Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το minideal εννοώ αν έχει εδώ σερβίς

Ναι και εγω αυτο εννοω,κανενα καταστημα απο αυτα δεν εχει στη Ελλαδα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι και εγω αυτο εννοω,κανενα καταστημα απο αυτα δεν εχει στη Ελλαδα.

 

Έχει το minideal στο Αιγάλεω αλλά όχι φυσικό κατάστημα.

Link to comment
Share on other sites

Έχει το minideal στο Αιγάλεω αλλά όχι φυσικό κατάστημα.

Εχει επισημο καταστημα το Κινεζικο minideal ατην Ελλαδα και μαλιστα στο Αιγάλεω??

Προφανως εννοεις καποιον που εχει αναλαβει μεταπωληση στην Ελλαδα.Με τον γνωστο τροπο βεβαια.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Εχει επισημο καταστημα το Κινεζικο minideal ατην Ελλαδα και μαλιστα στο Αιγάλεω??

Προφανως εννοεις καποιον που εχει αναλαβει μεταπωληση στην Ελλαδα.Με τον γνωστο τροπο βεβαια.

Έχει service,όχι φυσικό κατάστημα που πας εκεί και μιλάς μαζί τους αλλά το στέλνεις σε διεύθυνση θυρίδας που σου δίνουν ( η οποία βρίσκεται στο αιγάλεω) για να το παραλάβει ο συνεργάτης τους.

Έχει ειπωθεί απο 3-4 άτομα που τους είχε στείλει το minideal την διεύθυνση.

Link to comment
Share on other sites

Έχει service,όχι φυσικό κατάστημα που πας εκεί και μιλάς μαζί τους αλλά το στέλνεις σε διεύθυνση θυρίδας που σου δίνουν ( η οποία βρίσκεται στο αιγάλεω) για να το παραλάβει ο συνεργάτης τους.

Έχει ειπωθεί απο 3-4 άτομα που τους είχε στείλει το minideal την διεύθυνση.

Α μαλιστα καταλαβα:).........καμια σχεση με επισημο αντιπρωσοπο απο το καταστημα,καποιος ηλεκτρονικος που αναλαμβανει-συνεργαζεται με αυτους.Ειπα και εγω εχει service στην Ελλαδα........:lol:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Α μαλιστα καταλαβα:).........καμια σχεση με επισημο αντιπρωσοπο απο το καταστημα,καποιος ηλεκτρονικος που αναλαμβανει-συνεργαζεται με αυτους.Ειπα και εγω εχει service στην Ελλαδα........:lol:

 

Αυτο ρωτησα και βρηκα απαντηση. Υπαρχει οντως τμημα σερβις στο Αιγαλεω του minideal. Το ειχε γραψει ενας συμφοριτης σε καποιο ποστ αλλα ηθελα να σιγουρευτω. Ομως βρε παιδιά αν πάθει το οτιδήποτε αναλαμβανουν στο Αιγάλεω να το φτιάξουν ? Έχουν άραγε ανταλλακτικά ή όχι? Και το κόστος το καλύπτουν στην εγγύηση? Είναι ας πούμε κάτι σαν στυλ αρβατο?

Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ρωτησα και βρηκα απαντηση. Υπαρχει οντως τμημα σερβις στο Αιγαλεω του minideal. Το ειχε γραψει ενας συμφοριτης σε καποιο ποστ αλλα ηθελα να σιγουρευτω. Ομως βρε παιδιά αν πάθει το οτιδήποτε αναλαμβανουν στο Αιγάλεω να το φτιάξουν ? Έχουν άραγε ανταλλακτικά ή όχι? Και το κόστος το καλύπτουν στην εγγύηση? Είναι ας πούμε κάτι σαν στυλ αρβατο?

 

Δεν νομίζω να είναι σε στυλ αρβατο,απλά κανας κινέζος συνεργατής τους εδω τα ανοίγει για μικρο ζημιές.

Για να το χουν πει σε λίγους εως τώρα , θεωρώ πως οι μεγάλες ζημιές πάνε και πάλι Κίνα.

 

Α μαλιστα καταλαβα:).........καμια σχεση με επισημο αντιπρωσοπο απο το καταστημα,καποιος ηλεκτρονικος που αναλαμβανει-συνεργαζεται με αυτους.Ειπα και εγω εχει service στην Ελλαδα........:lol:

Τι περίμενες,κατάστημα minideal service? :p

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να είναι σε στυλ αρβατο,απλά κανας κινέζος συνεργατής τους εδω τα ανοίγει για μικρο ζημιές.

Για να το χουν πει σε λίγους εως τώρα , θεωρώ πως οι μεγάλες ζημιές πάνε και πάλι Κίνα.

 

 

Τι περίμενες,κατάστημα minideal service? :p

Εμα ετσι οπως το διαβασα..........εδω δεν εχουν σοβαρο service στην Κινα,εδω θα εχουν..........:lol:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Εμα ετσι οπως το διαβασα..........εδω δεν εχουν σοβαρο service στην Κινα,εδω θα εχουν..........:lol:

 

Όπως το δει κανείς,εγώ απ'το service τους μια φορά που το είχα ανάγκη ήταν μια χαρά.

Αλλά ντάξει για μικροζημιές είναι ότι πρέπει για να μην περιμένεις τον χρόνο αποστολής στην Κίνα.

Link to comment
Share on other sites

Όπως το δει κανείς,εγώ απ'το service τους μια φορά που το είχα ανάγκη ήταν μια χαρά.

Αλλά ντάξει για μικροζημιές είναι ότι πρέπει για να μην περιμένεις τον χρόνο αποστολής στην Κίνα.

Nαι οκ γενικο ηταν το σχολιο περι service(oχι οτι τα δικα μας εδω ειναι καλυτερα απο καποια μεγαλα και επωνυμα....),οχι μονο για το εν λογο καταστημα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

παιδια οτι παραγγελια εχω κανει στο everbuying ερχεται μηνυμα επιστροφης χρηματων στο paypal η στο my wallet

τελικα ειναι μουφα το σαιτ η οι προσφορες του και τα presale που ανακοινωνει

ακυρωσα ενα doogee x5pro, εναν ατμοποιητη joyetech και αφησα μονο μια πληρωμη σε εξελιξη 2 ukitel k6000

αν και βλεπω συντομα να μου απαντανε οτι δεν θα τα εχουν ΠΟΤΕ

τα σχολια και η κριτικη δικα σας

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχει κανείς εμπειρία από το Tomtop ???

Έχει το doogee X5 σε πολύ καλή τιμή και με κουπόνι 10$ για παραγγελιά άνω των 70$

Έχει ψωνίσει κανείς από εκεί???

Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχει κανείς εμπειρία από το Tomtop ???

Έχει το doogee X5 σε πολύ καλή τιμή και με κουπόνι 10$ για παραγγελιά άνω των 70$

Έχει ψωνίσει κανείς από εκεί???

Μπα δεν το ξερω.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχει κανείς εμπειρία από το Tomtop ???

Έχει το doogee X5 σε πολύ καλή τιμή και με κουπόνι 10$ για παραγγελιά άνω των 70$

Έχει ψωνίσει κανείς από εκεί???

Αξιόπιστο είναι, ψώνισα πολλές φορές αλλά όχι τηλέφωνο, άλλα μικροπράγματα :)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ αδερφέ!!!

Χτυπάω το doogee X5 για την πεθερά !!!!

Χαχαχαχαχα

Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχει κανείς εμπειρία από το Tomtop ???

Έχει το doogee X5 σε πολύ καλή τιμή και με κουπόνι 10$ για παραγγελιά άνω των 70$

Έχει ψωνίσει κανείς από εκεί???

 

Ακομη περιμενω μια ταμπλετα απο αυτους.

Το καλο ειναι με αποζημιωσαν με την πρωτη

Link to comment
Share on other sites

Καλα αυτοι στο igogo τρομπαρουν κανονικα.

Εστειλαν το κινητο σε εναν απλο φακελο με κατι λιγες φουσκαλες.

Ειναι σαν να το εχουν βαλει σε απλο φακελο.

Link to comment
Share on other sites

Ακομη περιμενω μια ταμπλετα απο αυτους.

Το καλο ειναι με αποζημιωσαν με την πρωτη

 

Οι απόψεις διίστανται!!!

Δε βαριέσαι από την στιγμή που έχει PayPal και είσαι καλυμμένος όλα καλά!!!

Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

παιδια οτι παραγγελια εχω κανει στο everbuying ερχεται μηνυμα επιστροφης χρηματων στο paypal η στο my wallet

τελικα ειναι μουφα το σαιτ η οι προσφορες του και τα presale που ανακοινωνει

ακυρωσα ενα doogee x5pro, εναν ατμοποιητη joyetech και αφησα μονο μια πληρωμη σε εξελιξη 2 ukitel k6000

αν και βλεπω συντομα να μου απαντανε οτι δεν θα τα εχουν ΠΟΤΕ

τα σχολια και η κριτικη δικα σας

Κι εγώ ακύρωσα παραγγελία Doogee X5 μετά απο 20 σχεδόν μέρες αναμονής. Ευτυχώς τα χρήματα επέστρεψαν στο PayPal και όχι στο wallet.

Link to comment
Share on other sites

Αχ αυτό το neverbuying :D

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Οι απόψεις διίστανται!!!

Δε βαριέσαι από την στιγμή που έχει PayPal και είσαι καλυμμένος όλα καλά!!!

Ειναι όμως και το θέμα της χρονικής καθυστέρησης που υφιστάμεθα ως καταναλωτές απο τέτοια μαγαζιά.Σου τρώνε στη καλύτερη 3-4 εβδομάδες μέχρι να πάρεις πίσω τα χρήματα και μετά πάλι απο την αρχή νέα παραγγελία απο άλλο πιο αξιόπιστο κατάστημα και νέα αναμονή μέχρι να παραλάβεις..

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου πείτε ποια site δέχονται paypal? γιατί μόνο στο vickmall μπόρεσα να το χρησιμοποιήσω.
SE K800i --- Nokia N73 --- Nokia 6600--- Nokia 5140
Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου πείτε ποια site δέχονται paypal? γιατί μόνο στο vickmall μπόρεσα να το χρησιμοποιήσω.

Όλα δέχονται PayPal, αν έχεις λεφτά στο balance. Αν δεν έχεις, δεν είναι πλέον θέμα μόνο καταστήματος αλλα και κάρτας\τράπεζας.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι όμως και το θέμα της χρονικής καθυστέρησης που υφιστάμεθα ως καταναλωτές απο τέτοια μαγαζιά.Σου τρώνε στη καλύτερη 3-4 εβδομάδες μέχρι να πάρεις πίσω τα χρήματα και μετά πάλι απο την αρχή νέα παραγγελία απο άλλο πιο αξιόπιστο κατάστημα και νέα αναμονή μέχρι να παραλάβεις..

Λαθος να γενικευεις έτσι για όλα τα κινέζικα μαγαζιά.

Από Everbuying και Aliexpress πήρα refund σε 2 μέρες από ακυρωμενες παραγγελίες.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Λαθος να γενικευεις έτσι για όλα τα κινέζικα μαγαζιά.

Από Everbuying και Aliexpress πήρα refund σε 2 μέρες από ακυρωμενες παραγγελίες.

Θέμα εμπειριών είναι όλα,εσύ πήρες απτο ever μέσα σε 2 ημέρες refund εγώ και στις 3 παραγγελίες μου έκανα 2 μήνες να πάρω refund

Στο τέλος εννοείται μέσω claim γιατί δεν δεχόντουσαν με τίποτα ότι ένα δέμα 3μήνες θεωρείται χαμένο

Οι γενικεύσεις δεν είναι καλές αλλά όταν τα συμπτώματα είναι πάνω απ'το μέσω όρο δεν το λες και τυχαίο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...