Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατί δεν αγοράζεις από ελλάδα να χεις το κεφάλι σου ήσυχο; Πλέον τα περισσότερα κινέζικα υπάρχουν σε ελληνικά καταστήματα, μια ματιά στο bestprice αρκεί, κι έχεις εγγύηση

 

Ε ναι,καπως ετσι,πλεον κοντα στα 100 ευρω αγοραζεις απο Ελλαδα εξαιρετικες Κινεζικες(και με 2 ετη εγγυηση)συσκευες.

 

 

Την έριξα την ματιά, και η διαφορά είναι ~ 30%-40%. Αν ήταν στο 10-20%, θα το σκεφτόμουν.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Την έριξα την ματιά, και η διαφορά είναι ~ 30%-40%. Αν ήταν στο 10-20%, θα το σκεφτόμουν.

 

Για τι ακριβως γραφεις??Εγω γραφω για εταιριες απο την Κινα που εχουν ερθει τελευταια Ελλαδα.Και τα προιοντα τους ειναι σε πολυ καλο επιπεδο,τιμολογιακα,και παντα με αυτα που προσφερουν.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Την έριξα την ματιά, και η διαφορά είναι ~ 30%-40%. Αν ήταν στο 10-20%, θα το σκεφτόμουν.

Έχεις εγγύηση όμως, το παίρνεις σε μια μέρα, και δεν βγαίνεις εκτεθειμένος στο άτομο για το οποίο παραγγέλνεις

Link to comment
Share on other sites

Για τι ακριβως γραφεις??Εγω γραφω για εταιριες απο την Κινα που εχουν ερθει τελευταια Ελλαδα.Και τα προιοντα τους ειναι σε πολυ καλο επιπεδο,τιμολογιακα,και παντα με αυτα που προσφερουν.

 

Μπορείς να μου δείξεις ένα smartphone, με 2 GB RAM, 16 GB χώρο αποθήκευσης, 4.7" ή 5" οθόνη, μπαταρία μεγαλύτερη από 2300mah και τιμή γύρω στα 120€-150€; Αν δω τέτοιο πράγμα, το παίρνω αύριο κιόλας.

 

Έχεις εγγύηση όμως, το παίρνεις σε μια μέρα, και δεν βγαίνεις εκτεθειμένος στο άτομο για το οποίο παραγγέλνεις

 

Κοίτα, το θέμα της εγγύησης είναι όντως ζήτημα. Για μένα, το θέμα είναι να μην σου κάτσει η στραβή. Γιατί αν σου κάτσει η στραβή, ο εδώ πωλητής θα το στείλει για σέρβις και δεν πιστεύω ότι θα γίνει γρήγορα. Όσο για refund, πραγματικά αμφιβάλλω. Όσο για την έκθεση στο άτομο για το οποίο παραγγέλνω, μετά τον χυλό, η ξήγα έγινε. Εννοείται ότι δεν θα το ξανακάνω βέβαια, μετά από αυτήν την φορά.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου δείξεις ένα smartphone, με 2 GB RAM, 16 GB χώρο αποθήκευσης, 4.7" ή 5" οθόνη, μπαταρία μεγαλύτερη από 2300mah και τιμή γύρω στα 120€-150€; Αν δω τέτοιο πράγμα, το παίρνω αύριο κιόλας.

 

 

 

Κοίτα, το θέμα της εγγύησης είναι όντως ζήτημα. Για μένα, το θέμα είναι να μην σου κάτσει η στραβή. Γιατί αν σου κάτσει η στραβή, ο εδώ πωλητής θα το στείλει για σέρβις και δεν πιστεύω ότι θα γίνει γρήγορα. Όσο για refund, πραγματικά αμφιβάλλω. Όσο για την έκθεση στο άτομο για το οποίο παραγγέλνω, μετά τον χυλό, η ξήγα έγινε. Εννοείται ότι δεν θα το ξανακάνω βέβαια, μετά από αυτήν την φορά.

 

Δηλαδη με ενα σαν το παρακατω δεν εισαι καλυμενος εσυ???

GIGABYTE GSMART AKTA A4

http://www.e-shop.gr/gigabyte-gsmart-akta-a4-dual-sim-blue-p-TEL.008595

Μια χαρα κανεις την δουλεια σου με αυτο και ας μην ειναι ακριβως στα specs...........:)

Kαι κατι ακομα,εχοντας πλεον ανω των 450 αγορων απο Κινα.σε οσες στραβες εκατσαν δεν εχουν καμια σχεση με το να σου τυχη κατι απο ενχωρια αγορα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Kαι κατι ακομα,εχοντας πλεον ανω των 450 αγορων απο Κινα

Πολλοί φίλοι; :rolleyes:

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη με ενα σαν το παρακατω δεν εισαι καλυμενος εσυ???

GIGABYTE GSMART AKTA A4

http://www.e-shop.gr/gigabyte-gsmart-akta-a4-dual-sim-blue-p-TEL.008595

Μια χαρα κανεις την δουλεια σου με αυτο και ας μην ειναι ακριβως στα specs...........:)

Kαι κατι ακομα,εχοντας πλεον ανω των 450 αγορων απο Κινα.σε οσες στραβες εκατσαν δεν εχουν καμια σχεση με το να σου τυχη κατι απο ενχωρια αγορα.

 

Παιδια ειναι μεγαλη η διαφορα, δεν ειναι μονο 20 ευρω.

Οταν αγοραζεις απο Κινα αυτο http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_141055.html με 64$, και κατι τετοιο http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_138852.html με 122$ (δολαρια), τι να λεμε μετα, δεν υπαρχει συγκριση:cool:.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου δείξεις ένα smartphone, με 2 GB RAM, 16 GB χώρο αποθήκευσης, 4.7" ή 5" οθόνη, μπαταρία μεγαλύτερη από 2300mah και τιμή γύρω στα 120€-150€; Αν δω τέτοιο πράγμα, το παίρνω αύριο κιόλας.

 

Για 200mah θα τα χαλάσουμε?

I am the FireStarter
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, από που προτείνεται αγορά του mx4???

Διάβασα παραπάνω και συμφωνείτε όλοι για vickmall, είναι αυτό http://www.vickmall.com/meizu-mx4-4g-smartphone-single-sim-flyme-os-4-0-mtk6595-5-4-corning-gorilla-glass-3.html ??

Πρόκειται για φίλο και φοβάμαι μην κάνω καμιά βλακεία στην παραγγελία!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, από που προτείνεται αγορά του mx4???

Διάβασα παραπάνω και συμφωνείτε όλοι για vickmall, είναι αυτό http://www.vickmall.com/meizu-mx4-4g-smartphone-single-sim-flyme-os-4-0-mtk6595-5-4-corning-gorilla-glass-3.html ??

Πρόκειται για φίλο και φοβάμαι μην κάνω καμιά βλακεία στην παραγγελία!!!

 

vickmall και b2cbuying

 

Επίσης, ψάχνεται ένα φιλαράκι για έναν κινέζο δίκαρτο 4G. Έχει παίξει κανένας με κανένα αξιόπιστο?

Edited by christoforas

Nokia 5110 -> Nokia 3210 -> Nokia 3410 -> Nokia 7250 -> Nokia 6230 -> Nokia N70 -> Nokia N76 -> Nokia E66 -> Samsung Galaxy S1 -> LG Optimus 4x -> Lenovo S90 -> Xiaomi Redmi 4X -> Xiaomi Redmi 5 Plus -> Xiaomi Poco X3 NFC

 

Cube U30GT2

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειναι μεγαλη η διαφορα, δεν ειναι μονο 20 ευρω.

Οταν αγοραζεις απο Κινα αυτο http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_141055.html με 64$, και κατι τετοιο http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_138852.html με 122$ (δολαρια), τι να λεμε μετα, δεν υπαρχει συγκριση:cool:.

 

+1

149€ για 8πύρηνο, 1 gb ram, 8 gb rom, 5 ίντσες στα 960*540 και αδύναμη μπαταρία;

Πολλά...

Και το bonus της εγχώριας εγγύησης πάει περίπατο με αυτό το κόστος...

Edited by nikkal
Link to comment
Share on other sites

Oταν αναγκαστουμε να στειλουμε πισω στην Κινα καποιο ελλατωματικο προιον,και η αναμονη φτανει πολλες φορες το 2μηνο-3μηνο,το ξανασκεφτομαστε παιδια.:)Εχει τα ρισκα του,μην το βλεπετε ετσι απλα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Μπορει να μην ειναι για κινητο αλλα για μια sjcam5000wifi που θελω!!Εχουμε γνωμες απο πιο κινεζικο μαγαζι εχετε αγορασει?

Την εχω βρει σε coolicool και geekbuying αλλα δεν εχω ξαναπαρει απο αυτους και βλεπω διαφορα στα posts τους...

 

Τι εχετε να προτεινετε και να ειναι αξιοπιστο!??

Κανονικα αγοραζω απο vickmall αλλα εχει μονο την sj4000wifi

wii controller με nunchuck καινουρια ιδια με nintendo 15ευρω

Ζακετα ζαρα απο 60ευρω 30

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Μπορει να μην ειναι για κινητο αλλα για μια sjcam5000wifi που θελω!!Εχουμε γνωμες απο πιο κινεζικο μαγαζι εχετε αγορασει?

Την εχω βρει σε coolicool και geekbuying αλλα δεν εχω ξαναπαρει απο αυτους και βλεπω διαφορα στα posts τους...

 

Τι εχετε να προτεινετε και να ειναι αξιοπιστο!??

Κανονικα αγοραζω απο vickmall αλλα εχει μονο την sj4000wifi

Και τα δύο αξιόπιστα είναι. Εγώ προσωπικά έχω κάνει κάμποσες αγορές από το coolicool, χωρίς ποτέ να έχω πρόβλημα. Ας σου απαντήσει και κάποιος που έχει αγοράσει από το geekbuying εάν είναι καλά και διαλέγεις απ' όπου θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Μπορει να μην ειναι για κινητο αλλα για μια sjcam5000wifi που θελω!!Εχουμε γνωμες απο πιο κινεζικο μαγαζι εχετε αγορασει?

Την εχω βρει σε coolicool και geekbuying αλλα δεν εχω ξαναπαρει απο αυτους και βλεπω διαφορα στα posts τους...

 

Τι εχετε να προτεινετε και να ειναι αξιοπιστο!??

Κανονικα αγοραζω απο vickmall αλλα εχει μονο την sj4000wifi

 

Εχω αγορασει απο geekbuying και δεν ειχα κανενα προβλημα,5 φορες

Link to comment
Share on other sites

Μιλησα με geek και απο το τοπικ του εχω δει πως δεν εχει τοσα προβληματα οπως ο cooli εδω απο αρκετους!

ΕΛπιζω να ειναι ολα οκ και οι καμερες original!

wii controller με nunchuck καινουρια ιδια με nintendo 15ευρω

Ζακετα ζαρα απο 60ευρω 30

Link to comment
Share on other sites

Μιλησα με geek και απο το τοπικ του εχω δει πως δεν εχει τοσα προβληματα οπως ο cooli εδω απο αρκετους!

ΕΛπιζω να ειναι ολα οκ και οι καμερες original!

Από το geekbuying βεβαίως ...:)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το Cubot X9 για μια φίλη μου. Σύμφωνα με το http://www.kimovil.com το πιο φθηνό μαγαζί είναι το 1949deal.com Ξέρει κανείς αν είναι έμπιστο το συγκεκριμένο μαγαζί; :blink:
Link to comment
Share on other sites

Προτίμησε καλύτερα κάποιο από τα μαγαζιά που αντιπροσωπεύονται στο forum.

Δύο πράγματα σ' αυτή την ζωή δεν έχουν τέλος, το σύμπαν και η ηλιθιότητα των ανθρώπων αν και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα βέβαιος.

Α.Einstein

Link to comment
Share on other sites

Για το site geekbuying. Καλημέρα παιδιά έχω να πω ότι θα πρέπει να προσέχετε πάρα πολύ αν θέλετε να αγοράσετε από αυτό το site οι τύποι είναι ******. Αγόρασα ένα elephone P3000s άλλη τιμή έγραφε το site και άλλη με χρέωσαν στο PayPal. Όταν τους το είπα, μου είπαν ότι στην επόμενη αγορά που θα έκανα θα μου δίναν 10$ σε αγορά 200$ δηλαδή κοροϊδία. Πήγα ξανα να αγοράσω από αυτούς ένα elephone p8 που το είχαν σε προσφορά στο site το είχαν 149,29€ και στο PayPal 162€. Πέστε μου λοιπόν είναι απατεώνες ή όχι ; Edited by impreza_sti
Αφαίρεση χαρακτηρισμών
Link to comment
Share on other sites

Για το site geekbuying. Καλημέρα παιδιά έχω να πω ότι θα πρέπει να προσέχετε πάρα πολύ αν θέλετε να αγοράσετε από αυτό το site οι τύποι είναι ******. Αγόρασα ένα elephone P3000s άλλη τιμή έγραφε το site και άλλη με χρέωσαν στο PayPal. Όταν τους το είπα, μου είπαν ότι στην επόμενη αγορά που θα έκανα θα μου δίναν 10$ σε αγορά 200$ δηλαδή κοροϊδία. Πήγα ξανα να αγοράσω από αυτούς ένα elephone p8 που το είχαν σε προσφορά στο site το είχαν 149,29€ και στο PayPal 162€. Πέστε μου λοιπόν είναι απατεώνες ή όχι ;

 

Να κάνεις τις αγορές σου από το site σε δολάρια γιατί ούτως ή άλλως σε δολάρια γίνεται στο τέλος ακόμα και να το έχεις βάλει σε ευρώ (κρατάω μια επιφύλαξη για το geek, δεν το έχω δοκιμάσει, αλλά σε άλλα sites έτσι είναι). Τα περισσότερα sites δεν έχουν τις τιμές σε ευρώ σύμφωνα με την ισχύουσα ισοτιμία. Επίσης στο paypal να ρυθμίσεις την μετατροπή του νομίσματος να την κάνει η τράπεζα σου και όχι το paypal που χρησιμοποιεί πιο ασύμφορη ισοτιμία.

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Για το site geekbuying. Καλημέρα παιδιά έχω να πω ότι θα πρέπει να προσέχετε πάρα πολύ αν θέλετε να αγοράσετε από αυτό το site οι τύποι είναι ******. Αγόρασα ένα elephone P3000s άλλη τιμή έγραφε το site και άλλη με χρέωσαν στο PayPal. Όταν τους το είπα, μου είπαν ότι στην επόμενη αγορά που θα έκανα θα μου δίναν 10$ σε αγορά 200$ δηλαδή κοροϊδία. Πήγα ξανα να αγοράσω από αυτούς ένα elephone p8 που το είχαν σε προσφορά στο site το είχαν 149,29€ και στο PayPal 162€. Πέστε μου λοιπόν είναι απατεώνες ή όχι ;

 

μαλλον αφηνεις το paypal να κανει την μετατροπη στην ισοτιμια δολλαριου ευρω,εχω αγορασει αποτο καταστημα αλλα εχω ζητησει να πληρωνων σε δολλαρια ετσι την ισοτιμια την βγαζει η τραπεζα καιοχι το paypal που εχει πολυ χειροτερη.

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Πάντα στα καταστήματα αυτά βλέπουμε τις τιμές σε δολάρια. Οι τιμές που έχουν σε € είναι κατά προσέγγιση
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

μολις φορτωσα με το banggood!εστειλαν κινητο που εχω παραγγειλει απο το uk warehouse και το εστειλαν χωρις tracking number!!!εμπειρια απο το μαγαζι κανεις?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...