Jump to content

Neonode N2: Αντιμετώπιση προβλημάτων


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 398
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για κάρτα μνήμης δεν το έχω ψάξει και πολύ... Μέχρι 4gb σίγουρα. Από θήκη τώρα έχω αυτή την θήκη που είχε μέσα στη συσκευασία την οποία την έκοψα και την έραψα και την έφερα στα μέτρα του κινητού.
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το εξης προβλημα με το κινητο..

δεν ξερω γιατι αλλα στα καλα καθουμενα η οθονη του κινητου αρχισε καποια περιεργα..

μου βγαζει ενα εντονο πρασινο χρωμα οπου και αν παω στην οθονη..

ουτε φωτογραφιες μπορω να βγαλω ετσι οπως τις βγαζει τωρα.

γενικα ειναι σαν να εχει μπει νερο μεσα στην οθονη και να φαινετε, ενω δεν εχει γινει κατι τετοιο.

Ποιο ειναι το αλλο μου προβλημα τωρα?

το κινητο το ειχα παρει απο ενα παιδι.μου εχει δωσει την αποδειξη που λεει οτι αγοραστηκε στισ 26-09-2007 απο καταστημα wind της αθηνας ενω εγω μενω καλαματα.

η ερωτηση ειναι : ισχυει η εγγυηση ακομα η οχι?

πρεπει να το παω στα γραφεια της neonode (an yparxoun) η απλα να το δωσω στην wind να το φτιαξουν?

κατεβασα και την καινουρια ανανεωση αλλα το προβλημα παραμενει..

μαλλον κατι με την πλακετα της οθονης παιζει...

???????????

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα μοιάζει να είναι σοβαρό!!! Νομίζω πως η εγγύηση ισχύει. Γιατί όχι δηλαδή;

Πήγαινέ το κατευθείαν στην Wind αν δεν μπορείς να το στείλεις στα γραφεία της Neonode. Απλά η καθυστέρηση θα είναι ότι αν θέλεις να ρωτήσεις κάτι κατά τη διάρκεια του service θα ρωτάς πρώτα την Wind, αυτοί θα ρωτάν την Neonode (όταν θυμηθούν) και μετά θα ενημερώνεσαι απ' την Wind. Ενώ αν το στείλεις απευθείας στην Neonode θα ενημερώνεσαι απ' αυτούς. Αν δεν σ' ενδιαφέρει και τόσο πήγαινέ το στην Wind. Όταν το αγόρασες είχε ήδη το πρόβλημα ή δημιουργήθηκε μετά?

 

Υ.Γ.

Αυτά είναι τα στοιχεία της MyPhone S.A., εταιρία που εισάγει το Neonode στην Ελλάδα και είναι υπεύθυνη γι' αυτό. Τα βρήκα στην ιστοσελίδα τους: http://www.myphonesa.com.

 

Αrtemidos 3

151 25, Marousi, Athens

Τηλ.: +302106835005

Fax: +302106835015

info@myphonesa.com

Link to comment
Share on other sites

Driv3r τι έγινε με το πρόβλημά σου; Πες μας τίποτα νεώτερο.

 

Παιδιά από αναβαθμίσεις τίποτα απ' τον Απρίλιο και μετά ε; Ένα ζήτω για την Neonode!!!

Link to comment
Share on other sites

Tpt!!!Dena bgazw akri ti fteei!!!To fotrmat egine alla kollaei stin epanadiamorfsi....:(

Τότε καλύτερα να το πας για servive απ' όπου το πήρες. Είναι η "σίγουρη" λύση αν έχεις και την εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

kai gw apo microland tha to paraggeilw aurio...

199 eurw! kserei kaneis an exei pesei i timi genikotera i an einai prosfora tis sugkekrimenis alusidas?

genika kapoios xristis pou exei asxoleithei me to en logw kinito,an kai exw parakolouthisei to threat kata kairous gt elega oti tha to parw, ti me sumbouleuei na kanw molis to parw?prepei dil na kanw kapoies sugkekrimenes rythmiseis gia na xw 160 xaraktires sta sms kai genika gia na xw dynato ixo klp pou itan ta vasika provlimata tou?

kapoia anavathmisi pou thewreite kaluteri? kai an nai apo pou ginetai? tin kanoume monoi mas apo net? kapoio link?

thxxxxx :)

Winners Never Quit, Quitters Never Win...
Link to comment
Share on other sites

τελικα εισαι κοπελα η αγορι? για να ξερουμε πως να σου μιλαμε :P

η αναβαθμιση γτ ειμαι ασχετος με το κντ,πως μπαινει? με usb? απο ποιο λινκ? thanks

 

Εγώ δεν βλέπω πουθενά στο μήνυμά μου να λέει ότι είμαι κατενθουσιασμένος! Για κοίτα το καλύτερα... :wink:

 

Η αναβάθμιση γίνεται με το κινητό απενεργοποιημένο. Το συνδέεις με τον υπολογιστή με το usb, σου βγάζει την συσκευή ότι συνδέθηκε και αφού έχεις κατεβάσει το αρχείο απ' τον παραπάνω σύνδεσμο που σου δίνω τότε το κάνεις διπλό κλικ και αρχίζει να κάνει την εγκατάσταση. Αν έχεις παραπάνω απορίες κοίτα και το βιβλιαράκι με τις οδηγίες γιατί τα λέει αναλυτικά εκεί.

Link to comment
Share on other sites

bad request μου βγάζει το link...

υπάρχει κάποιο link άλλο για να κατεβάσω το νέο update?

επίσης...τίποτα wallpapers για το εν λογω κινητό υπάρχουνε?

 

Δοκίμασε να το κατεβάσεις από εδώ: http://rapidshare.com/files/130188785/Neno.exe. Τώρα μόλις το ανέβασα το αρχείο και ελπίζω να δουλεύει αν δεν τα καταφέρεις και με τον σύνδεσμο του nervous.

 

Για wallpapers:

http://www.neno-art.org/ (Την έχω ξαναδώσει αυτή την διεύθυνση). Ρίξτε και μια ματιά στις προηγούμενες σελίδες.

Link to comment
Share on other sites

Απλά η καλύτερη έκδοση που έχει βγει μέχρι τώρα!!!

Απλώς τέλεια! Πολλά αναβαθμισμένα στοιχεία και τώρα το μόνο που λείπει απ' τη συσκευή είναι η εγγραφή βίντεο! Τα λόγια είναι περιττά γι' αυτή την έκδοση. Λυθήκαν όλα τα προβλήματα που είχαμε μέχρι τώρα, μπήκαν καινούρια εικονίδια στην θέση που υπήρχαν τα βελάκια κατεύθυνσης, ήρθε καινούριο πρόγραμμα ηχογράφησης, καινούριος media player αντίστοιχος των κινητών NOKIA, SonyEricsson κλπ. και γενικά υπάρχουν πολλές αισθητικές και πρακτικές βελτιώσεις. Τέλος στο πρόβλημα με τα SMS. Τέλος και στο πρόβλημα με το ίντερνετ καθώς εκτός απ' τον κλασικό browser, προστέθηκε και ένας καινούριος με το όνομα WAP. Είμαι κατενθουσιασμένη! Προστέθηκε τέλος μια ακόμη καρτέλα στο βασικό μενού, το οποίο πλέον είναι πιο προσαρμόσιμο από ποτέ!!! Οι συντομεύσεις που υπήρχαν στην τελευταία καρτέλα του μενού απέκτησαν δικό τους εικονίδιο και υπάρχουν τώρα μέσα εκεί! Η μόνη συμβουλή που έχω... ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΤΕ ΤΩΡΑ κιόλας!

 

Ρε παιδιά εγώ δεν μπορώ να την εγκαταστήσω...δεν τρέχει το .exe στο Pc μου....

και τώρα έχω την προηγούμενη(2.1.358.11) και δεν έχω ΚΑΝ ελληνικά να γράψω στα sms....μπορεί να βοηθήσει κάποιος;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μηπως αντιμετωπισε κανεις προβληματα συνχρονισμου με outlook(εχω το 4.5 active sync και δεν μου συνχρονιζει τις επαφες μου)ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Guest manthos

το κατέβασα,το έκανα upgrade,και δουλεύει μια χαρά.ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΣΗΜΑ ΑΠΟ ΠΡΙΝ!

δεν μπορώ να καταλάβω κάτι όμως.δεν δονείται όταν πατάω τα πλήκτρα...

δόνηση έχει ΜΟΝΟ στην κλήση...

μπορεί κανείς να μου δώσει τα φώτα του?

 

ακυρο!

του έκανα restart και όλα OK...

Link to comment
Share on other sites

o,ti kai na les,i tropopoiisi katw katw,ta marturaei ola :P

thx gia to link..

mou proteineis molis to parw na min to anoiksw kan kai na kanw install tin kainourgia anavathmisi?

me tis fortiseis ti paizei? to apofortizw me ti mia opws mou to dinoun kai meta 8 wres kleisto?

 

ΟΛΑ είναι όπως τα λες...

Έκανα τροποποίηση στο θέμα γιατί είχα ένα ορθογραφικό:D. Τώρα αν δεν με πιστεύεις, δεν μπορώ να πιστέψω κι εγώ ότι έγραφε κατενθουσιασμένος εκεί που λες.:p Με καταλαβαίνεις φαντάζομαι ε?

 

Του βάζεις κατευθείαν την καινούρια έκδοση λογισμικού εκτός αν θες να ανοίξεις πρώτα την παλιά και μετά να δεις τις διαφορές.

Το φορτίζεις στην αρχή για 8-10 ώρες και τις πρώτες φορές το αφήνεις να αποφορτίσει εντελώς. Οι επόμενες φορτίσεις ας είναι γύρο στο 2ωρο το πολύ 3ωρο.

 

καλησπερα μηπως αντιμετωπισε κανεις προβληματα συνχρονισμου με outlook(εχω το 4.5 active sync και δεν μου συνχρονιζει τις επαφες μου)ευχαριστω

 

Αναβάθμισες το κινητό σου; Αν όχι, κάντο και ξαναπές μας αν το πρόβλημα συνεχίσει.

 

Ρε παιδιά εγώ δεν μπορώ να την εγκαταστήσω...δεν τρέχει το .exe στο Pc μου....

και τώρα έχω την προηγούμενη(2.1.358.11) και δεν έχω ΚΑΝ ελληνικά να γράψω στα sms....μπορεί να βοηθήσει κάποιος;

 

Το πρόβλημα μάλλον δεν είναι το κινητού σου αλλά του υπολογιστή. Δοκίμασε να κάνεις την αναβάθμιση από έναν άλλο υπολογιστή (ακόμα κι από internet-cafe) για να μπορέσει να σου τρέξει το .exe. Δεν ξέρω τι άλλο μπορεί να φταίει αν δεν είναι αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα μάλλον δεν είναι το κινητού σου αλλά του υπολογιστή. Δοκίμασε να κάνεις την αναβάθμιση από έναν άλλο υπολογιστή (ακόμα κι από internet-cafe) για να μπορέσει να σου τρέξει το .exe. Δεν ξέρω τι άλλο μπορεί να φταίει αν δεν είναι αυτό.

Λοιπόν,την νέα αναβάθμιση την πέρασα,αλλά μπορεί να μου πει κάποιος πως να περάσω ελληνικό Τ9;

τώρα έχει ελληνικά αλλά μόνο για αναζήτηση στις επαφές....τι να κάνω για να περάσω ελληνικό Τ9;;

Link to comment
Share on other sites

οκ σε πιστευω ;)

thx για τις info.tha to anoiksw arxika na dw ti αναβαθμιση...

αυτο με την εντονη ηλιοφανεια ,ισχυει οντως? δηλ δεν υπακουει η οθονη σε εντονο φως,εξαιτιας του τροπου λειτουργειας της...

 

Θέλει να το προστατεύεις λίγο με το χέρι σου για να είναι στην σκιά όταν έχει πολύ ήλιο έξω.

 

Λοιπόν,την νέα αναβάθμιση την πέρασα,αλλά μπορεί να μου πει κάποιος πως να περάσω ελληνικό Τ9;

τώρα έχει ελληνικά αλλά μόνο για αναζήτηση στις επαφές....τι να κάνω για να περάσω ελληνικό Τ9;;

Δεν έχει καθόλου Ελληνικά για να γράφεις μηνύματα? Όταν γράφεις ένα μήνυμα πήγαινε στα εργαλεία->ρυθμίσεις->αγαπημένα πληκτρολόγια και εκεί λογικά θα πρέπει να υπάρχει και η επιλογή Ελληνικά Τ9. Επέλεξέ την και θα είσαι ok. Αν δεν υπάρχει καθόλου η επιλογή τότε ίσως θα πρέπει να ξανακάνεις εγκατάσταση του λογισμικού ξανά και να επιλέξεις την ελληνική γλώσσα.

 

 

Nervous thanx για τη συμβουλή σου

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά και όλα ωραία με την αναβάθμιση αλλά έχω μια απορία...Μιας και είναι smartphone που είναι οι διαθέσιμες εφαρμογές???Γιατί η μόνη που έχω βρεί είναι ένας video player...Για παράδειγμα υπάρχει πουθενά msn client???
Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά και όλα ωραία με την αναβάθμιση αλλά έχω μια απορία...Μιας και είναι smartphone που είναι οι διαθέσιμες εφαρμογές???Γιατί η μόνη που έχω βρεί είναι ένας video player...Για παράδειγμα υπάρχει πουθενά msn client???

 

Παιδιά έχω βαρεθεί να γράφω και να ξαναγράφω τις ίδιες διευθύνσεις! Αν κοιτάξεις το θέμα αυτό και το άλλο που αναφέρεται στο κινητό θα βρεις 4-5 διευθύνσεις στο ίντερνετ όπου και θα βρεις αρκετές εφαρμογές... Δυστυχώς για παράδειγμα msn δεν έχει βγει. Δεν είναι και πάρα πολλές οι εφαρμογές που υπάρχουν γι' αυτό το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Τα έχω δει όλα τα sites αλλά για windows (έστω και enchanced CE) περίμενα περισσότερες (πολύ περισσότερες) εφαρμογες...:lol:
Link to comment
Share on other sites

AΠΙΣΤΕΥΤΟ!!! Κι όμως αληθινό!

 

Δεν ξέρω αν το έχει παρατηρήσει και κάποιος άλλος αυτό που θα σας πω όμως είμαι 100% σίγουρη ότι το κινητό ρυθμίζει αυτόματα και μόνο του τον φωτισμό της οθόνης!!!

Σας λέω την εμπειρία μου και αν θέλετε δοκιμάστε το...

Τις προηγούμενες ημέρες και αφού είχα αναβαθμίσει με την τελευταία έκδοση την συσκευή μου όταν βρισκόμουν σε εξωτερικούς χώρους έβλεπα ότι η οθόνη του κινητού είχε πιο έντονο φωτισμό χωρίς να χρειάζεται να τον ρυθμίζω κάθε φορά χειροκίνητα. Δεν έδωσα όμως μεγάλη σημασία μέχρι που ήμουν σήμερα πριν από λίγο στο σπίτι μου και έγραφα ένα μήνυμα καθώς ετοιμαζόμουν να βγω έξω... Καθώς λοιπόν έβγαινα απ' το σκοτεινό δωμάτιο προς την ηλιόλουστη αυλή παρατήρησα ότι ο φωτισμός του κινητού έγινε αυτόματα πιο έντονος και έτσι δεν είχα πρόβλημα με τον πολύ ήλιο. Δεν το περίμενα να γίνει αυτό και για να διαπιστώσω αν ήταν οφθαλμαπάτη ή αν συνέβη όντως συνέχισα να πληκτρολογώ το μήνυμα (έχει σημασία γιατί αυτό σημαίνει πως δεν μειώθηκε η ένταση του φωτισμού επειδή είχαν περάσει ορισμένα δευτερόλεπτα, όπως συμβαίνει σηνύθως) και ξαναμπήκα στο πιο σκοτεινό δωμάτιο σε σχέση με την αυλή. Αμέσως ο φωτισμός του κινητού μειώθηκε και η ένταση επανήλθε στο μεσαίο επίπεδο!!! Είμαι πολύ ενθουσιασμένη γιατί δεν ήξερα ότι υπάρχει αυτή η λειτουργία στο κινητό και μέχρι τώρα κάθε που έβγαινα έξω με ήλιο έπρεπε να ρυθμίζω χειροκίνητα την συσκευή για να μπορώ να βλέπω την οθόνη. Επανέλαβα και σε άλλους χώρους το ίδιο πείραμα και διαπίστωσα ότι όντως ισχύει!! Δεν ξέρω με ποιόν τρόπο λειτουργεί η συγκεκριμένη λειτουργία και θα ήθελα να μάθω αν κάποιος από εσάς ξέρει να μου πει γιατί μέχρι τώρα πίστευα ότι για να γίνει αυτό είναι θέμα καθαρά της συσκευής και όχι του λειτουργικού. Είναι όμως γεγονός ότι δεν συναίβενε με την προηγούμενη έκδοση του λογισμικού αλλά συμβαίνει με την τελευταία αναβάθμιση! Δοκιμάστε το και αν ξέρετε κάτι παραπάνω καλό είναι να μάθουμε...

Link to comment
Share on other sites

Αυτο συνηθως γινεται οταν εχει αισθητηρα φωτος!:blink:

 

Απ οσο ξερω ομως αυτο δεν εχει ομως...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα αυτό μου έκανε εντύπωση!!! Αυτό ήξερα μέχρι τώρα και γι' αυτό έμεινα και έκπλεικτη μόλις συνειδητοποίησα ότι υπάρχει αυτή η λειτουργία...
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό. Το θέμα είναι, μπορείς να το χρησιμοποιήσεις στην έντονη (ή όχι και τόσο) ηλιοφάνεια ή συνεχίζει να κολλάει?

Κλειστόν μέχρι νεωτέρας.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό. Το θέμα είναι, μπορείς να το χρησιμοποιήσεις στην έντονη (ή όχι και τόσο) ηλιοφάνεια ή συνεχίζει να κολλάει?

 

Τι εννοείς αν συνεχίζει να κολλάει;

Το "υψηλό επίπεδο" φωτισμού δεν έχει αλλάξει, να γίνει δηλαδή πιο έντονος ο φωτισμός σε σχέση με πριν.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μετρητή συνολικής διάρκειας κλήσεων έχει αυτό το πράγμα;

Και το gprs πως απενεργοποιείται για να μην τρώει μπαταρία αφού ούτως ή άλλως δεν θέλω να είναι συνδεδεμένο;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Neonode N2: Αντιμετώπιση προβλημάτων

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...