Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μάλλον μπαταρία. Αλλά όπως είπα, αυτοί αναφέρουν 1 έτος για τα πάντα, δεν αναφέρουν πουθενα, ούτε σε ψιλά γράμματα για 6μηνη εγγύηση σε ορισμένα προϊόντα.. Στην ουσία δίνουν εγγύηση κατά βούληση..

Πάντως δεν ξέρω κανένα κατάστημα που να δίνει 1 χρόνο γιά μπαταρία, ούτε και στην Ελλάδα.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Να πω κι εγώ τη γνώμη μου παιδιά... Αυτό το θέμα με το tracking είναι πως θα σου τύχει. Από την παρασκευή μου έχουν στείλει tracking από το vickmall και ακόμα να εμφανίσει πληροφορίες του πακέτου. Από το banggood ενώ μου εμφανίζει πληροφορίες σχετικά ποιο γρήγορα, αργότερα μπορεί να μην ανανεωθεί ποτέ και το επόμενο σημείο να είναι η Ελλάδα. Από το "China in packing" πχ μετά από 10+ μέρες να γράψει "κέντρο διαλογής Αττική". Άρα κάντε υπομονή και θα εμφανίσει σίγουρα πληροφορίες κάποια στιγμή...

εγω από vickmall εκανα αγορα παρασκευη και τριτη με τα χιλιαα ζορια και με κατι μαιλ που εστειλα μου εστειλαν τρακ και ακομα δεν το εχει εμφανισει..εκτος από αυτό παρατηρω ότι το τσατ τους δεν είναι ποτε ανοιχτο παλια ηταν παντα ονλαιν τι γινεται αρχιζει και χαλαει ?

Link to comment
Share on other sites

Είχες Σ/Κ μπροστά, που είναι κλειστοί...

Το μέγιστο που χρειάστηκε ποτέ να περιμένω είναι 3 εργάσιμες. Σίγουρα δεν το λες πολύ. Συνήθως είμαι την επόμενη ή το πολύ την μεθεπόμενη.

Edited by talos_2002

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Ολλανδικό ταχυδρομείο;

Αν ναι, δεν θα δεις τίποτα ώσπου να μπει Ολλανδία. Δεν δίνουν οι Ολλανδοί πληροφορίες αν δεν το πάρουν στην χώρα τους.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Ολλανδικό ταχυδρομείο;

Αν ναι, δεν θα δεις τίποτα ώσπου να μπει Ολλανδία. Δεν δίνουν οι Ολλανδοί πληροφορίες αν δεν το πάρουν στην χώρα τους.

 

Δεν ισχύει αυτό, από τη στιγμή που θα περάσει από την ταχυμεταφορική και θα σαρωθεί στην αποθήκη, αναμένοντας αποστολή, θα φαινεται στο tracking εδώ

http://postnl.post/

 

Αλλά κι εδώ, που είναι η ταχυμεταφορική που συνεργάζεται με την NL Post (βάλε τον κωδικό σου στο τέλος)

http://www.flytexpress.com/Tracking/NewTracking_En.aspx?trackNumber=**********

Link to comment
Share on other sites

Όσες φορές πήρα με αποστολή μέσω Ολλανδικών ταχυδρομείων, δεν έδινε πληροφόρηση ο αριθμός ιχνηλασιμότητάς τους πριν φτάσει στην Ολλανδία. Έχει αναφερθεί πολλάκις και από άλλους.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Όσες φορές πήρα με αποστολή μέσω Ολλανδικών ταχυδρομείων, δεν έδινε πληροφόρηση ο αριθμός ιχνηλασιμότητάς τους πριν φτάσει στην Ολλανδία. Έχει αναφερθεί πολλάκις και από άλλους.

Εμένα πάλι σε όλες τις αποστολές με NL post έδειχνε κανονικά την πορεία του δέματος μέχρι να φτάσει Ολλανδία. Το τελευταίο δέμα που παρέλαβα με NL post ήταν τέλη Δεκέμβρη. Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι τον τελευταίο διάστημα. Αλλά γενικά έχουν αναφέρει και άλλοι αυτό που λες, ότι δηλαδή πληροφορίες φαίνονται αφού φτάσει Ολλανδία, χωρίς όμως να είναι αυτός ο κανόνας.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι σε όλες τις αποστολές με NL post έδειχνε κανονικά την πορεία του δέματος μέχρι να φτάσει Ολλανδία. Το τελευταίο δέμα που παρέλαβα με NL post ήταν τέλη Δεκέμβρη. Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι τον τελευταίο διάστημα. Αλλά γενικά έχουν αναφέρει και άλλοι αυτό που λες, ότι δηλαδή πληροφορίες φαίνονται αφού φτάσει Ολλανδία, χωρίς όμως να είναι αυτός ο κανόνας.

 

Εξαρτάται και από ποιά σελίδα παρακολουθείς το tracking, δεν δείχνουν όλες τις πληρεις πληροφορίες (πχ τα ΕΛΤΑ θα το έβλεπαν μετά την είσοδο στην Ολλανδία, το 17track μπορεί να καθυστερήσει μέρες να πιάσει μια ενημέρωση κ.α.).

 

Τα Χριστούγεννα υπήρχε καθυστέρηση στην ενημέρωση του tracking, παρακολούθησα κι εγώ τη συζήτηση, αλλά σαφώς ο κανόνας είναι πως η παρακολούθηση αρχίζει από τη στιγμή ουσιαστικά που παραλάβει ο ταχυμεταφορέας τα δέματα από το κατάστημα.

 

Αν έκανε κάποιος τις αγορές του μαζεμένα σε μια μικρή περίοδο, μπορεί να παρατήρησε καθυστερήσεις ενημέρωσης, αλλά δεν ήταν ούτε γενικό, ούτε καθολικό φαινόμενο.

Link to comment
Share on other sites

Ολλανδικό ταχυδρομείο;

Αν ναι, δεν θα δεις τίποτα ώσπου να μπει Ολλανδία. Δεν δίνουν οι Ολλανδοί πληροφορίες αν δεν το πάρουν στην χώρα τους.

 

οχι με singpost

Link to comment
Share on other sites

περιμενω το miband 1s απο vickmall και σημερα μου εστειλαν φωτογραφια και ενω τους ειχα πει να ειναι κλειστο το κουτι μεσα στην ζελατινα και φαινεταιι να μην ειναι.Eστειλα email και μου απαντησαν πως ειναι σιγουροι οτι ειναι κλειστο και οταν παραλαβω να βγαλω βιντεο και αν ειναι αντοιχτο να τους στειλω το βιντεο να το δουν τι μπορω να κανω σε αυτη την περιπτωση εφοσον δεν ειχα συμφωνισει κατι τετοιο? εσεις πως εχεται παραλαβει ? Edited by reborn1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πάρει περίπου 12 κινητά και 2-3 gadget από 3 διαφορετικά κινέζικα καταστήματα. τα έχω παραλάβει όπως είναι η φωτογραφία που σου έστειλαν,χωρίς ζελατίνα και κανένα δεν είχε κάποιο πρόβλημα.

 

υγ) αν και νομίζω τα ανοίγουν (εάν έχουν ζελατίνα) για να βάλουν μέσα φορτιστή Ευρώπης και κανένα δωράκι screen protector κτλ οπότε μην σε ανησυχεί.κάτι αντίστοιχο θα κάνουν σε όλα τα προϊόντα

Edited by Bin
:X
Link to comment
Share on other sites

περιμενω το miband 1s απο vickmall και σημερα μου εστειλαν φωτογραφια και ενω τους ειχα πει να ειναι κλειστο το κουτι μεσα στην ζελατινα και φαινεταιι να μην ειναι.Eστειλα email και μου απαντησαν πως ειναι σιγουροι οτι ειναι κλειστο και οταν παραλαβω να βγαλω βιντεο και αν ειναι αντοιχτο να τους στειλω το βιντεο να το δουν τι μπορω να κανω σε αυτη την περιπτωση εφοσον δεν ειχα συμφωνισει κατι τετοιο?

Το κουτί ήταν σφραγισμένο με ζελατίνα όταν παρέλαβα από Banggood. Από τη φωτογραφία σου φαίνεται ότι δεν έχει ζελατίνα αλλά περίμενε πρώτα να σου έρθει να το δεις σίγουρα.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Το κουτί ήταν σφραγισμένο με ζελατίνα όταν παρέλαβα από Banggood. Από τη φωτογραφία σου φαίνεται ότι δεν έχει ζελατίνα αλλά περίμενε πρώτα να σου έρθει να το δεις σίγουρα.

 

Θελω να πιστευω οτι αυτο ειναι αλλο κουτι και οχι αυτο που μου εστειλαν δεν ειναι και κινητο για να το ανοιξουν να προσθεσουν ανταπτορα η να δουν και αν ειναι ανοιχτο ειναι περιεργο..οχι οτι θα ειναι χαλασμενο αλλα για προσωπικους λογους θα το ηθελα κλειστο το θεμα ειναι τι γινεται σε αυτη την περιπτωση

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ έχω πάρει περίπου 12 κινητά και 2-3 gadget από 3 διαφορετικά κινέζικα καταστήματα. τα έχω παραλάβει όπως είναι η φωτογραφία που σου έστειλαν,χωρίς ζελατίνα και κανένα δεν είχε κάποιο πρόβλημα.

 

υγ) αν και νομίζω τα ανοίγουν (εάν έχουν ζελατίνα) για να βάλουν μέσα φορτιστή Ευρώπης και κανένα δωράκι screen protector κτλ οπότε μην σε ανησυχεί.κάτι αντίστοιχο θα κάνουν σε όλα τα προϊόντα

συμφωνω οτι δεν εχει προβλημα απαραιτητα αν ειναι χωρις ζελατινα αλλα ζητησα να μην το ανοιξουν

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο πράγμα που έχω πάρει ποτέ με ζελατίνα (και με εξέπληξε ιδιαίτερα) είναι το Xiaomi joypad από gearbest.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Το κουτί ήταν σφραγισμένο με ζελατίνα όταν παρέλαβα από Banggood. Από τη φωτογραφία σου φαίνεται ότι δεν έχει ζελατίνα αλλά περίμενε πρώτα να σου έρθει να το δεις σίγουρα.

 

Είναι αναλόγως το μαγαζί ( όταν μιλάμε για αξιόπιστα τουλάχιστον ) , το banggood π.χ δεν ασχολείται καν να σου βάλει ευρωπαικούς φορτιστές δώρα κτλπ, επίσης δεν κάνει έλεγχο σε τίποτα εαν δουλεύει σωστά κτλπ στο πουλάει όπως το βγάζει η εταιρεία σφραγισμένο. Άλλα μαγαζιά όμως όπως το vick συνήθως τα ανοίγουν για να εξαλείψουν την κάθε πιθανότητα για ελλατωματικά προιόντα ( και εαν μπει κάποιο δώρο/φορτιστής κτλπ )

Link to comment
Share on other sites

εγω από vickmall εκανα αγορα παρασκευη και τριτη με τα χιλιαα ζορια και με κατι μαιλ που εστειλα μου εστειλαν τρακ και ακομα δεν το εχει εμφανισει..εκτος από αυτό παρατηρω ότι το τσατ τους δεν είναι ποτε ανοιχτο παλια ηταν παντα ονλαιν τι γινεται αρχιζει και χαλαει ?

τελικά κι εμένα την τετάρτη εμφάνισε ειδοποίηση για κάποιο λόγο...

Ολλανδικό ταχυδρομείο;

Αν ναι, δεν θα δεις τίποτα ώσπου να μπει Ολλανδία. Δεν δίνουν οι Ολλανδοί πληροφορίες αν δεν το πάρουν στην χώρα τους.

δεν ισχύει αυτό... είναι ανάλογα τα κέφια του τράκινγκ ή των ταχυδρομικών ή του 17track.

w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

Είναι αναλόγως το μαγαζί ( όταν μιλάμε για αξιόπιστα τουλάχιστον ) , το banggood π.χ δεν ασχολείται καν να σου βάλει ευρωπαικούς φορτιστές δώρα κτλπ, επίσης δεν κάνει έλεγχο σε τίποτα εαν δουλεύει σωστά κτλπ στο πουλάει όπως το βγάζει η εταιρεία σφραγισμένο. Άλλα μαγαζιά όμως όπως το vick συνήθως τα ανοίγουν για να εξαλείψουν την κάθε πιθανότητα για ελλατωματικά προιόντα ( και εαν μπει κάποιο δώρο/φορτιστής κτλπ )

 

ειχα πει να μην το ανοιξουν δεν ειναι κινητο για να βαλουν φορτιστη εξαλλου μονοι τους μου ειπαν οτι συνηθος οι πελατες τα θελουν κλειστα

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τελικά κι εμένα την τετάρτη εμφάνισε ειδοποίηση για κάποιο λόγο...

 

εμενα τιποτα ακομα περιμενω λες να τα εμφανισει ολα μαζι?:p

Edited by reborn1
Link to comment
Share on other sites

Μήπως πρέπει να αλλάξεις τον Κούριερ μόνος; υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να μην στο εμφανίζει στο global post αλλά να στο εμφανίζει στην flytexpress
w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

Θα με καραφλιάσουν οι Κινέζοι ... το 1949deal έχει εκπτώσεις και εχθές το βράδυ αργά παρήγγειλα ένα τηλέφωνο. Πριν από λίγο μου έδωσαν tracking number με NL. !!! :ninja::blink:
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μακρυα απο το fastcardtech.com. 2 κινητα πηρα απο εκει ενα meizu mx4 pro και ενα lg g3

και τα 2 ηταν επισκευασμενα κ οχι καινουργια..

Κ τωρα τρεχω με dispute στο paypal.

Μακρυα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μακρυα απο το fastcardtech.com. 2 κινητα πηρα απο εκει ενα meizu mx4 pro και ενα lg g3

και τα 2 ηταν επισκευασμενα κ οχι καινουργια..

Κ τωρα τρεχω με dispute στο paypal.

Μακρυα...

Welcome to the club...κουράγιο και υπομονή και ελπίζω να έχει αίσιο τέλος.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Welcome to the club...κουράγιο και υπομονή και ελπίζω να έχει αίσιο τέλος.

 

Είπαμε

μακρυά από αυτούς

Edited by impreza_sti
In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Εγω τολμησα για δοκιμη να αγορασω απο δαυτους κατι φθηνο (ΗΤ3) και αφου κολοβαρεσαν 20 ημερες ταχαμου ταχαμου λογω της αργιας τους, μου εστειλαν τελικα μυνημα οτι δεν θα μου το στειλουν γιατι εχει προβλημα το λογισμικο του και αν ηθελα να διαλεξω κατι αλλο. Μου προτεινα μαλιστα και μια σαβουρα απο τα αζητητα τους.

Η απαντηση μου βεβαια, ακυρωστε, ρεφαντ και ντελιτ τον λογαριασμο μου! :lol:

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...