Jump to content

[Cydia: Greek Source] MinApps Repository


minos197
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 760
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι, το έχω και γω αυτό το πρόβλημα. Δώστε λίγο χρόνο στο Μίνωα να το φτιάξει. Υπομονή.

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Το βγάζει γενικά δλδ σε ό,τι προσπαθείτε να κάτεβάσετε από το repo??

Το ρωτάω γιατί δοκίμασα μόνο το upgrade των logos των carriers..

Au de foof!!

Η τεχνολογία δε σου λύνει τα χέρια..Στα κάνει γόρδιο δεσμό..!

Link to comment
Share on other sites

Το βγάζει γενικά δλδ σε ό,τι προσπαθείτε να κάτεβάσετε από το repo??

Το ρωτάω γιατί δοκίμασα μόνο το upgrade των logos των carriers..

 

Το upgrade μου χάλασε το logo της Vodafone και το Reinstall μου βγάζει MD5SUM mismatch :)

 

Υπομονή :D

Link to comment
Share on other sites

Εμένα στα Cyprus Logos μου το βγάζει

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Γιαυτό δεν κάνεις με Windows δουλείες που θέλουν Linux..

 

Πρέπει να δουλεύει τώρα για δοκιμάστε και πείτε μου..

Link to comment
Share on other sites

εχω το 3g και για κάποιο λόγο δεν μου βγάζει το logo της cosmote ενω το περασα 2-3 φορές το πακέτο τι φτεει?
Link to comment
Share on other sites

Μία από τα ίδια και για μενα. Σήμερα έκανα το update και εξαφανίστηκε το logo της vodafone :wacko: Έκανα και reinstall και restart αλλά τίποτα. Θα περιμένω μπας και διορθωθεί.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα έφτιαξε. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο που έκανα πρώτα remove (βγάζει broken package και κάνετε forcibly remove), αλλά τώρα είναι ΟΚ.
Link to comment
Share on other sites

to evgala teleiws k to xanaperasa alla pali tpt....

Mipws fteei to GR COSMOTE pu den xoraei k kanei scroll?

 

Loipon vrika lysi....

Gia osous exun GR COSMOTE kai 3g me v2.2.1

 

1. Antigrapste tis 2 eikones (.png) kai ston fakelo

/private/var/mobile/Library/Carrier Bundle/TMobile_gr.bundle

 

(KANTE REBOOT)

 

2. An den leiturgisei allaxte sto carrier.plist to CARRIER NAME kai na to kanete kapws etsi...

<key>StatusBarImages</key>

<array>

<dict>

<key>AllowPrefixMatching</key>

<false/>

<key>CarrierName</key>

<string>GR COSMOTE</string>

<key>DefaultImage</key>

<string>Default_CARRIER_COSMOTE.png</string>

<key>FullScreenOpaqueImage</key>

<string>FSO_CARRIER_COSMOTE.png</string>

</dict>

 

Epitelus leitourgei :)

Mpravo "minos197" gia tin dulia sou pragmatika entypwsiakos, keep rockin' ;)

P.S. K ena megalo euxaristw ston @ioanniskar tou iphonehellas!

Link to comment
Share on other sites

Εβαλές το νέο πακέτο και δεν σου δούλεψε το Cosmote Carrier??

 

Εξαλλου το ίδιο είναι και το να σβήσεις τον φάκελο 20201 από το Carrier Budnles πριν το βάλεις το πακετο όπως έχουμε ξαναπεί εδώ..

 

Μπορείς να μου πείς αν με το νέο Carrier logos δεν έχεις Comsote Logo?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Κάποια πατάτα έκανα. Αφαίρεσα το πληκτρ. με τους 160 χαρακτήρες και τώρα δεν μπορώ να βάλω κανένα από τα 2... Μου γράφει: /var/cash/apt/archives/com.myphone.sms160m-0.1-iphoneos-arm.deb (subprocess pre-installation script returned error exit status 1) OKAY... Τι έγινε πάλι ρε γμτ??? Καμία βοήθεια τους δημιουργούς των καταπληκτικών εφαρμογών? Ευχαριστώ πολύ!!!
Link to comment
Share on other sites

Ναι.. Εγώ πριν το update είχα κανονικά το σηματάκι. Μετά το χθεσινό update έχω το κλασσικό "vfGR". Αναμονή λοιπόν..

 

Μπορείς να κάνεις το εξής εάν θες να επαναφέρεις το logo της vodafone.

 

1. Κάνεις απεγκατάσταση του πακέτου carrier logos μέσω cydia χρησιμοποιώντας την επιλογή forcibly clear.

2. Στην συνέχεια μέσω του πακέτου make it mine (mim) που θα βρεις στο cydia επαναφέρεις το αρχικό string της vodafone αφήνοντας κενό το κείμενο και πατώντας το κουμπί carrier πάνω αριστερά.

3. Κάνεις reboot την συσκευή και εγκαθιστάς εκ νέου το πακέτο GREEK CARRIER LOGOS από το repo του Minos.

4. reboot και είσαι έτοιμος.

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Πάντως πρίν είχα κάνει τα εξής:

1. Μου βγάζει update για το keyboard:SMS160 K.I.S (v0.2) - Αυτό εννοούσα και πρίν, δεν ξέρω μήπως αυτό κατάλαβες λάθος γιατί το έγραψα λίγο περίεργα πριν... ;)

2. Το κάνω κανονικά

3. Ελέγχώ/δοκιμάζω όλα δουλεύουν ΟΚ.

4. Λέω να κάνω Remove και παρατηρώ οτι δεν δουλεύουν τα παρατεταμένα - πουθενά.

5. Ξανακάνω install και μου γράφει αυτά που είπα και πρίν:

"error: could not locate /System/Library/Frameworks/UIKit.framework/Keyboard-Default.plist"

 

Όλα ΟΚ τώρα. Πέρασα το original (Keyboard-default.plist.bac) και όλα δουλεύουν ρολόι... :)

Σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντησή σου και φυσικά για όλη σου/σας την δουλεία!!

 

(Εύχομαι όλα καλά και με το τρακάρισμα.. Υγεία πάνω απο όλα)

 

Υ.Γ. Πάντως με την πρώτη ευκαιρία θα προσπαθήσω να αναπαράξω το 'πρόβλημα' και θα σου πώ.

 

 

@ Minos:

 

Απλά να ενημερώσω οτι χθές το βράδυ είχα την ευκαιρία να επαναλάβω τα βήματα και όλα δούλεψαν ρολόι!

1. Εγκατέστησα πάλι το SMS160 K.I.S (v0.2) - έκανε κανονικά backup keyboard-default.plist σε keyboard-default.plist.bac

2. Checked - everything OK!

3. To aπεγκατέστησα (Remove) - κανονικά έκανε restore το keyboard-...plist.bac σε keyboard-...plist.

 

Οπότε όλα ΟΚ!

(Ποιός ξέρει τί είχε συμβεί...:wacko:)

 

Ευχαριστώ πολύ και πάλι!

:)

Link to comment
Share on other sites

λοιπον βρηκα ενα μικρο bug.....ελπιζω να μην εχει ξανα αναφερθει..

 

οταν κανεις update τα πληκτρολογια ikeyEX η τελος παντων τα εγκαταστεις και μετα πας να τα ενεργοποιησεις μεσα απο Ρυθμισεις-Γενικες-Πληκτρολογιο τοτε δεν πρεπει να εχεις κλεισει πριν την επιλογη "Αυτοματη Διορθωση" διοτι κανεις μια τρυπα στο νερο....δεν στα περναει ακομα και μετα απο reboot της συσκευης...

 

πρεπει με την επιλογη αυτη κανονικα ενεργοποιημενη να τα ενεργοποιησεις τα πληκτρολογια και μετα να πας αμα θες να απενεργοποιησεις την "αυτοματη διορθωση":)

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κάνεις το εξής εάν θες να επαναφέρεις το logo της vodafone.

 

1. Κάνεις απεγκατάσταση του πακέτου carrier logos μέσω cydia χρησιμοποιώντας την επιλογή forcibly clear.

2. Στην συνέχεια μέσω του πακέτου make it mine (mim) που θα βρεις στο cydia επαναφέρεις το αρχικό string της vodafone αφήνοντας κενό το κείμενο και πατώντας το κουμπί carrier πάνω αριστερά.

3. Κάνεις reboot την συσκευή και εγκαθιστάς εκ νέου το πακέτο GREEK CARRIER LOGOS από το repo του Minos.

4. reboot και είσαι έτοιμος.

 

Σωστος ο DJ ακριβως ετσι το ειχα κανει κι εγω και δουλεψε!!

Link to comment
Share on other sites

Μίνωα, εάν έχω κάποιο πακέτο εγκατεστημένο στη συσκευή και αυτό δεν υπάρχει πλέον στο repo από το οποίο το κατέβασα, υπάρχει τρόπος να μετατρέψω τα εγκατεστημένα αρχεία σε πακέτο .deb?

 

Δοκίμασα την επιλογή dpkg-repack αλλά δεν την αναγνωρίζει. Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος ή έπρεπε να έχω εγκατεστημένο κάτι στη συσκευή για να μπορώ να χρησιμοποιήσω τη συγκεκριμένη εντολή;

 

Μέσω aptitude παρέχεται κάποια αντίστοιχη δυνατότητα;

Link to comment
Share on other sites

1)pperiklis τι ακριβώς θές να κάνεις?Γιατί μπορω απλά να σου δώσω ότι αρχεία χρειάζεται.

2)Παιδιά σόρρυ για τον πανικό με τα Logos αλλά ακόμα δεν έχω ιδέα γιατί τα symbolic links που χρησιμοποιεί το itunes με το Comsote Carrier update δεν διαγράφονται από το deb.Και δυστυχώς είναι από τα λίγα πράγματα που δεν μπορώ να επαναλάβω χωρίς restore..

3)Nickp αυτό είναι δυστυχώς bug του ikeyX

4)Δεν μπορώ να ξέρω ποιο ακριβώς πρόβλημα υπάρχει αν δεν μου δίνετε τις output.txt Logs από termatiκο.Θέλω ακριβως όσοι έχουν script errors να δίνουν

 

apt-get update > /update.txt
apt-get install ονομαπακετου.bundle.id > /install.txt
apt-get remove ονομαπακετου.bundle.id > /remove.txt

 

Μετά με SSH να πηγαίνουν στο / και να κατεβάζουν τα txt αρχεία στο pc.

Όπου το ονομα πακέτου είναι αυτό που βλέπουν στο Cydia στο Bundle Identifier.Για το carrier logos είναι minos197.carrier.logosgr

 

Δεν μπορείτε να φανταστείτε πόσα emails έχω για απορίες που έχουν απαντηθεί,για προβλήματα ή γιατί κάποιος πάτησε καταλάθος στο author των πακέτων..Αν δεν έχω λεπτομερή ενημέρωση ενός προβλήματος που δεν μου παρουσιάζεται εμένα δεν μπορώ να το φτιάξω...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...