Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τελικα εκανα claim χθες,και σημερα μου ηρθε μνμ οτι η υποθεση εκλεισε γιατι ο πωλητης λεεις ακριβως issued full refund.Αυτο σημαινει οτι δεχθηκε να επιστρεψει τα χρηματα η οτι τα εβαλε ηδη;Υπαρχει περιπτωση να στραβωσει το πραμα;Σε 30 Μερες Το αργοτερο λεει το PayPal θα μπουν τα χρηματα.
Link to comment
Share on other sites

Τα επέστρεψε ήδη.

Αν πλήρωσες μέσω PayPal και πιστωτικής, θα φανούν τα χρήματα ως "επιστροφή" στην κάρτα σου, σε 3-5 μέρες.

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Φίλε αν ήταν έτσι, ποιός ο λόγος να κάνεις την αγορά μέσω paypal; ποιά ασφάλεια θα παρείχε;

 

Εφόσον δεν σου στέλνει το αντικείμενο, είναι ακόμα ένας λόγος δικαίωσης. Μην μασάς και μην το κλείσεις.

 

Τα επέστρεψε ήδη.

Αν πλήρωσες μέσω PayPal και πιστωτικής, θα φανούν τα χρήματα ως "επιστροφή" στην κάρτα σου, σε 3-5 μέρες.

 

Ναι παιδια μαλλον ετσι ειναι,στην καρτα δεν εχουν φανει ακομη αλλα στο λογαριασμο μου στο paypal εχει εμφανιστει η κινηση.

Μαλλον τελος καλο,δεν θα τα κλαψω,ευτυχως το paypal εδωσε λυση.

Οσοι εχετε παρομοιο θεμα νομιζω πρεπει να το ψαξετε.....

Link to comment
Share on other sites

Ναι παιδια μαλλον ετσι ειναι,στην καρτα δεν εχουν φανει ακομη αλλα στο λογαριασμο μου στο paypal εχει εμφανιστει η κινηση.

Μαλλον τελος καλο,δεν θα τα κλαψω,ευτυχως το paypal εδωσε λυση.

Οσοι εχετε παρομοιο θεμα νομιζω πρεπει να το ψαξετε.....

 

Και εγώ σε ίδια φάση ακριβώς για ένα τάμπλετ από το Dealsprime, τελικά πήρα χθες τα λεφτά μου για αγορά από 18/3. Αλλά εντάξει, μου έγινε πλέον μάθημα πως για λίγα ευρώ δεν αξίζει να επιλέγω ένα μη αξιόπιστο μαγαζί (όπως αποδείχθηκε το συγκεκριμένο).

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Ναι παιδια μαλλον ετσι ειναι,στην καρτα δεν εχουν φανει ακομη αλλα στο λογαριασμο μου στο paypal εχει εμφανιστει η κινηση.

Μαλλον τελος καλο,δεν θα τα κλαψω,ευτυχως το paypal εδωσε λυση.

Οσοι εχετε παρομοιο θεμα νομιζω πρεπει να το ψαξετε.....

Με το που άνοιξα το dispute το άλλο πρωί είχε κλείσει με επιστροφή χρημάτων. Μάλλον χάρη σε σένα δεν μπήκε στον κόπο να μου πει κάτι. Έντάξει όλα καλά αλλά τσάμπα 15 μέρες αναμονή.

 

Και εγώ σε ίδια φάση ακριβώς για ένα τάμπλετ από το Dealsprime, τελικά πήρα χθες τα λεφτά μου για αγορά από 18/3. Αλλά εντάξει, μου έγινε πλέον μάθημα πως για λίγα ευρώ δεν αξίζει να επιλέγω ένα μη αξιόπιστο μαγαζί (όπως αποδείχθηκε το συγκεκριμένο).

 

Παναγιώτης

Θεωρητικά το b2cbuying είναι αξιόπιστο μαγαζί. Δεν ξέρω τι έπαθαν τελευταία αλλά στην προηγούμενη μου αγορά ήταν άψογοι, και πολύς κόσμος έχει πει το ίδιο. Τώρα κάτι θα παίχτηκε αλλά εφόσον υπάρχει η PayPal.. :)

the only way is str8 to the top!

Motorola V2288 > Panasonic GD67 > Sony Ericsson K700 > Sony Ericsson W800 > Nokia N90 > Sony Ericsson W710 > Nokia N79 > Samsung Galaxy S > Galaxy SII > Xperia Go > LG G2 > Oneplus 3 totally ninja :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Τον ιανουαριο πηρα απο το b2cbuying το coolpad f2 και πραγματικα ηταν αψογοι,τωρα ομως δεν ξερω γιατι ηταν απαραδεκτοι.Πηρα τελικα το lenovo a8 (για φιλο το ηθελα) απο vickmall και EU warehouse και μου ειπαν δευτερα θα το εχω.Ξερει κανεις που ειναι η αποθηκη τους,εδω Ελλαδα ειναι και θα ερθει σε μια εργασιμη;Ελπιζω να μην εχω θεμα με το vickmall.
Link to comment
Share on other sites

Εχω αγορασει απο εκει και ειναι και αξιοπιστο αλλα και γρηγορο.Το κακο ειναι οτι χρεωνει μεταφορικα.Στην περιπτωση μου νομιζω 15ευρω.
Ερχομαστε.Ενωση 1924.
Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα και γω στο παρόν thread για το chinavasion και μου ειπαν πως είναι έμπιστο.τα μεταφορικά ηταν 12δολ.το έχω παραγγείλει και περιμένω.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αμα ειναι το σωστο μερος για να κανω μια παρατηρηση για παιδια που θα παραγγειλουν απο mini deal, η παραγγελια εχει 48 μερες και ακομα δεν εχει ξεκινησει καν για ελλαδα, η ανοργανωσια στο μεγαλειο της, φιλος απο αλλο σαιτ (vi..) σε 17 μερες το πηρε κανονικα και εμενα ακομα συνεχιζουν και με κοροιδευουν οτι απο εβδομαδα σε εβδομαδα θα ξεκινησει, αυτο το πραγμα γινεται εδω και τρεις εβδομαδες μπορει και παραπανω!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αμα ειναι το σωστο μερος για να κανω μια παρατηρηση για παιδια που θα παραγγειλουν απο mini deal, η παραγγελια εχει 48 μερες και ακομα δεν εχει ξεκινησει καν για ελλαδα, η ανοργανωσια στο μεγαλειο της, φιλος απο αλλο σαιτ (vi..) σε 17 μερες το πηρε κανονικα και εμενα ακομα συνεχιζουν και με κοροιδευουν οτι απο εβδομαδα σε εβδομαδα θα ξεκινησει, αυτο το πραγμα γινεται εδω και τρεις εβδομαδες μπορει και παραπανω!!

και γιατι δεν κανεις dispute τοσο καιρο; Τι αλλο πρεπει να κανουν για να σου πουν εμεσως οτι σε κοροιδευουν;

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν το oppomart πουλάει Ελλάδα και είναι αξιόπιστο!? Έχουν σε presale το xiaomi mi note pro στα 500$. Βέβαια περιμένω να βγει και στα αξιόπιστα μαγαζιά....
Link to comment
Share on other sites

Παιδια παρηγγειλα χθες το Xiaomi Redmi 2 απο vickmall και σημερα με στειλανε tracking number. Που μπορω να δω που βρισκετε?

http://www.17track.net/en/ Σε 2-3 μερες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια παρηγγειλα χθες το Xiaomi Redmi 2 απο vickmall και σημερα με στειλανε tracking number. Που μπορω να δω που βρισκετε?

 

Πιθανότατα στα χέρια τους ακόμα :):):)

Όπως λέει ο φίλος απο πάνω, περίμενε δυο τρεις μέρες πριν αρχίζεις να το ψάχνεις, ή καλύτερα άστο μην το κοιτάς καθόλου και κοίτα το μετά από 15 ημέρες που θα πλησιάζει να σου έρθει, εγώ έτσι κάνω πλέον.

Στην πρώτη μου αγορά από Κίνα και γω το κοίταζα μέρα παρά μέρα να δω που είναι, αλλά τώρα το πάω πιο χαλαρά.

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Το αποφευγεις,ακριβως για τον λογο που ανεφερες.
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

ενημερωτικα να πω οτι εχω παραγγειλει απο το geekbuying απο τις 3 απριλιου το leagoo lead 5 το οποιο δειχνουν οτι το εχουν αμεσα προς παραδοση αλλα ακομα δεν μου το εστειλαν......τους εστειλα μηνυμα, και απο εδω και στο σαιτ τους, και μου απαντανε οτι περιμενουν νεα παρτιδα εδω και μια εβδομαδα.στην ερωτηση γιατι δειχνουν στο σαιτ τους οτι ειναι σε αποθεμα δεν μου απαντουν τιποτα.....τα συμπερασματα δικα σας.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου αν είχες προσέξει τα σχόλια μελών που έχουν μπλέξει στο παρελθόν με το geekbuying απλά δεν θα έκανες το ίδιο λάθος.

Τέτοια μαγαζιά απλά δεν πρέπει να υπαρχουν.

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω είναι όλα θεμα τύχης, εγώ πήρα απο το geekbuying το Leagoo Lead 5 -για τη γυναικα μου- και το παρέλαβα σε 3 εβδομαδες, με το τηλ να λειτουργει μια χαρά και μάλιστα είναι καλυτερο απο το δικο μου....Επίσης έχω παραγγείλει κι αλλά πραγματα απο το ίδιο καταστημα πρόσφατα χωρίς προβλήματα.
Link to comment
Share on other sites

Άμα σου χαλάσει κάτι μετά από 2-3 μήνες, θα κλαις και συ στο εγγυήσεις καταστημάτων, επειδή το Geek θα σε γράψει κανονικά. Ή θα σου βγάλουν κουστούμι βαρβάτο για το χαλασμένο εξάρτημα...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το minideals στο site λέει επισκευή στην Ελλάδα για ορισμένες μάρκες, ξέρει κανείς τίποτα?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...