Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα κανει κατι τετοια, μη δινεις σημασια. Η επανερχεσε μετα απο λιγο, Η κανεις εκκαθάρισή στα κουκις σου, η δοκιμασε χωρις να εχεις κανει λοτζιν.

 

Ευχαριστω, εσβησα τα κουκις και ολα ειναι ενταξει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κι εγω το θεωρουσα καλο το gearbest αλλα μετα την πλαστη kingston που μου εστειλε ασε

Πώς κατάλαβες ότι είναι μαϊμού? Γιατί Θέλω να πάρω μια samsung από gearbest.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Πώς κατάλαβες ότι είναι μαϊμού? Γιατί Θέλω να πάρω μια samsung από gearbest.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Οι αυθεντικές έχουν έναν αριθμό με τον οποίο εάν μπείς στην εταιρεία σου βγάζει εάν είναι αυθεντική ...

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

εγω σημερα ηθελα να παραγγειλω απο gearbest κινητο με κουπονι και οταν πηγα να πληρωσω στο paypal με χρεωνε παραπανω και χωρις το κουπονι. επειδη μου εχουν ξανακανει "μαιμουδια" εγω ποτε ξανα απο αυτους.
Link to comment
Share on other sites

εγω σημερα ηθελα να παραγγειλω απο gearbest κινητο με κουπονι και οταν πηγα να πληρωσω στο paypal με χρεωνε παραπανω και χωρις το κουπονι. επειδη μου εχουν ξανακανει "μαιμουδια" εγω ποτε ξανα απο αυτους.

Μάλλον έβαλες κουπόνι σε κάτι με μειωμένη τιμή ... σε πετάει έγω ο Η/Υ και σου βάζει την κανονική τιμή.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

εγω σημερα ηθελα να παραγγειλω απο gearbest κινητο με κουπονι και οταν πηγα να πληρωσω στο paypal με χρεωνε παραπανω και χωρις το κουπονι. επειδη μου εχουν ξανακανει "μαιμουδια" εγω ποτε ξανα απο αυτους.

 

επελεξες να πληρωσεις με την ισοτιμια του paypal που ειναι αρκετα χειροτερη απο την κανονικη,εχει μια επιλογη στην φαση της πληρωμης να ζητας να σε χρεωσει στο νομισμα του πωλητη,ετσι την αλλαγη της ισοτιμιας την κανει η τραπεζα σου,δεν ειναι θεμα του οποιου καταστηματος

Link to comment
Share on other sites

επελεξες να πληρωσεις με την ισοτιμια του paypal που ειναι αρκετα χειροτερη απο την κανονικη,εχει μια επιλογη στην φαση της πληρωμης να ζητας να σε χρεωσει στο νομισμα του πωλητη,ετσι την αλλαγη της ισοτιμιας την κανει η τραπεζα σου,δεν ειναι θεμα του οποιου καταστηματος

 

το παρηγγειλα απο αλλο μαγαζι και πηρε και το κουπονι του κανονικα και η πληρωμη στο paypal ηταν ακριβως οση εβγαινε με την εκπτωση στο συγκεκριμενο μαγαζι. οποτε δεν φταιει η επιλογη αλλα το μαγαζι και οι μαιμουδιες του

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι καλημέρα,

μόλις (ευτυχώς) άνοιξα μια "action camera" που είχα παραγγείλει για δώρο από το Gearbest.com και αντί για action camera βρήκα ένα φακό...

εννοείται πως θα κάνω ενέργειες στο paypal, ο λόγος που σας ενημερώνω είναι ότι νόμιζα ότι οι κινέζοι τις είχαν σταματήσει αυτές τις μαγκιές.. :(

http://www.youtube.com/user/UbuntuNoobGr?ob=0&feature=results_main

Jiayu G4TΗ first G4H20130515-202809, then MIUI v5:cry:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Το GeekBuying με τί ταχυδρομείο στέλνει τα κινητά?

NL post? SG post? CN? HK?

Αργούν πολύ να το στείλουν? Γιατί λέει "shipping 2-7 μέρες".

Είναι αξιόπιστο μαγαζί πλέον? Παλιά θυμάμαι ήταν από τα πιο αξιόπιστα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω δύο αποστολές τώρα, με NL είναι

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 14 μέρες, όσο έκανε δηλαδή να μου ρθει μια άλλη παραγγελία από Gearbest με NL Post, εμφανίστηκε στο tracking των ΕΛΤΑ πακέτο που στείλανε με CZ POST.

Μόλις πάτησε δηλαδή στην CZECH Republic.... :cry: :lol:

Είχαν δίκιο πάντως από το Gearbest που μου έλεγαν ότι κάποια στιγμή θα εμφανιστούν πληροφορίες στο tracking και να μην ανησυχώ.... :lol: :lol:

Τους βγάζω το καπέλο... :rotfl: :rotfl:

 

Το θέμα είναι αν φαίνεται όταν κινείται και στην Ελλάδα.

Τι παίζει με cz post?

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κύριοι καλημέρα,

μόλις (ευτυχώς) άνοιξα μια "action camera" που είχα παραγγείλει για δώρο από το Gearbest.com και αντί για action camera βρήκα ένα φακό...

εννοείται πως θα κάνω ενέργειες στο paypal, ο λόγος που σας ενημερώνω είναι ότι νόμιζα ότι οι κινέζοι τις είχαν σταματήσει αυτές τις μαγκιές.. :(

 

έχεις κανένα νέο απο την υπόθεση?

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, οπότε προχωρώ σε παραγγελία.

Thanks Roid_rage. ;)

 

Εγω πηρα ενα κινητο το εστειλε με NL post και το παρελαβα σε 20 μερες αλλα ειχε σκαλωσει ελλαδα απο ολλανδια ειχε ερθει σε 5 μερες.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι αν φαίνεται όταν κινείται και στην Ελλάδα.

Τι παίζει με cz post?

Μου είχαν δώσει tracking number της cz post, το οποίο όταν έβαζα για αναζήτηση, έβγαινε ότι είχε παραδοθεί το έτος 2015 καπου στην Κίνα!! :cry:

Στις πληροφορίες tracking για 14 μέρες έδειχνε τα ίδια με παραπανω, την 15η έδειξε ότι το πακέτο βρίσκεται στην cz Republic, από κει κ μετά νέκρα, κ μετα από 5 μέρες το βάζω για πλακα στην αναζήτηση ΕΛΤΑ τρακ κ μου δείχνει ότι βρισκόταν στο ταχυδρομείο της περιοχής μου, οπότε κ παρελαβα! :blink: :lol: :yahoo:

Μία χαρά τα πήγε η cz post κ ας με καρδιοχτυπησε λίγο...;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Το GeekBuying με τί ταχυδρομείο στέλνει τα κινητά?

NL post? SG post? CN? HK?

Αργούν πολύ να το στείλουν? Γιατί λέει "shipping 2-7 μέρες".

Είναι αξιόπιστο μαγαζί πλέον? Παλιά θυμάμαι ήταν από τα πιο αξιόπιστα.

 

καλημερα, με nl post περιμενω και εγω, την επομενη μερα απο την παραγγελια που εκανα μου το εστειλαν και μου εδωσαν και tracking number. μεχρι στιγμης δεν ειχα ποτε κανενα "θεμα" μαζι τους. παντα αψογοι προς εμενα.

Link to comment
Share on other sites

Πώς κατάλαβες ότι είναι μαϊμού? Γιατί Θέλω να πάρω μια samsung από gearbest.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

Στην sdinsight app μου βγαζει αλλη μαρκα

Πηρα ομως και μια samsung 64 απο everbuying και περιεργως μου εβγαλε οτι ειναι γνησια

Εν τω μεταξυ δοκιμασα ολες τις kingston και κατι αλλες καρτες που εχω αγορασει μερικες κι απο Ελληνικα καταστηματα μονο το 20% ειναι γνησιες!

Edited by vaggelis11
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια..

Πριν 1 εβδομαδα ακριβως εκανα παραγγελια απο vickmall ενα κινητο (doogee x5pro) και μια θηκη και tempered glass...

Και τα δυο τα εχουν σε στοκ οπως γραφει το σαιτ τους...

μετα απο μια εβδομαδα ακριβως ειναι σε "processing" η παραγγελια μου....

τους εχω στειλει e-mail εδω και 2-3 μερες και ουτε φωνη ουτε ακροαση...

τους εστειλα μηνυμα και στο σαιτ τους και ακομη καμια απαντηση απο πουθενα...

τι σκατα γινεται...???

Πριν κανα μηνα που πηρα κινητο για μενα ολα πηγαν αψογα...σε 24 ωρες ειχα tracking number....

Αγχωνομαι λιγο γιατι η παραγγελια ειναι για ενα φιλο....να ηταν για μενα πηγαινε στα κομματια...

Κανενας αλλος αυτες τις μερες με παραγγελια απο vickmall???

Μηπως εχουν καμια γιορτη?? διακοπες???

Ξερει κανεις τιποτα????

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.....

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια..

Πριν 1 εβδομαδα ακριβως εκανα παραγγελια απο vickmall ενα κινητο (doogee x5pro) και μια θηκη και tempered glass...

Και τα δυο τα εχουν σε στοκ οπως γραφει το σαιτ τους...

μετα απο μια εβδομαδα ακριβως ειναι σε "processing" η παραγγελια μου....

τους εχω στειλει e-mail εδω και 2-3 μερες και ουτε φωνη ουτε ακροαση...

τους εστειλα μηνυμα και στο σαιτ τους και ακομη καμια απαντηση απο πουθενα...

τι σκατα γινεται...???

Πριν κανα μηνα που πηρα κινητο για μενα ολα πηγαν αψογα...σε 24 ωρες ειχα tracking number....

Αγχωνομαι λιγο γιατι η παραγγελια ειναι για ενα φιλο....να ηταν για μενα πηγαινε στα κομματια...

Κανενας αλλος αυτες τις μερες με παραγγελια απο vickmall???

Μηπως εχουν καμια γιορτη?? διακοπες???

Ξερει κανεις τιποτα????

Ευχαριστω εκ των προτερων.....

Τίποτα δεν συμβαίνει, απλώς κάνουν πλέον ότι και οι υπόλοιποι, δεν το έχουν και περιμένουν παραλαβή ...

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ....

Ισως να εχεις δικιο..

Εγω μια παραγγελια εχω απο εκει το δικο μου τηλεφωνο (ASUS ZENFONE MAX PRO), πριν κανενα μηνα....

Ηταν ολα τελεια...

Απλα...με χαλαει λιγο που δεν απαντανε....να πουν βρε παιδι μου οτι το αναμενουμε σε λιγες μερες...

Τεσπα....ευχαριστω και παλι....

Link to comment
Share on other sites

Εγω πηρα ενα κινητο το εστειλε με NL post και το παρελαβα σε 20 μερες αλλα ειχε σκαλωσει ελλαδα απο ολλανδια ειχε ερθει σε 5 μερες.

καλημερα, με nl post περιμενω και εγω, την επομενη μερα απο την παραγγελια που εκανα μου το εστειλαν και μου εδωσαν και tracking number. μεχρι στιγμης δεν ειχα ποτε κανενα "θεμα" μαζι τους. παντα αψογοι προς εμενα.

Thanks παιδιά.

Την έκανα χθες αμέσως την παραγγελία απλά μέχρι στιγμής καμία αντίδραση από το GB.

Shipping: in 2-7 business days, λέει, οπότε αναμένουμε κινητικότητα από αύριο-μεθαύριο.

Edited by LarryAn
Link to comment
Share on other sites

Στην sdinsight app μου βγαζει αλλη μαρκα

Πηρα ομως και μια samsung 64 απο everbuying και περιεργως μου εβγαλε οτι ειναι γνησια

Εν τω μεταξυ δοκιμασα ολες τις kingston και κατι αλλες καρτες που εχω αγορασει μερικες κι απο Ελληνικα καταστηματα μονο το 20% ειναι γνησιες!

 

Τελικα το gearbest μου εδωσε ολο το ποσο πισω + 125 ποντους

 

Άρα πριν κατηγορήσεις το gearbest ότι δεν πουλάει αυθεντικές sd κάρτες, μήπως θα έπρεπε να αναρωτηθείς εάν το app που χρησιμοποίησες είναι "λίγο" gtp;

Να το είχες τσεκάρει με κάποιο επίσημο tool της kingston ή να σου είχαν επιβεβαιώσει οι ίδιοι μέσω mail ότι είναι fake τότε ναι.

Επίσης τις sd card τις τσεκάρουμε κυρίως για την χωρητικότητά τους με το H2testw.

Τέσπα αφού αποζημιώθηκες, "όλα καλά".:)

Link to comment
Share on other sites

Τωρα τι μου λες

Ξερεις πολλους που σου δινουν τα χρηματα πισω αν εχουν αδικο;

Οπωσδηποτε η καρτα δεν ηταν γνησια

Αν ηταν θα μου ζητουσαν και επιστροφη της καρτας ουτε καν αμφισβητησαν την εφαρμογη

Επικοινωνησα και με την kingston και εκρεμει απαντηση αν και το θεμα εληξε

Η phison φτιαχνει oem προιοντα για διαφορους κατασκευαστες

Παρ ολα αυτα η συγκεκριμενη δεν μπορει να φερει το λογοτυπο kingston και την εγγυηση και

υποστηριξη της

Δεν κατηγορησα το gearbest αδικα οπως και ενημερωσα για τον καλο τροπο αντιμετωπισης του

Αλλα αλλο αυτο αλλο η γνησιοτητα της καρτας

Εκτος αν πιστευεις οτι επειδη δεν υπαρχουν γνησιες καρτες και σε Ελληνικα καταστηματα δικαιολογειται το gearbest ή αλλα μεγαλα καταστηματα να πουλαει οτιδηποτε χωρις ελεγχο

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έχω τις αμφιβολίες για το app. Σε κάρτα Kingston, το app μου έβγαζε ότι είναι Samsung. Ότι να ναι...

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...