Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ αυτό που καταλαβαίνω , είναι πως σε όλα τα κινεζομάγαζα κατα την εγγύηση είναι θέμα τύχης σε ποιόν υπάλληλο/τεχνικό θα πέσει ο καθένας μας.

Το minideal ενώ σε άλλους χωρίς δεύτερη κουβέντα , έστειλε νέα μπαταρία όταν τους είπαν ότι είναι χαλασμένη, σε μένα ζήτησαν να την αγοράσω για να μου στείλουν άλλη.

Το pandawill όταν τους έστειλα ένα cubot με καμμένη πλακέτα τον Δεκέμβρη, μου στείλαν άλλη συσκευή που ήρθε στα χέρια μου, απο την μέρα που τους το έστειλα ακριβώς σε δυο μήνες και δεν είχα κανένα πρόβλημα στην επικοινωνία μαζί τους. Οτι μου είπαν, αυτό και κάνανε.

Δεν ξέρουμε πια ποιόν να εμπιστευτούμε απο δαύτους.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ibuygou,geekbuying,to2c,buyincoins. θα απορριπτατε καποιο?

Θα κρατουσα το geek, τα υπολοιπα απο οτι διαβαζω ατα υπολοιπα νηματα θα τα αποριπτα.

Link to comment
Share on other sites

ibuygou,geekbuying,to2c,buyincoins. θα απορριπτατε καποιο?

Τα δυο μεσαία απ'οσο ξερω αφου εχω ψωνισει απο εκει, ειναι εγγυημενα. Για τα αλλα δυο δεν γνωριζω.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Κράτα τα δύο μεσαία, με πρώτο απ'όλα το to2c.

Και βάλε μέσα και το minideal.

 

Οπως τα λεει ο φιλος.Και βαλε στην κορυφη το vickmall.Μακραν η καλυτερη εξυπηρετηση.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Οπως τα λεει ο φιλος.Και βαλε στην κορυφη το vickmall.Μακραν η καλυτερη εξυπηρετηση.

 

Πάντως εγώ διάβασα κάτι σήμερα στο νήμα του to2c που με εκνεύρισε. Αν, λοιπόν, πάρουμε κάποιο τηλ από το to2c και στην πορεία χαλάσει π.χ. η οθόνη, εμείς πρέπει να πληρώσουμε το ανταλλακτικό!!! Και μιλάμε για ζημιά που θα γίνει εντός εγγύησης και χωρίς δική μας υπαιτιότητα! Τι είδους εγγύηση είναι αυτή; Μας κοροϊδεύουν μες στα μούτρα μας! Για μένα λοιπόν, άκυρο στο συγκεκριμένο μαγαζί.

Βοηθήματα, σημειώσεις, εκπαιδευτικά νέα, όλα συγκεντρωμένα σε ένα site! www.sofikoukouvagia.gr

 

Για να μη σας φαίνονται πια...κινέζικα!!! http://www.e-chinese.gr

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ διάβασα κάτι σήμερα στο νήμα του to2c που με εκνεύρισε. Αν, λοιπόν, πάρουμε κάποιο τηλ από το to2c και στην πορεία χαλάσει π.χ. η οθόνη, εμείς πρέπει να πληρώσουμε το ανταλλακτικό!!! Και μιλάμε για ζημιά που θα γίνει εντός εγγύησης και χωρίς δική μας υπαιτιότητα! Τι είδους εγγύηση είναι αυτή; Μας κοροϊδεύουν μες στα μούτρα μας! Για μένα λοιπόν, άκυρο στο συγκεκριμένο μαγαζί.

 

Καπως ετσι φιλε μου,ακυρο εφαγαν απαραδεκτο........after sale....αλλα πολυ after εχουν εκει.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Καπως ετσι φιλε μου,ακυρο εφαγαν απαραδεκτο........after sale....αλλα πολυ after εχουν εκει.

 

Εχμμμ... Φίλη είμαι :p Δυστυχώς τα περισσότερα κινέζικα μαγαζιά πάσχουν στον τομέα after sales, αλλά αυτοί το παραξήλωσαν!

Βοηθήματα, σημειώσεις, εκπαιδευτικά νέα, όλα συγκεντρωμένα σε ένα site! www.sofikoukouvagia.gr

 

Για να μη σας φαίνονται πια...κινέζικα!!! http://www.e-chinese.gr

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι για να ευθυμήσουμε και λίγο, επειδή αύριο έχουμε τη "σοβαρή" υποχρέωση της ψήφου. Αυτός εδώ ο παλίκαρος, λέγεται Jack Ma και είναι το αφεντικό του alibaba, aliexpress κ άλλων site του ηλεκτρονικού λιανεμπορίου! Κ φυσικά είναι Κινέζος δισεκατομμυριούχος κ πουλάει κ τρελίτσα. Σωστόοος!
Link to comment
Share on other sites

Εχμμμ... Φίλη είμαι :p Δυστυχώς τα περισσότερα κινέζικα μαγαζιά πάσχουν στον τομέα after sales, αλλά αυτοί το παραξήλωσαν!

Κεκτιμη ταχυτητα,συνχωρεσε με,θα ειναι η 1000η φορα που το κανω......:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

μέχρι τώρα έχω πάρει μόνο απο minideal που το εμπιστεύομαι,

βλέπω πως πολλοί λέτε για vickmall και το σκέφτομαι και για αγορά απο εκεί,μιλάμε για lenovo,zte,huawei,xiaomi, βάζει root και ελληνικά όπως το minideal?ποια μέθοδο αποστολής προτιμάμε?

Link to comment
Share on other sites

μέχρι τώρα έχω πάρει μόνο απο minideal που το εμπιστεύομαι,

βλέπω πως πολλοί λέτε για vickmall και το σκέφτομαι και για αγορά απο εκεί,μιλάμε για lenovo,zte,huawei,xiaomi, βάζει root και ελληνικά όπως το minideal?ποια μέθοδο αποστολής προτιμάμε?

Απ'οτι έχουν πει τα παιδιά πιο πίσω, είναι το ίδιο site και τα δύο.

Για ελληνικά δες στις γλώσσες του κινητού.

Για αποστολή επέλεξε singpost.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Απ'οτι έχουν πει τα παιδιά πιο πίσω, είναι το ίδιο site και τα δύο.

Για ελληνικά δες στις γλώσσες του κινητού.

Για αποστολή επέλεξε singpost.

 

το ιδιο?ποιο το νόημα άραγε?

singpost όπως και στο minideal δηλαδή,

με ems τι παίζει?

απο ιαπωνία που έχω πάρει πολλές φορές άλλα αντικείμενα (μαχαίρια επαγγελματικά) και κόστους 200-300 δολλάριων με ems μου ερχόταν σε 7 εργάσιμες και χωρίς τελωνεία,ίδια περίπτωση και στα κινητά?

Link to comment
Share on other sites

μέχρι τώρα έχω πάρει μόνο απο minideal που το εμπιστεύομαι,

βλέπω πως πολλοί λέτε για vickmall και το σκέφτομαι και για αγορά απο εκεί,μιλάμε για lenovo,zte,huawei,xiaomi, βάζει root και ελληνικά όπως το minideal?ποια μέθοδο αποστολής προτιμάμε?

Οι ιδιοι ειναι στο λεω εγγυημενα εχω μιλησει μαζι τους.Εχω κανει 3 αγορες απο εκει , ολα αψογα.

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο?ποιο το νόημα άραγε?

singpost όπως και στο minideal δηλαδή,

με ems τι παίζει?

απο ιαπωνία που έχω πάρει πολλές φορές άλλα αντικείμενα (μαχαίρια επαγγελματικά) και κόστους 200-300 δολλάριων με ems μου ερχόταν σε 7 εργάσιμες και χωρίς τελωνεία,ίδια περίπτωση και στα κινητά?

Με dhl έχεις πολυ αυξημένες πιθανότητες για τελωνειο, με ems λιγότερες και με singpost σχεδον μηδαμινές.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Οι ιδιοι ειναι στο λεω εγγυημενα εχω μιλησει μαζι τους.Εχω κανει 3 αγορες απο εκει , ολα αψογα.

 

Οι ίδιοι πάντως δεν το παραδέχονται :D

- Κωνσταντίνος -
Link to comment
Share on other sites

Κινεζοπονηριες..........:lol::lol::lol:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Οι ιδιοι ειναι στο λεω εγγυημενα εχω μιλησει μαζι τους.Εχω κανει 3 αγορες απο εκει , ολα αψογα.

 

Aλλαξε ο μανολιος και εβαλε τα ρουχα του αλλιως. Μεχρι και την ιδια πλατφορμα εχουν.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας..Ποιο νομιζετε ειναι το καλυτερο σαιτ οσον αφορα τα εξτρα δωρα γιατι λιγο περιεργα μου τα λενε...Τους ζηταω να αγορασω 2 τηλεφωνα με TF Card και να μου κανουν δωρο την δερματινη θηκη την οποια πουλανε στα 9 δολαρια αν δε κανω λαθος...Δεν γινετε αυτο μου λενε αλλα μπορουμε να σου δωσουνε σα δωρο μια βαση αραχνης και μου βαζει και την τιμη που ειναι κοντα στα 19 δολαρια...Γιατι δεν μου δινουν την θηκη?Η ακομα και οταν παραγγειλω με την δερματινη θηκη το τηλεφωνο δεν μου δινουν την 8αρα τη καρτα σαν δωρο..Ειναι καποια πολιτικη τους με τις θηκες?
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι απαραίτητο ότι πρέπει να δίνουν κανένα δώρο . Γιατί το παίρνετε σαν στάνταρ ότι θα πρέπει κάθε κατάστημα να δίνει δώρο κάτι ;
Link to comment
Share on other sites

Οι ιδιοι ειναι στο λεω εγγυημενα εχω μιλησει μαζι τους.Εχω κανει 3 αγορες απο εκει , ολα αψογα.

 

ΔΕΝ ειναι οι ιδιοι... μιλησα με την υπευθυνη του minideal και μου ειπε οτι απλα τους αντιγραφουν

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ειναι οι ιδιοι... μιλησα με την υπευθυνη του minideal και μου ειπε οτι απλα τους αντιγραφουν

Ναι αμε οτι πουν τα Κιναζοπουλα.........copy-paste.........:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι απαραίτητο ότι πρέπει να δίνουν κανένα δώρο . Γιατί το παίρνετε σαν στάνταρ ότι θα πρέπει κάθε κατάστημα να δίνει δώρο κάτι ;

 

Δεν πηρα τιποτα σαν στανταρ..Απλα ο καθενας(πωλητης-αγοραστης) προσπαθουν για το καλυτερο προς οφελος του καθενος...Και απο τη στιγμη που ειμαι καινουργος πελατης και πιθανος και μελλοντικος θελω να δω απο που θα κανω τις αγορες μου...Αυτο θα εξαρτηθει απο τις προσφορες του καθε καταστηματος..Η απορια που ειχα δεν ηταν εαν δινουν δωρα και αν οχι γιατι...Αυτο ειναι δικο μου θεμα και της εταιριας που πουλαει..Με αυτες που μιλησα μου ειπαν αυτο που αναφερω ποιο πριν..Δηλαδη ηταν προθυμοι να μου κανουν δωρο την βαση αραχνης που ειχε 18,99$ αλλα οχι μια δερματινη θηκη με 9,99$...Υπαρχει καποια πολιτικη πανω σε αυτο που γνωριζει κανεις?Οπως επισης μου ειπανε για φορτιστη αυτοκινητου σα δωρο εξτρα με καλωδια και τα παντα αλλα και παλι οχι θηκη η καρτα...Απλη απορια ειναι για να ξερω πως θα κινηθω..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...