Jump to content

Neonode N2: Αντιμετώπιση προβλημάτων


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 398
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βγάζει error στα rapidshare.Για check και συ μια.

 

Sorry για τον κόπο σου αλλά πριν λίγο το δοκίμασα απ' το μήνυμα του Black_Angel που το είχε δώσει για να δω αν δουλεύει το link ή μήπως με τον καιρό διαγράφηκε...

Μπες στο μήνυμά του και κατέβασέ το απευθείας μαζί με τις οδηγίες.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τίποτα. Έκανα το format, αλλά τίποτα. Το τηλέφωνο κλειστό και δεν το αναγνωρίζει ως usb. Τι γίνεται τώρα;;;;;
Link to comment
Share on other sites

Τελικά τίποτα. Έκανα το format, αλλά τίποτα. Το τηλέφωνο κλειστό και δεν το αναγνωρίζει ως usb. Τι γίνεται τώρα;;;;;

 

Έκανες το φορμάτ και με τους 2 τρώπους; Πρώτα απ' τα windows σε FAT και έπειτα απ' το προγραμματάκι της Panasonic μέσα από card reader και δεν έγινε τίποτα; Που κολλάει η διαδικασία;

Link to comment
Share on other sites

Αφού κάνω format και με τους 2 τρόπους πάντα σε FAT ανοίγω το πρόγραμμα για search device και περιμένω. Δεν αναγνωρίζεται το κινητό ως δίσκος. Έτσι δεν ξεκινάει καν η διαδικασία εγκατάστασης. Έχω κατεβάσει και το framework 3.5 που λένε στο γερμανικό forum αλλά και το active syn.
Link to comment
Share on other sites

Αφού κάνω format και με τους 2 τρόπους πάντα σε FAT ανοίγω το πρόγραμμα για search device και περιμένω. Δεν αναγνωρίζεται το κινητό ως δίσκος. Έτσι δεν ξεκινάει καν η διαδικασία εγκατάστασης. Έχω κατεβάσει και το framework 3.5 που λένε στο γερμανικό forum αλλά και το active syn.

 

Φαντάζομαι ότι έχεις Winodws XP έτσι δεν είναι;

Όταν ανοίγεις την εφαρμογή της Neonode για την εγκατάσταση του λογισμικού σου λέει ότι δεν έχει συνδεθεί καμία συσκευή;

Link to comment
Share on other sites

Xp sp3. Ακριβώς έτσι όπως τα λες.Δεν βρίσκει συσκευή. Άλλες φορές ανάβει λευκή οθόνη και άλλη άλλες φορές όταν ακούγεται ότι λειτουργεί ως usb ανάβει λίγο η μαύρη οθόνη.Άλλοτε όμως μπορεί να εμφανιστεί στον υπολογιστή σαν αφαιρούμενος δίσκος αλλά όχι ποτέ στο nano.exe
Link to comment
Share on other sites

Xp sp3. Ακριβώς έτσι όπως τα λες.Δεν βρίσκει συσκευή.

 

Δοκίμασε να κάνεις το αντίστροφο... πρώτα φορμάτ με το πρόγραμματα της Panasonic και μετά απ' τα Windows σε FAT και αν δεν πιάσει και σε FAT32. Κάτι τέτοιο παίζει τώρα και κάτι πάει στραβά.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το βρήκε και με format του Panasonic και όταν ζητώ να κάνει εγκατάσταση μου λέει πάλι ότι ο δίσκος δεν είναι σε μορφή FAT ή FAT32. Έλεος πια
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το βρήκε και με format του Panasonic και όταν ζητώ να κάνει εγκατάσταση μου λέει πάλι ότι ο δίσκος δεν είναι σε μορφή FAT ή FAT32. Έλεος πια

 

Κοίτα... λογικά κάτι δεν κάνεις καλά. Αν σου βγάζει αυτό το μήνυμα τότε κάνε πρώτα φορμάτ με το πρόγραμμα της Panasonic και μετά κάνε μέσα απ' τα Windows. Ή εκεί που σου λέει ότι ο δίσκος δεν είναι σε μορφή FAT ή FAT32 κάνε κλικ στο διαμόρφωση τώρα.

Αυτό στο βγάζει όταν πας να κάνεις clean install ή κανονική εγκατάσταση;

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι format αν κάνω το κινητό συνήθως δεν το βλέπει.

Όταν το βλέπει με φορμαρισμένη την κάρτα και απο τα windows και απο το panasonic ή μόνο απο το ένα και αντίστροφα, την στιγμή που θέλει να κάνει να κάνει την εγκατάσταση(είτε νέα είτε στην υπάρχουσα) και πατάω οκ μου λέει ότι η κάρτα δεν είναι φορμαρισμένη σε fat h fat 32, ενώ είναι.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως να σου πω ένα ταιράστιο ευχαριστώ για την προσπάθεια που έκανες να βοηθήσεις. Δεν βλέπω να το αποφεύγω το service. Το ****το είναι ότι είναι κινητό μιας μέρας. Ευχαριστώ και πάλι.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το θέμα δημιουργήθηκε με σκοπό την αντιμετώπιση όσων προβλημάτων υπάρχουν σχετικά με το Neonode N2. Γι' αυτόν το λόγο προστέθηκαν όλα τα μηνύματα που αφορούσαν στην αντιμετώπιση προβλημάτων και είχαν δημοσιευθεί στο συγκεκριμένο site σε άλλα θέματα πολύ καιρό πριν. Έτσι αν κάποιος από εμάς αντιμετωπίζει κάποιο πρόβλημα μπορεί να κοιτάξει τις παλιότερες θέσεις των χρηστών και να βρει από εκεί την λύση στο πρόβλημά του χωρίς να ρωτάει ξανά άσκοπα. Αν κάποιος επίσης αντιμετωπίζει κάποιο καινούριο πρόβλημα όλοι εδώ μπορούμε να του το λύσουμε. Στο συγκεκριμένο θέμα υπάρχουν επίσης διάφορα χρήσιμα site για εφαρμογές, παιχνίδια κλπ για το κινητό μας.

Για οποιαδήποτε άλλη ερώτηση-επισήμανση που δεν αφορά σε πρόβλημα του κινητού αλλά σε γενικά στοιχεία του κινητού υπάρχει το θέμα αυτό που μπορεί να συνεχίσει να δέχεται ότι νέο υπάρχει εκτός από λύσεις προβλημάτων.

 

Θέλω να ευχαριστήσω θερμά για την βοήθειά του (στην μεταφορά των μηνυμάτων) τον administrator MsK!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά χθες το κινητό επιστράφει στην εταιρία που έγινε η αγορά του, ώστε να σταλεί στην αντιπροσωπεία. Αναμονή...
Link to comment
Share on other sites

Τελικά χθες το κινητό επιστράφει στην εταιρία που έγινε η αγορά του, ώστε να σταλεί στην αντιπροσωπεία. Αναμονή...

 

Δυστυχώς είσαι πολύ άτυχος που αυτό συνέβη μόλις την πρώτη μέρα που το αγόρασες... ελπίζω βέβαια να είναι για καλό έτσι ώστε να μην έχεις κανένα ιδιαίτερο πρόβλημα αργότερα με την συσκευή!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
μηπως ξερετε τιμη αυτην την εποχη για το μικρο κουκλακι.???

 

 

Παιδιά δεν είναι το κατάλληλο θέμα αυτό για να συζητάμε την τιμή του κινητού! Υπάρχει αυτό το θέμα που μπορούμε να συζητήσουμε ότι αφορά το κινητό εκτός απ' την αντιμετώπιση προβλημάτων!

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλω για την βοηθεια σας. Δεν μπορω να βρω πουθενα στο menu του κινητου το menu Υπηρεσιων της καρτας Sim. Tι πρεπει να κανω?
ΕΙΤΕ ΧΙΟΝΙΖΕΙ ΕΙΤΕ ΒΡΕΧΕΙ ΜΕΝΕΙ ΛΕΥΚΟ ΤΟ ΓΙΑΣΕΜΙ...
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλω για την βοηθεια σας. Δεν μπορω να βρω πουθενα στο menu του κινητου το menu Υπηρεσιων της καρτας Sim. Tι πρεπει να κανω?

 

Δυστυχώς αυτό είναι κάτι το οποίο απ' ότι ξέρω μέχρι στιγμής δεν μπορεί να εμφανιστεί στο συγκεκριμένο κινητό. Ρίξε μια ματιά εδώ και ίσως βρεις κάτι.

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα χαλασμενο neonode n2 το οπιο δν ανοιγει κα8ολου κ το μονο που καταφερα να το κανω ειναι να αναψει η οθονη (λευκο σκετο με χαμιλο φοτισμο) καπιες φορες που το εβαζα στον φορτιστη η αν το αφισω πολες ωρες στον φορτιστη. οταν το συνδεω στο pc δεν κανει απολιτως τπτ ουτε το αναγνοριζει σαν αφερουμενη συσκευη αποθηκευσης

 

ξερει κανεις τι μπορει να ειναι και πως διορθονεται?

υπαρχει περιπτοση να φταιει το μινι sd?

 

το συνδεσα με το usb και πηγα να τρεξω την εγκατασταση του νενο αλλα δεν το αναγνωριζει παρομια με τον sasman(λεει νδ το βρισκει)! αληθια με το δικοσου τι εγινε?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε tnt_tuner το πρόβλημα μου ήταν το ίδιο το κινητό. Έγινε αλλαγή συσκευής, αλλά και στο δεύτερο που πήγα να κάνω την αναβάθμιση, είχα πάλι πρόβλημα. Δοκίμασα 4 διαφορετικούς υπολογιστές να κάνω αναβάθμιση (όλες με win xp pro, εκ των οποίων 2 με sp2 και 2 με sp3). Τελικά το έστειλα στην αντιπροσωπεία και αυτό για αναβάθμιση. Μου είπαν ότι η δεύτερη συσκευή δεν είχε κανένα απολύτως πρόβλημα και ότι ίσως φταίει το usb του υπολογιστή μου.Τελικά τα κατάφερα και μόνος μου και μάλιστα κατευθείαν χωρίς κανένα πρόβλημα όταν έκανα σύνδεση με υπολογιστή με λογισμικό vista home edition. Δοκίμασε το σε vista και ίσως δεν έχεις κανένα πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Neonode N2: Αντιμετώπιση προβλημάτων

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...