Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα, για το spemall τι γνώμη έχετε;

 

Θέλω να πάρω ένα Jiayu G4S και μου πρότειναν αυτό το μαγαζί. Είναι αξιόπιστο; Σε περίπτωση βλάβης θα είμαι καλυμμένος ή θα με γράψουν; Προτείνεται και κανένα άλλο αν γνωρίζετε!

Κοίταξε καλύτερα σε κάποιο γνωστό στο φορουμ που το έχουν και πιό φθηνό, μην πειραματίζεσθε ... :)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πήγα και παρέλαβα το Lenovo S650 από τα ΕΛΤΑ σήμερα, το είχα παραγγείλει από Vickmall.

Οφείλω να δώσω συγχαρητήρια στο μαγαζί διότι μου έβαλαν επιπλέον Screen Film & Car charger χωρίς να τους το ζητήσω.

Περιμένω άλλα 2 κινητά από εκεί, εάν έρθουν και είναι όλα καλά, εγώ θα το προτείνω ανεπιφύλακτα το Vickmall:up:

Link to comment
Share on other sites

Πηρα ενα τηλεφωνο απο ibuymi χθες και κατι τους ρωτησα μετα την αγορα και μου εκανε εντυπωση που η απαντηση τους ηταν στις 01:00 τα μεσανυχτα ωρα Κινας. Δεν τα κολλάει υπνος τα κινεζακια. :lol:
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, θελω να κανω μια αγορα απο το ibuymi.com, τι λετε για αυτο το site?

ενδιαφερομαι γιαυτο το τηλεφωνο http://www.ibuymi.com/jiayu-f1-smartphone-android-42-mtk6572-dual-core-gps-40-inch-2400mahcan-choose-wcdma-version-p-412.html

γνωμες.....

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, θελω να κανω μια αγορα απο το ibuymi.com, τι λετε για αυτο το site?

ενδιαφερομαι γιαυτο το τηλεφωνο http://www.ibuymi.com/jiayu-f1-smartphone-android-42-mtk6572-dual-core-gps-40-inch-2400mahcan-choose-wcdma-version-p-412.html

γνωμες.....

Φίλε μου, εάν θέλεις χαμηλή τιμή, ρίξε μία ματιά εδώ:

http://www.geekbuying.com/item/Mpai-MP-S720-4-5inch-MTK6572-Dual-Core-Smartphone-FWVGA-Capacitive-Screen-4GB-ROM-5-0MP-Support-3G-WCDMA-GPS-Black-317844.html

έχει πιό μεγάλη οθόνη, καλύτερη κάμερα και είναι και από αξιόπιστο κατάστημα.

Εάν θέλεις την συγκεκριμένη μάρκα, κοίταξε εδώ:

http://www.geekbuying.com/Search/?keyword=JIAYU

Edited by evansarmor
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, θελω να κανω μια αγορα απο το ibuymi.com, τι λετε για αυτο το site?

ενδιαφερομαι γιαυτο το τηλεφωνο http://www.ibuymi.com/jiayu-f1-smartphone-android-42-mtk6572-dual-core-gps-40-inch-2400mahcan-choose-wcdma-version-p-412.html

γνωμες.....

 

μια χαρα.μην ξεχασες coupon MYPHONE τιμη $$72.19 με δωρο θηκη και προστασια,4GB TF card.

Edited by valanths
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ψωνήσω από Άλι, μπορεί να θεωρηθεί αυτό αξιόπιστο http://www.aliexpress.com/item/Original-Amoi-A900W-Quad-Core-Mobile-Phone-MTK6582-1-3GHz-5-5-IPS-1280x720px-Dual-Sim/1632520890.html ή να το πάρω καλύτερα από το to2c http://www.to2c.com/amoi-a900w-basic.html?options=cart ?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

free yourself
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, εάν θέλεις χαμηλή τιμή, ρίξε μία ματιά εδώ:

http://www.geekbuying.com/item/Mpai-MP-S720-4-5inch-MTK6572-Dual-Core-Smartphone-FWVGA-Capacitive-Screen-4GB-ROM-5-0MP-Support-3G-WCDMA-GPS-Black-317844.html

έχει πιό μεγάλη οθόνη, καλύτερη κάμερα και είναι και από αξιόπιστο κατάστημα.

Εάν θέλεις την συγκεκριμένη μάρκα, κοίταξε εδώ:

http://www.geekbuying.com/Search/?keyword=JIAYU

ειναι πιο ακριβο και χωρις δωρα, αλλα οπως λες πιο γνωστο site

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μια χαρα.μην ξεχασες coupon MYPHONE τιμη $$72.19 με δωρο θηκη και προστασια,4GB TF card.

 

δηλαδη πως θα κανω την αγορα?

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ψωνήσω από Άλι, μπορεί να θεωρηθεί αυτό αξιόπιστο http://www.aliexpress.com/item/Original-Amoi-A900W-Quad-Core-Mobile-Phone-MTK6582-1-3GHz-5-5-IPS-1280x720px-Dual-Sim/1632520890.html ή να το πάρω καλύτερα από το to2c http://www.to2c.com/amoi-a900w-basic.html?options=cart ?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Εάν μπορείς να αποφύγεις το ALI θα είναι καλύτερα, τώρα τελευταία παραέγινε το κακό, μέσα σε μία εβδομάδα 3 φορές μου είπαν εκ των υστέρων ότι δεν είχαν το προϊόν, αλλά τα χρήματά μου ήταν ήδη δεσμευμένα και δεν θα τα πάρω πίσω εάν δεν περάσουν 10 ημέρες τουλάχιστον ...

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Εάν μπορείς να αποφύγεις το ALI θα είναι καλύτερα, τώρα τελευταία παραέγινε το κακό, μέσα σε μία εβδομάδα 3 φορές μου είπαν εκ των υστέρων ότι δεν είχαν το προϊόν, αλλά τα χρήματά μου ήταν ήδη δεσμευμένα και δεν θα τα πάρω πίσω εάν δεν περάσουν 10 ημέρες τουλάχιστον ...

 

Οκ, ευχαριστώ.

free yourself
Link to comment
Share on other sites

Τελευταία ακόμα ένα κινέζικο μαγαζί άνοιξε topic στο forum. Είναι ακόμα καινούργιο και άγνωστο και εδώ στην Ελλάδα και γενικός.

Θα ήθελα να επισημάνω κάτι και κυρίως για αυτούς που δεν έχουν πολύ εμπειρία στις αγορές από Κίνα. Θα πρέπει να είναι ιδιαίτερα προσεκτικοί σε τέτοιου είδος καινούργια και αδοκίμαστα καταστήματα. Προσωπικά θα τους πρότεινα να περιμένουν να παραλάβουν αυτοί που αγόρασαν πρώτοι και μετά να προχωρήσουν.

Μπορεί όλα να είναι εντάξει αλλά εμένα κάποια πράγματα μου έκαναν εντύπωση. Σε κάποια τηλέφωνα έχει ασυνήθιστα χαμηλή τιμή που το θεωρώ αδύνατο να υπάρχει. Στα μηνύματα απαντάει σε περίεργες για την Κίνα ώρες. Δίνει αβίαστα εξαιρετικά ασυνήθιστα μεγάλα κουπόνια. Δίνει αβίαστα ότι δώρο του ζητάνε χωρίς να πει ποτέ όχι. Υπάρχουν και κάποια θέματα με τις παραγγελίες.

Μακάρι να βγω ψεύτης αλλά εμένα μου θυμίζει έντονα ανάλογη περίπτωση που είχαμε πριν κάτι μήνες. Αναφέρομε στο HotInBuy. Πολλοί θα την θυμούνται ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία ακόμα ένα κινέζικο μαγαζί άνοιξε topic στο forum. Είναι ακόμα καινούργιο και άγνωστο και εδώ στην Ελλάδα και γενικός.

Θα ήθελα να επισημάνω κάτι και κυρίως για αυτούς που δεν έχουν πολύ εμπειρία στις αγορές από Κίνα. Θα πρέπει να είναι ιδιαίτερα προσεκτικοί σε τέτοιου είδος καινούργια και αδοκίμαστα καταστήματα. Προσωπικά θα τους πρότεινα να περιμένουν να παραλάβουν αυτοί που αγόρασαν πρώτοι και μετά να προχωρήσουν.

Μπορεί όλα να είναι εντάξει αλλά εμένα κάποια πράγματα μου έκαναν εντύπωση. Σε κάποια τηλέφωνα έχει ασυνήθιστα χαμηλή τιμή που το θεωρώ αδύνατο να υπάρχει. Στα μηνύματα απαντάει σε περίεργες για την Κίνα ώρες. Δίνει αβίαστα εξαιρετικά ασυνήθιστα μεγάλα κουπόνια. Δίνει αβίαστα ότι δώρο του ζητάνε χωρίς να πει ποτέ όχι. Υπάρχουν και κάποια θέματα με τις παραγγελίες.

Μακάρι να βγω ψεύτης αλλά εμένα μου θυμίζει έντονα ανάλογη περίπτωση που είχαμε πριν κάτι μήνες. Αναφέρομε στο HotInBuy. Πολλοί θα την θυμούνται ακόμα.

E βεβαια και το εχουμε ακομα στην μνημη μας το HotInBuy........πιθανοτατα θα κανω μια δοκιμαστικη αγορα,σε κατι πολυ μικρης αξιας για αρχη και το βλεπουμε.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

E βεβαια και το εχουμε ακομα στην μνημη μας το HotInBuy........πιθανοτατα θα κανω μια δοκιμαστικη αγορα,σε κατι πολυ μικρης αξιας για αρχη και το βλεπουμε.

 

Εσύ το θυμάσαι αλλά κάποιοι μπορεί να μην το θυμούνται ή να μην το ξέρουν καν. Για αυτούς έγραψα το μήνυμα, επειδή κάποια πράγματα μου έκαναν εντύπωση στο μαγαζί. Θα ήταν κρίμα να συμβεί για δεύτερη φορά.

Μακάρι να κάνω λάθος φυσικά

Link to comment
Share on other sites

Εσύ το θυμάσαι αλλά κάποιοι μπορεί να μην το θυμούνται ή να μην το ξέρουν καν. Για αυτούς έγραψα το μήνυμα, επειδή κάποια πράγματα μου έκαναν εντύπωση στο μαγαζί. Θα ήταν κρίμα να συμβεί για δεύτερη φορά.

Μακάρι να κάνω λάθος φυσικά

Καπως ετσι,αμα καεις μια φορα λενε,το φυσας και δεν..........:)Απο την αλλη πρεπει να γινουν και καποιες αγορες,αλλα επαναλαμβανω πολυ μικρης αξιας αρχικα,οπως παντα κανουμε σε καποιες παρομειες περιπτωσεις,ωστε να δουμε και τι γινεται.

Σε γενικα πλαισια παντα,ναι θελει προσοχη,ειδικα οταν βλεπουμε καποιες τιμες που πραγματικα δεν υπαρχουν.......

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Καπως ετσι,αμα καεις μια φορα λενε,το φυσας και δεν..........:)Απο την αλλη πρεπει να γινουν και καποιες αγορες,αλλα επαναλαμβανω πολυ μικρης αξιας αρχικα,οπως παντα κανουμε σε καποιες παρομειες περιπτωσεις,ωστε να δουμε και τι γινεται.

Σε γενικα πλαισια παντα,ναι θελει προσοχη,ειδικα οταν βλεπουμε καποιες τιμες που πραγματικα δεν υπαρχουν.......

Που είναι το μαγαζί ;;;

Βγήκε ξανά η γούνα μας μετά το hotinbuy, ας την τσουρουφλήσουμε λίγο ..... :lol:

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Σιγά το τσουρουφλισμα ρε παιδιά, απο την στιγμή που έχει PayPal

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο μαγαζί γράφετε?
Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

Για ποιο μαγαζί γράφετε?

Για το ibuymi.

Προς ενημέρωση ολων καθως είναι νέο το μαγαζί, με αγορά 1/5 σήμερα έστειλαν tracking number και αναφέρουν ότι σήμερα το τηλέφωνο παραδόθηκε στη signpost.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ με παραγγελία από 30/4 σήμερα πήρα tracking code ας ευχηθούμε να έρθουν σωστά τα ταμπλετ και να δουλεύουν
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ με παραγγελία από 30/4 σήμερα πήρα tracking code ας ευχηθούμε να έρθουν σωστά τα ταμπλετ και να δουλεύουν ?

Παντως εκ πρώτης όψεως φαίνονται οργανωμένοι, ενδιάμεσα μου έστειλαν και 2-3 email οτι η παραγγελία προωθείται. Ειδωμεν.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Σιγά το τσουρουφλισμα ρε παιδιά, απο την στιγμή που έχει PayPal
Ξερεις πολυ καλα kαι εσυ οτι δεν σε κσλυπτουν παντα βρε.... Edited by kostast1

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Είχε γραφτεί πάντως κάπου , ότι στην κίνα λόγω της πρωτομαγιάς 01-05 και λόγο μιας αργίας δικής τους ( αν θυμάμαι καλά ) , τα καταστήματα θα ήταν κλειστά . Οπότε αν βάλετε και το ΣΚ που έπεσε στην μέση , τότε σωστά παραγγελείες που έγιναν στις 30-04 ή λίγο πιο πριν , ( λόγο και του ΣΚ ) , να έφυγαν σήμερα ή να ετοιμάζονται για να φύγουν τις επόμενες ημέρες . Μην ξεχνάτε ότι τα κινέζικα μαγαζιά , δεν στέλνουν μόνο Ελλάδα , αλλά σε όλον τον κόσμο . Εδώ ελληνικά e-shop , ( που έχουν 4-5 παραγγελείες την ημέρα ) και πάλι καθυστερούν ορισμένες φορές να στείλουν . :)
Link to comment
Share on other sites

Είχε γραφτεί πάντως κάπου , ότι στην κίνα λόγω της πρωτομαγιάς 01-05 και λόγο μιας αργίας δικής τους ( αν θυμάμαι καλά ) , τα καταστήματα θα ήταν κλειστά . Οπότε αν βάλετε και το ΣΚ που έπεσε στην μέση , τότε σωστά παραγγελείες που έγιναν στις 30-04 ή λίγο πιο πριν , ( λόγο και του ΣΚ ) , να έφυγαν σήμερα ή να ετοιμάζονται για να φύγουν τις επόμενες ημέρες . Μην ξεχνάτε ότι τα κινέζικα μαγαζιά , δεν στέλνουν μόνο Ελλάδα , αλλά σε όλον τον κόσμο . Εδώ ελληνικά e-shop , ( που έχουν 4-5 παραγγελείες την ημέρα ) και πάλι καθυστερούν ορισμένες φορές να στείλουν . :)

 

Nαι καλα.

 

Εχω κανει 7 (εφτα) παραγγελιες τις μερες που λες, απο aliexpress και to2c, εχω για ολες tracking number και μονο μια δεν ειναι ακομα despatched to overseas.

Link to comment
Share on other sites

Έγραψα ότι είχε γράψει κάποιο απο τα καταστήματα που υπάρχουν εδώ . Ότι θα έχουν κάποιες ημέρες αργία . Τώρα αν αυτό δεν ακολουθείτε σε ολόκληρη την κινέζικη επικράτεια ή από κάποιους ιδιώτες πωλητές στο aliexpress , δεν φταίω εγώ .

Αν κάποιος έχει ''καλή πίστη'' το αποδέχεται ότι τον καθυστερούν λόγω των αργιών και του ΣΚ . Αν δεν έχει , τότε θεωρεί ότι όλοι οι κινέζοι είναι ''λαμόγια'' . :)

 

Φιλικά Λευτέρης

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...