Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το λουζουμε κυριολεκτικα και την αλκοολη την βρισκουμε στα φαρμακεια.

 

Σωστοοοοοος. Κοιτατε μονο η ισοπροπυλικη να ειναι αρκετων βαθμων :)

Ενα παραδειγμα ;)

http://www.wap5.gr/product_info.php?products_id=7552

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια προτείνετε μου ένα κινητό εως 180 ευρω τετραπυρηνο και κατα προτίμηση 13megapixels. Eυχαριστώ
Κανένα κινητο σ αυτά τα λεφτά δεν έχει αισθητήρα 13ΜΡ, όλα σχεδον τα κινέζικα με ΜΤΚ6589, 5ΜΡ αισθητήρα έχουν

ποσες μερες κανει να ερθει μια παραγγελια απο minideal?

σε 1-3 εργασιμες συνήθως στέλνουν απο σιγκαπούρη. μετα, περίπου 10-20 μέρες

?>>>>>?????????????????

καλό είναι, σαν το N9589 αλλά με ΜΤΚ6589

Αν δε κανω λαθος, ips πρεπει να ειναι αεροδρομιο στο πεκινο, οποτε σημερα αυριο θα το δεις στα ελτα
ips=international postal system. κλείσιμο από ips σημαίνει οτι ετοιμάστηκε για πτήση από τη χώρα αποστολής
Link to comment
Share on other sites

Το λουζουμε κυριολεκτικα και την αλκοολη την βρισκουμε στα φαρμακεια.

 

καλύτερα μονο τη μητρικη, ή τελως παντων οχι την οθονη. Αν χρειαζεται μονο το φλεξ της

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 μηνες αποφασισα να παρω ενα κινητο, και το επελεξα απο ενα κινεζικο site (εχω γραψει αναφορες σε αλλα θεματα)

το δεμα ηρθε πριν ενα μηνα, χωρις πανω να αναγραφει ονομα αποστολεα και τα ΕΛΤΑ (φανταζομαι σωστα) αρνηθηκαν να μου το δωσουν....

Οποτε το δεμα πηρε την αγουσα απο εκει που ηρθε :wacko:

Κινητο πληρωσα και κινητο δεν ειδα.....

Την επομενη αφου προσπαθησα να κανω καποια επικοινωνια, οι τυποι δεν απανταγανε ουτε καν στα μηνυματα!

Ετσι αναγκαστικα προχωρησα σε claim στο paypal, αυτο εγινε 1 Ιουνιου....

Εκει φαγαμε παλι ενα μηνα στο να ψαξουμε τι εχει γινει και μολις χτες επιστραφηκαν τα λεφτα.

 

Δεν ξερω αν πρεπει να αναφερω το site αλλα τετοιες αγορες πρεπει να αποφευγονται.

Στην περιπτωση μου τουλαχιστον εχασα μονο το χρονο μου και πολυ απλα δεν εχω κινητο και ειμαι στο σημειο 0.

Παρολα αυτα λεω παλι καλα.....

 

Θα συμβουλευα λοιπον αυστηρα τα εξης:

 

1. αγορες μονο απο διαπιστωμενα sites τα οποια διατηρουν καλο ονομα.

2. παντα συστημενο :!: (μετακομισα προσφατα σε μεγαλη πολυκατοικια, και αμα δουν δεμα δεν μενει ουτε λεπτο....)

3. Βοηθαει παρα πολυ αν ο πωλητης σας στειλει τα ακριβες γραμμαρια του δεματος πχ 425 γρ....

αν στο ταχυδρομειο το ζυγισετε επι τοπου και το βρειτε 300 γρ. λειπουν γραμμαρια σημαντικου βαρους!

Ζυγαρια εχει συνηθως διπλα στη κοπελα που δινει το δεμα, αρα το να της πεις ριξτο μια πανω ειναι πανευκολο....

4. Αν ο πωλητης σας στειλει με μαιλ μια φωτο του δεματος που φαινονται τα στοιχεια σας, αυτο θα βοηθησει

να ξερετε τι δεμα θα δειτε στο ταχυδρομειο, ετσι ωστε αν δειτε κατι διαφορετικο θα πρεπει να ψυλλιαζόσαστε αμεσα.

 

 

Βεβαια λογω καλοκαιριου ανεβαλα τις αγορες, και θα περιμενω πια μετα τις διακοπες για να ασχοληθω με τι να παρω,

προς το παρον ψαχνω να βρω μαγαζι που να ειναι αξιοπιστο σε μηχανηματα και επικοινωνια και υποστηριξη αν τυχει κατι.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εσεις τι λετε?

geekbyuing.com Η μηπως chinapadmall?

ποιο απο τα 2 ειναι αξιοπιστο?Η και απο τα 2 δεν θα εχω προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 μηνες αποφασισα να παρω ενα κινητο, και το επελεξα απο ενα κινεζικο site (εχω γραψει αναφορες σε αλλα θεματα)

το δεμα ηρθε πριν ενα μηνα, χωρις πανω να αναγραφει ονομα αποστολεα και τα ΕΛΤΑ (φανταζομαι σωστα) αρνηθηκαν να μου το δωσουν....

Οποτε το δεμα πηρε την αγουσα απο εκει που ηρθε :wacko:

Κινητο πληρωσα και κινητο δεν ειδα.....

Την επομενη αφου προσπαθησα να κανω καποια επικοινωνια, οι τυποι δεν απανταγανε ουτε καν στα μηνυματα!

Ετσι αναγκαστικα προχωρησα σε claim στο paypal, αυτο εγινε 1 Ιουνιου....

Εκει φαγαμε παλι ενα μηνα στο να ψαξουμε τι εχει γινει και μολις χτες επιστραφηκαν τα λεφτα.

 

Δεν ξερω αν πρεπει να αναφερω το site αλλα τετοιες αγορες πρεπει να αποφευγονται.

Στην περιπτωση μου τουλαχιστον εχασα μονο το χρονο μου και πολυ απλα δεν εχω κινητο και ειμαι στο σημειο 0.

Παρολα αυτα λεω παλι καλα.....

 

Θα συμβουλευα λοιπον αυστηρα τα εξης:

 

1. αγορες μονο απο διαπιστωμενα sites τα οποια διατηρουν καλο ονομα.

2. παντα συστημενο :!: (μετακομισα προσφατα σε μεγαλη πολυκατοικια, και αμα δουν δεμα δεν μενει ουτε λεπτο....)

3. Βοηθαει παρα πολυ αν ο πωλητης σας στειλει τα ακριβες γραμμαρια του δεματος πχ 425 γρ....

αν στο ταχυδρομειο το ζυγισετε επι τοπου και το βρειτε 300 γρ. λειπουν γραμμαρια σημαντικου βαρους!

Ζυγαρια εχει συνηθως διπλα στη κοπελα που δινει το δεμα, αρα το να της πεις ριξτο μια πανω ειναι πανευκολο....

4. Αν ο πωλητης σας στειλει με μαιλ μια φωτο του δεματος που φαινονται τα στοιχεια σας, αυτο θα βοηθησει

να ξερετε τι δεμα θα δειτε στο ταχυδρομειο, ετσι ωστε αν δειτε κατι διαφορετικο θα πρεπει να ψυλλιαζόσαστε αμεσα.

 

 

Βεβαια λογω καλοκαιριου ανεβαλα τις αγορες, και θα περιμενω πια μετα τις διακοπες για να ασχοληθω με τι να παρω,

προς το παρον ψαχνω να βρω μαγαζι που να ειναι αξιοπιστο σε μηχανηματα και επικοινωνια και υποστηριξη αν τυχει κατι.

 

Κριμα η ταλαιπορια.

Απο πιο site παρηγγιλες;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν πρεπει να αναφερω το site αλλα τετοιες αγορες πρεπει να αποφευγονται.

 

Κριμα η ταλαιπορια.

Απο πιο site παρηγγιλες;

 

 

Ισα ισα....που επιβαλεται να πεις ποιο ειναι.....

Link to comment
Share on other sites

απο εδω ειχα κανει την παραγγελια και ηταν το συγκεκριμενο κινητο:

 

http://www.cellphonemic.com/s7589-mtk6589?keyword=S7589&category_id=0

 

μου ειχε κοστισει 174 ευρω, τα οποια ηρθαν παλι πισω.....

βεβαια τωρα φτασαμε Ιουλιο, και προς τα τελη θα ετοιμαζομαι για διακοπες, οποτε δεν διακινδυνεύω να κανω αγορα,

με τις καθυστερησεις, μπορει να εχω φυγει και το κινητο ακομα να ερχεται.

 

Καλως η οχι, θα αρχισω να ξαναψαχνω απο 1η ΣΕΠ παλι απο την αρχη....

 

 

Τελος θα σκεφτομουνα μια προταση,

να φτιαχτει ενα thread (το οποιο θα ηταν χρησιμο να ειναι sticky) που να μαζευει μεσα τα αξιοπιστα sites και ισως αλλο ενα με τα αμφιβολα.

Οι δικοι μου αποδειχτηκαν τελειως καφενειο αφου εστειλαν πακετο το οποιο ειχε ολο και ολο

τ.κ. 174.... GREECE

Δηλαδη αυτο ειναι site για να κανει καποιος αγορα?

Link to comment
Share on other sites

απο εδω ειχα κανει την παραγγελια και ηταν το συγκεκριμενο κινητο:

 

http://www.cellphonemic.com/s7589-mtk6589?keyword=S7589&category_id=0

 

μου ειχε κοστισει 174 ευρω, τα οποια ηρθαν παλι πισω.....

βεβαια τωρα φτασαμε Ιουλιο, και προς τα τελη θα ετοιμαζομαι για διακοπες, οποτε δεν διακινδυνεύω να κανω αγορα,

με τις καθυστερησεις, μπορει να εχω φυγει και το κινητο ακομα να ερχεται.

 

Καλως η οχι, θα αρχισω να ξαναψαχνω απο 1η ΣΕΠ παλι απο την αρχη....

 

 

Τελος θα σκεφτομουνα μια προταση,

να φτιαχτει ενα thread (το οποιο θα ηταν χρησιμο να ειναι sticky) που να μαζευει μεσα τα αξιοπιστα sites και ισως αλλο ενα με τα αμφιβολα.

Οι δικοι μου αποδειχτηκαν τελειως καφενειο αφου εστειλαν πακετο το οποιο ειχε ολο και ολο

τ.κ. 174.... GREECE

Δηλαδη αυτο ειναι site για να κανει καποιος αγορα?

Το κατάστημα ειναι μια χαρά αξιόπιστο κι εχω παραγγείλει τόσες φορες απο κει. Βλάκες δεν είναι να μην έγραψαν τον παραλήπτη πάνω, αλλιω δε θα φτανε καν ελλάδα. Μην κατηγορούμε το μαγαζί για βλακείες των ταχυδρομείων.

Link to comment
Share on other sites

Να ειδες γιατι του ειπα οτι επιβαλεται να πει απο ποιο site το πηρε....

Ενταξει λαθη κανουν ολοι....(ταχυδρομεια ...πωλητες....πελατες....)

Απλα πρεπει να λεμε ποιον πωλητη επιλεξαμε για να δουμε αν το εχει κανει και σε αλλους.....(που σε αυτην την περιπτωση δεν ισχυει....)

Link to comment
Share on other sites

Μια και ειναι το θεμα μας, ειχα την πρωτη εμπειρια απο το minideal που με εξαιρεση ενα ψιλοθεματακι που ειχαμε με το χρωμα του χ2 που παρηγγειλα που αναγκαστικα αλλαξε σε λευκο λογω λανθασμενης (?) διαθεσιμοτητας ολα κατα τα αλλα κυλησαν καλως. Και το τηλεφωνο και η αποστολη και το βασικοτερο η συνεννοηση με τον κοσμο! Θα τους ξαναπροτιμησω σιγουρα.
Link to comment
Share on other sites

Μια και ειναι το θεμα μας, ειχα την πρωτη εμπειρια απο το minideal που με εξαιρεση ενα ψιλοθεματακι που ειχαμε με το χρωμα του χ2 που παρηγγειλα που αναγκαστικα αλλαξε σε λευκο λογω λανθασμενης (?) διαθεσιμοτητας ολα κατα τα αλλα κυλησαν καλως. Και το τηλεφωνο και η αποστολη και το βασικοτερο η συνεννοηση με τον κοσμο! Θα τους ξαναπροτιμησω σιγουρα.
μηπως θυμασαι,απο την ημερα που φανηκε οτι το εστειλαν ποσες μερες εκανε να φθασει στα χερια σου?

σε ρωταω γιατι εχω παραγγειλει απο minideal και στις 27 ιουνιου εφυγε απο εκει!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στις 14 πληρωσα. Με το ολο θεμα με το χρωμα και τι θα γινει το εστειλαν 17. Σημερα το πηρα.
καλοριζικο!:)οι πρωτες εντυπωσεις καλες?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στις 14 πληρωσα. Με το ολο θεμα με το χρωμα και τι θα γινει το εστειλαν 17. Σημερα το πηρα.

 

Εγώ πλήρωσα 10/6, overseas το βλέπω από τις 17/6 αλλά ακόμα τίποτα:confused::confused:...Τόοοση μεγάλη καθυστέρηση από minideal?? Έχει τύχει και σε κανέναν άλλο?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πλήρωσα 10/6, overseas το βλέπω από τις 17/6 αλλά ακόμα τίποτα:confused::confused:...Τόοοση μεγάλη καθυστέρηση από minideal?? Έχει τύχει και σε κανέναν άλλο?
αφού πέταξε για ελλάδα στις 17/6, οποιαδήποτε καθυστέρηση,αν υπάρξει, οφείλετε στα ταχυδρομεια. προς το παρόν καλά είσαι, στις 15 μέρες. λογικά μέσα στις επόμενες 5 θα φτάσει και θα το παραλάβεις
Link to comment
Share on other sites

To minideal απ οτι φαινεται το κάνει συχνά αυτό με τις διαθεσιμότητες!

Παρείγγειλα 26 του μήνα και 28 τους ρωτάω που είναι το κινητό. Μου είπαν ειναι out of stock και να παραγγείλω άλλο.

Παρείγγειλα άλλο, μου παν θα το στείλουν την κυριακή όπωσδηποτε! Την κυριακή τους ρωτάω άμα το στειλαν, μου είπαν σε λίγο το στέλνουν. Και τίποτα.. Χθες (δευτέρα) τους ρωτάω γιατι δε το στειλαν και μου λέει "device was defective we re sending you another one"... Χθες τελικα το στειλαν..

Τώρα έχω άλλο θέμα.. Το tracking number στο singpost δε μου το βγάζει.. λεει οτι δε υπαρχει το πακετο..

Στο παυπαλ μου δωσαν και αυτο το σαιτ με το τρακινγκ ναμπερ http://en.4px.com/. Εκει μου βγάζει το πακετο και λεει στα κινεζικα " μπλε φως" δίπλα (google translate).

 

Τι συμβαίνει έχει κανεις ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Το κατάστημα ειναι μια χαρά αξιόπιστο κι εχω παραγγείλει τόσες φορες απο κει. Βλάκες δεν είναι να μην έγραψαν τον παραλήπτη πάνω, αλλιω δε θα φτανε καν ελλάδα. Μην κατηγορούμε το μαγαζί για βλακείες των ταχυδρομείων.

 

δεν εχω αποψη πως στραβωσε το θεμα,

ειτε εγραψαν ελλειπη διευθυνση ειτε παιζανε οι τυποι απο τα ταχυδρομεια....

Ωστοσο θεωρω οτι αυτοι που κανουν τις συσκευασιες θα επρεπε να τις κανουν με τετοιο

τροπο ωστε να μην επιδεχονται σκισιματα κλπ.

Μου εχουν στειλει ψιλοπραγματα αλλοι κινεζοι και εκανα 5 λεπτα να την ανοιξω με ψαλιδι,

ποσο μαλλον να μπορει να σκιστει ευκολα.

Ε οκ εδω μιλαμε για συσκευη που κανει 150-200 ευρω, θα επρεπε να ηταν πιο προσεκτικα φτιαγμενη

για να αντεχει τετοιες ιστοριες.

 

 

Τωρα για την ολη επικοινωνια,

εκει ειχα αλλο θεμα.

Με το που ειδαν οτι δεν παρελαβα το πακετο και τους ερχεται πισω, εκοψαν ΚΑΘΕ επικοινωνια

και με αφησαν στο πληρη σκοταδι.

Τα λεφτα τα πηρα πισω επειδη ετσι αποφασισε (και ηταν λογικο να γινει ετσι) το paypal.

Παρολα τα ευγενικα μηνυματα μου για να μαθω τι πολιτικη εχουν για τετοια ζητηματα,

δεν απαντησαν σε κανενα μηνυμα λες και τους εφαγα λεφτα....

 

Εκτιμω τις εταιριες για το πως συμπεριφερονται στα δυσκολα και στις αστοχιες

οχι στα ευκολα που σπρωχνουν αβερτα συσκευες.

Δικη μου απαιτηση ειναι οι πωλητες η το τεχνικο τμημα, να απανταει σε ευλογο χρονικο διαστημα

και οχι να με γραφει επιδεικτικα.

 

Το συγκεκριμενο site για μενα δεν ειναι να αγοραζεις ουτε καρφιτσες.

Link to comment
Share on other sites

Μην μασάς, από αύριο θα έχεις κανονικά την πορεία του μέσω του site που σου έδωσαν και από μεθαύριο και μέσω singpost

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

http://www.tinydeal.com/40-dual-sim-4-band-cell-phone-w-cameratvbluetooth-java-p-71178.html

Ρε παιδιά το συγκεκριμένο κινητό γιατί είναι τόσο φθηνό...???

Είναι τόσο μούφα ή λέτε να εκραγεί σε κανα κεφάλι...???

Δεν αξίζει ούτε για πλάκα να το πάρουμε...???

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι android o κινέζος

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Αψογο φαινεται! Δες το τοπικ του umi x2 turbo...

 

ειχε handsfree μεσα στη συσκευασια του?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...