Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλό φιλε το κινητό? γιατι σκεφτόμουν και εγω να το παρω

 

Καλό αλλά δε πρόλαβα να το δοκιμάσω αρκετά , μου πέταξε η γυναίκα τις μπαταρίες καταλαθως :mad::mad::rolleyes:

Οταν το δοκιμάσω αρκετά θα σας πω.

Oneplus 6 20euro coupon code " https://www.oneplus.com/gr/invite#VB2Y5NSFB9043KT "
Link to comment
Share on other sites

Καλό αλλά δε πρόλαβα να το δοκιμάσω αρκετά , μου πέταξε η γυναίκα τις μπαταρίες καταλαθως :mad::mad::rolleyes:

Οταν το δοκιμάσω αρκετά θα σας πω.

 

Πω πω πακετο....:(:( Δεν μου λες ...μηπως ξερεις αν η μπαταρια απο κανενα αλλο ειναι συμβατη?? Ειμαι Αθηνα.. Μηπως και καταφερουμε να βοηθησουμε καπως..

Link to comment
Share on other sites

Πω πω πακετο....:(:( Δεν μου λες ...μηπως ξερεις αν η μπαταρια απο κανενα αλλο ειναι συμβατη?? Ειμαι Αθηνα.. Μηπως και καταφερουμε να βοηθησουμε καπως..

 

Δε ξέρω αλλά δύσκολο.Κανει η μπαταρία από το γνήσιο αλλά έχει ανάποδα τα + - και δε δίνει ρεύμα .Αστα πακέτο τρελο

Oneplus 6 20euro coupon code " https://www.oneplus.com/gr/invite#VB2Y5NSFB9043KT "
Link to comment
Share on other sites

έκανα μια ερώτηση παραπάνω δεν απαντήθηκα θα ξανά ρωτήσω

 

έκανα μια παραγγελία από εδώ

 

http://www.ttmalls.com/zopo-zp900-53-inches-ips-screen-mtk6577-80m-pixels-camera-3g-smart-phonewhite_p674.html

 

δεν έχει σημασία το κινητό που πήρα αλλά θα ήθελα να με κατατοπίσει κάποιος για την διαδικασία

αποστολής απο την εταιρία σε μέσες άκρες φυσικά η αγορά έγινε με paypal .

 

μου έστειλαν email επιβεβαίωσης έκανα εγώ την ενέργεια στο email μετά τι κάνω απλά περιμένω ενημέρωση απο αυτούς για το πότε θα το αποστείλουν? έχει από την δευτέρα 22/10

 

φαίνεται σοβαρό το site και έχει και αγορά με paypal

Edited by billver
Link to comment
Share on other sites

μου έστειλαν email επιβεβαίωσης έκανα εγώ την ενέργεια στο email μετά τι κάνω απλά περιμένω ενημέρωση απο αυτούς για το πότε θα το αποστείλουν? έχει από την δευτέρα 22/10

Θέλουν 2-3 μέρες για να το στείλουν, μπορεί και παραπάνω καμιά φορά.

Καμιά φορά σου στέλνουν και tracking code, χωρίς καν να το έχουν στείλει.

Οπότε λογικό να μην έχεις ακόμη καμιά ενημέρωση.

Αν δεν το στείλουν και αύριο στείλτους ένα email να ρωτήσεις τι γίνετε.

Πάντως μη σε ανησυχεί κάτι, paypal πλήρωσες, αξιόπιστο site είναι, όλα θα πάνε καλά!

Link to comment
Share on other sites

Εχω παραγγειλει πριν 34 μερες αυτο το τηλεφωνο απο το συγκεκριμενο site..http://www.antelife.com/star-n8000-mtk6577-mobilephone-1-0ghz-android-4-0-4gb-rom-512mb-ram-unlocked-5-0inch-note-cellphone.html. η αγωρα εγινε με paypal και αποστολη με Singapore Post.. το θεμα μου ειναι πως δεν το εχω παραλαβει ακομα..:( ειναι λογικο τοσες μερες? εχει αγωρασει κανεις απο το συγκεκριμενο site?

ευχαριστω για την βοηθεια!!

Link to comment
Share on other sites

Εχω παραγγειλει πριν 34 μερες αυτο το τηλεφωνο απο το συγκεκριμενο site..http://www.antelife.com/star-n8000-mtk6577-mobilephone-1-0ghz-android-4-0-4gb-rom-512mb-ram-unlocked-5-0inch-note-cellphone.html. η αγωρα εγινε με paypal και αποστολη με Singapore Post.. το θεμα μου ειναι πως δεν το εχω παραλαβει ακομα..:( ειναι λογικο τοσες μερες? εχει αγωρασει κανεις απο το συγκεκριμενο site?

ευχαριστω για την βοηθεια!!

 

Traking εχεις?κοιτα εδω http://www.17track.net/IndexEn.html να δεις που ειναι

Link to comment
Share on other sites

ζητησα traking αλλα δεν ξερω ποιο ειναι .. θα πρεπε να μου εχει ερθει στο e-mail μου?

 

οχι παντα στο paypal μαλον λες δεν βαζουν παντα πληροφοριες αποστολης.κανε login στο site και πας σε αυτο που αγορασες,εκει μαλον πρεπει να λει κατασταση-traking num

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παίδες ενημερώνω για την προστασία σας και μόνο.

 

Όπως είχα αναφέρει είχα παραγγείλει το HDC One X από Fastcardtech. Μετά από προβλήματα στην συνεννόηση που ανέφερα παλαιότερα έλαβα εχθές ένα ONE S με κάποια διαφορετικά χαρακτηριστικά από αυτά που είχα παραγγείλει (μπαταρίες έλεγε 2000 mAh και έλαβα 1150). Αυτό δεν με πείραξε και τόσο.

 

Λοιπόν ξεκίνησα να το φορτώνω. Έκανε 1-2 reboot στα ξαφνικά και εκεί άρχισα να στραβώνω. Προσπάθησα εχθές να το κάνω root αλλά ανεπιτυχώς. Σήμερα το πρωί και ενώ είχα φτιάξει τα πάντα (γλώσσες, market κλπ) τρώει μια φλασιά και δεν ξανανοίγει. Μετά το logo του android κάνει 4 beep και κλείνει.

 

Προσπάθησα 20 φορές τίποτα.

 

Τώρα το σύνδεσα στο pc και ως εκ του θαύματος ζωντάνεψε (υπάρχει ελπίδα;;;;). Θα κάνω μια επαναφορά για να αποκλείσω ότι φταίει κάτι που του φόρτωσα εχθές αλλά αμφιβάλω. Τώρα ξεκινάει το ψάξιμο για μια βιώσιμη rom αφού πρώτα γίνει root. Έστειλα και mail στα παλικάρια στην Κίνα αλλά δεν έχω καμία ελπίδα από εκεί. Για να πάρω πίσω κάποια χρήματα (το 50% από αυτά που έδωσα) πρέπει να πληρώσω την μεταφορά σε αυτούς, να περιμένω κανά τρίμηνο και να βρίζω κάθε μέρα στο mail και το τελικό όφελος στην καλύτερη θα είναι να πάρω 50 δολάρια.

 

Τώρα έχει κανείς πρόταση για καμιά καλή rom στα ΜΤ6575 για να την παλέψουμε;

 

Τέλος μια συμβουλή. Θεωρώ, αν και είναι νωρίς γιατί μπορεί να το φτιάξω το κινητό, πως δεν αξίζει ο κόπος τα νεύρα και η αναμονή για να παίρνουμε τέτοια κινητά. Επιπλέον αν και όσο δούλευε πετούσε τα προβλήματα είναι σχεδόν σίγουρο ότι θα προκύψουν. Εγώ προσωπικά δεν πρόκειται να ξαναδοκιμάσω κλώνο και αυτό συμβουλεύω να κάνετε όλοι.

Καμιά ταμπλέτα από σοβαρό site το συζητάω αλλά τηλέφωνο πολύ δύσκολα ξανά.

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΤΟ FASTCARDTECH ΕΙΝΑΙ Η ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΕΠΙΛΟΓΗ. ΜΗΝ ΜΠΛΕΚΕΤΕ ΜΕ ΤΟΥΣ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΥΣ.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παίδες ενημερώνω για την προστασία σας και μόνο.

 

Όπως είχα αναφέρει είχα παραγγείλει το HDC One X από Fastcardtech. Μετά από προβλήματα στην συνεννόηση που ανέφερα παλαιότερα έλαβα εχθές ένα ONE S με κάποια διαφορετικά χαρακτηριστικά από αυτά που είχα παραγγείλει (μπαταρίες έλεγε 2000 mAh και έλαβα 1150). Αυτό δεν με πείραξε και τόσο.

 

Λοιπόν ξεκίνησα να το φορτώνω. Έκανε 1-2 reboot στα ξαφνικά και εκεί άρχισα να στραβώνω. Προσπάθησα εχθές να το κάνω root αλλά ανεπιτυχώς. Σήμερα το πρωί και ενώ είχα φτιάξει τα πάντα (γλώσσες, market κλπ) τρώει μια φλασιά και δεν ξανανοίγει. Μετά το logo του android κάνει 4 beep και κλείνει.

 

Προσπάθησα 20 φορές τίποτα.

 

Τώρα το σύνδεσα στο pc και ως εκ του θαύματος ζωντάνεψε (υπάρχει ελπίδα;;;;). Θα κάνω μια επαναφορά για να αποκλείσω ότι φταίει κάτι που του φόρτωσα εχθές αλλά αμφιβάλω. Τώρα ξεκινάει το ψάξιμο για μια βιώσιμη rom αφού πρώτα γίνει root. Έστειλα και mail στα παλικάρια στην Κίνα αλλά δεν έχω καμία ελπίδα από εκεί. Για να πάρω πίσω κάποια χρήματα (το 50% από αυτά που έδωσα) πρέπει να πληρώσω την μεταφορά σε αυτούς, να περιμένω κανά τρίμηνο και να βρίζω κάθε μέρα στο mail και το τελικό όφελος στην καλύτερη θα είναι να πάρω 50 δολάρια.

 

Τώρα έχει κανείς πρόταση για καμιά καλή rom στα ΜΤ6575 για να την παλέψουμε;

 

Τέλος μια συμβουλή. Θεωρώ, αν και είναι νωρίς γιατί μπορεί να το φτιάξω το κινητό, πως δεν αξίζει ο κόπος τα νεύρα και η αναμονή για να παίρνουμε τέτοια κινητά. Επιπλέον αν και όσο δούλευε πετούσε τα προβλήματα είναι σχεδόν σίγουρο ότι θα προκύψουν. Εγώ προσωπικά δεν πρόκειται να ξαναδοκιμάσω κλώνο και αυτό συμβουλεύω να κάνετε όλοι.

Καμιά ταμπλέτα από σοβαρό site το συζητάω αλλά τηλέφωνο πολύ δύσκολα ξανά.

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΤΟ FASTCARDTECH ΕΙΝΑΙ Η ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΕΠΙΛΟΓΗ. ΜΗΝ ΜΠΛΕΚΕΤΕ ΜΕ ΤΟΥΣ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΥΣ.

Για δωσε λινκ να δουμε πιο ακριβς ειναι να σου πω τα περαιτερω

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνοντας κάποια στιγμή για το συγκεκριμένο τηλέφωνο βρήκα τον κατασκευαστή και από ότι κατάλαβα είναι το ίδιο τηλέφωνο και άλλοι το πουλάνε σαν One X και άλλοι σαν One S. Και τα δύο με 6577. Αυτός το ένα το έχει με 6575.

Δύσκολο να βρεις άκρη με τους κινέζους και τις ονομασίες και ειδικά με το συγκεκριμένο κατάστημα που τα κάνει αχταρμά!

Σε κάποια κινητά βλέπεις Χ χαρακτηριστικά και πας σε άλλο κατάστημα και βλέπεις τελείως διαφορετικά.

Link to comment
Share on other sites

 

Κατσε γιατι μπερδευτηκα....:o Δηλαδη εσυ παραγγειλες τηλεφωνο με μονοπυρινο επεξεργαστη 1ghz mtk6575 και σου ηρθε καλυτερος επεξεργαστης mtk6577 1.2ghz διπυρινος αλλα με χειροτερη μπαταρια (1150 αντι για 2000)??? Σου χρεωσαν την διαφορα τιμης?? Και κατι αλλο....μηπως το rootαρισμα του mtk6575 ειναι διαφορετικο απο του mtk6577 (που νομιζω οτι ειναι οσο εχω χαζεψει λιγο στους xda) και γιαυτο εφαγε κολλημα??

Link to comment
Share on other sites

Κατσε γιατι μπερδευτηκα....:o Δηλαδη εσυ παραγγειλες τηλεφωνο με μονοπυρινο επεξεργαστη 1ghz mtk6575 και σου ηρθε καλυτερος επεξεργαστης mtk6577 1.2ghz διπυρινος αλλα με χειροτερη μπαταρια (1150 αντι για 2000)??? Σου χρεωσαν την διαφορα τιμης?? Και κατι αλλο....μηπως το rootαρισμα του mtk6575 ειναι διαφορετικο απο του mtk6577 (που νομιζω οτι ειναι οσο εχω χαζεψει λιγο στους xda) και γιαυτο εφαγε κολλημα??

 

Όχι φίλε μου αυτό το ONE S που έχουν τα κινεζάκια τώρα είναι το PLUS το οποίο βγαίνει με τον 6577. Εμένα το δικό μου είναι το ONE S το με τον 6575 αλλά δεν το έχουν πια έτσι στο site. Τρέχα γύρευε. Ότι πιάσει το χέρι τους το βάζουν στο κουτί και βουρ.... Συνεχίζω την μελέτη. Που θα πάει θα το κάνω root και θα ενημερώσω. Εγώ πλήρωσα την τιμή που βλέπεις στο ONEX συν τα 30 δολαρια για την EMS (μεταφορικά).

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 3-4 reset το κινητό βρίσκεται σε καλό επίπεδο και δουλεύει κανονικά. Το μοναδικό πρόβλημα που φαίνεται να συνεχίζει είναι το rebooting αλλά και αυτό πιο σπάνια από πριν (μέχρι στιγμής μόνο την νύχτα που το άφησα να φορτίζει έκανε reboot).

 

Τώρα έβαλα και την δεύτερη μπαταρία μπας και είχε κανέναν πρόβλημα η πρώτη. Ενημερώνω για την συνέχεια.

 

Η επικοινωνία με την fct είναι προβληματική.

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω οτι καθαρά φταίει ο πωλητής.

Καμια σχέση αυτό που λες για τα δικαρτα κινητα κλωνους, απλά την έπαθες και φυσάς και το γιαούρτι τώρα.

Εγω ψωνίζω απο etotalk, τέτοια επικοινωνία δεν έχω δει πουθενά, ούτε καν Ελλάδα, ότι χρειάστηκα παρών ήταν ο πωλητής.

 

Βασικά έχει και mod με τη rom των κινητών και γι αυτό φαίνεται ότι τα ελέγχει τα κινητά πριν τα στείλει!!

Υπάρχουν ελάχιστες πιθανότητες απο etotalk να σου ρθει σκαρτο πράμα.

 

Γι αυτό και έχει τόσα λίγα κινητά για πώληση, για να μπορεί να παρέχει υποστήριξη σε ΟΛΑ.

Αρης εδω,αρης παντού Αρης εκδίκηση και ντου ντου ντου ντου!!
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω οτι καθαρά φταίει ο πωλητής.

Καμια σχέση αυτό που λες για τα δικαρτα κινητα κλωνους, απλά την έπαθες και φυσάς και το γιαούρτι τώρα.

Εγω ψωνίζω απο etotalk, τέτοια επικοινωνία δεν έχω δει πουθενά, ούτε καν Ελλάδα, ότι χρειάστηκα παρών ήταν ο πωλητής.

 

Βασικά έχει και mod με τη rom των κινητών και γι αυτό φαίνεται ότι τα ελέγχει τα κινητά πριν τα στείλει!!

Υπάρχουν ελάχιστες πιθανότητες απο etotalk να σου ρθει σκαρτο πράμα.

 

Γι αυτό και έχει τόσα λίγα κινητά για πώληση, για να μπορεί να παρέχει υποστήριξη σε ΟΛΑ.

 

Αυτα μπορει να τα κανει σε εσενα οκ.Σε εμενα εστειλε χαλασμενο και οταν το εστειλα πισω δεν το παραλαμβανε απο το τελωνειο και μου ελεγε να γραψω online κατι μμμμ... λες και γινεται να γραψεις.Το αναφερα στο paypal και μου επεστρεψε τα χρηματα μαζι με τα εξοδα.Ολα ειναι τυχερα με αυτους αλλα οταν ξαναπω στην χωρα του θα του πω δυο κουβεντες γιατι οταν εστειλα ενα δικο μου κινεζο κρυβονταν

Edited by stargreek

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

είμαι νέος στο φορουμ, έχω παραγγείλει ένα κινητό τηλέφωνο από το everbuying.com και σημερα κλείνω μήνα απο την παραγγελια μου και δεν εχω παραλαβει ακομα τιποτα. Ειχε καποιος/α αντιστοιχο προβλημα;

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

είμαι νέος στο φορουμ, έχω παραγγείλει ένα κινητό τηλέφωνο από το everbuying.com και σημερα κλείνω μήνα απο την παραγγελια μου και δεν εχω παραλαβει ακομα τιποτα. Ειχε καποιος/α αντιστοιχο προβλημα;

ευχαριστω

Φίλε μου δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλά δές εδώ για το συγκεκριμένο site:

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=27776&stc=1&d=1351273676

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=27777&stc=1&d=1351273676

Link to comment
Share on other sites

http://www.resellerratings.com/store/EverBuying_Dalee_Technology_Limited

 

Προσωπικά έχω σχετικά καλή εμπειρία από διάφορες αγορές που έχω κάνει από το συγκεκριμένο κατάστημα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω απογοητευτεί πλήρως. Δεν ξέρω αν είναι θέμα πωλητή ή κατασκευάστριας εταιρείας αλλά από την πρόσφατη εμπειρία μου ούτε HDC κλώνους ούτε fastcardtech θα ξαναπλησιάσω. Τώρα κοιτάω να δω αν μπορώ να πάρω κάποια από τα χρήματά μου πίσω με κάποιο τρόπο και βλέπουμε.

 

Α το κινητό ακόμα κάνει rebooting και το support μου λέει για ιούς και reseting (έχω κάνει 6-7 σε 3 μέρες)...... Ομολογώ ότι το support τους τουλάχιστον απαντάει γρηγορότερα και σε καλύτερα αγγλικά αλλά αυτό δεν αλλάζει το γεγονός πως έχω στα χέρια μου μια πατάτα που δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω. Πρόσφατα μου κάνει και κάτι νούμερα με το ακουστικό κλήσης.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...