Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το ότι αυτά συμβαίνουν νομίζω ότι το καταλαβαίνεις, βάσει των δικών μου αγορών + αυτά που διαβάζω από αγοραστές σε Ελλάδα και όχι μόνο , το πρόσημο είναι θετικό

Το οτι αυτα μου εχουν συμβει μονο στο ρημαδοbanggood μου δινουν το δικαιωμα αφενος να τα δημοσιοποιησω και αφετερου να τους αποκαλω μπο#ρδ@λο.Το αν εχουν θετικο ή αρνητικο προσημο με αφηνει παγερα αδιαφορο αφου και τις δυο φορες που ειχα συναλλαγη μαζι τους εχασα το χρονο μου.Ποτε ξανα μπ@υρδ*λοgοod!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το οτι αυτα μου εχουν συμβει μονο στο ρημαδοbanggood μου δινουν το δικαιωμα αφενος να τα δημοσιοποιησω και αφετερου να τους αποκαλω μπο#ρδ@λο.Το αν εχουν θετικο ή αρνητικο προσημο με αφηνει παγερα αδιαφορο αφου και τις δυο φορες που ειχα συναλλαγη μαζι τους εχασα το χρονο μου.Ποτε ξανα μπ@υρδ*λοgοod!!!

εσύ μιλάς για την δική σου εμπειρία,εγώ για την δική μου και γύρω μας, για σένα είναι @@δέλο για μένα είναι οκ,λαμβάνω υπόψη μου την αρνητική σου διάθεση και γίνομαι επιφυλακτικός πιο πολύ από ότι είμαι ήδη, αλλά σε καμιά περίπτωση δεν θα με αποτρέψει το να είναι από τις βασικές επιλογές μου για αγορές.Αν τώρα βρεθούν άλλοι 10-20 με αντίστοιχες περιπτώσεις σαν την δική σου εκεί αλλάζουν τα κόζα.....

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα σε μία φάση μου την είχε δώσει το banggood

Είχα πάρει ένα smartwatch σε προσφορά μου το έστειλε αλλά χαλασμένο δεν άναβε ( μπορούσαν να το τσεκαρουν από πριν)

Άνοιξαν ticket τους ζητησα να μου στείλουν το ίδιο πάλι αλλά μου είπαν τελειωσε ενώ το είχαν σε σελίδα τους ετοιμοπαραδοτο

Βέβαια refund δωσαν αλλά εγώ είχα χάσει 1 μήνα + περιμενε

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έχω γενικά καλή άποψη από το banggood, για αρκετές παραγγελίες τα τελευταία χρόνια (και κάποιες σχετικά ακριβές και μεγάλες), οι οποίες στην πλειοψηφία τους εξελίχθηκαν ομαλά.

 

Βέβαια δεν έχει τύχει να χρειαστώ κάτι πιο "δύσκολο", όπως π.χ. να διεκδικήσω κάτι στα πλαίσια εγγυήσεως λόγω βλάβης κλπ (εκεί θεωρώ ότι ξεχωρίζουν τα ερίφια από τα πρόβατα - όλοι σε θέλουν πελάτη και θα σου στείλουν τελικά αυτό που παραγγέλνεις - κάποια... σκαμπανεβάσματα εκεί τα θεωρώ πταίσματα. Στα πραγματικά προβλήματα φαίνεται το ποιόν των μαγαζιών...).

 

Πάντως, για παραγγελία που έκανα μόλις πριν λίγες μέρες στο banggood για προϊόν που φαινόταν διαθέσιμο, μπήκα να δω την κατάσταση της παραγγελίας και είδα και εγώ "backorder".

Είπα "δε βαριέσαι", καθώς ήταν κάτι που δεν το βιαζόμουν, την επόμενη μέρα όμως μου το έστειλαν κανονικά!

Το ταξινομώ στις... ιδιομορφίες των παραγγελιών από Κίνα.

 

Όπως έγραψα πιο πάνω, στα... δύσκολα φαίνεται πόσο καλό είναι ένα μαγαζί (βλ. μεταπωλητική υποστήριξη), και εκεί είναι που κάποια έχουν αποκτήσει καλή φήμη και εδώ στο forum (βλ. π.χ. Vickmall - τι έγιναν αλήθεια αυτά τα... παιδιά; :p Δεν ακούγονται πλέον...) και κάποια που έχουν μπει στη μαύρη λίστα..

Link to comment
Share on other sites

Εκανα μια παραγγελια απο Gearbest και εχει επιλογη για dispatch faster. Τι ειναι αυτο; Δε πιστευω απο τη βιασυνη τους να ξεχασουν να βαλουν κατι μεσα.. Βασικα δεν το εχω πατησει ακομη.
Link to comment
Share on other sites

Εκανα μια παραγγελια απο Gearbest και εχει επιλογη για dispatch faster. Τι ειναι αυτο; Δε πιστευω απο τη βιασυνη τους να ξεχασουν να βαλουν κατι μεσα.. Βασικα δεν το εχω πατησει ακομη.

 

και καλα τους λες " αντε ρε μην καθεστε καντε καμια δουλεια και στειλε το τεμαχιο πιο γρηγορα"

και αυτοι θα το κανουν !!!:lol::lol::lol:

και θα σε γραψουν εκει που ξερεις.

οποτε ειτε το πατησεις ειτε οχι μια απο τα ιδια.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα μια παραγγελια απο Gearbest και εχει επιλογη για dispatch faster. Τι ειναι αυτο; Δε πιστευω απο τη βιασυνη τους να ξεχασουν να βαλουν κατι μεσα.. Βασικα δεν το εχω πατησει ακομη.
Ναι το είδα και εγώ το κουμπί αυτό σήμερα δεν το χρησιμοποίησα ακόμα,το έχει πατήσει κάποιος και λειτουργεί;;
Link to comment
Share on other sites

Ναι το είδα και εγώ το κουμπί αυτό σήμερα δεν το χρησιμοποίησα ακόμα,το έχει πατήσει κάποιος και λειτουργεί;;

 

τίποτα δεν έκανε, τουλάχιστον σε εμένα για αγορές μικρών πραγμάτων με t/n, δεν είδα καμιά διαφορά τελικα

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Το είχα πατήσει παλιότερα, για... δοκιμή.

Μου άνοιξε αυτόματα ένα ticket(!) με έτοιμο (από αυτούς) κείμενο, όπου "ζητούσα" να επισπευσθεί η αποστολή της παραγγελίας μου.

Δε νομίζω ότι έκανε τίποτα στην πράξη, έλαβα όμως και απάντηση(!) μια μέρα μετά, με επίσης... προκάτ κείμενο, υπογεγραμμένη (κλασικά) από Κινέζο με κραυγαλέο δυτικό όνομα, που υποσχόταν ότι θα κοιτάξουν το αίτημά μου.

 

Φίλος που είχε παραγγείλει είδος που ήταν σε presale, και αντί για το τέλος του μήνα, όπως υποσχόντουσαν, το έστειλαν μετά από... δύο μήνες, πάτησε κάποια στιγμή το "κουμπί" και έλαβε ερώτημα αν θα ήθελε να ακυρώσει την παραγγελία του που αργεί! :p

 

Αν μη τι άλλο, φαίνεται τουλάχιστον ότι τα βλέπουν...

(μην περιμένετε να κάνουν και τίποτα ουσιαστικό όμως)

Link to comment
Share on other sites

στραβά συμβαίνουν και στις καλύτερες οικογένειες....

 

απο ολα τα κινεζοκαταστηματα ψωνίζω χρόνια, υπάρχουν κατα καιρούς μικρό θέματα, αλλα όπως έγραψε κάποιος φίλος το πρόσημο είναι θετικό..... και όχι μόνο θετικό αλλα υπέρ θετικό :)

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα μια παραγγελια απο Gearbest και εχει επιλογη για dispatch faster. Τι ειναι αυτο; Δε πιστευω απο τη βιασυνη τους να ξεχασουν να βαλουν κατι μεσα.. Βασικα δεν το εχω πατησει ακομη.
Φιλε εγώ έκανα 2 παραγγελίες πριν 2 μήνες και πάτησα despatch faster χωρίς να ξέρω τι είναι και μου ήρθανε και η 2 παραγγελίες με σακουλάκι χωρίς φουσκάλες. Πριν 20 μέρες έκανα μια άλλη παραγγελία και δεν πάτησα despatch faster, και μου ήρθε κανονικά με φουσκάλες. Βέβαια μου ήρθαν πολύ πιο γρήγορα όταν πάτησα despatch faster. Λέτε να έτυχε ετσι, δεν ξέρω!
Link to comment
Share on other sites

[αιδες καλησπερα !! θελω να παρω αυτο εδω https://www.amazon.com/dp/B01N8UG7HA ειναι πολυ καλη τιμη .ρχει κανεις εμπειρια γιατι δεν εχω κανει καμια συναλαγη με αμαζον :) kai aνυσηχω για δασμους - μεταφορικα και τετοια !!

 

ουσ το βρηκακαι εδω https://www.igogo.es/product511301.html?utm_source=tt και νομιζω απο ισπανια δεν εχει κατι εξτρα χρεωσεις

Edited by aitos
Link to comment
Share on other sites

[αιδες καλησπερα !! θελω να παρω αυτο εδω https://www.amazon.com/dp/B01N8UG7HA ειναι πολυ καλη τιμη .ρχει κανεις εμπειρια γιατι δεν εχω κανει καμια συναλαγη με αμαζον :)

 

το ότι θα το πληρώσεις διπλάσιο στην τιμή το γνωρίζεις ????

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

μα για αυτο ρωταω !!! δεν εχω κανει αγορα απο αμαζον !!!!

 

απο ισπανια ολα καλα ??

Από amazon.com δεν αγοράζεις, έρχονται από ΗΠΑ και πέφτει τσεκούρι χοντρό.

Από UK.es.de κλπ ευρωπαϊκά Ναι αγοράζεις άνετα

 

Sent from my 1+3T

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

απο ισπανια ολα καλα ??

Προσοχή, το igogo.es δεν είναι στην Ισπανία!

Κινέζος... ισπανόφωνος είναι!

Μόνο αν τυχόν έχει το προϊόν σε ευρωπαϊκή του αποθήκη (πράγμα που προφανώς ισχύει και για όλα τα υπόλοιπα μαγαζιά του είδους)...

Link to comment
Share on other sites

Από την Πέμπτη που έγινε η παραγγελία και ακόμα να φύγει από το κατάστημα. Gearbest.

 

Πάντως το Amazon.com έχει μια αποστολή που λέγεται priority, δεν ξέρω τι ακριβώς είναι. Γνωρίζει κανείς;

Edited by Lux
Link to comment
Share on other sites

Από την Πέμπτη που έγινε η παραγγελία και ακόμα να φύγει από το κατάστημα. Gearbest.

 

Πάντως το Amazon.com έχει μια αποστολή που λέγεται priority, δεν ξέρω τι ακριβώς είναι. Γνωρίζει κανείς;

1-2 εργάσιμες πέρασαν.

Τι σου κάνει εντύπωση;

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Προσοχή, το igogo.es δεν είναι στην Ισπανία!

Κινέζος... ισπανόφωνος είναι!

Μόνο αν τυχόν έχει το προϊόν σε ευρωπαϊκή του αποθήκη (πράγμα που προφανώς ισχύει και για όλα τα υπόλοιπα μαγαζιά του είδους)...

 

ε δεν παραγγελνω τιποτε τοτε αν ειναι να μπλεξω με κινα

Link to comment
Share on other sites

1-2 εργάσιμες πέρασαν.

Τι σου κάνει εντύπωση;

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

Εχουν στην Κινα εργασιμες ημερες; :confused:
Link to comment
Share on other sites

Από το http://www.eglobalcentral.eu αγοράζουμε άφοβα; Βλέπω ότι έχει αρκετά καλές τιμές σε επώνυμα smartphones

 

Έχει αγοράσει κανένας από εκεί χωρίς προβλήματα; Διάβασα μερικές αποκαρδιωτικές κριτικές στο trustpilot.

 

Η μέθοδος αποστολής που έχει διαθέσιμη για Ελλάδα είναι τριγωνική; Χωρίς τελωνείο κτλ;

Link to comment
Share on other sites

Εχουν στην Κινα εργασιμες ημερες; :confused:
Γιατί σου είπε κανείς ότι δουλεύουν 24/7 non stop;

Ακόμα και τα ταχυδρομεία;

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Από το http://www.eglobalcentral.eu αγοράζουμε άφοβα; Βλέπω ότι έχει αρκετά καλές τιμές σε επώνυμα smartphones

 

Έχει αγοράσει κανένας από εκεί χωρίς προβλήματα; Διάβασα μερικές αποκαρδιωτικές κριτικές στο trustpilot.

 

Η μέθοδος αποστολής που έχει διαθέσιμη για Ελλάδα είναι τριγωνική; Χωρίς τελωνείο κτλ;

Καποιος φιλος εδω μεσα ειχε ενα προβλημα με μια παραγγελια, δεν ξερω αν εβγαλε ακρη μεσω paypal.. Αρκετοι παντως εφεραν το G6 απο εκει χωρις προβλημα.

 

Γιατί σου είπε κανείς ότι δουλεύουν 24/7 non stop;

Ακόμα και τα ταχυδρομεία;

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

Μεχρι σημερα καμια εξελιξη.. Αυτα τα flash sales μεγαλη απατη.. Θα περιμενω κανα μηνα για να φυγει απο την Κινα..
Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος φιλος να με πληροφορησει με ποιο ταχυδρομειο στελνει (Registered Airmail) η geekbuying απο ΗΚ?

Γλυτωνουμε απο τους "γνωστους" κινδυνους ?

EMS αξιζει να πληρωσει κανεις ή θα εχει τιποτα περιεργα με τελωνας και φαρισαιους?

Για ΗΚDHL κλπ συγγενεις ξερω οτι σιγουρα και θα "περασω" και θα "πληρωσω"

Ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις σας.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...