Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι λετε να το στειλω η τζαμπα τα εξοδα θα μου πουν οτι εφτασε εκτος εγγυησης και δε φτιαχνεται? Βanggood ειναι φιλε
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τι λετε να το στειλω η τζαμπα τα εξοδα θα μου πουν οτι εφτασε εκτος εγγυησης και δε φτιαχνεται? Βanggood ειναι φιλε

 

μαλιστα, οσοι το διαβασουν να ξερουν απο που να μην αγορασουν,δεν θα στο φτιαξουν,ξεχνα το

Link to comment
Share on other sites

πολύ κουτοπόνηροι μας το παίζουν οι κινέζοι αυτές τις μέρες......

 

σκεψου δηλαδη να ειχαν το κινητο 7 μηνες εκει πριν το πουλησουν ,ο αγοραστης θα ειχε μονο 5 μηνες εγγυηση,μας δουλευουν και οι βρωμοκινεζοι

Link to comment
Share on other sites

σκεψου δηλαδη να ειχαν το κινητο 7 μηνες εκει πριν το πουλησουν ,ο αγοραστης θα ειχε μονο 5 μηνες εγγυηση,μας δουλευουν και οι βρωμοκινεζοι

 

με λίγα λόγια τα περσινά μοντέλα δεν έχουν εγγυηση πλέον.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή Σταύρο ποια εγγύηση μου δίνουν τότε? Εάν πάρω ένα τηλέφωνο και μετά από ένα μήνα σταματήσει η παραγωγή του τότε δεν έχω, σε μια πιθανή βλάβη, ανταλλακτικά άρα αυτό σημαίνει ότι δεν έχω και εγγύηση?

Να βρουν έναν τρόπο με τον κατασκευαστή να γίνει αντικατάσταση του κινητού με κάποιο άλλο.

Η Sony Ericsson όταν μου χάλασε το C902 το αντικατέστησε με το C903, διότι είχε σταματήσει η παραγωγή του. Εάν ήθελα άλλο μοντέλο έδινα χρηματική διαφορά, απλά πράγματα.

 

Kαι τι παει να πει αυτο; Σταματαω την παραγωγη και μετα κοψτε το λαιμο σας για ανταλακτικα;

 

Ποιιο κλεφτοκαταστημα ειναι αυτο,απο ποτε η εγγυηση ισχυει απο την μερα που θα το παρουν αυτοι απο τον κατασκευαστη και οχι απο την ημερα παραλαβης απο τον πελατη.....ποιο κλεφτοκαταστημα ειναι για πες

Άλλο κίνα άλλο ευρώπη. Αυτή είναι η εγγύηση στην Κίνα. Εκεί όταν τους χαλάει κάτι, το πάνε σε σερβις, δεν κοιτανε καν για εγγύηση, ειναι η νοοτροπία τους

Link to comment
Share on other sites

Ναι Σταύρο,αλλά το "εγγύηση έχει από τη στιγμή που το αγοράζουμε εμείς" δεν στέκει.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εκει που ποναν περισσοτερο τα Κινεζικα ειναι στο θεμα εγγυησης και ανταλλακτικων.Βγαινουν χιλλιαδες μοντελα καθε χρονο και αντε μετα βρες ανταλλακτικο.Στο θεμα εγγυησης επειδη το εψαχνα το πρωι για ενα φιλο,χωρις να θελω να κανω διαφημιση απλα για να το μαθουν οσοι ενδιαφερονται το Pandawill που δινει 12 μηνες εγγυηση λεει οτι ως εναρξη της εγγυησης λογιζεται η ημερομηνια αποστολης της παραγγελιας και οχι η ημερομηνια αγορας ή της παραλαβης απο τα ΕΛΤΑ.Καλο ειναι πριν ψωνιζουμε απο καποιο σαιτ να ειναι ξεκαθαροι οι οροι της εγγυησης και οχι να σου χαλαει κινητο 200+$ και να σου δινουν κουπονι -10$!
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εκει που ποναν περισσοτερο τα Κινεζικα ειναι στο θεμα εγγυησης και ανταλλακτικων.Βγαινουν χιλλιαδες μοντελα καθε χρονο και αντε μετα βρες ανταλλακτικο.Στο θεμα εγγυησης επειδη το εψαχνα το πρωι για ενα φιλο,χωρις να θελω να κανω διαφημιση απλα για να το μαθουν οσοι ενδιαφερονται το Pandawill που δινει 12 μηνες εγγυηση λεει οτι ως εναρξη της εγγυησης λογιζεται η ημερομηνια αποστολης της παραγγελιας και οχι η ημερομηνια αγορας ή της παραλαβης απο τα ΕΛΤΑ.Καλο ειναι πριν ψωνιζουμε απο καποιο σαιτ να ειναι ξεκαθαροι οι οροι της εγγυησης και οχι να σου χαλαει κινητο 200+$ και να σου δινουν κουπονι -10$!

 

Προφανώς και δε το κάνουν αυτό όλοι οι Κινέζοι.

το θέμα είναι ότι και το To2c πχ το ίδιο λέει για ένα χρόνο και καλά,αλλα η πρώτη απάντηση είναι το σέρβις και όχι η εγγύηση.

Εδώ ο φίλος αναφέρει άλλο θέμα.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

το θεμα είναι ότι το δέμα λεει ότι είναι στο warehouse της dhl τωρα που είναι αυτό δεν ξέρω έφυγε απο κινα δεν έφυγε ειναι ευρώπη δεν ξέρω..

 

Αν θέλεις πόσταρε το tracking number για να σε βοηθήσουμε...

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

μου εχει σπασει το τζαμι της καμερας του κινητου.το εχω αγορασει πριν εξι μηνες απο minideal.υπαρχει περιπτωση να γραψω στο service της εταιρειας και να μου στειλουν ενα αλλο:τζαμι εννοω βεβαια οχι κινητο.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μου εχει σπασει το τζαμι της καμερας του κινητου.το εχω αγορασει πριν εξι μηνες απο minideal.υπαρχει περιπτωση να γραψω στο service της εταιρειας και να μου στειλουν ενα αλλο:τζαμι εννοω βεβαια οχι κινητο.

 

αν έχουν ανταλλακτικό και συμφωνήσεις να το πληρώσεις φαντάζομαι πως ναι... ενδέχεται όμως να πάει πακέτο με την κάμερα...

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Cubot GT90: Νεκρό σε μία μέρα από την άφιξη. Έσβησε και δεν άναψε ξανά. Καμιά βοήθεια υπόψιν; 'Εβγαλα έβαλα μπαταρία αλλά τίποτα. Θα το δοκιμάσω με άλλη μπαταρία να δω αν φταίει αυτό. Αν βάλω άλλη ROM από την Cubot θα χάσω εγγύηση;
Nokia 5210--->Nokia 6288--->LG KM900 Arena--->Samsung C3300K Champ---> THL W100---> Cubot Note S Black
Link to comment
Share on other sites

Cubot GT90: Νεκρό σε μία μέρα από την άφιξη. Έσβησε και δεν άναψε ξανά. Καμιά βοήθεια υπόψιν; 'Εβγαλα έβαλα μπαταρία αλλά τίποτα. Θα το δοκιμάσω με άλλη μπαταρία να δω αν φταίει αυτό. Αν βάλω άλλη ROM από την Cubot θα χάσω εγγύηση;

 

Δοκιμασε να το φορτισεις ετσι πως ειναι κλειστο. Βαλτο στην μπριζα και περιμενε κανα 10λεπτο. Αν δεν κανει τιποτα τοτε για μπαταρια το κοβω..

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να το φορτισεις ετσι πως ειναι κλειστο. Βαλτο στην μπριζα και περιμενε κανα 10λεπτο. Αν δεν κανει τιποτα τοτε για μπαταρια το κοβω..

Το δοκίμασα και αυτό αλλά τίποτα.. Μάλλον πάει πίσω στη μαμά του για επισκευή αν δεν πιάσει αυτό με την άλλη μπαταρία.

Ευχαριστώ

Nokia 5210--->Nokia 6288--->LG KM900 Arena--->Samsung C3300K Champ---> THL W100---> Cubot Note S Black
Link to comment
Share on other sites

το αυτοκολητο από την μπαταρια το εβγαλες ?

 

Mαλλον για να λεει οτι εσβησε,, οτι το ειχε δουλεψει πρωτα με την λιγη μπαταρια που ειχε.

Link to comment
Share on other sites

Βάλτο σε καλό φορτιστή, από 1000mA και πάνω, όχι κάνα ψεύτικο ή από θύρα USB υπολογιστή. Και άστο όλο το βράδυ να πάρει καλή φόρτιση. Κάτι έγινε και έπεσε πολύ η μπαταρία του. Να μην τα δουλεύετε κάτω από 10-15%, κάνουν σαλτανάτια οι κινέζικες μπαταρίες, το έχω ξαναδεί σε ταμπλέτα αυτό που έπαθες...
Link to comment
Share on other sites

Βάλτο σε καλό φορτιστή, από 1000mA και πάνω, όχι κάνα ψεύτικο ή από θύρα USB υπολογιστή. Και άστο όλο το βράδυ να πάρει καλή φόρτιση. Κάτι έγινε και έπεσε πολύ η μπαταρία του. Να μην τα δουλεύετε κάτω από 10-15%, κάνουν σαλτανάτια οι κινέζικες μπαταρίες, το έχω ξαναδεί σε ταμπλέτα αυτό που έπαθες...

Ναι σήμερα η μπαταρία θα φάει σκάλισμα καλό με πολύμετρο και φορτιση απευθείας από DC πηγή. Και μένα το THL w100 με μπαταρία κάτω από 15% κάνει κόλπα! Ευχαριστώ παιδιά

Nokia 5210--->Nokia 6288--->LG KM900 Arena--->Samsung C3300K Champ---> THL W100---> Cubot Note S Black
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Χρόνια πολλά!! Ποιο site πιστεύετε ότι είναι πιο αξιόπιστο για αγορά το minideal ή το to2c.com; Αν και τα 2 έχουν paypal δεν ξέρω από που να επιλέξω να αγοράσω!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Χρόνια πολλά!! Ποιο site πιστεύετε ότι είναι πιο αξιόπιστο για αγορά το minideal ή το to2c.com; Αν και τα 2 έχουν paypal δεν ξέρω από που να επιλέξω να αγοράσω!

 

προσωπικα ειμαι ευχαριστημενος απο minideal... δες και το geekbuying.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς να μου προτείνει σε 4πύρηνο... (το λιγότερο 1GB RAM) μέχρι 150 ευρώ; έχω στο μυαλό μου κάτι σε THL ή LENOVO ή HUAWEI. Κάθε πρόταση δεκτή.

Επειδή έχω χαθεί...υπάρχουν πολλά στην κινέζικη αγορά. Προτιμώ αγορά από geeksbuying ή minideals που βλέπω ότι είναι εμπιστοσύνης.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Χρόνια πολλά!! Ποιο site πιστεύετε ότι είναι πιο αξιόπιστο για αγορά το minideal ή το to2c.com; Αν και τα 2 έχουν paypal δεν ξέρω από που να επιλέξω να αγοράσω!

Kαι απο τα 2 παρα πολλες αγορες,κανενα προβλημα ποτε.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...