Jump to content

Neonode N2: Αντιμετώπιση προβλημάτων


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νομίζω πως καλό θα ήταν να το πας απ' όπου το πήρες και να απευθυνθείς σ' εκείνους! Δεν φαίνεται λογικό όλο αυτό που κάνει.

 

αυτο ηθελα να αποφυγω.....

:(

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο. -------Oscar Wilde
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 398
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αυτο ηθελα να αποφυγω.....

:(

δοκίμασε αρχικά μια άλλη σιμ να δεις αν είναι πρόβλημα της δικής σου.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

εφταιγε η καρτα....

τα μετεφερα σε αλλη συσκευη τα εγραψα σε αλλη καρτα κ τα περασα απο την αλλη καρτα...

 

δε φαινεται κ πολυ λογικο ομως....

 

 

κανα game εχουμε ή θα λιωσουμε στο τετρις???

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο. -------Oscar Wilde
Link to comment
Share on other sites

εφταιγε η καρτα....

τα μετεφερα σε αλλη συσκευη τα εγραψα σε αλλη καρτα κ τα περασα απο την αλλη καρτα...

 

δε φαινεται κ πολυ λογικο ομως....

 

 

κανα game εχουμε ή θα λιωσουμε στο τετρις???

 

Ψάξε στο συγκεκριμένο θέμα αλλά και στις σελίδες του http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=165035 θέματος αυτού και θα βρεις αρκετά.

Υπάρχουν και σελίδες με παιχνίδια, θέματα, εφαρμογές κλπ. Μια αναζήτηση στις σελίδες από 12 και μετά σ' αυτά τα 2 θέματα θα σε βοηθήσει πολύ.

Link to comment
Share on other sites

εφταιγε η καρτα....

τα μετεφερα σε αλλη συσκευη τα εγραψα σε αλλη καρτα κ τα περασα απο την αλλη καρτα...

 

δε φαινεται κ πολυ λογικο ομως....

 

 

κανα game εχουμε ή θα λιωσουμε στο τετρις???

sudoku.

 

εκτός και αν θες να δεις αν παίζει παιχνίδια η jvm.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι...

Μπορείτε να κάνετε εναλλαγή μεταξύ δύο κλήσεων με το κινητό αυτό;

Στο εγχειρίδιο χρήσης αναφέρει ότι πρέπει να είναι ενεργή η αναμονή και κατά την διάρκεια μιας κλήσης μπορείτε να κάνετε εναλλαγή με μια δεύτερη εισερχόμενη κλήση απλά κάνοντας ένα άγγιγμα πάνω στην δεύτερη κλήση. Στο κινητό μου όσες φορές κι αν το δοκίμασα δεν γίνεται... σ' εσάς;

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια το δικο μου νεονοντ Ν2 εχει αποκρυψη αριθμου ....

πως απενεργοποιειται ωστε να φαινεται ο αριθμος τηλεφωνου μου?

ευχαριστω εκ των προτερων!!!:)

Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να βρω τις ιδιοτητες κλησεων?

π.χ.

διαρκεια εισερχομενων/εξερχομενων

εμφανιση/αποκρυψη

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο. -------Oscar Wilde
Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να βρω τις ιδιοτητες κλησεων?

π.χ.

διαρκεια εισερχομενων/εξερχομενων

εμφανιση/αποκρυψη

 

Το άλλο με τον Τοτό το ξέρεις;;;:lol:

Δυστυχώς δεν μπορείς να βρεις πουθενά τις ιδιότητες γιατί δεν υπάρχουν!!

Το μόνο προσωρινό που μπορείς να δεις είναι η διάρκεια (και μόνο η διάρκεια) των κλήσεων που έχουν μείνει στο ιστορικό. Δυστυχώς...

Με το πρόβλημα που είχες με το κινητό σου τι έγινε τελικά;

 

γεια σας παιδια το δικο μου νεονοντ Ν2 εχει αποκρυψη αριθμου ....

πως απενεργοποιειται ωστε να φαινεται ο αριθμος τηλεφωνου μου?

ευχαριστω εκ των προτερων!!!:)

 

Δεν ξέρω πως να σε βοηθήσω... δυστυχώς δεν υπάρχει κάποια επιλογή στο μενού του κινητού ή στα εργαλεία του που να αφορά στην απόκρυψη! Δοκίμασε να βάλεις την κάρτα sim σε ένα άλλο τηλέφωνο μήπως και είναι η απόκρυψη της sim και όχι του κινητού.

Link to comment
Share on other sites

Το άλλο με τον Τοτό το ξέρεις;;;

Δυστυχώς δεν μπορείς να βρεις πουθενά τις ιδιότητες γιατί δεν υπάρχουν!!

Το μόνο προσωρινό που μπορείς να δεις είναι η διάρκεια (και μόνο η διάρκεια) των κλήσεων που έχουν μείνει στο ιστορικό. Δυστυχώς...

 

:(

 

 

Με το πρόβλημα που είχες με το κινητό σου τι έγινε τελικά;

 

το neo μαλλον ειχε προηγουμενα με τη sim μου,

αντεγραψα σε αλλη καρτα τις επαφες κ απο 'κει τις περασα στο neo.

δε πιστευω να περιμενεις κ εξήγηση σε τετοια μεταφυσικα ερωτηματα!:lol:

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο. -------Oscar Wilde
Link to comment
Share on other sites

για την αποκρυψη χρησιμοποιησε το κλασσικο αρχαιο κολπακι κατα το οποιο πληκτρολογεις μπροστα απο τον αριθμο το #31#.

π.χ #31#69XXXXXXXX.

Link to comment
Share on other sites

η λειτουργια αυτη υπαρχει στο τελευταιο update και ειναι φοβερη οταν βγαινεις στον ηλιο το μεσημερι στο εντονο φως και βλεπεις την οθονη πολυ καθαρα σε αντιθεση με αλλα κινητα. μεχρι τωρα εχω πεισει 7 ατομα να αγορασουν το Neonode που αρχικα φοβοντουσαν γιατι ειχαν φοβια με τις οθονες αφης αλλα τελικα ειδαν ποσο τελειο UI εχει το κινητο αυτο και πειστηκαν. ευτυχος που πηρα χαμπαρι οτι υπαρχει και δεν εκανα την &**()&) να παρω Iphone.
Link to comment
Share on other sites

η λειτουργια αυτη υπαρχει στο τελευταιο update και ειναι φοβερη οταν βγαινεις στον ηλιο το μεσημερι στο εντονο φως και βλεπεις την οθονη πολυ καθαρα σε αντιθεση με αλλα κινητα. μεχρι τωρα εχω πεισει 7 ατομα να αγορασουν το Neonode που αρχικα φοβοντουσαν γιατι ειχαν φοβια με τις οθονες αφης αλλα τελικα ειδαν ποσο τελειο UI εχει το κινητο αυτο και πειστηκαν. ευτυχος που πηρα χαμπαρι οτι υπαρχει και δεν εκανα την &**()&) να παρω Iphone.

 

Με μεγάλη μου λύπη διαπίστωσα ότι μετά το service η λειτουργία αυτή δεν υπάρχει στο κινητό μου...:( Δεν ξέρω το γιατί αλλά σε 2-3 "πειράματα" απέτυχε... Τι λέτε να φταίει;

Link to comment
Share on other sites

δε πιστευω να περιμενεις κ εξήγηση σε τετοια μεταφυσικα ερωτηματα!:lol:

Φυσικά και όχι... αυτά είναι ιστορίες για αγρίους...

για την αποκρυψη χρησιμοποιησε το κλασσικο αρχαιο κολπακι κατα το οποιο πληκτρολογεις μπροστα απο τον αριθμο το #31#.

π.χ #31#69XXXXXXXX.

Το πρόβλημα του παιδιού είναι ότι η απόκρυψή του είναι μονίμως ενεργοποιημένη... Μ' αυτό το κλασικό αρχαίο κολπάκι όπως λες ενεργοποιείται η απόκρυψη, δεν απενεργοποιείται.

Για την απενεργοποίηση της απόκρυψης πληκτρολογείς *31# και μετά τον αριθμό που θέλεις να καλέσεις... Απλώς για μια πιο μόνιμη λύση και για να μην χρειαστεί να αποθηκεύσεις όλες τις επαφές σου στον κατάλογο μ' αυτό το νούμερο μπροστά αν θέλεις ρώτησε και στο service απ' όπου το πήρες και δοκίμασε την sim σου και σε άλλη συσκευή... Αν είναι πρόβλημα της συσκευής τότε νομίζω πως είναι καλό να αντικατασταθεί.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το έκανα αναβάθμιση στην 2.1.552.4 και δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα...Τι παίζει ξέρη κανείς???

Μήπως είναι κάποια ρύθμιση που πρέπει να γίνει??

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να περάσω στο κινητό μου την 2.1.552.2 έκδοση και μου έβγαλε το ακόλουθο μήνυμα στο κινητό αφού πέρασε ουσιαστικά τα αρχεία απ' τον υπολογιστή:

"Προσπαθείτε να κάνετε υποβάθμιση από την έκδοση 2.1.552.4 στην 2.1.552.2.

Η εγκατάσταση παλιότερου λογισμικού δεν υποστηρίζεται. Θα γίνει επανεκκίνηση της συσκευής και θα εξακολουθήσει να χρησιμοποιείται η έκδοση 2.1.552.4 του λογισμικού."

Κι έτσι κι έγινε...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους.Μόλις το πήρα από το e-shop και μόλις πάω να τρέξω το neno.exe που κατέβασα από την σελίδα μου βγάζει ( Installer.exe - Σφάλμα εφαρμογής.Η εφαρμογή απέτυχε να προετοιμαστεί σωστά ( 0xc0000135 ).Κάντε κλικ στο κουμπί "Ok" για να τερματίσετε την εφαρμογή).Τι είναι αυτό πάλι ξέρεις κανείς;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα δηλαδή να βάλουμε την προηγούμενη έκδοση, γιατί εγώ μόλις πάω να τρέξω το neno.exe 2.1.552.4 που κατέβασα από την σελίδα μου βγάζει ( Installer.exe - Σφάλμα εφαρμογής.Η εφαρμογή απέτυχε να προετοιμαστεί σωστά ( 0xc0000135 ).Κάντε κλικ στο κουμπί "Ok" για να τερματίσετε την εφαρμογή).Τι είναι αυτό πάλι ξέρεις κανείς;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Μπα και με την 2.1.552.2 το ίδιο μου κάνει.Κάτι μάλλον θα φταίει με τα windows.Αν ξέρει κάποιος για αυτό το σφάλμα που βγάζει στην αρχή της εγκατάστσασης κάθε βοήθεια δεκτή.

ΕΥχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

θελει .ΝΕΤ framework 1.0 η 2.0 να ειναι εγκατεστημενο στο συστημα σου. αν δεν παιζει η .2 και εχεις την .4 τοτε κανε clean install.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους.Μόλις το πήρα από το e-shop και μόλις πάω να τρέξω το neno.exe που κατέβασα από την σελίδα μου βγάζει ( Installer.exe - Σφάλμα εφαρμογής.Η εφαρμογή απέτυχε να προετοιμαστεί σωστά ( 0xc0000135 ).Κάντε κλικ στο κουμπί "Ok" για να τερματίσετε την εφαρμογή).Τι είναι αυτό πάλι ξέρεις κανείς;

Ευχαριστώ.

τι windows έχεις?

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

θελει .ΝΕΤ framework 1.0 η 2.0 να ειναι εγκατεστημενο στο συστημα σου. αν δεν παιζει η .2 και εχεις την .4 τοτε κανε clean install.

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου.Έβαλα τελικά ΝΕΤ framework 2.0 και μετά πέρασα την 2.1.552.2 και είναι όλα κομπλέ.Η 2.1.552.4 τι παραπάνω έχει αξίζει να την βάλω γιατί είδα ότι μπορεί να έχει κάποια αρνητικά ( αν και αυτή είναι η τελευταία έκδοση που δίνει η εταιρία δεν νομίζω να έχει πρόβλημα ίσα ίσα που πρέπει να λύνει κάποια παλαιότερα).

Ευχαριστώ και πάλι

Link to comment
Share on other sites

τι windows έχεις?

Φίλε Alexkass ευχαριστώ για το ενδιαφέρον αλλά δεν πρόλαβα να γράψω ότι έλυσα το πρόβλημα με την βοήθεια του φίλου goldeneye ( θελει .ΝΕΤ framework 1.0 η 2.0 να ειναι εγκατεστημενο στο συστημα σου ).

Πληροφοριακά τρέχω τα Windows XP.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Neonode N2: Αντιμετώπιση προβλημάτων

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...