Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ελα ρε παλληκαρι το παραγγειλα και εγω σημερα πες εντυπωσεις αν μπορεις.Γραψτες αν θες στο σχετικο νημα.

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

οι πρωτες εντυπωσεις ειναι πολυ καλες...αν και μετραει μονο κατι ωρες στα χερια μου...το μονο που δεν βλεπω να λειτουργει ειναι το λαμπακι ειδοποιησης αναπαντητων κλησεων και μηνυματων.νομιζω για τα λεφτα του δεν μπορει να βρεθει κατι καλυτερο αυτη τη στιγμη...με το καλο να σου ερθει...απο minideal το πηρα και η παραγγελια ειχε γινει στις 13/4
Link to comment
Share on other sites

οι πρωτες εντυπωσεις ειναι πολυ καλες...αν και μετραει μονο κατι ωρες στα χερια μου...το μονο που δεν βλεπω να λειτουργει ειναι το λαμπακι ειδοποιησης αναπαντητων κλησεων και μηνυματων.νομιζω για τα λεφτα του δεν μπορει να βρεθει κατι καλυτερο αυτη τη στιγμη...με το καλο να σου ερθει...απο minideal το πηρα και η παραγγελια ειχε γινει στις 13/4

 

 

 

Να σε ρωτησω απο ποιοτητα κατασκευης πως ειναι?Σημα, ηχειο ,ακουστικο?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, έχω το AMOI N828...όταν δέχομαι μήνυμα και έχω αναπάντητες κλήσεις δεν θα έπρεπε να ανάβει το λαμπάκι που έχει στο πάνω μέρος?(σαν ειδοποίηση)

Πρεπει μήπως να ενεργοποιήσω κάτι? ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Κανονικά ναι, ωστόσο υπάρχουν πολλές εφαρμογές στο play store με τις οποίες μπορείς να έχεις τον απόλυτο έλεγχο του led ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Χρόνια πολλά. Ξερει κανεις σε ποσες μερες στέλνουν απο το geekbuying? εχω παραγγειλει το ZP980 στις 29 Απριλιου (απογευμα) και ακομα δεν εχει φυγει το κινητο απο εκει. Μου ειχαν στειλει email οτι πηραν την πληρωμη και ελεγε μεσα σε 1-3 εργασιμες μερες αλλα περασαν και ακομα δεν...εκτος αν στειλουν σημερα βεβαια.
Link to comment
Share on other sites

ολα ειναι κομπλε και σημα και ηχειο και ακουστικο και wifi...και η θηκουλα απο σιλικονη ειναι πολυ καλη...μονο ακουστικα πρεπει να παρω γιατι δεν εδινε το minideal
Link to comment
Share on other sites

προτεινε μου καποιο που να το εχεις δουλεψει και να ειναι καλο...το θελω μονο για να βλεπω τις αναπαντητες και τα μηνυματα
Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν ξέρω αμα ο κόσμος κάνει έρευνα αγοράς πριν αγοράσει.... παρακαλουθώ forum και διάφορα site οι ξένοι το ψάχνουν πιό πολυ πριν αγοράσουν κινητό...

ο άλλος πάει και δίνει 200+ ευρώ για ένα zopo που είχε 11.000 πόντους στο TuTu Benchmark και ακτινοβολία sar 0.96 τι να πώ κι εγώ....

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως δεν εχει ...μιλησα με minideal και ηταν σιγουρος οτι δεν εχει led...

ειμαι σε αναζητηση προγραμματος που να κανει κατι αντιστοιχο αλλα με ΗΧΟ...

αν γνωριζει καποιος κατι που να περιλαμβανει και αναπαντητες και μηνυματα ας ενημερωσει...

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως δεν εχει ...μιλησα με minideal και ηταν σιγουρος οτι δεν εχει led...

ειμαι σε αναζητηση προγραμματος που να κανει κατι αντιστοιχο αλλα με ΗΧΟ...

αν γνωριζει καποιος κατι που να περιλαμβανει και αναπαντητες και μηνυματα ας ενημερωσει...

 

Εγώ χρησιμοποιώ το "Missed Message Flasher Free".

ΑΓΓΕΛΟΣ
Link to comment
Share on other sites

δυστυχως δεν εχει ...μιλησα με minideal και ηταν σιγουρος οτι δεν εχει led...

ειμαι σε αναζητηση προγραμματος που να κανει κατι αντιστοιχο αλλα με ΗΧΟ...

αν γνωριζει καποιος κατι που να περιλαμβανει και αναπαντητες και μηνυματα ας ενημερωσει...

Για δες και το http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1958939 που δουλεύει με τα led των πλήκτρων

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν ξέρω αμα ο κόσμος κάνει έρευνα αγοράς πριν αγοράσει.... παρακαλουθώ forum και διάφορα site οι ξένοι το ψάχνουν πιό πολυ πριν αγοράσουν κινητό...

ο άλλος πάει και δίνει 200+ ευρώ για ένα zopo που είχε 11.000 πόντους στο TuTu Benchmark και ακτινοβολία sar 0.96 τι να πώ κι εγώ....

 

ποιο ζοπο εχει 0,96 σαρ? αυτα τα στοιχεια που μπορεις να τα βρεις?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν ξέρω αμα ο κόσμος κάνει έρευνα αγοράς πριν αγοράσει.... παρακαλουθώ forum και διάφορα site οι ξένοι το ψάχνουν πιό πολυ πριν αγοράσουν κινητό...

ο άλλος πάει και δίνει 200+ ευρώ για ένα zopo που είχε 11.000 πόντους στο TuTu Benchmark και ακτινοβολία sar 0.96 τι να πώ κι εγώ....

 

Εγω παραγγειλα zopo Zp980 και ειχε 268 αλλα το εψαξα ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ πριν το παρω! και απο εξωτερικο και τι θα μπορουσα να παρω απο εδω! επισης ειναι ΑΡΙΣΤΟ κινητο και εψαξα τα παντα γιαυτο, αυτο με την ακτινοβολια που λες δεν το ειδα πουθενα παντως και πρωτη φορα το ακουω....εδω ολοι κοιμομαστε με τα wifi στα κεφαλια μας, oλοι μας γυρω μας καπνιζουν στην μαπα μας!!! και ολη μερα μας αεροψεκαζουν με βαρεα μεταλλα τα αεροπλανακια του ΝΑΤΟ!!! η ακτινοβολια του κινητου μας μαρανε! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

τα iphones που εχει πολυςςς κοσμος εχουν πολυ παραπανω παντως! και σιγουρα δεν θα κρινει καποιος την αγορα ενως καλου κινητου με γνωμονα το SAR αν το ξεραμε κιολας! αλλιως ελεος δλδ!!!!

http://www.adslgr.com/forum/archive/index.php/t-514586.html

ας παρουμε για παραδειγμα αυτο το κινητο ετσι τυχαια http://www.kinitomania.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.pbv.v7.tpl&product_id=1074&category_id=135&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart και λεει στο τελος SAR US 1.36 W/kg (head) 0.89 W/kg (body) SAR EU 1.29 W/kg (head) οκ βγαλτε ακρη! βλακειες με το συμπαθειο!....

Edited by Nikifoross
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Καθώς είμαι καινούριος σε αυτό το forum θα ήθελα να ρωτίσω κάτι. Ποια site είναι πλέον εμπιστεύσιμα; http://www.chinavasion.com http://www.fastcardtech.com http://www.geekbuying.com είναι εμπιστεύσιμα; Ποιό μου προτείνεται; Τί να προσέξω;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! το 1ο το εχω χρησιμοποιησει μερικες φορες και οταν χρειαστηκε να στειλω πισω κατι που χαλασε το εφτιαξαν το εστειλαν με δικα τους μεταφορικα και τελικα την 2η φορα εκαναν πιστωση! απαντουσαν την επομενη μερα στα emails. Γενικα ειναι πολυ σωστοι τους εμπιστευομαι 100%! το 2ο δεν το ξερω! το 3ο ειπαν οτι ειναι καλο και αλλοι εδω μεσα και παραγγειλα ενα κινητο τωρα και ηδη μου το εχουν αποστειλει και ερχεται! και αυτοι απαντησαν γρηγορα κτλ θα δουμε οταν ερθει το κινητο!
Link to comment
Share on other sites

παραγγελια απο minideals, αριστη επικοινωνια και σε λιγοτερες απο 12 ωρες το κινητο ηδη εχει γινει shipped και με αποστολη του tracking number κιολας μεσω του paypal. Για την ωρα αριστες εντυπωσεις για κινεζικο μαγαζι, εχω παραγγειλει αρκετα πραγματα απο pandawill, merimobiles κτλ. δεν ειχα τετοια αμεση εξυπηρετηση.
Ειμαι gadgetakias και ειμαι καλα :lol:
Link to comment
Share on other sites

εγω παραγγειλα στο geekbuying στις 29/4 στις 6/5 αποστειλαν το πακετο και εχω το νουμερο EMS αλλα ακόμα δεν το δειχνει! αν και γραφει οτι θελει 3-4 μερες για να φανει εκει! παντως μπορω να πω πως αργησαν να στειλουν!
Link to comment
Share on other sites

εγω παραγγειλα στο geekbuying στις 29/4 στις 6/5 αποστειλαν το πακετο και εχω το νουμερο EMS αλλα ακόμα δεν το δειχνει! αν και γραφει οτι θελει 3-4 μερες για να φανει εκει! παντως μπορω να πω πως αργησαν να στειλουν!

 

Συνήθως την 3η ημέρα θα το δείχνει στο σύστημα.

Link to comment
Share on other sites

παραγγελια απο minideals, αριστη επικοινωνια και σε λιγοτερες απο 12 ωρες το κινητο ηδη εχει γινει shipped και με αποστολη του tracking number κιολας μεσω του paypal. Για την ωρα αριστες εντυπωσεις για κινεζικο μαγαζι, εχω παραγγειλει αρκετα πραγματα απο pandawill, merimobiles κτλ. δεν ειχα τετοια αμεση εξυπηρετηση.

 

Και εγω τα ιδια πολυ ευχαριστημενος αμμεση αποστολη και tracking την επομενη μερα.

Link to comment
Share on other sites

Kαι εγώ από το minideal έμεινα ευχαριστημένος.Αμεση αποστολή την επόμενη ημέρα και παραλαβή του πακέτου σε 10 ημέρες.
Link to comment
Share on other sites

Απο mini πηρα 4 κινητα ολα αψογα σε μια μερα μου εστειλαν tracking αριστοι σε ολα τους.

LG 4X. P880. LG G. E975.

Zopo Zp950+.

Lenovo p770. HTC ONE Χ.

Samsung S4 . 9505.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω παρηγγειλα στις 15 Μαρτιου κινητο απο http://www.fastcardtech.com/ και ακομα ΤΙΠΟΤΑ!!!! Το tracking number μου το βγαζει ειτε ακυρο ειτε λεει απλα απο τις 17 Μαρτιου οτι "the goods have been sent to the post office"!! Τι μπορω να κανω???? :( Αυτοι απαντανε μεν αλλα αλλα τους λεω εγω αλλα αυτοι... Τους εχω πει οτι δεν λειτουργει αυτο που που εδωσαν και συνεχιζουν να μου στελνουν την διευθυνση για να δω που βρισκεται το δεμα (ναι αυτη την σελιδα που τους εχω πει πως δν λειτουργει!). Τελευταια μου ειπαν οτι το δεμα ειναι στη χωρα μου και να επικοινωνησω με το local post office. Εβαλα το tracking number στην σελιδα αναζητησης ΕΛΤΑ αλλα και παλι μου λεει ακυρο. Τι να κανω???? :wacko:
Link to comment
Share on other sites

ενδιαφερομαι για κινητο με 5 ιντσες οθονη,2 gb ram και quad core επεξεργαστη.

εχετε να προτεινετε κατι τετοιο?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...