Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

gestavros2 και WitchKing σας ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκριση.

1. Η διεύθυνση που εμφανίζεται είναι "https://www.paypal.com/gr/cgi-bin/merchantpaymentweb?cmd=_flow&SESSION=........"

(δεν την παραθέτω ολόκληρη γιατί είναι μεγάλη)

Η διεύθυνση φαίνεται να είναι του PayPal αλλά αριστερά ακριβώς έχει ένα γκρι τρίγωνο με ένα θαυμαστικό. Πατώντας επάνω του παίρνω το μήνυμα: "Αυτή η σελίδα δεν παρέχει πληροφορίες ταυτότητάς της. Η σύνδεση με αυτή τη σελίδα δεν είναι ασφαλής μιας και περιέχει μη κρυπτογραφημένο περιεχόμενο (όπως εικόνες)" ενώ στα επιπλέον στοιχεία γράφει ότι η σελίδα δεν έχει επιβεβαιωθεί και ότι η σύνδεση είναι μερικώς κρυπτογραφημένη. Εάν ήταν ασφαλής διεύθυνση δεν θα έπρεπε να έχει αριστερά το πράσινο λουκέτο;

 

2. Στην ίδια οθόνη καταλήγω είτε κάνω κανονικό checkout, είτε επιλέξω το Checkout with PayPal. Κάθε εξήγηση για τα παραπάνω είναι καλοδεχούμενη.

 

3. Επιπλέον, εάν κάποιος έχει κάνει συναλλαγή με PayPal χωρίς προβλήματα με το Minideal.net (ή αν μπορεί να κάνει μια εικονική συναλλαγή), ας με ενημερώσει για το αν διαπίστωσε τα παραπάνω.

Θέλω να προχωρήσω σε αγορά αλλά φοβάμαι το θέμα της ασφάλειας. Ευχαριστώ κι ελπίζω να μη σας κούρασα πολύ.

Link to comment
Share on other sites

gestavros2 και WitchKing σας ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκριση.

1. Η διεύθυνση που εμφανίζεται είναι "https://www.paypal.com/gr/cgi-bin/merchantpaymentweb?cmd=_flow&SESSION=........"

(δεν την παραθέτω ολόκληρη γιατί είναι μεγάλη)

Η διεύθυνση φαίνεται να είναι του PayPal αλλά αριστερά ακριβώς έχει ένα γκρι τρίγωνο με ένα θαυμαστικό. Πατώντας επάνω του παίρνω το μήνυμα: "Αυτή η σελίδα δεν παρέχει πληροφορίες ταυτότητάς της. Η σύνδεση με αυτή τη σελίδα δεν είναι ασφαλής μιας και περιέχει μη κρυπτογραφημένο περιεχόμενο (όπως εικόνες)" ενώ στα επιπλέον στοιχεία γράφει ότι η σελίδα δεν έχει επιβεβαιωθεί και ότι η σύνδεση είναι μερικώς κρυπτογραφημένη. Εάν ήταν ασφαλής διεύθυνση δεν θα έπρεπε να έχει αριστερά το πράσινο λουκέτο;

 

2. Στην ίδια οθόνη καταλήγω είτε κάνω κανονικό checkout, είτε επιλέξω το Checkout with PayPal. Κάθε εξήγηση για τα παραπάνω είναι καλοδεχούμενη.

 

3. Επιπλέον, εάν κάποιος έχει κάνει συναλλαγή με PayPal χωρίς προβλήματα με το Minideal.net (ή αν μπορεί να κάνει μια εικονική συναλλαγή), ας με ενημερώσει για το αν διαπίστωσε τα παραπάνω.

Θέλω να προχωρήσω σε αγορά αλλά φοβάμαι το θέμα της ασφάλειας. Ευχαριστώ κι ελπίζω να μη σας κούρασα πολύ.

Πάντα έτσι είναι . Προχώρα άφοβα. Δεν εχει καμια σχέση η σελίδα του paypal με το minideal, απ τη στιγμή που ναι η σωστή

https://www.paypal.com

Link to comment
Share on other sites

Πάντα έτσι είναι . Προχώρα άφοβα. Δεν εχει καμια σχέση η σελίδα του paypal με το minideal, απ τη στιγμή που ναι η σωστή

https://www.paypal.com

Ωραία!! Θα προχωρήσω σήμερα στην παραγγελία του THL T200 από minideal και θα ενημερώσω όταν υπάρχουν νεότερα.

Link to comment
Share on other sites

3. Επιπλέον, εάν κάποιος έχει κάνει συναλλαγή με PayPal χωρίς προβλήματα με το Minideal.net (ή αν μπορεί να κάνει μια εικονική συναλλαγή), ας με ενημερώσει για το αν διαπίστωσε τα παραπάνω.

Θέλω να προχωρήσω σε αγορά αλλά φοβάμαι το θέμα της ασφάλειας. Ευχαριστώ κι ελπίζω να μη σας κούρασα πολύ.

Χμμ...δίκιο έχεις, δεν είχα προσέξει το γκρι θαυμαστικό. Βγάζει για μισό δευτερόλεπτο το σωστό πράσινο εικονίδιο και μετά γίνεται γκρι.

Link to comment
Share on other sites

Χμμ...δίκιο έχεις, δεν είχα προσέξει το γκρι θαυμαστικό. Βγάζει για μισό δευτερόλεπτο το σωστό πράσινο εικονίδιο και μετά γίνεται γκρι.

Ακριβώς έτσι είναι. Χαίρομαι που δε συμβαίνει μόνο σε μένα, γιατί αυτό σημαίνει ότι δεν είναι κάποιο πρόβλημα που αντιμετωπίζω εγώ ή ότι κάνω κάτι λάθος.

Πάντως το ίδιο συμβαίνει και στο To2c.com με το PayPal.

Και όπως έγραψα και πριν προχώρησα ήδη στην παραγγελία από το minideal. Ελπίζω να πάνε όλα καλά...

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν ξανααναφερθηκε αλλα στο antelife εχει εκπτωσεις ! http://www.antelife.com/clearance/clearance1.html Δυστυχως οποιο τετραπυρηνο κοιταξα δεν ειχε στοκ , anyhow τσιμπησα ενα umi x1 dual core στα 57 ευρω :D
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν ξανααναφερθηκε αλλα στο antelife εχει εκπτωσεις ! http://www.antelife.com/clearance/clearance1.html Δυστυχως οποιο τετραπυρηνο κοιταξα δεν ειχε στοκ , anyhow τσιμπησα ενα umi x1 dual core στα 57 ευρω :D

 

Βλέπω σε κάποια έχει πολύ καλές προσφορές! Πχ το cubot c7+ στα 25 ευρώ?

Κατά πόσο αξιόπιστες μπορεί όμως να είναι αυτές οι προσφορές!

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω σε κάποια έχει πολύ καλές προσφορές! Πχ το cubot c7+ στα 25 ευρώ?

Κατά πόσο αξιόπιστες μπορεί όμως να είναι αυτές οι προσφορές!

 

Ξεστικαρισμα κανουν.Εαν προλαβεις τσιμπος καποιο κομματι.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Το geekbuying πολλές ψευτοπροσφορές κάνει και γενικά εδώ και καιρό παρατηρώ ότι έχει ανεβάσει τις τιμές σε αρκετά προϊόντα. Άλλα καταστήματα χωρίς προσφορές και έχουν καλύτερες τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Το geekbuying πολλές ψευτοπροσφορές κάνει και γενικά εδώ και καιρό παρατηρώ ότι έχει ανεβάσει τις τιμές σε αρκετά προϊόντα. Άλλα καταστήματα χωρίς προσφορές και έχουν καλύτερες τιμές.

 

Γνωστη τακτικη και αυτη,για να γινεται και το αναλογο παζαρακι βεβαια.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Γνωστη τακτικη και αυτη,για να γινεται και το αναλογο παζαρακι βεβαια.

 

Το θεμα ειναι οτι δεν γινεται παζαρακι...Μονο στα Antelife και Pandawill εχω δει εξαιρετικες προσφορες-ξεστοκαρισματα.Στο Geek ζητημα να ειδα εκπτωση 2-3$...

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι δεν γινεται παζαρακι...Μονο στα Antelife και Pandawill εχω δει εξαιρετικες προσφορες-ξεστοκαρισματα.Στο Geek ζητημα να ειδα εκπτωση 2-3$...

 

Βαλε και κατι ακομα βρε......;)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι δεν γινεται παζαρακι...Μονο στα Antelife και Pandawill εχω δει εξαιρετικες προσφορες-ξεστοκαρισματα.Στο Geek ζητημα να ειδα εκπτωση 2-3$...

 

Προχθές παρήγγειλα ένα Cubot απο το Minideal, χθες βλέπω το "The Last Cubot Promotion" στο Geek. Αμάν, σκέφτηκα, την πάτησα.

Τελικά η "μεγάλη προσφορά" είναι 3 δολάρια παρακάτω και, αν κάποιος γυρίσει το νόμισμα σε €, εκεί η διαφορά των δύο καταστημάτων γίνεται μόλις €0,86...

Edited by WitchKing
Link to comment
Share on other sites

Βαλε και κατι ακομα βρε......;)

Εχθές μου έκανε 9 δολλάρια έκπτωση η Justin,

και να μην ξεχνάμε ότι στέλνεις πίσω ότι χαλάσει με δικά τους ταχυδρομικά ... :rolleyes::rolleyes:

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το τελευταίο πως γίνεται? Γιατί έχω στείλει 2 πακέτα τον τελευταίο μήνα και δεν έγινε κάποια τέτοια κουβέντα...
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το τελευταίο πως γίνεται? Γιατί έχω στείλει 2 πακέτα τον τελευταίο μήνα και δεν έγινε κάποια τέτοια κουβέντα...

Μου φαίνεται ότι συνεννοείσαι πρώτα, παίρνεις απόδειξη από τα ταχυδρομικά, τους την στέλνεις και σου επιστρέφουν τα χρήματα. Αυτό ίσχυε όταν είχα ρωτήσει, δεν ξέρω εάν άλλαξε τίποτα ....

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Διαβασα αρκετες σελιδες και δεν μπορεσα να καταληξω καπου. Ειμαι κ γω αγοραστης απο την σελιδα minideal οπου δεν εμεινα καθολου ευχαριστημενος, μιας κ' ειχα ενα hardware προβληματακι στο κινητο, τους εγραψα 2 μηνυματα και δεν μου απαντησαν ποτε.

Καποια site οπου θα προτινατε τελικα;

ευχαριστω εκ των προτερων.

Phones: Samsung GT-M8910 Pixon - iPhone 3gs - HTC Desire - ZTE P752D - Jiayu G4 - Honor 3c - Honor 4x

Tablets: Lenovo A100L

Link to comment
Share on other sites

Για να μην παρεξηγηθω ,θεωρω το Geek απο τα κορυφαια και πλεον αξιοπιστα καταστηματα.Εστειλα πισω 2 W450 και αφου τα παραλαβαν σχετικα αμεσα μου επιστρεψαν τα χρηματα και τα μεταφορικα (μισα μετρητα και μισα σε κουπονι).

Η δε παρουσια του στο φορουμ εξαιρετικη και δινει συχνα κουπονια.Οι υπηρεσιες του(επικοινωνια,ποιοτητα προιοντων και συσκευασια) σε υψηλοτατο επιπεδο.

Απλα λεω οτι οι ''προσφορες'' που κανει ανα διαστηματα πχ την Κινεζικη Πρωτοχρονια δεν ειναι προσφορες.Οταν το ΗΤΜ Μ1 το εχει κανονικα 69,99$ και βλεπεις σε προσφορα και καλα αρχικη 700$ και το δινει με 90% εκπτωση στα 69,99$ αυτο ειναι κοροιδια.

Ή οταν μου ρχεται mail και εχει τιτλο ΄΄Buy one (και δειχνει Cubot smartphones) get one free'' (στα Ελληνικα ''Αγορασε ενα (Cubot smartphone) και παρε ενα δωρο'') και μεσα στο μειλ βλεπω οτι το ''παρε ενα δωρο'' εχει συνεχεια το '' πισω καπακι ή θηκη'',δηλαδη αγοραζοντας σμαρτφον παιρνω δωρο αξιας 2-4$,χαιρω πολυ.

Αυτο θελω να πω.

 

Ενω στο Pandawill εχω δει πραγματικες προσφορες και σε επωνυμα και σε ανωνυμα σμαρτφον.Οπως και στο Αntelife χτες,που δεν προλαβα...:cry:

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η τακτική των καταστημάτων για το Presale;

 

Βλέπω π.χ. το DOOGEE Pixels DG350 στο Focal με τιμή $97. Αν το προπαραγγείλω και η τιμή του ανέβει μέχρι τις 25\3 που θα κυκλοφορήσει, εγώ τι θα πληρώσω;

Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η τακτική των καταστημάτων για το Presale;

 

Βλέπω π.χ. το DOOGEE Pixels DG350 στο Focal με τιμή $97. Αν το προπαραγγείλω και η τιμή του ανέβει μέχρι τις 25\3 που θα κυκλοφορήσει, εγώ τι θα πληρώσω;

Θα ξαναπληρωσεις το υπόλοιπο ποσό.

Γενικά μην κανεις ποτε προπαραγγελία με προπληρωμή.

Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η τακτική των καταστημάτων για το Presale;

 

Βλέπω π.χ. το DOOGEE Pixels DG350 στο Focal με τιμή $97. Αν το προπαραγγείλω και η τιμή του ανέβει μέχρι τις 25\3 που θα κυκλοφορήσει, εγώ τι θα πληρώσω;

Και πρόσεξε, το συγκεκριμένο κατάστημα συνήθως δεν έχει στοκ σε αυτά που λέει ότι έχει, φαντάσου τι θα κάνει με τα Presale .....:p

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...