Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Λόγω Χριστουγεννιάτικου φόρτου ο παραγγελίες θα καθυστερήσουν λίγο.
Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

τι λιγο... μας εχουν γκαστρωσει.!

 

Λίγο υπομονή λόγω των ημερών παιδιά.

Δεν γίνεται κάτι άλλο.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

"Τύχη" είναι παιδιά, εμένα 16 μπήκε στην Ελλάδα, και 19 ήταν στα χέρια μου ... :)
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Επίσης να έχετε στο νου σας,πως από τη στιγμή που αποστέλλετε το πακέτο,το μαγαζί δε μπορεί να κάνει τίποτα για το παραλάβετε γρηγορότερα.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Επίσης να έχετε στο νου σας,πως από τη στιγμή που αποστέλλετε το πακέτο,το μαγαζί δε μπορεί να κάνει τίποτα για το παραλάβετε γρηγορότερα.

 

δεν ειπε κανεις τιποτα για κανενα μαγαζι.. θεμα τελωνειου κ ελτα ειναι ολα...

Link to comment
Share on other sites

δεν ειπε κανεις τιποτα για κανενα μαγαζι.. θεμα τελωνειου κ ελτα ειναι ολα...

 

απλά το αναφέρω,γιατί έχουμε δει μηνύματα στα θέματα των "μαγαζιών" να ρωτάνε γιατί δεν έχουν παραλάβει ακόμα....

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Προχτές το απόγευμα παρέλαβα δέμα από SG, που δεν φάνηκε καθόλου στο tracking των ΕΛΤΑ. Πρέπει να γίνεται της πόπης στο ελ.βενιζέλ.
Link to comment
Share on other sites

Προσοχη με τις αγορες σας απο αυτους,κατ αρχην μου εστειλαν ενα τελειως αχρηστο κινητο,τους το εστειλα πισω την επομενη ημερα,το κινητο εχει φτασει στην πολη που ειναι το καταστημα αλλα αδιαφορουν και δεν εχουν παει να το παραλαβουν,δυστυχως αν και εμπειρος απο τις μεχρι τωρα αγορες μου δεν σκεφτηκα να διαβασω στο διαδικτιο τις αρνητικες γνωμες αλλων πριν αγορασω απο αυτους,προσοη λοιπον,ευτυχως υπαρχει το paypal αλλα ακομα κι ετσι σου χαλανε την διαθεση

 

http://www.gizchina.com/chinese-store-directory/chinapadmall-review/

Link to comment
Share on other sites

Στις 15 Νοεμβριου εκανα το λαθος να αγορασω ενα κλωνο iPhone 5C απο το Focalprice.Το στελνουν με Sweden Post και καπου εκει χανονται τα ιχνη του.Σε κανενα tracking site δεν μπορω να ανιχνευσω το πακετο.Παρα μονο σ ενα που μ εστειλε το focal και δειχνει οτι το πακετο ειναι καθοδον.Εδω και 25 μερες!Η ChinaPost πιο γρηγορη ειναι.Σημερα το Paypal με δικαιωσε δινοντας μου πισω τα χρηματα.Ποτε ξανα αγορα απο το Focal.Μπορει να μην φταινε αυτοι αλλα η μεταφορικη.Ή μπορει να στελνουν αδεια κουτια σε ασχετες διευθυνσεις.Απο δω και στο εξης στα μονα σαιτ που εμπιστευομαι απολυτα κατα σειρα.Minideal To2c και Pandawill.Για καποιους το τελευταιο ισως φανει παραξενο.Περι τις 8 παραγγελιες εχω απο Panda και ολες ηρθαν εξαιρετικες.
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Στις 15 Νοεμβριου εκανα το λαθος να αγορασω ενα κλωνο iPhone 5C απο το Focalprice.Το στελνουν με Sweden Post και καπου εκει χανονται τα ιχνη του.Σε κανενα tracking site δεν μπορω να ανιχνευσω το πακετο.Παρα μονο σ ενα που μ εστειλε το focal και δειχνει οτι το πακετο ειναι καθοδον.Εδω και 25 μερες!Η ChinaPost πιο γρηγορη ειναι.Σημερα το Paypal με δικαιωσε δινοντας μου πισω τα χρηματα.Ποτε ξανα αγορα απο το Focal.Μπορει να μην φταινε αυτοι αλλα η μεταφορικη.Ή μπορει να στελνουν αδεια κουτια σε ασχετες διευθυνσεις.Απο δω και στο εξης στα μονα σαιτ που εμπιστευομαι απολυτα κατα σειρα.Minideal To2c και Pandawill.Για καποιους το τελευταιο ισως φανει παραξενο.Περι τις 8 παραγγελιες εχω απο Panda και ολες ηρθαν εξαιρετικες.

 

OTI NANAI.

 

Τι κανουν ρε παιδαρε στο Minideal; Ερχονται και στο φερνουν με τα ποδια απο την Κινα;

Link to comment
Share on other sites

OTI NANAI.

 

Τι κανουν ρε παιδαρε στο Minideal; Ερχονται και στο φερνουν με τα ποδια απο την Κινα;

 

Φιλε μου,εχοντας κανει και εγω παρα πολλες αγορες απο τα 2 πρωτα παραπανω κατστηματα(τουλαχιστον 40 στο συνολο) θα συμφωνησω και εγω με το παλικαρι.Ποτε δεν εχασαν δεμα,και παντα στην ωρα τους,εκτος εαν ειναι σε καποια περιοδο αιχμης,οπως τωρα.

Και φυσικα ειμαι και εγω καμμενος απο καποιες παρομοιες καταστασεις.Και οταν τους χρειστηκα σε καποια προβληματικα προιοντα παντα με καλυψαν.

Με τα ποδια δεν τα φερνουν,αλλα εινα απο τα πλεον αξοιπιστα καταστηματα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

OTI NANAI.

 

Τι κανουν ρε παιδαρε στο Minideal; Ερχονται και στο φερνουν με τα ποδια απο την Κινα;

 

Οπως και να το στελνουν,παντα ερχεται μεσα σε 15 μερες το δεμα!

Link to comment
Share on other sites

Στις 15 Νοεμβριου εκανα το λαθος να αγορασω ενα κλωνο iPhone 5C απο το Focalprice.Το στελνουν με Sweden Post και καπου εκει χανονται τα ιχνη του.Σε κανενα tracking site δεν μπορω να ανιχνευσω το πακετο.Παρα μονο σ ενα που μ εστειλε το focal και δειχνει οτι το πακετο ειναι καθοδον.Εδω και 25 μερες!Η ChinaPost πιο γρηγορη ειναι.Σημερα το Paypal με δικαιωσε δινοντας μου πισω τα χρηματα.Ποτε ξανα αγορα απο το Focal.Μπορει να μην φταινε αυτοι αλλα η μεταφορικη.Ή μπορει να στελνουν αδεια κουτια σε ασχετες διευθυνσεις.Απο δω και στο εξης στα μονα σαιτ που εμπιστευομαι απολυτα κατα σειρα.Minideal To2c και Pandawill.Για καποιους το τελευταιο ισως φανει παραξενο.Περι τις 8 παραγγελιες εχω απο Panda και ολες ηρθαν εξαιρετικες.

 

Οπως και να έχει όντως ειναι απο τα ποιο αξιόπιστα μαγαζιά....μέχρι αποδείξεως του αντιθέτου. Πότε είναι που θα σου γίνει η πρώτη στραβή...Ολοι είναι καλοί άλλωστε οι κακοί είναι στις φυλακές...

Link to comment
Share on other sites

Οπως και να το στελνουν,παντα ερχεται μεσα σε 15 μερες το δεμα!

 

σε 25 μέρες σπάνια πλέον.οι 20 είναι στανταράκι.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Στις 15 Νοεμβριου εκανα το λαθος να αγορασω ενα κλωνο iPhone 5C απο το Focalprice.Το στελνουν με Sweden Post και καπου εκει χανονται τα ιχνη του.Σε κανενα tracking site δεν μπορω να ανιχνευσω το πακετο.Παρα μονο σ ενα που μ εστειλε το focal και δειχνει οτι το πακετο ειναι καθοδον.Εδω και 25 μερες!Η ChinaPost πιο γρηγορη ειναι.Σημερα το Paypal με δικαιωσε δινοντας μου πισω τα χρηματα.Ποτε ξανα αγορα απο το Focal.Μπορει να μην φταινε αυτοι αλλα η μεταφορικη.Ή μπορει να στελνουν αδεια κουτια σε ασχετες διευθυνσεις.Απο δω και στο εξης στα μονα σαιτ που εμπιστευομαι απολυτα κατα σειρα.Minideal To2c και Pandawill.Για καποιους το τελευταιο ισως φανει παραξενο.Περι τις 8 παραγγελιες εχω απο Panda και ολες ηρθαν εξαιρετικες.

 

Δεν μας εξηγείς όλα τα στοιχεία για τη συναλλαγή σου. Το δέμα σου παραδόθηκε σε άλλη διεύθυνση ή χάθηκε στη μεταφορά. Πριν κάνεις dispute στο PayPal μίλησες με το μαγαζί και αν ναι τι σου είπαν. Το Focalprice αρνήθηκε να σε πληρώσει και σε πλήρωσε το PayPal όταν έκανες claim ή σου επέστρεψε τα λεφτά από μόνος του. Από 15/11 μέχρι σήμερα δεν έχουν περάσει ακόμα 45 μέρες. Αν μας πεις και αυτά θα έχουμε πιο καθαρή εικόνα για τη συναλλαγή σου.

Με τη σειρά μου και εγώ θέλω να πω πως τα καταστήματα πρέπει να τα αξιολογήσουμε για τις συναλλαγές και τη συμπεριφορά τους (πριν και μετά την πώληση) και όχι τόσο για τα μεταφορικά που δεν είναι στο χέρι τους. Στην συγκεκριμένη περίπτωση το Focalprice διάλεξε μια αξιόπιστη μεταφορική (Sweden Post) για τη μεταφορά και δεν μπορούμε να τι κράξουμε αν η μεταφορική έχασε το δέμα. Μπορούμε να τη κράξουμε αν έστειλε το δέμα σε λάθος παραλήπτη ή αν αρνήθηκε να πληρώσει το φίλο μας όταν μετά από 45 μέρες δεν παρέλαβε το δέμα. Με τόσες βόλτες που κάνουν τα δέματα από Κίνα λογικό είναι και κάποια να χαθούν ή να αργήσουν. Δεν φταίνε τα μαγαζιά για αυτό και μπορεί να συμβεί και στο καλύτερο μαγαζί. Σημασία έχει η συμπεριφορά του μαγαζιού όταν συμβεί αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μας εξηγείς όλα τα στοιχεία για τη συναλλαγή σου.

 

Προσπαθησα να μιλησω με το focal αλλα καθως δεν εχει chat (απ οσο μπορεσα να δω δηλαδη)ο μονος τροπος επικοινωνιας ηταν ενα σχολιο στην αγορα.Περασαν μερες χωρις να απαντησουν.Οταν ανοιξα υποθεση στο Paypal απαντησαν αμεσως (στο Paypal) δινοντας το tracking site που ανεφερα.Δεν ενδιαφερθηκα να ξαναμιλησω μαζι τους ουτε αυτοι επικοινωνησαν μαζι μου.Εκανα το case claim και απο κει και περα το Paypal αποφασισε υπερ μου.O καθενας κρινει απο πολλες αποψεις και οχι απο μια,και αποφασιζει.Η αγορα απο την Κινα εχει πολλα ρισκα.Το γνωριζω δεν ειμαι χτεσινος.

ΥΓ:Επειδη σεβομαι ολα τα μελη του φορουμ και το θεωρω εξαιρετικο,δεν προκειται να μπω σε αντιπαραθεση και να χαλασω τη συζητηση του θεματος με τον τυπο που κατι εχει μαλλον με το minideal και εγραψε αυτα που εγραψε.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Και το tracking συστημα αυτες τις μερες ειναι οτι να ναι. Εχει 5 μερες σχεδον που μου πηρα το κινητο στα χερια μου. Τωρα το βγαζει οτι το πηρα.
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα και καλες γιορτες. Γνωριζει κανεις που να εχει παραγγειλει με ems express αντι για singpost;

Στο to2c στην επιλογη ems express λεει για 6-12 μερες. Ισχυει κατι τετοιο; Επισης, υπηρξε καποια επιπλεον χρεωση κατα την παραδοση;

Την τελευταια φορα που παρηγγειλα με singpost μου ηρθε το πακετο σε 2 μηνες, οποτε σκεφτομαι χαλαλι τα 23 ευρω, αν ειναι να το παρω σε 10 μερες.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Οπως και να το στελνουν,παντα ερχεται μεσα σε 15 μερες το δεμα!

 

Επιβεβαιώνω και εγώ γρήγορη παραλαβή για απλό ταχυδρομείο.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα και καλες γιορτες. Γνωριζει κανεις που να εχει παραγγειλει με ems express αντι για singpost;

Στο to2c στην επιλογη ems express λεει για 6-12 μερες. Ισχυει κατι τετοιο; Επισης, υπηρξε καποια επιπλεον χρεωση κατα την παραδοση;

Την τελευταια φορα που παρηγγειλα με singpost μου ηρθε το πακετο σε 2 μηνες, οποτε σκεφτομαι χαλαλι τα 23 ευρω, αν ειναι να το παρω σε 10 μερες.

Ευχαριστω.

 

παιζει να πληρωσεις τελωνειο οπως εγω... μακρια...αλλιως ρισκαρεις να εισαι απο τους κωλοφαρδους

Link to comment
Share on other sites

παιζει να πληρωσεις τελωνειο οπως εγω... μακρια...αλλιως ρισκαρεις να εισαι απο τους κωλοφαρδους

 

αν είναι δηλωμένο 25 δολάρια δύσκολα θα πάει τελωνείο....

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...