Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

merimobiles@προσφορα HONOR 3C 4G LTE 1GB/8GB τιμη 94.08 Ευρω αξιζει? ειναι καλο?

 

Ειχα το ιδιο με τα 2 γιγα ραμ,ηταν πολυ καλο,καλη καμερα,ηχο οθονη,δεν ξερω τι λεει το νεο με 1 γιγα ρομ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να παραγγείλω ένα κινητο από Aliexpress. Δίνει σαν υπηρεσία αποστολής την Sweden post. Σε άλλες αγορές επέλεγα Singapore post και δεν συνάντησα κάποιο πρόβλημα.

 

εναλλακτικα το efox ειναι αξιοπιστο?

Edited by impreza_sti
Απαγορεύονται οι αναφορές και οι συζητήσεις σχετικά με τρόπους αποφυγής πληρωμής τελωνείου
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να παραγγείλω ένα κινητο από Aliexpress. Δίνει σαν υπηρεσία αποστολής την Sweden post. Σε άλλες αγορές επέλεγα Singapore post και δεν συνάντησα κάποιο πρόβλημα.

 

εναλλακτικα το efox ειναι αξιοπιστο?

 

αξιοπιστο ειναι,θεματα τελωνειου δεν επιτρεπεται να συζητιουνται στα φορουμ

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

εφυγε,και πολλοι ανεφεραν οτι δεν απανταει σε μεηλ.

 

Παντως και στο παρελθόν καποια site ειχαν βγει από το myphone αλλα μετα από λιγο ξανα εμφανίζονται.

Σημερα βλεπω δεν εμφανίζεται το to2c …

Τι παιζει αραγε;

Link to comment
Share on other sites

Από μόνοι τους το κάνουν? Αλλιώς πως το επιτρέπουν αυτό οι διαχειριστές? Άλλο να θέλει να σβήσει το account ένας χρήστης και άλλο να εξαφανίζεται ένα thread μαζί με τα ποστ κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Από μόνοι τους το κάνουν? Αλλιώς πως το επιτρέπουν αυτό οι διαχειριστές? Άλλο να θέλει να σβήσει το account ένας χρήστης και άλλο να εξαφανίζεται ένα thread μαζί με τα ποστ κλπ.

 

Απο μονα τους τα καταστηματα φευγουν,αλλα επιστρεφουν,εχουν φυγει ηδη αρκετα,και το Vickmall ειχε φυγει και επεστρεψε,αρκετα δεν επεστρεψαν,μερικα καλυτερα που το εκαναν,ηταν απατεωνες. Οι διαχειριστες δεν εχουν σχεση με αυτο,ειναι θεμα καταστηματος.

Link to comment
Share on other sites

Από μόνοι τους το κάνουν? Αλλιώς πως το επιτρέπουν αυτό οι διαχειριστές? Άλλο να θέλει να σβήσει το account ένας χρήστης και άλλο να εξαφανίζεται ένα thread μαζί με τα ποστ κλπ.

Άλλο να "φύγουν" μόνοι τους, δηλαδή να μην εμφανίζεται εκπρόσωπος του καταστήματος, και άλλο να "εξαφανισθεί" το αντίστοιχο νήμα.

Αυτό γίνεται μόνο εάν το ζητήσει το κατάστημα, ή το κάνει η διαχείρηση γιά κάποιον λόγο.

Με το να σβύσεις τον λογαριασμό σου, κανονικά δεν εξαφανίζονται όλα, αλλά παραμένουν με την ένδειξη "guest", εκτός από την περίπτωση που ανέφερα παραπάνω, δηλαδή να το κάνει η διαχείρηση.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Άλλο να "φύγουν" μόνοι τους, δηλαδή να μην εμφανίζεται εκπρόσωπος του καταστήματος, και άλλο να "εξαφανισθεί" το αντίστοιχο νήμα.

Αυτό γίνεται μόνο εάν το ζητήσει το κατάστημα, ή το κάνει η διαχείρηση γιά κάποιον λόγο.

Με το να σβύσεις τον λογαριασμό σου, κανονικά δεν εξαφανίζονται όλα, αλλά παραμένουν με την ένδειξη "guest", εκτός από την περίπτωση που ανέφερα παραπάνω, δηλαδή να το κάνει η διαχείρηση.

 

Eχει απαντησει η διαχειριση καιρο πριν οτι ειναι θεμα των καταστηματων.

Link to comment
Share on other sites

Eχει απαντησει η διαχειριση καιρο πριν οτι ειναι θεμα των καταστηματων.

Είδες να γραφω τίποτα διαφορετικό;; Απλώς εξήγησα το πως γίνεται ...

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Άλλο να "φύγουν" μόνοι τους, δηλαδή να μην εμφανίζεται εκπρόσωπος του καταστήματος, και άλλο να "εξαφανισθεί" το αντίστοιχο νήμα.

Αυτό γίνεται μόνο εάν το ζητήσει το κατάστημα, ή το κάνει η διαχείρηση γιά κάποιον λόγο.

Με το να σβύσεις τον λογαριασμό σου, κανονικά δεν εξαφανίζονται όλα, αλλά παραμένουν με την ένδειξη "guest", εκτός από την περίπτωση που ανέφερα παραπάνω, δηλαδή να το κάνει η διαχείρηση.

Αυτό λέω κι εγώ. Προφανώς και για να εξαφανιστεί ένα thread πρέπει να το κάνει κάποιος διαχειριστής και προσωπικά εκπλήσσομαι που μαθαίνω ότι σβήνονται threads γιατί σε ένα φόρουμ τα γραπτά πρέπει να μένουν για να τα διαβάζουν οι μελλοντικοί χρήστες και να βγάζουν συμπέρασμα ποιος είναι απατεώνας και ποιος όχι. Μου κάνει τρομερή εντύπωση που διαβάζω πχ ότι ενώ μέχρι χθες κάποιοι συνομιλούσαν με τον εκπρόσωπό του to2c, σήμερα εξαφανίστηκε και αυτός και το thread με τη συναίνεση της διαχείρισης. Δεν καταλαβαίνω τι σημαίνει "είναι θέμα των καταστημάτων" εκτός αν γίνεται κάποια συμφωνία του τύπου δέχομαι ως κατάστημα να βάλω έναν εκπρόσωπο στο φόρουμ σας αλλά δώστε μου το δικαίωμα όποτε θελήσω να μπορώ να εξαφανιστώ ως χρήστης μαζί με τα μυνήματά μου...

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ…

Εάν για καποιο λογο αποφασίζουν το καταστημα η οι διαχωριστές ότι δεν πρεπει να υπαρχει θεμα συγκεκριμένου store στο φορουμ τοτε δεν θα πρεπει να εξαφανίζεται το τοπικ αλλα να μένει κλειδωμένο και σε κοινή θεα προς ενημέρωση των μελων.

Link to comment
Share on other sites

Παντα διαβαζα καλα λογια για το geekbuying απο τους περισσοτερους εδω. Παρηγγειλα κατι απλο (tempered glass) και εδω και 10 μερες ουτε στο email δεν αξιvνουν να μου απαντησουν. Αντιθετως το Pandawill το κατηγορουν οι περισσοτεροι οτι ειναι αναξιοπιστο. Παρηγγειλα απο το Pandawill το Huawei mate 2 και μου ηρθε εντος 25 ημερων στα χερια μου. Απαντουσαν στα email μου και γενικα ηταν σωστοι απεναντι μου. Το κινητο το αγορασα στα 227$ (κουπονι 15$), την ωρα που απο το vickmall και το b2cbuying το ειχαν στα 269$. Δεν ξερω τι after sales service εχουν και ελπιζω αχρειαστο να ειναι, αλλα το κινητο μου ηρθε σωστο και αρκετα γρηγορα.

 

Υ.γ Ως αποδειξη για εγγυηση πρεπει να τους ζητησω να μου στειλουν αποδειξη ή μετραει η πληρωμη απο το paypal ?

Edited by impreza_sti
Απαγορεύονται οι συζητήσεις και οι αναφορές σχετικά με τρόπους αποφυγής πληρωμής τελωνείου
Link to comment
Share on other sites

Παντα διαβαζα καλα λογια για το geekbuying απο τους περισσοτερους εδω. Παρηγγειλα κατι απλο (tempered glass) και εδω και 10 μερες ουτε στο email δεν αξιvνουν να μου απαντησουν. Αντιθετως το Pandawill το κατηγορουν οι περισσοτεροι οτι ειναι αναξιοπιστο. Παρηγγειλα απο το Pandawill το Huawei mate 2 και μου ηρθε εντος 25 ημερων στα χερια μου. Απαντουσαν στα email μου και γενικα ηταν σωστοι απεναντι μου. Το κινητο το αγορασα στα 227$ (κουπονι 15$), την ωρα που απο το vickmall και το b2cbuying το ειχαν στα 269$. Δεν ξερω τι after sales service εχουν και ελπιζω αχρειαστο να ειναι, αλλα το κινητο μου ηρθε σωστο και αρκετα γρηγορα.

 

Υ.γ Ως αποδειξη για εγγυηση πρεπει να τους ζητησω να μου στειλουν αποδειξη ή μετραει η πληρωμη απο το paypal ?

 

Η εγγυηση των κινεζων δεν ειναι βασει αποδειξης,στον λογαριασμο σου στο πανταγουιλ εχει την ημερομηνια αγορας,να ευχεσαι να μην χρειαστει.

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

θελω να παρω προστατευτικο οθονης για το κινητο επειδη ειναι μικρο το ποσο εχετε να προτείνετε καποιο αξιόπιστο σιτε που να μην εχει μεταφορικα ? εκτος απο ebay
Link to comment
Share on other sites

θελω να παρω προστατευτικο οθονης για το κινητο επειδη ειναι μικρο το ποσο εχετε να προτείνετε καποιο αξιόπιστο σιτε που να μην εχει μεταφορικα ? εκτος απο ebay

 

Το banggood και το coolicool δεν έχουν σίγουρα μεταφορικά. Το gearbest νομίζω για μικρά ποσά είχε.

Link to comment
Share on other sites

θελω να παρω προστατευτικο οθονης για το κινητο επειδη ειναι μικρο το ποσο εχετε να προτείνετε καποιο αξιόπιστο σιτε που να μην εχει μεταφορικα ? εκτος απο ebay

Πολλά είναι τα καταστήματα, εάν μας έλεγες ποιά έχουν το συγκεκριμμένο προϊόν θα ήταν πιό εύκολο να πάρεις απάντηση ...

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

θελω να παρω προστατευτικο οθονης για το κινητο επειδη ειναι μικρο το ποσο εχετε να προτείνετε καποιο αξιόπιστο σιτε που να μην εχει μεταφορικα ? εκτος απο ebay

Για θηκες,ζελατινες για την οθονη και tempered glasses προτιμησε ebay ή ακομα καλυτερα aliexpress που ειναι φθηνοτερο.Τα καταστηματα τα εχουν αρκετα ακριβοτερα.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Για θηκες,ζελατινες για την οθονη και tempered glasses προτιμησε ebay ή ακομα καλυτερα aliexpress που ειναι φθηνοτερο.Τα καταστηματα τα εχουν αρκετα ακριβοτερα.

 

Τίποτα δεν είναι απόλυτο. Να κάνει ο φίλος έρευνα αγοράς. Αλλά το "φτηνό" πιθανό να μην έχει καλή συσκευασία και να έρθει τσαλακωμένο. Ρώτησε για την συσκευασία να είσαι σίγουρος.

Link to comment
Share on other sites

Για θηκες,ζελατινες για την οθονη και tempered glasses προτιμησε ebay ή ακομα καλυτερα aliexpress που ειναι φθηνοτερο.Τα καταστηματα τα εχουν αρκετα ακριβοτερα.

Δεν ισχύει πάντα.

Έψαχνα μια θήκη για ένα κινέζικο κινητό Και βρήκα μια επιλογή στο Vickmall και 10 στο aliexpress.

Όμως όλες αυτές του Ali ήταν πολύ πιο ακριβές από του Vick.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...