτο μηνα!!!) το κινητο απο την Teleservice. Ευτυχως βρεθηκε καποιος χριστιανος και ειδε οτι ειχε προβλημα το πληκτρολογιο. Το εκαναν αντικατασταση και μεχρι στιγμης δουλευει πολυ καλα.... Δεν παρατηρησα καποιο προβλημα στο κατω πληκτρο, ενω εξαφανιστικε και ο θορυβος που εκανε η μεμβρανη κατω απο το πληκτρο... Θα δειξει!

Το μονο κακο ειναι οτι επειδη ανοιχτηκε το κινητο μπηκε λιγη σκονη μεσα απο την οθονη.... Μικρο το κακο βεβαια, αλλα λογικο ηταν να συμβει....

Υπαρχει καποιος ασφαλης τροπος να καθαριστει; Η πρεπει να ανοιχτει; Εχουμε καποιο guide για disassembly του κινητου;

Dust in the wind, all we are is dust in the wind..............
Link to comment
Share on other sites

kita3te..k egw anamesa se auta imouna ala otan ta sigkrina me to c901 m arese auto perisotero..exei kapoia perisotera pragmata apo to c510..nmz a3izei ipomoni gt 8a kikloforisi auto to mina..:clap::)

 

 

 

:!: Επισήμανση modetator :!:

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, [highlight]δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish»[/highlight]. Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.

Link to comment
Share on other sites

Το c901 από ότι είδα μόνο το ξένον φλας έχει παραπάνω, μακάρι να το είχε και το c510 είναι χάλια έτσι
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson C510

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...