Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν διαφωνω απλα εχει αλλα με 100+ ευρω που δεν εχουν π.χ wifi,tv, κ μου γυαλισε και η υποτιθεμενη SHARP Οθονη made in japan :p :lol::lol::lol:

Αν θες μπορούμε να κάνουμε μια συμφωνία.Αν το πάρεις να σπάσουμε την οθόνη και αν είναι πραγματική sharp να σου πάρω ένα καινούριο,αν δεν είναι sharp θα μείνεις με αυτό με την σπασμένη οθόνη. :cool:

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γιατί θα τα μετρήσεις και αν σου βγούν λιγότερα θα του κάνεις μήνυση;

Εγώ πάλι θα σου πω να βάλεις το συγκεκριμένο δίπλα( το m002l είναι) σε όποιον άλλον κλώνο του iphone από τους γνωστούς που κυκλοφορούν και αν έχει καλύτερη οθόνη ή πιο φωτεινή, με περισσότερα χρώματα κτλ θα στο αγοράσω εγώ με περισσότερα χρήματα.Είπαμε να τσιμπάτε με κάποιο σοβαρό χαρακτηριστικό που έχουν αυτά τα κινητά, αλλά όχι και να πιστεύετε τα παραμύθια του κάθε πωλητή.

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Γιατί θα τα μετρήσεις και αν σου βγούν λιγότερα θα του κάνεις μήνυση;

Εγώ πάλι θα σου πω να βάλεις το συγκεκριμένο δίπλα( το m002l είναι) σε όποιον άλλον κλώνο του iphone από τους γνωστούς που κυκλοφορούν και αν έχει καλύτερη οθόνη ή πιο φωτεινή, με περισσότερα χρώματα κτλ θα στο αγοράσω εγώ με περισσότερα χρήματα.Είπαμε να τσιμπάτε με κάποιο σοβαρό χαρακτηριστικό που έχουν αυτά τα κινητά, αλλά όχι και να πιστεύετε τα παραμύθια του κάθε πωλητή.

Συμφωνω.... μαλιστα κανουν δωρο δευτερη μπαταρια και καρτα μνημης 2gb...lol

Link to comment
Share on other sites

ρε σεις τα θετικα διαφιμιζουν οι ανθρωποι!!

τι να πουν οτι δεν παιζει βιντεο απο youtube και δεν υπαρχουν ρυθμισεις mms?!!:p

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρει 2 κινητά και διάφορα άλλα απο http://www.dealextreme.com/ και μου έχουν έρθει χωρίς προβλήματα...
Link to comment
Share on other sites

Τι γινεται με το focalprice ρε παιδια??

 

Εχω στειλει παραγγελια εδω και 12 μερες, εχω πληρωσει με πευπαλ, κι ακομα τιποτα...μονο δουλεμα απο μερους τους.

 

Τους εστειλα μηνυμα πριν 3 μερες αν θα μου στειλουν το κινητο που παρηγγειλα και μετα απο λιγες ωρες sta message μου απαντησαν οτι δεν το εχουν σε αποθεμα και πιεζουν τον προμηθευτη τους και να περιμενω μερικες μερες.

 

Και ταυτοχρονα στο status orders, μου βγαζει την παραγγελια μου shipped....

 

tωρα 2 μερες προσπαθω να τους στειλω μηνυμα και μολις παω να καταχωρησω μηνυμα προς αποστολη, μου πεταει σφαλμα απο το site tous.

 

ΜΗΠΩΣ να αρχισω να ανησυχω??????

Link to comment
Share on other sites

Γενικά είναι ένα site που στο παρελθόν που το είχα χρησιμοποιήσει ήταν αξιόπιστο αλλά πλέον εδώ και 4-5 μήνες δείχνει εντελώς εγκαταλειμένο

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Γενικά είναι ένα site που στο παρελθόν που το είχα χρησιμοποιήσει ήταν αξιόπιστο αλλά πλέον εδώ και 4-5 μήνες δείχνει εντελώς εγκαταλειμένο

Επειδη θεωρητικα ξερω οτι το πευπαλ σου δινει πισω τα λεφτα σου αν αμφισβητησεις μια συναλλαγη, η οποια δεν εγινε ποτε, να περιμενω μερικες μερες να δω αν τελικα δουλεψει το σαιτ και καταφερω να επικοινωνησω μαζι τους ή να προβω απο τωρα στις απαραιτητες ενεργειες?? Μηπως αν αργησω, χασω το δικαιωμα να παρω πισω τα λεφτα μου απο την πευπαλ?

Link to comment
Share on other sites

Έχεις 45 μέρες από την ημερομηνία αγοράς να αμφισβητήσεις μια συναλλαγή στο paypal.Εγώ δεν θα φοβόμουν ιδιαίτερα από αυτό το site απλά όπως σου έγραψα είναι ελαφρώς εγκαταλελημένο και αυτό φαίνεται και από τα κινητά που έχει και έχει πάψει να τα ανανεώνει.Προφανώς σε μερικές μέρες θα ασχοληθεί και θα στο στείλει

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

οκ, ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες.

 

Δεν ξερω αν εχουν σκοπο να με κλεψουνε, αλλα να με δουλεψουνε...σιγουρα το εχουν σκοπο.

Την ιδια βραδυα να μου απανταει ο ενας υπαλληλος οτι δεν υπαρχει το προιον και αλλος υπαλληλος να βγαζει την παραγγελια shipped, δεν θα το χαρακτηρισω τι ειναι...

Link to comment
Share on other sites

To m002l.

 

Το ειχε(?) και σε ασπρο που μου αρεσει, οποτε το παρηγγειλα απο εκει, καθως ειχα διαβασει κι οτι ειναι αξιοπιστο σαιτ και δεν εψαξα αλλα sites, περαν του dualsimmobile που δεν το ειχε σε ασπρο.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα για το http://www.soloong.com εχουμε πληροφοριες αν ειναι αξιοπιστο , μου αρεσει το sony ericsson satio clone που εχει και ολα τα λογοτυπα της ericsson μαζι με το κανονικο μενου του αυθεντικου
Link to comment
Share on other sites

Τι γινεται με το focalprice ρε παιδια??

 

Εχω στειλει παραγγελια εδω και 12 μερες, εχω πληρωσει με πευπαλ, κι ακομα τιποτα...μονο δουλεμα απο μερους τους.

 

Τους εστειλα μηνυμα πριν 3 μερες αν θα μου στειλουν το κινητο που παρηγγειλα και μετα απο λιγες ωρες sta message μου απαντησαν οτι δεν το εχουν σε αποθεμα και πιεζουν τον προμηθευτη τους και να περιμενω μερικες μερες.

 

Και ταυτοχρονα στο status orders, μου βγαζει την παραγγελια μου shipped....

 

tωρα 2 μερες προσπαθω να τους στειλω μηνυμα και μολις παω να καταχωρησω μηνυμα προς αποστολη, μου πεταει σφαλμα απο το site tous.

 

ΜΗΠΩΣ να αρχισω να ανησυχω??????

 

Αχχχχχχχχχχχχχχχ.....

 

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟ FOCALPRICE.

Ακομα τα ιδια.....

Περα απο το δουλεμα που μου κανουν ενω εχω πληρωσει εδω και 12 μερες περιπου, 3 μερες τωρα δεν δουλευουν οι φορμες επικοινωνιας του σαιτ και δεν μπορω να τους στειλω απο πουθενα μηνυμα και ενω η πλοηγηση στο σαιτ δουλευει κανονικα και εμφανιζει μαλιστα οτι εχει παραλαβει και καινουρια κινητα :(:(

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτο http://www.lightinthebox.com το έχει δοκιμάσει κανένας?

Καλό φαίνεται..

 

ναι μια φορά και όχι για κινητό αλλά για ένα σύστημα με ασύρματη κάμερα σε ρολόι και δέκτη. Δεν στο προτείνω.

Κοροϊδία σκέτη οι εικόνες και οι απλές περιγραφές, εκτός του οτι ποτέ δεν απάντησαν σε ερώτηση που τους έκανα πριν παραγγείλω, αυτό που ήρθε και δεν δούλευε και δεν είχε σχέση με την εικόνα που έδειχναν (π.χ. όλα τα αγγλικά που είχε το ρολόι ήταν ΚΙΝΕΖΙΚΑ, χωρίς manual, με μπρίζα αμερικάνικη ενώ όπως φαντάζεστε στην εικόνα ήταν όλα Αγγλικά, με μπρίζα EU και έλεγε για manual. Η δε κάμερα δεν δούλευε, ενώ για το alarm δεν ξέρω αφού δεν μπορούσα να το ρυθμίσω λόγω Κινέζικων στα κουμπιά.) Με τα πολλά μου δίνουν ενα refund case, αλλά για να το στείλω συστημένο έπρεπε να πληρώσω όσο και η αξία του προϊόντος, έτσι το έστειλα με απλό ταχυδρομείο, και σύμφωνα με αυτούς, δεν το έλαβαν ποτέ, και εγώ έχασα γύρω στα 55 ευρώ. Αλλά δεν ξαναπατάω από εκεί ούτε για βόλτα!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ εποικοδομητική αυτη η κατάθεση εμπειριών εδω , ωστε να ξέρουμε ολοι τι παίζει με τα διάφορα site του είδους.

 

Ευχαριστούμε για την κατάθεση της εμπειρίας σου φιλε μου.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για αλλα κινεζικα site, ξέρω όμως για το http://e-mobilo.com/. και τον Ελληνα μάνατζερ κ. Γαλανόπουλο.

Με δικη του παρέμβαση, μου έστειλε άλλο τηλέφωνο , γιατι αυτό που είχα παραγγείλει δεν καλυπτε τελικά τις απαιτήσεις μου με μηδέν(0) επιπλέον κόστος. Αυτο δε που μπορουμε να κανουμε είναι, πριν παραγγείλουμε να τον ρωτάμε για να παιρνουμε αυτο που πραγματικα θέλουμε. Το συνιστω ανεπιφύλακτα...!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για αλλα κινεζικα site, ξέρω όμως για το http://e-mobilo.com/. και τον Ελληνα μάνατζερ κ. Γαλανόπουλο.

Με δικη του παρέμβαση, μου έστειλε άλλο τηλέφωνο , γιατι αυτό που είχα παραγγείλει δεν καλυπτε τελικά τις απαιτήσεις μου με μηδέν(0) επιπλέον κόστος. Αυτο δε που μπορουμε να κανουμε είναι, πριν παραγγείλουμε να τον ρωτάμε για να παιρνουμε αυτο που πραγματικα θέλουμε. Το συνιστω ανεπιφύλακτα...!!!

 

Ελληνικά μιλάει ή συνεννόηση στα κινέζικα ??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...