Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

απο το to2c ειναι...ποτε περιπου λετε να ναι εδω?

 

Ποια ημερομηνια εκανες την παραγκελια σου?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μια βοηθεια ...θελω να παρω νεο κινιτο ,,μ αρεσει το lenovo 960 χ vibe,ξερει κανεις που θα το βρω .θελω προτασεις.. για site τιμες...και αλλες παρομοιες συσκευες με 5 ιντσες οθονη MTK6589T 1080P 2GB RAM και μπαταρια μεγαλη.http://www.minideal.net/le...p-2gb-ram.html
Link to comment
Share on other sites

Κανένα νέο από Hotinbuy παίδες;

 

Ναι, οποίος παραλάβει να ποστάρει εδώ την εμπειρία του γιατί το μαγαζί είναι αρκετά φθηνό.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον αυτο βρηκα απο ενα ξενο forum για το hotinbuy .(με επιφυλαξη ομως γιατι ειναι ο μονος απο το forum που το εχει λαβει)

http://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=en&ie=UTF8&prev=_t&rurl=translate.google.com&sl=auto&tl=en&u=http://www.forum.hr/showpost.php%3Fp%3D46873141%26postcount%3D6080&usg=ALkJrhgt2H-VnckgKIRryWCbFAlElegc8A

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειμαι αναμεσα σε δυο κινητα, στο CUBOT GT99 και στο ΟΟΝ Κ7 ..

Ξερει κανεις κατι σχετικο μ εστω κ ενα απο αυτα; Ποιο μου προτεινετε;

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειμαι αναμεσα σε δυο κινητα, στο CUBOT GT99 και στο ΟΟΝ Κ7 ..

Ξερει κανεις κατι σχετικο μ εστω κ ενα απο αυτα; Ποιο μου προτεινετε;

 

Καλα το πρωτο.Σχετικα γνωστη μαρκα.Αλλα το 2ο?Οχι η μανα του αλλα ουτε το google δεν το ξερει.Τοσα μοντελα δοκιμασμενα σ αυτο το φορουμ γιατι να πεταξεις τα λεφτα σου σ ενα απο τα παραπανω κινητα?Πες μας για τι χρηση θες να βοηθησουμε

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

παιδια ειμαι αναμεσα σε δυο κινητα, στο CUBOT GT99 και στο ΟΟΝ Κ7 ..

Ξερει κανεις κατι σχετικο μ εστω κ ενα απο αυτα; Ποιο μου προτεινετε;

Πάρε THL W100 ή Amoi N828. Αυτό το OOn K7 πού διάολο το είδες;

Link to comment
Share on other sites

Πάρε THL W100 ή Amoi N828. Αυτό το OOn K7 πού διάολο το είδες;

 

εχω από Αυγ το thl w100 υπερευχαριστημένος του χω φορτώσει τα πάντα και δεν κολλάει ποτέ...Αν είχε και λίγο μεγαλύτερη μπαταρία θα ταν το τέλειο. (αν και σου δίνει δυο μπαταρίες μέσα)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το OOn K7 πού διάολο το είδες;

 

Νομιζω το χει παρει το ματι μου στο geekbuying

 

edit να το βρηκα http://www.geekbuying.com/item/ONN-K7-4-5-inch-IPS-HD-Touch-Screen-MTK6589-Quad-Core-Smart-Phone-1GB-4GB-8-0-Camera-Android-4-2-OS-3G-GPS---White-320040.html

 

καλα specs vs τιμης αλλα αγνωστο ακομα τουλαχιστον

 

εν τω μεταξυ σε videaki ανεβασμενο το γεναρη το βλεπω με 6577 http://www.youtube.com/watch?v=n-YhrtbYQkE κ http://www.youtube.com/watch?v=QQHfJ_Lt1BI :wacko:

 

ξανα edit εδω ειναι το 6589 http://www.youtube.com/watch?v=e2y7KpP4akE

Edited by vamvakoulas
Link to comment
Share on other sites

εχει αγοράσει κανείς από εδώ?? http://www.ahappydeal.com γιατι εχει πολύ καλές τιμές όπως και το hotinbuy

Δεν θα τό'λεγα...όχι το ακριβότερο μαγαζί σαφώς, αλλά τις προσφορές του hotinbuy δεν τις έχει σε καμία περίπτωση

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα τό'λεγα...όχι το ακριβότερο μαγαζί σαφώς, αλλά τις προσφορές του hotinbuy δεν τις έχει σε καμία περίπτωση

 

τον κλώνο του s4 mini το έχει στα 33 ευρώ ποιο κάτω και απο του hotinbuy.

Link to comment
Share on other sites

τον κλώνο του s4 mini το έχει στα 33 ευρώ ποιο κάτω και απο του hotinbuy.

 

Αυτές περίπου είναι οι τιμές στην Κίνα. Παράγγειλέ το και πές μας τι έγινε.

οοοολοι περιμένουμε απ το hotinbuy. Φαίνεται οι κινέζοι αποφάσισαν να χαμηλώσουν τιμές λόγω κρίσης....σωστή κίνηση. Να δούμε αν θα πέσουν οι τιμές και στα πιο hi end κινητά.

Εσύ που τόχεις ψαξει....παίζει και κανα viber, whatsapp, skype κλπ? Αν ναι το πήρα τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτές περίπου είναι οι τιμές στην Κίνα. Παράγγειλέ το και πές μας τι έγινε.

οοοολοι περιμένουμε απ το hotinbuy. Φαίνεται οι κινέζοι αποφάσισαν να χαμηλώσουν τιμές λόγω κρίσης....σωστή κίνηση. Να δούμε αν θα πέσουν οι τιμές και στα πιο hi end κινητά.

Εσύ που τόχεις ψαξει....παίζει και κανα viber, whatsapp, skype κλπ? Αν ναι το πήρα τώρα.

αν περιμένεις με 256 ram και rom να παίξει αυτές τις εφαρμογές.....

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

αν περιμένεις με 256 ram και rom να παίξει αυτές τις εφαρμογές.....

 

οχι όλες μαζί.....εννοείται.....στο δικό μου λίγα ΜΒ πιάνουν αυτές οι εφαρμογές ξεχωριστά. Αν τα τρέχει έστω και ενα-ενα, η τιμή του ελιναι καλή σχετικά.

το galaxy mini που έχω παίζει τα πάντα μαζί και μένουν και 50 ΜΒ. Παλιό κινητό με 600αρη επερξγαστή.

Link to comment
Share on other sites

οχι όλες μαζί.....εννοείται.....στο δικό μου λίγα ΜΒ πιάνουν αυτές οι εφαρμογές ξεχωριστά. Αν τα τρέχει έστω και ενα-ενα, η τιμή του ελιναι καλή σχετικά.

το galaxy mini που έχω παίζει τα πάντα μαζί και μένουν και 50 ΜΒ. Παλιό κινητό με 600αρη επερξγαστή.

 

παβλητακη,αστο ρε φιλε,θα μπλεξεις..

κ αγνωστα σαιτ και κινητα μπλεξιματικα..

 

κανα mpai s720?

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Απο εδώ και πέρα θα έχουμε πρόβλημα και με Singapore post?

Γιατί στο thread του minideal διάβασα αυτό....:

 

Dear Customer

because recently, Singapore post has a new policy which couldn't allow to ship extral battery(we have to put the battery inside the phone), otherwise the phone with an extral battery will not pass the airport Security which will return to sender. however, most of THL phones with double battery, if possible pls have a look other brands for example Lenovo, ZTE, HUAWEI, JIAYU, Amio

and if the policy has changed, i will tell you here.

Thanks

 

Οπότε από εδώ και πέρα τι κάνουμε?

Χάνουμε το πλεονέκτημα της 2ης μπαταρίας?

Link to comment
Share on other sites

Απο εδώ και πέρα θα έχουμε πρόβλημα και με Singapore post?

Γιατί στο thread του minideal διάβασα αυτό....:

 

Dear Customer

because recently, Singapore post has a new policy which couldn't allow to ship extral battery(we have to put the battery inside the phone), otherwise the phone with an extral battery will not pass the airport Security which will return to sender. however, most of THL phones with double battery, if possible pls have a look other brands for example Lenovo, ZTE, HUAWEI, JIAYU, Amio

and if the policy has changed, i will tell you here.

Thanks

 

Οπότε από εδώ και πέρα τι κάνουμε?

Χάνουμε το πλεονέκτημα της 2ης μπαταρίας?

 

Δλδ ούτε μπαταρίες σκέτες δεν μπορούμε να πάρουμε? Γιατί δεν στέλνουν την εχτρα μπαταρία σκέτη?

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ,απ' ότι καταλαβαίνω , επεκτάθηκε η απαγόρευση διακίνησης μπαταριών εκτός συσκευών (ίσχυε στην honkkong post αν δεν κάνω λάθος )

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ,απ' ότι καταλαβαίνω , επεκτάθηκε η απαγόρευση διακίνησης μπαταριών εκτός συσκευών (ίσχυε στην honkkong post αν δεν κάνω λάθος )

 

Δεν κάνεις λάθος....

Το συζητούσαμε πριν από 2-3 ημέρες και λέγαμε ότι η honk Kong post και η chinapost έχουν αυτό το πρόβλημα...

Να τώρα που το πρόβλημά έφτασε και στην singapore post και αντίο έξτρα μπαταρία....:(:(

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή πλέον δε μπορούμε να παραγγείλουμε μια έξτρα μπαταρία απο ebay ή aliexpress;
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα δεν είναι η εξτρα μπαταρία αλλά αγαθά με μπαταρία και συγκεκριμένα μπαταρίες λιθίου. (δεν ξέρω γιατί αυτές και όχι οι απλές αλλά τουλάχιστον η ενημέρωση από το SingPost αυτό ανέφερε). Προφανώς γι'αυτό και λένε ότι τις συμπεριλαμβανόμενες τις τοποθετούν στο τηλέφωνο (μήπως και περάσει τον έλεγχο)

 

copy/paste από το singpost

Prohibitions Letters; meat (including poultry and game); eggs; fish; insects; milk; honey; fossilized animals; hunting trophies; playing cards addressed to San Marino; potatoes; saccharin and its products, unless addressed to authorised chemists. Charged butane gas lighters and refills (uncharged lighters are admitted), lithium batteries and cells (including devices/appliances containing these batteries and/or cells), tobacco and tobacco substitutes, cigars, cigarillos (whiffs) and cigarettes. Foodstuffs that are not fit for consumption, about to reach the expiry date and without hygienic sanitary precaution. For surface parcels, the expiry date for foodstuffs must be 80 days before; arms parts and accessories thereof; Coin, bank-notes, currency notes or securities of any kind payable to bearer, travellers' cheques, platinum, gold or silver, manufactured or not, precious stones, jewels and other valuable articles; clothing; mechanical lighters; perfumes; pharmaceutical preparations; photographic apparatus and films; tea; chocolate, over 100g in weight.

 

πληροφορίες από IATA (διεθνή ένωση αερομεταφορών)

http://www.iata.org/whatwedo/cargo/dgr/Pages/lithium-batteries.aspx

Edited by aiakos
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...