Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάνε το, αλλά να ξέρεις ότι οι πωλητές σε αυτές τις περιπτώσεις θέλουν να επιλέξεις ότι έκανες λάθος εσύ γιά να μην έχουν επιπτώσεις.

Εφ'όσον αποφάσισς να ακυρώσεις, άφησέ τον να τραγουδάει ... :)

Εκανα ακυρωση της παραγγελιας και εγραψα την αλήθεια οτι δεν το ειχε σε stock. Μου στέλνει μήνυμα ο πωλητής και μου λέει να ξανακάνω ακύρωση και να αλλάξω τον λόγο που ακύρωσα, οτι και καλα δεν μπορούσα να περιμένω. Γιατί θα πρέπει να ξανακάνω ακύρωση, αφού έκανα μια φορά.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και εγώ επιβεβαιώνω τα άνωθι, τρεις παραγγελίες άψογες και περιμένω την τέταρτη.

 

Και εγώ έμεινα ευχαριστημένη από την παραγγελία που έκανα απ' το vickmall. Το έστειλαν αμέσως και ήταν όλα όπως έπρεπε.

Βοηθήματα, σημειώσεις, εκπαιδευτικά νέα, όλα συγκεντρωμένα σε ένα site! www.sofikoukouvagia.gr

 

Για να μη σας φαίνονται πια...κινέζικα!!! http://www.e-chinese.gr

Link to comment
Share on other sites

Εκανα ακυρωση της παραγγελιας και εγραψα την αλήθεια οτι δεν το ειχε σε stock. Μου στέλνει μήνυμα ο πωλητής και μου λέει να ξανακάνω ακύρωση και να αλλάξω τον λόγο που ακύρωσα, οτι και καλα δεν μπορούσα να περιμένω. Γιατί θα πρέπει να ξανακάνω ακύρωση, αφού έκανα μια φορά.

Να μην κάνεις τίποτα, άφησέ τον να λέει ότι θέλει. Στο τέλος θα γίνει αυτό που θέλεις εσύ.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Εκανα ακυρωση της παραγγελιας και εγραψα την αλήθεια οτι δεν το ειχε σε stock. Μου στέλνει μήνυμα ο πωλητής και μου λέει να ξανακάνω ακύρωση και να αλλάξω τον λόγο που ακύρωσα, οτι και καλα δεν μπορούσα να περιμένω. Γιατί θα πρέπει να ξανακάνω ακύρωση, αφού έκανα μια φορά.

 

Για εσένα δεν έχει καμία επίπτωση τι θα γράψεις στην ακύρωση. Για το κατάστημα έχει σημασία αν φταίνε αυτοί που ακυρώθηκε η παραγγελία. Αν το φταίξιμο είναι δικό τους τους επιβάλλεται κάποια ποινή. Κατά κανόνα, αν γράψεις ότι θέλουν αυτοί (και την γλυτώσουν), τότε δίνουν πιο γρήγορα το ΟΚ για να σου επιστραφούν τα χρήματα. Αν δεν γράψεις ότι θέλουν αυτοί, τότε μπορούν να τρενάρουν για μερικές μέρες τη διαδικασία επιστροφής των χρημάτων. Όπως και να έχει στο τέλος θα σου επιστραφούν τα λεφτά σου.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια θελω να στειλω πισω ενα κινητο στο pandawill για να μου κανουν full refund. Ποια η διαδικασια; Να ακυρωσω πρωτα το claim και μετα να μου βαλουν τα λεφτα; Ή πρωτα μου βαζουν τα λεφτα και μετα ακυρωνω το claim?
Link to comment
Share on other sites

Έφυγε η παραγγελία για το ibuymi Mi2s 32 gb για να δούμε , πιστεύω όλα να πάνε καλά γιατί δεν είναι για μένα το κινητό !
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια θελω να στειλω πισω ενα κινητο στο pandawill για να μου κανουν full refund. Ποια η διαδικασια; Να ακυρωσω πρωτα το claim και μετα να μου βαλουν τα λεφτα; Ή πρωτα μου βαζουν τα λεφτα και μετα ακυρωνω το claim?

 

Δηλαδή θα σου κάνουν full refund χωρίς να έχουν λάβει πίσω τη συσκευή? Απίθανο μου φαίνεται να συμβεί αυτό. Full refund δίνουν μόνο αν δεν παρέλαβες καθόλου. Αν παρέλαβες, αυτό που μπορείς να διαπραγματευτείς είναι partial refund αν το κινητό έχει κάποιο θέμα.

Αν δεν δουλεύει καθόλου ζήτα να σου στείλουν άλλο, αλλά συνήθως επισκευάζουν αυτό που σου έστειλαν. Εκτός αν έχεις μιλήσει μαζί τους και έχουν συμφωνήσει να σου δώσουν full refund.

Σε κάθε περίπτωση εσύ δεν κλείνεις το claim αν δεν πάρεις τα λεφτά. Από τη μεριά τους, αυτοί δεν νομίζω να σου δώσουν refund αν δεν παραλάβουν το κινητό, άρα μάλλον το claim θα μείνει ανοιχτό μέχρι να τους το στείλεις πίσω.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μια βοηθεια απο αγγλομαθεις εχει προβλημα το τηλεφωνο μου thl w100 στην οθωνη και εγραψα στο sait του minideal και απαντησε τι λεει να το στειλω πισω??? και τι να τους πω τι να γραψω??δεν ξερω πως στελνουμε κινα να μου δωσουν διευθηνση κ.λ.π???

αυτα μου ειπε!!!!

 

sorry for hear that,

however you have to send back for repairing, we can not solve this problem for you on line

καθε βοηθεια δεκτη, ευχαριστω....:(

edit: παιδια το μετεφερα στο καταληλο θεμα -οδηγος αποστολων απο κινα!!!!

Edited by viotos

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

Άμα μοίρασαν 5-10 τηλέφωνα σε κάθε forum για να αποδείξουν ότι είναι αληθινό site, τώρα είναι η καλύτερη ώρα να ρίξουν 60-70$ κάτω τα ακριβά τηλέφωνα και να μαζέψουν τις "χοντρές" παραγγελίες, πριν τους μαγκώσει το Paypal. Εγώ έτσι θα έκανα την κομπίνα, όχι με το καλημέρα απάτη...

Θα δείξει λίαν συντόμως...

 

Παιδιά όποιος άλλος έχει παραλάβει από ibuymi.com παρακαλώ να παραθέσει ένα σχόλιο να ξέρουμε τι γίνετε :)

 

Διάβασε το post του Asterisd (με το οποίο θα συμφωνήσω 100%) και σκέψου καλά πριν προχωρήσεις.

Φίλε Asterisd νομίζω αυτή η ώρα ήρθε :) 7-8-9% έκπτωση σε όλα τα πράγματα (ακόμα και και σε αυτά με πολύ καλές τιμές). Και φυσικά συνεχίζουν τα κουπόνια 5% και τα δώρα. Το αφεντικό τρελάθηκε. Όποιοι πιστοί προσέλθετε

Link to comment
Share on other sites

merimobiles , eternal team , ή minideal είναι πιο αξιόπιστο για aftersale support , δλδ σε ποιό αν πάθει κάτι το κινητό (χτύπα ξύλο :P) μπορώ να το στείλω πίσω και να το πάρω ξανά χωρίς προβλήματα ?
Link to comment
Share on other sites

Διάβασε το post του Asterisd (με το οποίο θα συμφωνήσω 100%) και σκέψου καλά πριν προχωρήσεις.

Φίλε Asterisd νομίζω αυτή η ώρα ήρθε :) 7-8-9% έκπτωση σε όλα τα πράγματα (ακόμα και και σε αυτά με πολύ καλές τιμές). Και φυσικά συνεχίζουν τα κουπόνια 5% και τα δώρα. Το αφεντικό τρελάθηκε. Όποιοι πιστοί προσέλθετε

Καλές οι θεωρίες, το ζήτημα είναι εάν παρέλαβε κάποιος και είναι εντάξει στα συμφωνηθέντα.

Επίσης, βλέπω καλές κριτικές γιά το vickmall, αλλά απο μία ματιά που έριξα είναι πιό ακριβό από τα άλλα γνωστά ..

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Καλές οι θεωρίες, το ζήτημα είναι εάν παρέλαβε κάποιος και είναι εντάξει στα συμφωνηθέντα..

 

Ναι, παρέλαβε κάποιος και σύμφωνα με τα λεγόμενα του ήταν όλα καλά.

Αυτό το σενάριο έλεγε ο Asterisd. Τώρα είναι η σωστή στιγμή. Κάποιοι παρέλαβαν, πιστέψαμε ότι το μαγαζί είναι αληθινό. Καλές εκπτώσεις σε όλα τα κινητά (και σε αυτά με πολύ χαμηλή τιμή), συνεχίζουν τα κουπόνια και τα δώρα. Όλα μοιάζουν τέλεια και αρχίζουμε όλοι τις παραγγελίες νομίζοντας ότι "πιάσαμε" κορόιδο τον Κινέζο που τα δίνει όλα τζάμπα.

Βλέπω οι παραγγελίες έφτασαν τις 1000.

Edited by vasilk
Link to comment
Share on other sites

Αγορα απο Vickmall 26/4 και ειναι κιολας στα ελτα, απο εβδομαδα θα το εχω στα χερια μου πιστευω να πανε ολα καλα!

 

εδω και η Photo απο το tracking! http://gyazo.com/f0d131fba7a591edd5fbc0ddc7e798f9

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή θα σου κάνουν full refund χωρίς να έχουν λάβει πίσω τη συσκευή? Απίθανο μου φαίνεται να συμβεί αυτό. Full refund δίνουν μόνο αν δεν παρέλαβες καθόλου. Αν παρέλαβες, αυτό που μπορείς να διαπραγματευτείς είναι partial refund αν το κινητό έχει κάποιο θέμα.

Αν δεν δουλεύει καθόλου ζήτα να σου στείλουν άλλο, αλλά συνήθως επισκευάζουν αυτό που σου έστειλαν. Εκτός αν έχεις μιλήσει μαζί τους και έχουν συμφωνήσει να σου δώσουν full refund.

Σε κάθε περίπτωση εσύ δεν κλείνεις το claim αν δεν πάρεις τα λεφτά. Από τη μεριά τους, αυτοί δεν νομίζω να σου δώσουν refund αν δεν παραλάβουν το κινητό, άρα μάλλον το claim θα μείνει ανοιχτό μέχρι να τους το στείλεις πίσω.

Το τηλέφωνο είναι το newman n2, η ελαττωματική παρτίδα που έστειλε το pandawill σε όλους μας.

Η απάντηση που μου έδωσε στο τόπικ του pandawill είναι : hi,lio14, just send phone back but make sure follow the paypal rules, thanks shopping on Pandawill, see you, bye, take care,88...

Άρα θέλουν να δώσουν refund, βέβαια βλέπω οτι δε γράφουν full refund...εγώ πάντως τους απάντησα να μου το γράψουν και στο paypal αυτό για να το έχω και γραπτώς.

Άρα να το στείλω πίσω, χωρίς να κλείσω το claim, βγάζοντας εννοείται βίντεο τη στιγμή που το στέλνω και κρατώντας και το tracking number...???

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο είναι το newman n2, η ελαττωματική παρτίδα που έστειλε το pandawill σε όλους μας.

Η απάντηση που μου έδωσε στο τόπικ του pandawill είναι : hi,lio14, just send phone back but make sure follow the paypal rules, thanks shopping on Pandawill, see you, bye, take care,88...

Άρα θέλουν να δώσουν refund, βέβαια βλέπω οτι δε γράφουν full refund...εγώ πάντως τους απάντησα να μου το γράψουν και στο paypal αυτό για να το έχω και γραπτώς.

Άρα να το στείλω πίσω, χωρίς να κλείσω το claim, βγάζοντας εννοείται βίντεο τη στιγμή που το στέλνω και κρατώντας και το tracking number...???

Το σχολιο δεν αφορα το καταστημα αυτο μονο,αλλα ειναι ενας γενικος κανονας,παντα ετσι κανω ακομα και σε ολα τα πακετα που παραλαμβανω,unboxing κανονικα.Εχω ενα σκληρο για αυτην την δουλεια.

Aκριβως ετσι,να τραβηξης και video-foto με το πακετο που στελνεις ,να φαινεται και η διευθηνση που το στελνεις και φυσικα και τα δικα σου στοιχεια,αλλα και το tracking.Οσες φορες εστειλα πισω αυτο εκανα ακομα και μεσα στο ταχυδρομιο,και αφου τους εστειλα το video δεν εκαναν το παραμικρο λαθος στο καταστημα αγορας.Και φυσικα με καλυψαν απολυτα.:)

Και να ζητησης και επιστροφη για τα μεταφορικα που εδωσες για να το στειλεις πισω,θα παει κανα δεκαρικακι σχεδον,αφου θα παει συστημενο.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Επειδή βλέπω πολλές φορές από φίλους να ρωτάνε πια είναι η διαδικασία για να στείλουν πίσω στην κίνα τηλέφωνα που είναι ελλατωματικά , μήπως στο επισυμασμένο θέμα που υπάρχει στην πρώτη σελίδα για της αγορές από Κίνα , να προστεθεί και ένα κομμάτι για το τι πρέπει να ακολουθειται κατά την επιστροφή των κινητών στο κατάστημα που αγοράστηκαν ; Πχ πως ανοίγεις dispute , πως μιλάς με το κατάστημα , με τι ταχυδρομείο το στέλνεις κτλ κτλ ; Κάποιοι δηλαδή που την έχουν κάνει την διαδικασία , να την γράψουν αναλυτικά έτσι ώστε να μπορεί κάποιος να την ακολουθήσει και να μην ψάχνεται την τελευταία στιγμή . :)

 

Ίσως θα μπορούσαν οι admin , να ζητήσουν και από τα καταστήματα που εκπροσωπούνται εδώ , στην σελίδα που έχουν εδώ ( εκτός από της διαφημίσεις που βάζουν ) , να βάζουν και τα επίσημα email τους , όπως επίσης και τις διευθύνσεις που δέχονται τις επιστροφές των ελλατωματικών συσκευών .

Edited by leftergr
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια,θα ηθελα τη βοηθεια σας. Θελω να παγγηλω αυτο το κινητο http://www.pandawill.com/landingpage/w808.html και θελω να μου πειτε αμα ειναι αξιοπιστο το site και αμα αξιζει το κινητο; ειναι πρωτη φωρα που παραγγελνω απο κινα και δεν ξερω και πολλα πραγματα. Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια,θα ηθελα τη βοηθεια σας. Θελω να παγγηλω αυτο το κινητο http://www.pandawill.com/landingpage/w808.html και θελω να μου πειτε αμα ειναι αξιοπιστο το site και αμα αξιζει το κινητο; ειναι πρωτη φωρα που παραγγελνω απο κινα και δεν ξερω και πολλα πραγματα. Ευχαριστω.

Το site αξιόπιστο είναι, αν και εγω εχω μία αρνητική εμπειρία, αλλά οι περισσότεροι είναι ευχαριστημένοι.

Βέβαια για το κινητό που έχεις διαλέξει δεν είμαι και τόσο σίγουρος.

Πολύ καλά specs για τα λεφτά του, αλλά η μάρκα είναι άγνωστη(σε μένα τουλάχιστον).

Πάντως αν αποφασίσεις να το πάρεις έχει και κουπόνι να ξέρεις

$76.49 (10% off) only for myphone guys here

coupon:IVYMYPHONE520

Edited by lio14
Link to comment
Share on other sites

Βασικά το συγκεκριμένο κινητό το είχε βγάλει το myphone με κουπόνι έκπτωσης για τα μελοι. Και λέω να το πάρω.φυσικά αμα εχεις να προτινεις κάτι άλλο πολλή ευχαρίστως. Σε ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα γι αυτο το site γνωριζεται αν ειναι αξιοπιστο?

και αν ναι εχεται καμια ιδεα γι αυτο το κινητο?

αξιζει? ειναι κοπια 100% του s5?

 

 

http://www.chinaecarts.com/samsung-galaxy-s5-octa-core-51inch-mt6595-android-44-32gb-lte-4g-p-7591.html

Link to comment
Share on other sites

Εμενα δυστυχως δε μου στειλαν τα μεταφορικα πισω..

Μαλιστα οταν με δικαιωσε το paypal ειπε θα μου τα δωσει..και δεν το εκανε ουτε αυτο !!!! Μαλιστα το paypal απαιτουσε να γραφει η αποδειξη τη διευθυνση του παραληπτη ..πραγμα που δεν το γραφουν τα ΕΛΤΑ ..και δεν μου εκανε καθολου refund....Οταν το παρελαβε το pandawill τοτε μου εκανε refund το paypal..το οποιο σε κληση μου να μου κανουν refund και τα εξοδα αποστολης (οπως ειχαν πει οι ιδιοι οτι θα μου αποδωσουν) ..με εκλ*σε κανονικα

(η αγορα εγινε απο pandawill)

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

παιδια καλημερα γι αυτο το site γνωριζεται αν ειναι αξιοπιστο?

και αν ναι εχεται καμια ιδεα γι αυτο το κινητο?

αξιζει? ειναι κοπια 100% του s5?

 

 

http://www.chinaecarts.com/samsung-galaxy-s5-octa-core-51inch-mt6595-android-44-32gb-lte-4g-p-7591.html

 

εχει κανεις ιδεα???????

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...