Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πλακα μας κανεις?

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=373927

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεν θα εχεις Ελληνικο 3G με το συγκεριμενο μοντελο.

 

Οχι φιλε δεν κανω πλακα , το ειδα το συγκεκριμενο τοπικ απλα δεν μπορεσα να σχηματισω γνωμη γιατι ειναι και ολα στα αγγλικα , παντως ευχαριστω ειλικρινα για την πληροφορια σχετικα με το 3g...αν καποιος μπορει να μου εκφερει μια αποψη σχετικα με το καταστημα θα το εκτιμουσα πολυ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καμια γνωμη παιδια για minideal?

 

ειναι απο τα πιο δημοφηλη κινεζομαγαζα

παλια ψωνιζα συχνα χωρις κανενα προβλημα και το lenovo που εχω απο εκει το πηρα

δεν ξερω αν εχει χαλασει τωρα τελευταια

Link to comment
Share on other sites

ειναι απο τα πιο δημοφηλη κινεζομαγαζα

παλια ψωνιζα συχνα χωρις κανενα προβλημα και το lenovo που εχω απο εκει το πηρα

δεν ξερω αν εχει χαλασει τωρα τελευταια

Ευχαριστω φιλε για την απαντηση σου , και εγω για lenovo σκεφτομουν αλλα ενας φιλος πιο πανω μου ειπε πως θα εχω προβλημα με το 3g με το συγκεκριμενο μοντελο ,οποτε μαλλον θα επανεξετασω την επιλογη που θα κανω

 

----- προσθήκη μηνύματος 98 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βασικα δεν ειναι για εμενα , την παραγγελεια θα την κανω για λογαριασμο ενος φιλου , ο οποιος θελει δυο συσκευες με 280€ ανωτατο και τις δυο

Link to comment
Share on other sites

Καμια γνωμη παιδια για minideal?

Πάρε από αλλού εφ'όσον μπορείς ...

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

μην το πιστεύεις, εμένα δε μου φέρθηκαν οκ. στείλε INBOX

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

στο τέλος πετάει και 10 usd μεταφορικά και πατσίζει. άσε που να αποφύγεις γρήγορη μεταφορά, δε θα έρθει ποτέ σε λιγότερο από μήνα και δε θα πάρεις και τα λεφτά σου πίσω.

Μακρια απο το vifocal!
Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλε δεν κανω πλακα , το ειδα το συγκεκριμενο τοπικ απλα δεν μπορεσα να σχηματισω γνωμη γιατι ειναι και ολα στα αγγλικα , παντως ευχαριστω ειλικρινα για την πληροφορια σχετικα με το 3g...αν καποιος μπορει να μου εκφερει μια αποψη σχετικα με το καταστημα θα το εκτιμουσα πολυ

Φίλε συγγνώμη,

Σκέφτεσαι για αγορά από Κινέζους και σε δυσκολεύουν τα Αγγλικά;

Μήπως να το ξανασκεφτείς;

Η Επικοινωνία είναι το Α και το Ω με τους κινέζους.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Φίλε συγγνώμη,

Σκέφτεσαι για αγορά από Κινέζους και σε δυσκολεύουν τα Αγγλικά;

Μήπως να το ξανασκεφτείς;

Η Επικοινωνία είναι το Α και το Ω με τους κινέζους.

 

Εχω κανει αγορες στο παρλθον απο κινεζους απλα τωρα θελω να ειμαι προσεκτικος γιατι δεν προοριζονται για εμενα οι συσκευες.η τελευταια για παραδειγμα αγορα που εκανα ηταν απο merimobiles και ηταν η χειροτερη απ ολες!

Με ενα google translator και τις λιγες γνωσεις που εχω παντα τα καταφερνα στην επικοινωνια....ή τουλαχιστον ετσι πιστευω!

Link to comment
Share on other sites

Εχω κανει αγορες στο παρλθον απο κινεζους απλα τωρα θελω να ειμαι προσεκτικος γιατι δεν προοριζονται για εμενα οι συσκευες.η τελευταια για παραδειγμα αγορα που εκανα ηταν απο merimobiles και ηταν η χειροτερη απ ολες!

Με ενα google translator και τις λιγες γνωσεις που εχω παντα τα καταφερνα στην επικοινωνια....ή τουλαχιστον ετσι πιστευω!

 

Eχω αγορασει απο πολλα καταστηματα,το πιο αξιοπιστο ειναι το Vickmall,μην ρισκαρεις

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και εγώ με το Vickmall.Μακραν καλύτερο απο τα υπόλοιπα σε εξυπηρέτηση. Edited by lilikos
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και εγώ με το Vickmall.Μακραν καλύτερο απο τα υπόλοιπα και σε εξυπηρέτηση και σε afterrsales .

Έχεις προσωπική εμπειρία από το aftersale τους;;

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Έχεις προσωπική εμπειρία από το aftersale τους;;

Σωστή η διατύπωση σου και κακώς εγραψα για aftersales μιας και δεν εχω προσωπική εμπειρία σε αυτό το κομμάτι,αλλα λογω κεκτημένης ταχύτητας και έχοντας μείνει ευχάριστημένος απο το συγκεκριμένο κατάστημα όπως πολλοί αλλοι,πήρα φόρα ...

 

Διόρθωσα το προηγούμενο post για να είμαι αντικειμενικος.

Edited by lilikos
Link to comment
Share on other sites

Σωστή η διατύπωση σου και κακώς εγραψα για aftersales μιας και δεν εχω προσωπική εμπειρία σε αυτό το κομμάτι,αλλα λογω κεκτημένης ταχύτητας και έχοντας μείνει ευχάριστημένος απο το συγκεκριμένο κατάστημα όπως πολλοί αλλοι,πήρα φόρα ...

Δεν το είπα γιά κακό ... :) απλώς επειδή ούτε εγώ έχω εμπειρία, ρώτησα μήπως έχεις εσύ ...

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Δεν το είπα γιά κακό ... :) απλώς επειδή ούτε εγώ έχω εμπειρία, ρώτησα μήπως έχεις εσύ ...

Συγγνώμη για το :offtopic: Το ξέρω οτι δεν το είπες για κακό και ούτε ενοχλήθηκα,απλώς διατύπωσες ενα παρα πολυ σωστό ερώτημα.:)

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη για το :offtopic: Το ξέρω οτι δεν το είπες για κακό και ούτε ενοχλήθηκα,απλώς διατύπωσες ενα παρα πολυ σωστό ερώτημα.:)

 

Εχω εγω,ακομα και ρομ μου αλλαξε ο Βικ ονλαιν μπαινοντας στο πισι μου και οποτε ζητησα βοηθεια ηταν αμεση,τωρα αν υπαρχουν και δυσαρεστημενοι αυτο δεντο γνωριζω

Link to comment
Share on other sites

Δεν το πιστεύω ότι έγραφα-έγραφα και με ένα κατα λάθος χάδι στο πληκτρολόγιο σβήστηκαν όλα.

 

Περιεκτικά. Περιμένω κινητό που ήδη πήρε τον δρόμο της επιστροφής, μετά απο επισκευή του vickmall, χωρίς καμια χρέωση και καμια αντίρρηση για επισκευή απο μέρους τους. Αντικατάσταση μεγαφώνου και μικροφώνου. Το κινητό αγοράστηκε τον Μαη του 2014.

Όταν παραλάβω θα ενημερώσω στις εγγυήσεις.

Link to comment
Share on other sites

+1 για VickMall.

Άντε βρες Κινέζο που να μη σου κάνει την πάπια για εγγύηση μετά από 10 μήνες. Άλλοι στον μήνα και δεν απαντάνε καν.

Προσωπικά, έχω εμπειρίες από το aftersales τους και μόνο καλά λόγια έχω. Χρειάστηκα ανταλλακτικά για σπασμένα iocean και jiayu και πάντα ήταν διαθέσιμοι και με λύσεις.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Ένα μεγάλο + και από μένα για after sale του vickmall. Πήρα το τηλέφωνο Ιούνιο 2014 και κάτι χρειάστηκα μετά από 7-8 μήνες ( τεχνική υποστήριξη) και τους ρωτούσα επί μία βδομάδα για διάφορα και μου απαντούσαν πάντα αυθημερόν. Επίσης μου πρότειναν να μιλήσουμε σε Skype αλλά δεν χρειάστηκε γιατί το μικροπρόβλημσα που είχα λύθηκε:)
XIAOMI REDMI NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πάρω ένα κινητό το οποίο το έχω βρει φθηνότερα στο gearbest και με $7 περισσότερα στο vickmall. Διαβάζω πολύ καλά λόγια για το after sales του vickmall και δεν με πειράζει να δώσω τα λίγα παραπάνω χρήματα και να το πάρω από εκεί. Βέβαια και για το gearbest πέρα από καθυστερήσεις στις αποστολές δεν έχω διαβάσει τίποτα σοβαρά παράπονα και είμαι σε δίλλημα. Από εγγύηση με την έννοια που την ξέρουμε στην Ελλάδα (δηλαδή δωρεάν τα πάντα όλα όσο είσαι εντός εγγύησης) είναι το ίδιο αυτά τα 2 καταστήματα? Επειδή πχ για το geekbuying διάβασα ότι ότανλέει εγγύηση εννοεί μόνο την επισκευή και δεν καλύπτει το κόστος των ανταλλακτικών αν πχ χρειαστεί αλλαγή οθόνης πρέπει να την πληρώσεις. Στο gearbest λέει 1 year warranty αλλά μιλάει κι εκεί για free repair (τα ίδια με geekbuying?) και στο vickmall στην περιγραφή του προϊόντος λέει πάλι 1 year αλλά δεν εξηγεί πουθενά τι καλύπτει.

Αν είναι όλα το ίδιο τότε να πάω στο φθηνότερο (gearbest) αλλιώς αν υπάρχει ουσιαστικός λόγος να δώσω τα $7 παραπάνω στο vickmall.

Edited by letom
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πάρω ένα κινητό το οποίο το έχω βρει φθηνότερα στο gearbest και με $7 περισσότερα στο vickmall. Διαβάζω πολύ καλά λόγια για το after sales του vickmall και δεν με πειράζει να δώσω τα λίγα παραπάνω χρήματα και να το πάρω από εκεί. Βέβαια και για το gearbest πέρα από καθυστερήσεις στις αποστολές δεν έχω διαβάσει τίποτα σοβαρά παράπονα και είμαι σε δίλλημα. Από εγγύηση με την έννοια που την ξέρουμε στην Ελλάδα (δηλαδή δωρεάν τα πάντα όλα όσο είσαι εντός εγγύησης) είναι το ίδιο αυτά τα 2 καταστήματα? Επειδή πχ για το geekbuying διάβασα ότι ότανλέει εγγύηση εννοεί μόνο την επισκευή και δεν καλύπτει το κόστος των ανταλλακτικών αν πχ χρειαστεί αλλαγή οθόνης πρέπει να την πληρώσεις. Στο gearbest λέει 1 year warranty αλλά μιλάει κι εκεί για free repair (τα ίδια με geekbuying?) και στο vickmall στην περιγραφή του προϊόντος λέει πάλι 1 year αλλά δεν εξηγεί πουθενά τι καλύπτει.

Αν είναι όλα το ίδιο τότε να πάω στο φθηνότερο (gearbest) αλλιώς αν υπάρχει ουσιαστικός λόγος να δώσω τα $7 παραπάνω στο vickmall.

 

Για 7 δολλαρια δεν θα το συζητουσα καν,Vickmall

Link to comment
Share on other sites

Για 7 δολλαρια δεν θα το συζητουσα καν,Vickmall

Ούτε για τα διπλάσια δεν θα το συζητούσα για το Vickmall.

Γιατί να το ρισκάρεις για λίγα €€.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, έφυγα για vickmall λοιπόν!

Από περιέργεια και μόνο, αναφέρεται κάπου πιο συγκεκριμένα στο σάιτ του vickmall τι ισχύει ως προς τον ένα χρόνο εγγύηση?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, έφυγα για vickmall λοιπόν!

Από περιέργεια και μόνο, αναφέρεται κάπου πιο συγκεκριμένα στο σάιτ του vickmall τι ισχύει ως προς τον ένα χρόνο εγγύηση?

Μην προβληματιζεσαι οτι χρειαστεις θα εξυπηρετησουν αμμεσα και γρηγορα.Το μαγαζι ειναι μακραν το πιο αξιοπιστο.Εχω προσφατη εμπειρια για ενα κινητο που μου ηρθε και δεν δουλευε η δονηση.Αμμεσα που ειπαν να το στειλω πισω να μου στειλουν καινουργιο η να το φιαξω εδω και να μου πληρωσουν αυτοι την ζημια.

Για την εγγυηση κοιτα εδω http://www.vickmall.com/customer-service

Link to comment
Share on other sites

Τα έχω δει αυτά στο λινκ απλώς μου έκανε εντύπωση που δεν αναφέρει πουθενά εκεί τη λέξη warranty και θα ήμουν επιφυλακτικός αν δεν είχα δει τις τόσες πολλές θετικές γνώμες εδώ στο φόρουμ. ;)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, συμφωνώ απολύτως ότι το vickmall είναι μέχρι στιγμής το πιό αξιόπιστο, αλλά να μην ξεχνάμε ότι ότι ακόμη μπροστά στα άλλα είναι "μαγαζάκι" με πολύ λίγα προϊόντα και πελάτες. Θα δούμε αργότερα, όταν θα φθάσει στο μέγεθος τους άλλους εάν θα εξακολουθήσει να είναι το ίδιο ....
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πάρω ένα κινητό το οποίο το έχω βρει φθηνότερα στο gearbest και με $7 περισσότερα στο vickmall. Διαβάζω πολύ καλά λόγια για το after sales του vickmall και δεν με πειράζει να δώσω τα λίγα παραπάνω χρήματα και να το πάρω από εκεί. Βέβαια και για το gearbest πέρα από καθυστερήσεις στις αποστολές δεν έχω διαβάσει τίποτα σοβαρά παράπονα και είμαι σε δίλλημα. Από εγγύηση με την έννοια που την ξέρουμε στην Ελλάδα (δηλαδή δωρεάν τα πάντα όλα όσο είσαι εντός εγγύησης) είναι το ίδιο αυτά τα 2 καταστήματα? Επειδή πχ για το geekbuying διάβασα ότι ότανλέει εγγύηση εννοεί μόνο την επισκευή και δεν καλύπτει το κόστος των ανταλλακτικών αν πχ χρειαστεί αλλαγή οθόνης πρέπει να την πληρώσεις. Στο gearbest λέει 1 year warranty αλλά μιλάει κι εκεί για free repair (τα ίδια με geekbuying?) και στο vickmall στην περιγραφή του προϊόντος λέει πάλι 1 year αλλά δεν εξηγεί πουθενά τι καλύπτει.

Αν είναι όλα το ίδιο τότε να πάω στο φθηνότερο (gearbest) αλλιώς αν υπάρχει ουσιαστικός λόγος να δώσω τα $7 παραπάνω στο vickmall.

Η εγγύηση όπως την ξέρεις δεν υπάρχει στην Κίνα, αν θες εγγύηση αγόρασε από ελλάδα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...