Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια το Bangood τι λεει σαν καταστημα?γιατι δεν εχω ξαναψωνισει.Η προσφατη εμπειρια μου απο Geekbuying ηταν επιεικως δραματικη σαν πρωτη φορα κι απο κει..Πριν μερικα ποστ ειχα αναφερει το δραμα μου,μην επαναλαμβανομαι και σας κουραζω.Εως τωρα παντα οι αγορες μου ηταν απο Vickmall και Gearbest.Να αναφερω ενδεικτικα οτι ενδιαφερομαι γισ το MiMax,αυτο ηταν και η αιτια του κακου που με βρηκε απο το Geek,και οταν εστειλα ερωτηση διαθεσιμοτητας γι αυτο στο Vickmall η Selina απαντησε αστραπιαια οτι δεν ειναι σε στοκ κσι δεν ξερουν ποτε.Τερατα εγκυροτητας και αξιοπιστιας χρονια τωρα.Επειδη το βλεπω στο Bangood in stock τι με συμβουλευετε να κανω παρσγγελια η θα την πατησω παλι?Κι αν τους ρωτησω αν το εχουν,θα μου πουν αληθεια η θα το θυμηθουν μετα καμια 10αρια μερες οτι ειναι out of stock?

 

Κάνω πολλές αγορές απο εκεί. Που και πού κατεβάζουν τιμές για κράχτη. Μερικές φορές αργούν να στοκάρουν. Μου έδωσαν πόντους για αποζημίωση. Γενικά όμως όποτε είχα πρόβλημα ή κάποια απορία, απάντησαν σε λιγότερο απο μία μέρα και πάντα έδιναν λύση. Προσωπικά είμαι πολύ ικανοποιημένος. Ρώτα με ποιό τρόπο αποστολής να στο στείλουν για να αποφύγεις παρατράγουδα.

Link to comment
Share on other sites

Κάνω πολλές αγορές απο εκεί. Που και πού κατεβάζουν τιμές για κράχτη. Μερικές φορές αργούν να στοκάρουν. Μου έδωσαν πόντους για αποζημίωση. Γενικά όμως όποτε είχα πρόβλημα ή κάποια απορία, απάντησαν σε λιγότερο απο μία μέρα και πάντα έδιναν λύση. Προσωπικά είμαι πολύ ικανοποιημένος. Ρώτα με ποιό τρόπο αποστολής να στο στείλουν για να αποφύγεις παρατράγουδα.
Εννοεις μπορει να λενε in stock κσι να μην ειναι?τροπο αποστολης τι εννοείς?freeshipping πάντα..Απο Vick οποτε αγοραζω δεν ρωτάω τρόπο αποστολής, απλά επιλέγω δωρεάν, και δεν είχα ποτέ πρόβλημα, υποθέτω εννοείς τελωνεία? γιατί εδώ μπορεί να παίζει τίποτα διαφορετικό? Edited by wolf_35
Link to comment
Share on other sites

apo ελλαδα παρτο !!!! κοιταξε εδώ

 

το εχουν την ιδια τιμη και εχεις και υποστηριξη και χωρισ τα 35 ευρω μεταφορικα του honorbuy

Με φοβιζει αυτό που λέει "αγγλικό μενου". Ο αδερφός μου είναι αδαης και δεν εχω ορεξη για ξεκλείδωμα bootloader κλπ

 

Στάλθηκε από το Coolpad 8675-W00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με φοβιζει αυτό που λέει "αγγλικό μενου". Ο αδερφός μου είναι αδαης και δεν εχω ορεξη για ξεκλείδωμα bootloader κλπ

 

Στάλθηκε από το Coolpad 8675-W00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Είναι αδαής από Αγγλικά;

Τότε πάρε κινητό από ελληνικό κατάστημα αφού σιγουρευτείτε για το μενού.

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι κι εγω στη συσκευή μου εχω miui 8 με αγγλικά αλλά εχω περασει morelocale 2 κονεχω ελληνικά στις εφαρμογές. Όλα τα υπόλοιπες αγγλικα. Δε ξερω αν θα τη παλέψει έτσι. Ευχαριστώ πάντως

 

Στάλθηκε από το Coolpad 8675-W00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι αδαής από Αγγλικά;

Τότε πάρε κινητό από ελληνικό κατάστημα αφού σιγουρευτείτε για το μενού.

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

 

Τα ελληνικα ειναι στις ανεπισημες ρομ που ειναι ολο προβληματα. Καλυτερα Ρομ απο το miui.gr ή την επισημη global

 

YΓ.

Υστερα απο μια μικρη περιπετεια "τουβλισματος" με το Χιαομι μπηκε η επισημη ρομ οπου εχει ελληνικα. Ειναι λιγακι μανικι αλλα τα καταφερα.

Edited by Barlost
Link to comment
Share on other sites

Τα ελληνικα ειναι στις ανεπισημες ρομ που ειναι ολο προβληματα. Καλυτερα Ρομ απο το miui.gr ή την επισημη global

 

YΓ.

Υστερα απο μια μικρη περιπετεια "τουβλισματος" με το Χιαομι μπηκε η επισημη ρομ οπου εχει ελληνικα. Ειναι λιγακι μανικι αλλα τα καταφερα.

Ξεκλειδωσες bootloader?

 

Στάλθηκε από το Coolpad 8675-W00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ΕΕΕ........εκτος θεματος ολοι σας.......:lol:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ξεκλειδωσες bootloader?

 

Στάλθηκε από το Coolpad 8675-W00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι , και Ναι ειμαστε ΕΕ

 

Για να μπουμε παλι εντος θεματος, το gearotinanai δεν απαντα σε μηνυματα, ουτε και μαιλ, για μια παραγγελια που εγινε απο τριτη. Ξεκινησε το παλιο του κακο ευατο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερες στο φορουμ

 

Απο tinydeal και tomtop eu ware και τα 2 ,τι εντυπωσεις εχουμε;

Το tiny λιγο αυστηρο το βλεπω σε θεματα dispuite και claim απ τα λιγα αγγλικα κατι καταλαβα για δικαστηρια η λαθος κανω;Αν παραγγειλλω βεβαια αχρειαστο να ναι το dispuite κτλ,

 

Ερωτηση το order number και η εγγυηση ειναι μεταβιβασιμο η οχι ;

Link to comment
Share on other sites

κομπλε με το vickmall με πολυ καλη επικοινωνια, βεβαια οποτε την εβρισκα ονλαιν της μιλουσα

30 μερες

πληρωσα το 8 ευρω ασφαλεια για NL post (μεγαλη απορια εχω οπως ειπε ο φιλος πιο πανω που του τα σταματησαν στο τελωνειο αν θα τα πληρωσουν μετα οι Ασιατες και πως....)

τα οποια 8 τα κερδισα καπως με δωρακια που μου εδωσαν.

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου πει πως κανω διαγραφη απο το site gearbest;

Πολυ απλα δεν ξανααγοραζεις απο εκει.:lol:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Πολυ απλα δεν ξανααγοραζεις απο εκει.:lol:

Καλά δεν το συζητάμε, εννοείται, μια απορία, τέτοια είδος site μπορούνε να δούνε τον κωδικό πρόσβασης που έχω εκεί;

 

ONEPLUS 3T

Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν το συζητάμε, εννοείται, μια απορία, τέτοια είδος site μπορούνε να δούνε τον κωδικό πρόσβασης που έχω εκεί;

 

ONEPLUS 3T

Νομικα οχι,αλλα.....

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα, ενθαρρυντικό αυτό :(

 

ONEPLUS 3T

 

αν εκανες εισοδο μεσω facebook , gmail τοτε αλλαζεις τον κωδικο απο αυτα. Αλλιως σιγα τα ωα

Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν το συζητάμε, εννοείται, μια απορία, τέτοια είδος site μπορούνε να δούνε τον κωδικό πρόσβασης που έχω εκεί;

 

ONEPLUS 3T

Μπορείς να τον αλλάξεις τον κωδικό μέσα από τις ρυθμίσεις. Για να σβήσεις τον λογαριασμό θα πρέπει να τους το ζητήσεις εσύ με ticket. Ειδικά το gearbest είναι ερασιτέχνες στην προστασία προσωπικών δεδομένων.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Ok παιδια, σας ευχαριστω ,αν κανω αλλαγη κωδικου στο site τους δεν θα φαινετε ο παλιος;

Τι ρωτάς θα μου πείτε, κανείς δεν ξέρει :cool:

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

Τι γνωμη έχετε για το alegrecompra;

Θελω να αγορασω απο εκεί ενα κινητό να το εμπιστευτο; Εκανα μια αναζήτηση για την αξιοπιστία στο trust και το βγαζει αξιόπιστο.

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Παιδια παρήγγειλα απο minideal.net ενα xiaomi redmi note 4x και μετα διάβασα τα χιλια μύρια για παράπονα που έχουν γίνει τώρα τελευταία.Εχω ξαναπαραγγείλει και έμεινα ευχαριστημένη.Ξέρει κανείς τι έχει συμβεί τελευταία και έχουν γίνει τόσα παράπονα να αγχωθω?μ έστειλαν email επιβεβαίωσης το tracking number αν ακυρώσω τωρα τη παραγγελία θα έχω κυρώσεις?

 

Παιδια χαιρετώ και πάλι αυτό ειχα γράψει πρίν απο κάποιες ημέρες και το κινητό εχει μείνει απο τις 8 Μαίου να μου λέει με την αναζήτηση tracking number αποστολή σε Ελλάδα απο Βιέννη.Eιναι δυνατόν τόσες ημέρες να θέλει να έρθει σε Ελλάδα, έστειλα και email να δω τι θα μου απαντήσουν.Ποσο να περιμένω ακόμη?ξέρει κανείς να μου πει?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια χαιρετώ και πάλι αυτό ειχα γράψει πρίν απο κάποιες ημέρες και το κινητό εχει μείνει απο τις 8 Μαίου να μου λέει με την αναζήτηση tracking number αποστολή σε Ελλάδα απο Βιέννη.Eιναι δυνατόν τόσες ημέρες να θέλει να έρθει σε Ελλάδα, έστειλα και email να δω τι θα μου απαντήσουν.Ποσο να περιμένω ακόμη?ξέρει κανείς να μου πει?

Κανείς δεν ξέρει να σου πει τις ακριβείς μέρες.

Αλλά δεν πέρασαν και 2 μήνες για να αγχωθείς.

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδια χαιρετώ και πάλι αυτό ειχα γράψει πρίν απο κάποιες ημέρες και το κινητό εχει μείνει απο τις 8 Μαίου να μου λέει με την αναζήτηση tracking number αποστολή σε Ελλάδα απο Βιέννη.Eιναι δυνατόν τόσες ημέρες να θέλει να έρθει σε Ελλάδα, έστειλα και email να δω τι θα μου απαντήσουν.Ποσο να περιμένω ακόμη?ξέρει κανείς να μου πει?

 

μπορει να κανει κ 20 + μερες

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...