Jump to content

Eίστε ικανοποιημένος/η με το μισθό σας?


twety
 Κοινοποίηση

Είστε ικανοποιημένος/η με το μισθό σας?  

58 members have voted

  1. 1. Είστε ικανοποιημένος/η με το μισθό σας?

    • Πάρα πολυ.
      4
    • Πολύ
      4
    • Αρκετά
      12
    • Μέτρια
      12
    • Λίγο
      5
    • Σχεδόν Καθόλου
      6
    • Καθόλου
      15


Recommended Posts

καλα πες μου ποια δουλεια στην ελλαδα σου δινει 2 και 3 χιλιαρικα το μηνα ως υπαλληλος και θα συμφωνησω μαζι σου.
Link to comment
Share on other sites

Σε κάποιον νεοδιόριστο καμία. Σε κάποιον με μερικά (για 2 χιλιάρικα) έως αρκετά (για 3 χιλιάρικα) χρόνια εμπειρίας σε καλό κλάδο/εταιρία υπάρχουν δουλειές. Tα έχουμε ξαναπεί στο θέμα με το "ποιες είναι οι δουλειές με το μεγαλύτερο εισόδημα" και σε άλλα 2-3 θέματα.
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να πω πως είμαι πολύ ικανοποιημένη από την δουλειά μου αλλά ίσως να φταίει το ότι είναι κ δικιά μου.. Ασχολούμαι με τον χώρο της εκπαίδευσης και το κέρδος μηνιαίως είναι μεταξύ 3000-4000..Βέβαια το κέρδος είναι κυμαινόμενο, μπορεί να αυξηθεί ή να μειωθεί...
Link to comment
Share on other sites

twety yparxoun autes oi douleies pou sou prosferoun tosa. aksiomatikos-dioikiths astynomias, chef, stelexoi etairias klp. einai dyskolo alla oxi adynato..

Θα συμφωνήσω μαζί σου.. Αλλά σ'αυτές τις δουλείες είναι λίγοι σε σύγκριση με τον πληθυσμο....

Link to comment
Share on other sites

λοιπον για το αξιωματικος που λες εχω φιλο και ξερω οτι δεν παιρνει τρελα λεφτα.

για το chef επισης ξερω ατομο που τωρα καμια 6ετια εχει αρχισει και παιρνει ικανοποιητικα αλλα οχι πολλα και δουλευει πολλες ωρες και ακαταλληλες ωρες.

για το στελεχος εταιριας δεν βγαζω συμπερασμα.

γενικως ειναι δυσκολο αν δεν εισαι υπαλληλος και δεν εχεις και κατι δικο σου απο πισω να βγαλεις πολλα λεφτα(μιλαω για το 85% των ελληνων).

Link to comment
Share on other sites

γενικως ειναι δυσκολο αν δεν εισαι υπαλληλος και δεν εχεις και κατι δικο σου απο πισω να βγαλεις πολλα λεφτα

 

Δε νομίζω πολλά λεφτά να εννοείς τα 2 χιλιάρικα που λέγαμε παραπάνω; :blink:

 

Πραγματικά πολλά λεφτά είναι δύσκολο να βγάλεις ως υπάλληλος (εκτός από top στέλεχος). Τα 2-3 χιλιάρικα που συζητάμε εδώ και τόση ώρα είναι ένας ρεαλιστικός στόχος.

Link to comment
Share on other sites

30.000 ευρώ το μήνα καθαρά είναι καλά; Τόσα παίρνει κάποιος που ξέρω, αλλά μιλάμε για κορυφαίο στέλεχος στην εταιρεία του, η οποία είναι θυγατρική εταιρείας γνωστής παγκοσμίως...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

gmac συμφωνω ακριβως σε αυτο που λες.δε ειπα κατι διαφορετικο.δεν θεωρω πολλα λεφτα τα 2 χιλιαρικα το μηνα.και επισης συμφωνω οτι ως υπαλληλος ειναι σχεδον δυσκολο να βγαζεις τρελα λεφτα.ενταξει αν εισαι ποδοσφαιριστης στον ολυμπιακο/παναθηναικο οπως π.χ ο νινης που σε ηλικια 18 ετων υπεγραψε συμβολαιο 250000 ευρω το χρονο ενταξει εκει αλλαζει.αλλα σε αυτες τις εταιρειες οι υπαλληλοι ειναι το πολυ 400 ατομα και εχουν απο πισω τους ιδιοκτητες οπως ο βαρδινογιαννης,κοκκαλης που ειναι απο τους πιο πλουσιους.γενικως υπαλληλοι ειναι λιγοι αυτοι που βγαζουν τρελα λεφτα
Link to comment
Share on other sites

αληθευει οτι ο αξιωματικος παιρνει μισθο δημοσιου υπαλληλου,περιπου γυρω στα 1.400 με 1600 ευρω?:confused:
Link to comment
Share on other sites

αληθευει οτι ο αξιωματικος παιρνει μισθο δημοσιου υπαλληλου,περιπου γυρω στα 1.400 με 1600 ευρω?:confused:

Ναι.Σαν αρχικός μισθός μη σου πω ότι είναι και λιγότερα(περίπου 1000-1200 ευρώ).

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά νομίζω οτι λίγο υπερβάλετε με τα standar σας. 1800 είναι ένας καλός μέτριος μισθός στο εξωτερικό και οι διευθυντικές θέσεις (δεν μιλάω για CEO) είναι γύρω στα 3000.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Life is too short so enjoy every second of it...you never know where you will be tomorrow.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...