Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μεταξύ merimobiles, pandawill, spemall και etotalk τι λέτε να προτιμήσω???

Από το merimobiles και το pandawill έχω κάνει κάποιες αγορές και δεν είχα πρόβλημα αν εξαιρέσω την καθυστέρηση (σε σχέση με vickmall) αλλά δεν χρειάστηκε και να επιστρέψω και κάνα προϊόν για να τσεκάρω το aftersales. Το merimobiles είναι όμως 10$ ακριβότερο στο προϊόν που με ενδιαφέρει συν τα μεταφορικά για SG Post που δεν καταλαβαίνω γιατί τα χρεώνει αφού όλοι τα έχουν δωρεάν.

Spemall και Etotalk δεν τα έχω τσεκάρει ποτέ...

Έχετε καμιά εμπειρία (κατά προτίμηση κακή) από τα παραπάνω καταστήματα???

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Προτίμησε το pandawill μεταξύ των τεσσάρων ....
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

@BEBAKOS Αξιοπιστο το antelife.

@panandreas Προτιμησε το Panda.Δεν εχει κατι το ιδιαιτερο το Meri ωστε να αξιζει τα 10+$ παραπανω.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Το DX γιατι αποχωρησε? Υπηρξε καποιο προβλημα? Να κανω αγορα θελω.:worry:

Καντην από αλλού.

Τόσα site υπάρχουν.

Το DX έχει χαλάσει πολύ τα τελευταία χρόνια με μεγάλες καθυστερήσεις, χάλια aftersales και ακριβές τιμές.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μεταξύ merimobiles, pandawill, spemall και etotalk τι λέτε να προτιμήσω???

Από το merimobiles και το pandawill έχω κάνει κάποιες αγορές και δεν είχα πρόβλημα αν εξαιρέσω την καθυστέρηση (σε σχέση με vickmall) αλλά δεν χρειάστηκε και να επιστρέψω και κάνα προϊόν για να τσεκάρω το aftersales. Το merimobiles είναι όμως 10$ ακριβότερο στο προϊόν που με ενδιαφέρει συν τα μεταφορικά για SG Post που δεν καταλαβαίνω γιατί τα χρεώνει αφού όλοι τα έχουν δωρεάν.

Spemall και Etotalk δεν τα έχω τσεκάρει ποτέ...

Έχετε καμιά εμπειρία (κατά προτίμηση κακή) από τα παραπάνω καταστήματα???

 

Sorry για το ζάλισμα ρε παιδιά. Το βρήκα και στο geekbuying σχεδόν ίδια τιμή (3€ φθηνότερα). Μεταξύ pandawill και Geekbying να προτιμήσω και πάλι pandawill???

 

Μπας και έχουμε κανέναν από το χρηματιστήριο εδώ μέσα :lol: να μας πει που θα πάει το ευρώ γιατί έχει πάρει τον κατήφορο και σε λίγο οι αγορές από κίνα θα είναι ασύμφορες

Link to comment
Share on other sites

Sorry για το ζάλισμα ρε παιδιά. Το βρήκα και στο geekbuying σχεδόν ίδια τιμή (3€ φθηνότερα). Μεταξύ pandawill και Geekbying να προτιμήσω και πάλι pandawill???

 

Μπας και έχουμε κανέναν από το χρηματιστήριο εδώ μέσα :lol: να μας πει που θα πάει το ευρώ γιατί έχει πάρει τον κατήφορο και σε λίγο οι αγορές από κίνα θα είναι ασύμφορες

Geekbying :)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Sorry για το ζάλισμα ρε παιδιά. Το βρήκα και στο geekbuying σχεδόν ίδια τιμή (3€ φθηνότερα). Μεταξύ pandawill και Geekbying να προτιμήσω και πάλι pandawill???

 

Μπας και έχουμε κανέναν από το χρηματιστήριο εδώ μέσα :lol: να μας πει που θα πάει το ευρώ γιατί έχει πάρει τον κατήφορο και σε λίγο οι αγορές από κίνα θα είναι ασύμφορες

 

Κακώς αγοράζεις σε €.

Έχουμε πει ότι από τα Κινέζικα site αγοράζουμε σε $ και αφήνουμε την μετατροπή να την κάνει η Τράπεζα μας

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Κακώς αγοράζεις σε €.

Έχουμε πει ότι από τα Κινέζικα site αγοράζουμε σε $ και αφήνουμε την μετατροπή να την κάνει η Τράπεζα μας

 

Ναι ναι το ξέρω, σε δολάριο πάντα οι αγορές και οι μετατροπές από την τράπεζα και όχι από το paypal. Έτσι κάνω τις αγορές μου, απλά μετέτρεψα $->€ στο μήνυμα που έγραψα εδώ μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να πάρω το Honor6...Σκεφτόμουν να το πάρω από Vickmall στα 375$ το μαύρο και βλέπω σήμερα στο to2c έπεσε η τιμή στα 359$ το μαύρο... Τί λέτε να κάνω ? Είναι καλό το to2c ? Από εγγύηση κτλ τι γίνετε ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να πάρω το Honor6...Σκεφτόμουν να το πάρω από Vickmall στα 375$ το μαύρο και βλέπω σήμερα στο to2c έπεσε η τιμή στα 359$ το μαύρο... Τί λέτε να κάνω ? Είναι καλό το to2c ? Από εγγύηση κτλ τι γίνετε ?

ο/η selina είναι μέσα για πες τους ότι το βρήκες στο to2c 355.99 να δεις τι θα σου πει

LeEco Le max 2 [x820]
Link to comment
Share on other sites

ο/η selina είναι μέσα για πες τους ότι το βρήκες στο to2c 355.99 να δεις τι θα σου πει

 

Μου λέει 370$... έκοψε 5$.... Ξοδεύτηκε.... Τί κάνω τώρα ?

Link to comment
Share on other sites

Μου λέει 370$... έκοψε 5$.... Ξοδεύτηκε.... Τί κάνω τώρα ?

Πάρτο από to2c και τα υπόλοιπα να σου τα δώσουν αυτοί που έχουν μετοχές από το vickmall! :p

Απ' ότι βλέπω το coolicool είναι πιο ακριβό, δεν συμφέρει ούτε από εκεί....

Για ρώτα τους όμως.... αν και λένε ότι δεν συγκρίνουν τιμές για HUAWEI

Edited by maddoctor
Link to comment
Share on other sites

Μου λέει 370$... έκοψε 5$.... Ξοδεύτηκε.... Τί κάνω τώρα ?

Πες τους ότι εάν δεν το κατεβάσουν στα 355 θα το πάρεις από τους άλλους, και εάν δεν το κατεβάσουν, πάρτο από το to2c.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Μου έδωσε κουπόνι τελικά 7$ και το πήρα από vickmall.. Στο to2c το μαύρο βγαίνει 360$..Οπότε μικρή η διαφορά...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μια βοήθεια-συμβουλή!

Αγόρασα χτές απο to2c ένα ASUS ZenFone 5 σε μαύρο χρώμα, αφού υπήρχε αυτή η επιλογή. Σήμερα το πρωί μου στέλνουν μήνυμα οτι είναι out of stock το μαύρο και αν θέλω να διαλέξω άλλο χρώμα ή συσκευή. Απάντησα οτι το θέλω σε μαύρο, δεν θέλω κάτι άλλο και τους είπα οτι θα ανοιξω case στο paypal για να μου επιστρέψουν τα λεφτά. Στη διάρκεια αυτής της διαδικασίας, η παραγγελία ήταν στο processing. Με το που άνοιξα case, η παραγγελια έγινε complete και μου έδωσαν πιστωτικό id στο site τους 7.10$ λιγότερα! Δεν θέλω πιστωτικό στο site τους, τί γίνεται; Το έχει αντιμετωπίσει κανείς άλλος και τί έγινε τελικά; Του τα έδωσαν πίσω στο paypal; :(

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μια βοήθεια-συμβουλή!

Αγόρασα χτές απο to2c ένα ASUS ZenFone 5 σε μαύρο χρώμα, αφού υπήρχε αυτή η επιλογή. Σήμερα το πρωί μου στέλνουν μήνυμα οτι είναι out of stock το μαύρο και αν θέλω να διαλέξω άλλο χρώμα ή συσκευή. Απάντησα οτι το θέλω σε μαύρο, δεν θέλω κάτι άλλο και τους είπα οτι θα ανοιξω case στο paypal για να μου επιστρέψουν τα λεφτά. Στη διάρκεια αυτής της διαδικασίας, η παραγγελία ήταν στο processing. Με το που άνοιξα case, η παραγγελια έγινε complete και μου έδωσαν πιστωτικό id στο site τους 7.10$ λιγότερα! Δεν θέλω πιστωτικό στο site τους, τί γίνεται; Το έχει αντιμετωπίσει κανείς άλλος και τί έγινε τελικά; Του τα έδωσαν πίσω στο paypal; :(

 

Ζητας ολο το ποσο πισω...........δεν θα δεχτεις τιποτα αλλο.............ΤΕΛΟΣ!!!!!!!!!!!!

 

Και ναι εννοειται οτι εχω παρει εγω πισω τα λεφτα μου αρκετες φορες σε παρομοιες περιπτωσεις.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Πάρτο από to2c και τα υπόλοιπα να σου τα δώσουν αυτοί που έχουν μετοχές από το vickmall! :p

Απ' ότι βλέπω το coolicool είναι πιο ακριβό, δεν συμφέρει ούτε από εκεί....

Για ρώτα τους όμως.... αν και λένε ότι δεν συγκρίνουν τιμές για HUAWEI

 

Ναι, ναι, πάρτο από το To2C, να έχεις 7 ολόκληρες μέρες εγγύηση...

 

http://www.to2c.com/return

 

After 7 working days since you received the item

 

If the item becomes defective after 7 working days from shipment, customers will still be allowed to send the unit back to us. We will help forward the item to the manufacturer for repair. buyers cover the send back shipping cost and any cost incurred during the process of repair. If the item is un-repairable after being checked by manufacturer, To2c will send it back to customer.To2c will cover the shipping cost which send back to customers .

Link to comment
Share on other sites

Ζητας ολο το ποσο πισω...........δεν θα δεχτεις τιποτα αλλο.............ΤΕΛΟΣ!!!!!!!!!!!!

 

Και ναι εννοειται οτι εχω παρει εγω πισω τα λεφτα μου αρκετες φορες σε παρομοιες περιπτωσεις.

 

Για πές, το case στο paypal άνοιξε σήμερα, πότε απαντάνε συνήθως; Το παίζουν δύσκολοι; μετά απο πόσες μέρες τα δίνουν; Σου έδιναν και εσένα πιστωτικό στο site; Ευχαριστώ :cry:

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Για πές, το case στο paypal άνοιξε σήμερα, πότε απαντάνε συνήθως; Το παίζουν δύσκολοι; μετά απο πόσες μέρες τα δίνουν; Σου έδιναν και εσένα πιστωτικό στο site; Ευχαριστώ :cry:

 

Οτι και το παιζουν φιλε μου δεν κανεις πισω σε καμια περιπτωση,και ζητας ολο το ποσο πισω.......ασε να λενε τα χαζοχαρουμενα τους αυτοι.Εσυ στο paypal αναφερεις τι ακριβως εχει γινει και τελειωνεις εκει.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Μεταξύ merimobiles, pandawill, spemall και etotalk τι λέτε να προτιμήσω???

Από το merimobiles και το pandawill έχω κάνει κάποιες αγορές και δεν είχα πρόβλημα αν εξαιρέσω την καθυστέρηση (σε σχέση με vickmall) αλλά δεν χρειάστηκε και να επιστρέψω και κάνα προϊόν για να τσεκάρω το aftersales. Το merimobiles είναι όμως 10$ ακριβότερο στο προϊόν που με ενδιαφέρει συν τα μεταφορικά για SG Post που δεν καταλαβαίνω γιατί τα χρεώνει αφού όλοι τα έχουν δωρεάν.

Spemall και Etotalk δεν τα έχω τσεκάρει ποτέ...

Έχετε καμιά εμπειρία (κατά προτίμηση κακή) από τα παραπάνω καταστήματα???

merimobiles κ spemall, στο after sales απλά δεν σου δίνουν σημασία, ανύπαρκτοι.

etotalk, πανάκριβο, ψάχνει για κορόδια, μην ασχοληθείς.

Το pandawill ειναι εντάξει

Link to comment
Share on other sites

merimobiles κ spemall, στο after sales απλά δεν σου δίνουν σημασία, ανύπαρκτοι.

etotalk, πανάκριβο, ψάχνει για κορόδια, μην ασχοληθείς.

Το pandawill ειναι εντάξει

 

ΜΑΚΡΙΑΑΑ από etotalk. Ακριβά μεταφορικά και από after sale απατεώνας ( σε επιστροφή τηλεφώνου για επισκευή μέσα στην εγγύηση έκαναν...1,5 μήνα να το πραλάβουν απο το ταχυδρομείο και με χρέωσαν 20 US για δήθεν τελωνείο που πλήρωσαν .......:wacko:)

XIAOMI REDMI NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

Πρώτη αγορά από B2CBuying την Κυριακή βράδυ-χάραμα και πολύ καλές εντυπώσεις ως τώρα.

Αρκετά mail ενημέρωσης και σε καλά αγγλικά, πράγμα ασυνήθιστο για Κινέζους.

1) Tο κλασσικό με τις πληροφορίες της αγοράς και το order number.

2) Ερώτηση αν θέλω αποστολή με Singapore Post ή PostNL (αν και θυμάμαι είχα επιλέξει στο σάιτ τους κατά την παραγγελία).

3) Ευχαριστήριο και επαλήθευση της επιλογής μου.

4) Φωτογραφία των περιεχομένων του δέματος.

5) Πληροφοριακό μήνυμα που περιέχει και το tracking number.

 

Και μπόλικα δωράκια! Μετά από αγορές Jiayu F1 (CooliCool), Huawei Honor 3c (VickMall) και Huawei Honor 3C 4G (GeekBuying), χωρίς κανένα δωράκι, ε ήθελα την δόση μου! :lol:

Earphone -απομίμηση (το αναφέρουν) Beats-, Screen Film, Dust Plug, Phone Stand και Touch Pen. Ζήτησα κι ένα OTG και το έβαλαν. Και πρόσθεσαν και ένα ακόμα από μόνοι τους, κάτι σαν ψαροκόκαλο.

 

Ως τώρα όλα καλά, να δούμε και το after sales. Βέβαια ελπίζω να μην το χρειαστώ ποτέ. :)

Όταν παραλάβω θα ανεβάσω και φωτογραφία της συσκευασίας.

Edited by talos_2002

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Και πρόσθεσαν και ένα ακόμα από μόνοι τους, κάτι σαν ψαροκόκαλο.

Ρε παιδια αυτο το μαλακο πλαστικο "ψαροκοκαλο" τι ειναι;!

Μου το εβαλε κι εμενα το to2c.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...