Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θετικότατη.

To πιθανότερο είναι οτι έχουν tracking @ Royal Mail - μην ανησυχείς

Θα χρειαστείς πάντως 7-10 μέρες και συ για παραλαβή...

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θετικότατη.

To πιθανότερο είναι οτι έχουν tracking @ Royal Mail - μην ανησυχείς

Θα χρειαστείς πάντως 7-10 μέρες και συ για παραλαβή...

 

τι εννοεις tracking @ Royal Mail ?φανταζομαι δεν εννοεις το γνωστο tracking number

Link to comment
Share on other sites

ΟΣΕ ΦΟΡΕΣ ΕΧΩ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΑΠΟ Ε-BAY, TINYDEAL, DX, BANGGOOD Η ΤΙΜΗ ΠΟΥ ΜΟΥ ΒΛΕΠΩ ΣΕ ΕΥΡΩ ΕΙΝΑΙ Η ΙΔΙΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΤΡΑΒΑΕΙ ΑΠΟ ΤΗ ΚΑΡΤΑ ΤΟ PAYPAL. ΠΙΣΤΕΥΩ ΤΟ GEEKBUYING ΕΙΝΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΣΤΗ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΕΛΑΤΕΣ, ΑΣ ΠΡΟΣΕΧΕΤΕ

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

τι γινεται με το minideal και τα ελτα ρε παιδια?πολυ καθυστερηση!εχω παραγγελια απο 17-01-2015 και ειναι ακομα σιγκαπουρη,ειναι και αλλοι ετσι?
Link to comment
Share on other sites

Ήρθαν τα ειδοποιητήρια και παραλαμβάνω αύριο:

 

2 x Honor3c από Pandawill με ημερομηνία παραγγελίας 08/01

2 x Cube Talk 8x από BangGood με ημερομηνία παραγγελίας 20/01

Link to comment
Share on other sites

τι γινεται με το minideal και τα ελτα ρε παιδια?πολυ καθυστερηση!εχω παραγγελια απο 17-01-2015 και ειναι ακομα σιγκαπουρη,ειναι και αλλοι ετσι?

 

...υπάρχει θέμα, μάλλον λόγω Singapore Post. Εγώ έχω ένα από 2/1, 6/2 έφτασε Ελλάδα και από 7/2 ακόμα Acknowledge λέει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω παραγγειλει απο b2cbuying το z7 mini, η αποστολη λογω του οτι περιειχε και ενα power bank έγινε μεσω NLpost εχει ερθει Ελλαδα απο 10/2/15 , ποσες μερες θα κανει να ερθει στα χερια μου; Edited by konsge
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω παραγγειλει απο b2cbuying το z7 mini, η αποστολη λογω του οτι περιειχε και ενα power bank έγινε μεσω NLpost και κατοπιν παροτρυνσης του πωλητη οτι δεν ειχε ποτε θεμα με δεματα για Ελλαδα, φυσικα μπηκε μικρη αξια στο τιμολογιο, το δεμα μου βγαζει οτι εχει ερθει Ελλαδα απο 10/2/15 και σε τηλ. επικοινωνια με τα ελτα μου ειπαν ειναι στο αεροδρομιο, τι γινεται; την πατησαμε με τελωνεια;

 

Οχι,εχει πηξιμο στο αεροδρομιο,μην ανησυχεις,και μην αναφερεις τετοια θεματα σε φορουμ απαγορευεται.

Link to comment
Share on other sites

youranus.com??

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Έχω παραγγείλει από Gearbest και έκανα τη βλακεία να βάλω Ελληνικούς χαρακτήρες στη διεύθυνση αποστολής (π.χ. "Κυκλάδες" αντί για "Cyclades"). Το θέμα είναι ότι το κινητό έχει φύγει ήδη και άρα δε μπορώ να την αλλάξω πια. Θα έχω πρόβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Έχω παραγγείλει από Gearbest και έκανα τη βλακεία να βάλω Ελληνικούς χαρακτήρες στη διεύθυνση αποστολής (π.χ. "Κυκλάδες" αντί για "Cyclades"). Το θέμα είναι ότι το κινητό έχει φύγει ήδη και άρα δε μπορώ να την αλλάξω πια. Θα έχω πρόβλημα?

Το κυκλάδες δεν είναι πρόβλημα, αφού ελληνες θα το διαβάσουν. Το ελλάδα όμως είναι στα αγγλικά;

Link to comment
Share on other sites

Το κυκλάδες δεν είναι πρόβλημα, αφού ελληνες θα το διαβάσουν. Το ελλάδα όμως είναι στα αγγλικά;

 

Ναι το Ελλάδα είναι το μόνο που είναι στα Αγγλικά.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το Ελλάδα είναι το μόνο που είναι στα Αγγλικά.

Τότε δεν έχεις πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

ΟΣΕ ΦΟΡΕΣ ΕΧΩ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΑΠΟ Ε-BAY, TINYDEAL, DX, BANGGOOD Η ΤΙΜΗ ΠΟΥ ΜΟΥ ΒΛΕΠΩ ΣΕ ΕΥΡΩ ΕΙΝΑΙ Η ΙΔΙΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΤΡΑΒΑΕΙ ΑΠΟ ΤΗ ΚΑΡΤΑ ΤΟ PAYPAL. ΠΙΣΤΕΥΩ ΤΟ GEEKBUYING ΕΙΝΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΣΤΗ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΕΛΑΤΕΣ, ΑΣ ΠΡΟΣΕΧΕΤΕ

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Μάλλον εσύ πρέπει να προσέχεις όταν αγοράζεις σε ποιό νόμισμα χρεώνει το κατάστημα. Άλλα χρεώνουν σε ευρώ, και σε άλλα το ευρώ είναι γιά να καταλάβεις εσύ την τιμή στο νόμισμά σου, αλλά η τελική χρέωση είναι σε δολλάρια και έτσι υπάρχει η προμήθεια γιά την μετατροπή του νομίσματος .....

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

και εγω μια απο τα ιδια....5/1 ξεκινησε απο σιγκαπουρη κ μου εφτασε την περασμενη παρασκευη αεροδρομιο..που μεχρι χτες ηταν εκει...τα ξ@@νουν κ οι δικοι μας!

Ειναι κεντρο διανομης απο τις 9 το βρααδυ σημερα(πεμπτη)..Ελπιζω να παραλαβω αυριο αλλιως δευτερα!

wii controller με nunchuck καινουρια ιδια με nintendo 15ευρω

Ζακετα ζαρα απο 60ευρω 30

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, αυτό είναι έμπιστο http://www.b2cbuying.com/meizu-mx4-2g-16g-smartphone.html ??

Όχι απλώς έμπιστο, κορυφαίας εμπιστοσύνης. Αυτό και το VickMall.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα, συζητάω με την etotalk για την αγορά κάποιων συσκευών σε χονδρική για ένα e-shop. Ξέρει κανείς αν η συγκεκριμένη εταιρία είναι αξιόπιστη ;

Όχι μόνο να μην στέλνει ελαττωματικά προϊόντα αλλά και να χει καλή συμπεριφορά σε τέτοιες περιπτώσεις...

Ευχαριστώ εκ των προτέρων !

Link to comment
Share on other sites

Να κάνεις τις αγορές σου από το site σε δολάρια γιατί ούτως ή άλλως σε δολάρια γίνεται στο τέλος ακόμα και να το έχεις βάλει σε ευρώ (κρατάω μια επιφύλαξη για το geek, δεν το έχω δοκιμάσει, αλλά σε άλλα sites έτσι είναι). Τα περισσότερα sites δεν έχουν τις τιμές σε ευρώ σύμφωνα με την ισχύουσα ισοτιμία. Επίσης στο paypal να ρυθμίσεις την μετατροπή του νομίσματος να την κάνει η τράπεζα σου και όχι το paypal που χρησιμοποιεί πιο ασύμφορη ισοτιμία.

πως κανεις αυτη την ρυθμιση?

εγω εχω μια prepaid απο πειραιως και την φορτιζω στην τραπεζα και κανω της αγορες μου αλλα μεχρι εκει,

πως κανεις αυτην την αλλαγη που λες?

kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

θα ηθελα να ρωτησω κατι,εχω κανει μια παραγγελια εδω και 3-4 μερες ενα κινητο απο vickmall , μου ηρθε αμεσως το mail για επιβεβαιωση της παραγγελειας απο τους

κινεζους οπως και η κινηση στο paypal φαινεται οτι εγινε κανονικα.

Το προβλημα ειναι οτι εδω και 3-4 μερες δεν μου εχουν στειλει αν εχει φυγει απο εκει ουτε tracking number.

Εστειλα mail αλλα καμια απαντηση.. Να αρχιζω να ανυσηχω??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

θα ηθελα να ρωτησω κατι,εχω κανει μια παραγγελια εδω και 3-4 μερες ενα κινητο απο vickmall , μου ηρθε αμεσως το mail για επιβεβαιωση της παραγγελειας απο τους

κινεζους οπως και η κινηση στο paypal φαινεται οτι εγινε κανονικα.

Το προβλημα ειναι οτι εδω και 3-4 μερες δεν μου εχουν στειλει αν εχει φυγει απο εκει ουτε tracking number.

Εστειλα mail αλλα καμια απαντηση.. Να αρχιζω να ανυσηχω??

μεγάλε, το τι γράφει στην 1η σελίδα του το vickmall το είδες ? Αν όχι, άντε μπες και διάβασε

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...