Jump to content

[Επίσημο] Nokia E63


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα!! Εχω το συγκεκριμενο κινητο εναμιση μηνα..

Προσφατα χωρις να ξερω τον λογο, σαν να επεσε η δυναμη του ακουστικου του..

 

Το μεγαφωνο ακουγεται ελαχιστα (στην ουσια ειναι σαν να μην εχω μεγαφωνο) και οταν με καλουν χτυπαει πολυ αδυναμα.. Το ιδιο και η μουσικη.. Σε σχεση ας πουμε με το αρχειο sony ericsson k700i σε full μιλαμε για μιση ενταση.. Ειναι δυνατον??

 

Παλια ηταν πιο δυνατο.. Ξαφνικα μια μερα αρχισε να χτυπαει ετσι.. Στο μισο της εντασης.. Εννοειται οτι εχω ελεγξει τις εντασεις, παντου τις εβαλα στο full (για ηχο κλησης, οταν με καλουν καθως και στη μουσικη)

 

Εχω κανει καμποσα restart φορτισεις, ενα καρο δοκιμες αλλα τιποτα.. Bug ειναι αυτο?? Διαβασα και σε ξενα φορουμ αντιστοιχα post που εχουν προβληματακι αναλογο καποιοι..

 

Υ.Γ.: Για την αλλαγη γλωσσας να προσθεσω οτι πρεπει να κραταμε πατημενο το shift και απλα να πατησουμε το Chr και να το αφησουμε, ενω κραταμε το shift ακομα, αλλιως δεν γινεται η αλλαγη γλωσσας!!:O

 

EDIT: Παιδια σορρυ για το edit παλι, αλλα οποιος υποψιαζεται ή μπορει να μου δωσει μια λυση θα του ειμαι ποοοοολυ ευγνωμων.. Χανω ολες τις κλησεις, στα 5 μετρα το κινητο δεν ακουγεται στην τερμα ενταση.. Να το γυρισω πισω?? Τι να κανω??

Παλια ακουγοταν εναν οροφο κατω στο τερμα!!

ξαναπερνα μια φορα το λογισμικο και δεσ αν εχεις βαλει καμια εφαρμογη..κρατα βαck up πριν

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 230
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα ρε παιδια!

 

Θελω να κανω μια ερωτηση. Σε περιπτωση που αγορασουμε μια εκδοση απο εξωτερικο η οποια δεν εχει Ελληνικα. Γινεται αργοτερα με καποιο τροπο να τα εγκαταστησουμε;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ρε παιδια!

 

Θελω να κανω μια ερωτηση. Σε περιπτωση που αγορασουμε μια εκδοση απο εξωτερικο η οποια δεν εχει Ελληνικα. Γινεται αργοτερα με καποιο τροπο να τα εγκαταστησουμε;;;

Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 3rd Edition Platform FAQ: [/url]

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Αυτό λέει και το ποστ που σου έδωσα, αλλάζοντας product code και περνώντας το Ελληνικό product code θα έχεις Ελληνικά στην συσκευή.

 

Νομίζω όμως ότι στις συσκευές που είναι για Αμερική δεν μπορείς να περάσεις καθόλου Ελληνικά, έτσι ήξερα από την εποχή του Ν95 που κυκλοφορούσε Αμερική, αλλά δεν είμαι 100% σίγουρος ότι το ίδιο συμβαίνει και στο Ε63.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν θα μπορείς.

Στην Ευρώπη και κατ επέκταση εδώ στην Ελλάδα κυκλοφορεί το E63-1 (RM-437) ενώ στις ΗΠΑ κυκλοφορεί το E63-2 (RM-449).

Όπως καταλαβαίνεις πρόκειται για δύο διαφορετικές εκδόσεις του ίδιου μοντέλου με αποτέλεσμα να μην ακολουθούν την ίδια γραμμή αναβαθμίσεων οι οποίες στο E63-2 δεν περιέχουν ελληνικά, αλλά ούτε μπορείς να εγκαταστήσεις έκδοση λογισμικού του E63-1.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω! Τελικα το χτυπησα στο e-shop... Η διαφορα ηταν στα 30ευρω σε σχεση με αμερικη, αλλα εχω το κεφαλι μου ησυχο. Ελληνικο μενου, Ελληνικο πληκτρολογιο, manual επισης στα Ελληνικα και το κυριοτερο δυο χρονια εγγυηση απο την Nokia + 7 ημερες εγγυηση απο το e-shop αμεσης αντικαταστασης σε περιπτωση ποβλημματος απο το εργοστασιο(να σου ηρθε δηλαδη ηδη χαλασμενο)... Και τεπισης, πηρα τηλ. το Σαββατο το πρωι στις 10 το παρειγγειλα, και στις 1 το μησημερι μετα απο τρεις μονο ωρες ειχε ερθει στο e-shop της γειτονιας μου που το εχω στα τρια λεπτα δρομο. Ουτε ταχυδρομεια απο την αλλη ακρη του κοσμου να φοβασαι μην παθει κατι ουτε τιποτα...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια το δικο μου, στον φακελο "ληψεις" η στα Εγγλεζικα εμφανιζεται ως "download" δεν εχει ολα τα προγραμματα που θα επρεπε. Μονο το ovi store μου δειχνει. Να σημειωθει οτι εχω κανει απειρες ανανεωσεις αλλα δεν αλλαζει τιποτα... Εσας τα δειχνει ολα;;;;
Link to comment
Share on other sites

Κάνε εγκατάσταση το OVI Store που βλέπεις και έπειτα θα βρεις τα προγράμματα στο καινούριο εικονίδιο του Ovi Store (κατάστημα)
3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, αν μπορεί κποιος ας βοηθήσει, πως λύνεται το πρόβλημα της μη εμφάνισης ονόματος επαφής που εχω καταχωρήσει στη μνήμη του κινητού? εμφανίζεται μόνο το νούμερο... Εχω τσεκάρει πως το νούμερο δεν εχει καταχωρηθεί 2 φορές. Ευχαριστώ!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Οι συσκευές μου: Nokia 6300 - Ε63, Palm TΧ

Link to comment
Share on other sites

Κάνε ένα τεστ: διέγραψε την επαφή και δες αν τώρα όταν σε παίρνει εμφανίζεται το όνομά του. Υπάρχουν πολλές περιπτώσεις όπου έχει γίνει διπλοκαταχώρηση κατά λάθος σε άσχετο όνομα ενώ πολλές φορές ούτε με την τοπική αναζήτηση βρίσκει το νούμερο. Δες επίσης μήπως είναι αποθηκευμένο και στις καταχωρήσεις της SIM.
Link to comment
Share on other sites

Έκανα την χαζομάρα να κατεβάσω ένα παιχνίδι από μια σελίδα το όποιο έχει ιό…

Απλά μου έχει καταργήσει τους κύριους φάκελους στο μενού . τι κάνω σε αυτή την περίπτωση? δεν διαγράφετε το συγκεκριμένο παιχνίδι

. Πάω σέρβις νοκια ( ξέρετε αν εχει Χαλκίδα) ? μήπως μπορώ να κάνω μόνος μου ένα φορματ? Να σας πω ότι έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αλλα τίποτα. Τι το ήθελα να κατεβάσω παιχνίδια..:(:(

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον κατι αλλο θα εκανες δεν νομιζω να ειναι ιος. Δοκιμασες να το διαγραψεις μεσα απο την Διαχ. εφαρμογων?
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Aνοιξε το .sis που εκανες εγκατασταση με το UnSIS και διεγραψε χειροκινητα ολα τα αρχεια του παιχνιδιου που εκανες εγκατασταση:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2253361#post2253361

 

Eαν δεν γινει τιποτα θα πρεπει να κρατησεις οτι χρειαζεσαι και να κανεις hard format στη συσκευη και format την καρτα μνημης (μεσα απο το κινητο) οδηγος υπαρχει στο faq.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Eαν δεν γινει τιποτα θα πρεπει να κρατησεις οτι χρειαζεσαι και να κανεις hard format στη συσκευη και format την καρτα μνημης (μεσα απο το κινητο) οδηγος υπαρχει στο faq.

 

Αν δοκιμάσω αυτό τον τρόπο τις οδηγίες που μπορώ να τις βρω? Fag ?

Link to comment
Share on other sites

Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 3rd Edition Platform FAQ

 

Πως κάνω format στο κινητό και στη κάρτα μνήμης;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους παιδιά!

Θα ήθελα και εγώ να κάνω κάποιες ερώτησεις μήπως υπάρχει κανένα παλικάρι εκεί έξω και βοηθήσει ;)

Έχω το Ε63 από τον 3ο του 2008 και όλα καλά. Λόγω εργασίας χρειάζεται πολλές φορές μέσα στην ημέρα να μπαίνω στο Internet, και να λαμβάνω τα email μου (μέσω του κινητού όχι wi-fi). Τώρα, θα ήθελα να συνδέσω το eee pc (windows xp pro OS version) στο web μέσω του E63. Για να το κάνω αυτό πρέπει :

Να αγοράσω το καλώδιο δεδομένων CA-126 και να εγκαταστήσω το Nokia Connectivity Cable driver και είμαι έτοιμος?

Το πρόγραμμα κινητής τηλεφωνίας που χρησιμοποιώ είναι το Cosmote My Way 35 που μου επιτρέπει περίπου 400 MB πλοήγησης τον μήνα. Για να συνδεθώ στο web με το pc θα πρέπει να έχω και κάποια άλλη σύνδεση? (π.χ. τύπου adsl2+)

Προς το παρόν eee pc και το e63 τα συνδέω με bluetooth και ακόμα όταν εγκαθιστώ το Nokia Connectivity Cable driver, και πάω να κάνω One touch Access μέσω PC Suite δεν γίνεται τίποτα.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και συγνώμη για την πολυλογία!!

Link to comment
Share on other sites

Το πρόγραμμα κινητής τηλεφωνίας που χρησιμοποιώ είναι το Cosmote My Way 35 που μου επιτρέπει περίπου 400 MB πλοήγησης τον μήνα. Για να συνδεθώ στο web με το pc θα πρέπει να έχω και κάποια άλλη σύνδεση? (π.χ. τύπου adsl2+)

Προς το παρόν eee pc και το e63 τα συνδέω με bluetooth και ακόμα όταν εγκαθιστώ το Nokia Connectivity Cable driver, και πάω να κάνω One touch Access μέσω PC Suite δεν γίνεται τίποτα.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και συγνώμη για την πολυλογία!!

 

Με το ΝΟΚΙΑ suite. θα σου εγκατασταθεί το μόντεμ. Στη συνέχεια θα κλικάρεις τη σύνδεση που έχει επίσης το ΝΟΚΙΑ suite. Δεν θα έχεις πρόβλημα. Το ίδιο έχω κάνει και εγώ. Η σύνδεση, είτε με καλώδιο, είτε με μπλε δόντι είναι το ίδιο. Στη συνέχεια μπορείς να δημιουργήσεις συντόμευση της σύνδεσης.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλημέρα σας! ήθελα να ρωτήσω εάν ξέρετε εάν μπορώ να κατεβάσω από κάπου το core player free και σε ποιά κινητά γενικότερα μπορώ να το φορτώσω...

ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Το core player είναι εφαρμογή συμβατή με όλα τα S60 3rd Edition κινητά.

Διάβασε οπωσδήποτε το S60 3rd Edition Platform FAQ ώστε να μάθεις τα βασικά.

Επίσης δες τα περιεχόμενα της ενότητας ώστε να μάθεις πως λειτουργεί η εδώ ενότητα.

 

Τώρα όσο αφορά το core player, θα πρέπει να το αγοράσεις.

Για σπασμένα και κρακαρισμένα λογισμικά, link δεν δίνουμε εδώ.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα.Όταν κάνω βιντεοκλήση ο αποδέκτης λαμβάνει την εικόνα της κανονικής κάμερας (που είναι από την πίσω πλευρά του κινητού).Αναγκάζομαι λοιπόν να στέκομαι μπροστά σε καθρέφτη:) γιά να μπορεί ο συνομιλητής μου να με δεί.Είναι κάποιο πρόβλημα γνωστό στο τηλέφωνο που το αντιμετωπίζετε και εσείς;Nα τονίσω ότι στο Ε66 δεν αντιμετωπίζω τέτοιο πρόβλημα γιατί το μενού μου δίνει δυνατότητα εναλλαγής μεταξύ κύριας και δευτερεύουσας κάμερας.Υπάρχει πιθανότητα να μην είναι ενημερωμένο το λογισμικό μου;Συγχωρήστε με γιά την άγνοιά μου αλλά δεν ξέρω καν πώς θα βρω αν έχω την τελευταία ενημέρωση.Και κάτι ακόμη:Όταν πληκτρολογώ (στην αρχική οθόνη) τα πρώτα γράμματα μίας επαφής,δεν μπορεί να μου την βρεί.Και το λέω γιατί σαν δυνατότητα νομίζω ότι υπάρχει.Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;Ευχαριστώ...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα.Όταν κάνω βιντεοκλήση ο αποδέκτης λαμβάνει την εικόνα της κανονικής κάμερας (που είναι από την πίσω πλευρά του κινητού).Αναγκάζομαι λοιπόν να στέκομαι μπροστά σε καθρέφτη:) γιά να μπορεί ο συνομιλητής μου να με δεί.Είναι κάποιο πρόβλημα γνωστό στο τηλέφωνο που το αντιμετωπίζετε και εσείς;Nα τονίσω ότι στο Ε66 δεν αντιμετωπίζω τέτοιο πρόβλημα γιατί το μενού μου δίνει δυνατότητα εναλλαγής μεταξύ κύριας και δευτερεύουσας κάμερας.

 

Καλησπερα.

Μα το Ε63 δεν εχει front -δευτερευουσα camera .Τι εναλλαγη να κανεις ?

Συγχωρήστε με γιά την άγνοιά μου αλλά δεν ξέρω καν πώς θα βρω αν έχω την τελευταία ενημέρωση.

 

Βαζεις εδω το product code της συσκευης σου και βλεπεις ποια ειναι

η τελευταια εκδοση λογισμικου

http://europe.nokia.com/get-support-and-software/download-software/device-software-update/can-i-update

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...