Jump to content

Προτείνετε ένα βιβλίο


fatsoni
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1000 thanks for the info. Ώστε βγαίνει και νέος Μπράουν... Μάλιστα, μάλιστα...

To digital fortress δεν ειναι ακριβως καινουργιο...απλα τωρα βγαινει η ελληνικη εκδοση :)

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

To digital fortress δεν ειναι ακριβως καινουργιο...απλα τωρα βγαινει η ελληνικη εκδοση :)

 

Εννοούσα ότι βγαίνει κανούργιος Μπράουν στα ελληνικά. Όσον αφορά τις ελληνικές εκδόσεις είναι νέο βιβλίο. :cool:

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά το Digital Fortress μου άρεσε λιγότερο από όλα του Μπράουν.

Πολύ προβλέψιμο...

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό βιβλίο ιδιαίτερα για εφηβικές ηλικίες!

Από τον ίδιο και το μάσκα στο φεγγάρι είναι πολύ καλό :)

 

Ναι γενικά έχει ωραία βιβλία....

Μην κλάψεις αν τα όνειρα σου γκρεμιστούν.Κλάψε αν δεν έχεις τη δύναμη να χτίσεις άλλα......
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα Παγκόσμια κυκλοφορία του Harry Potter & the Half Blood Prince και ο Παπασωτηρίου το έχει ήδh φέρει στη τιμή των 22€, εγω το πήρα μόλις :O:p:D Μη με κράξετε... :p

 

Βασικά για βιβλίο της ASP.NET πήγαινα και γύρισα το κεφάλι μου και τι να δώ !!! Το 6° βιβλίο ! Έτσι το αγόρασα αμέσως μιας και η τιμή του ήταν πολύ καλή (το ελληνικό θα κάνει πάνω απο 30€) και τώρα το έχω στα χέρια του. Πάντως απο τις 2 πρώτες σελίδες που διάβασα φαίνετιαι πολύ "σκοτεινό".... είδωμεν.

 

Και μην ακούσω τπτ για ηλικίες !!! Μπορεί να ειμαι 19 αλλα είμαι φαν :p

Link to comment
Share on other sites

Ο φλωράς το έχει 24 ευρώ!

Έχω διαβάσει τις πρώτες 30 σελίδες, καλό είναι αλλά κάπως μπερδεμένο! Ρίξτε ένα ξεσκόνισμα στο 5ο πριν το πάρετε... ;)

Link to comment
Share on other sites

Και μην ακούσω τπτ για ηλικίες !!! Μπορεί να ειμαι 19 αλλα είμαι φαν :p

 

Όπως προανέφερες είναι πιο σκοτείνο από τα υπόλοιπα. Όσο πάνε τα βιβλία, τόσο λιγότερο κάνουν για παιδιά...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Kαμια σχεση δεν εχουν οι ηλικιες...στον Ελευθερουδακη σημερα ξερετε ποσοι 20αρηδες και 30αρηδες ηταν με ενα Χαρυ στο χερι;; Εγω πρωτη και καλυτερη δε, 21 χρονων γαιδουρα κατεβηκα κεντρο απο τις 9 σημερα για να μην παθω αυτο που επαθα προπερσι που πηγα την επομενη μερα και δεν ειχε μεινει φυλλο. Κι ο Ελευθερουδακης 22 ευρω το ειχε αλλα εδινε και t-shirt δωρο :D

 

Εχω διαβασει αισιως 13 κεφαλαια απο το πρωι και ευτυχως που ειχα ξαναπερασει το Order την περασμενη βδομαδα και εκανα το κοννε.

http://img230.imageshack.us/img230/962/shirtlw.jpg

In this light and on this evening

Link to comment
Share on other sites

...στον Ελευθερουδακη σημερα ξερετε ποσοι 20αρηδες και 30αρηδες ηταν με ενα Χαρυ στο χερι;; ...

Και σαραντάρηδες, και σαραντάρηδες :O

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/874.gif

MyPhone Forum Moderator @ "Κινητά τηλέφωνα"

Link to comment
Share on other sites

To Half Blood Prince 22€ απο Παπασωτηρίου;;! Ωραία, πάλι καλά που συγκρατήθηκα και δεν έδωσα τα 30€ που ήθελαν στη Νάξο το Σαββατο...

 

Δε μου λέτε, μιλάμε για την papperback (σκληρή) έκδοση του βιβλίου, ετσι; Γνωρίζουμε μήπως κυκλοφορεί και η πιο φθηνιάρικη έκδοση των περίπου 12€ (χαρτί ποιοτητας εφημερίδας, pocket size);; :)

 

Α, και μη ντρέπεστε που διαβάζετε Harry, οι άλλοι πρέπει να ντρέπονται που αφήνουν τις προκαταλήψεις να τους στερούν μια τόσο απολαυστική σειρά βιβλίων!

Link to comment
Share on other sites

Δε μου λέτε, μιλάμε για την papperback (σκληρή) έκδοση του βιβλίου, ετσι; Γνωρίζουμε μήπως κυκλοφορεί και η πιο φθηνιάρικη έκδοση των περίπου 12€ (χαρτί ποιοτητας εφημερίδας, pocket size);; :)

 

 

 

H paperback εκδοση ειναι η φθηνη και συνηθως κυκλοφορει κανα τριμηνο μετα τουλαχιστον. Αυτη με το σκληρο εξωφυλλο που κυκλοφορει τωρα λεγεται hardback.

 

Η πλοκη μεχρι τωρα λεει πολυ! Αμα συνεχισω με αυτο το ρυθμο μεχρι το πρωι θα το εχω τελειωσει :D

http://img230.imageshack.us/img230/962/shirtlw.jpg

In this light and on this evening

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (SonyEricssonK750i/R1J Browser/SEMC-Browser/4.2 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

egw eimai sti 400 sel kai den mporw na stamatisw. To biblio leei poly pantws kai gia na diabastei aneta prepei kapoios na exei diabasei opwsdhpote to 5o. Exei polu agwnia alla de se rixnei psixologika opws to 5. Oi polhseis stin ellada pos pane ? Aaa kai kati allo... Egw prosopika pisteuw oti den einai gia mikra paidia

Link to comment
Share on other sites

Egw prosopika pisteuw oti den einai gia mikra paidia

 

Σίγουρα δεν είναι. Εδώ δεν ήταν (σχετικά) το δεύτερο, θα είναι το 6ο; Εν τω μεταξύ βρισκόμαστε πολύ κοντά στο τέλος. Το επόμενο βιβλίο θα είναι και το τελευταίο...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (SonyEricssonK750i/R1J Browser/SEMC-Browser/4.2 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

egw eimai sti 400 sel kai den mporw na stamatisw. To biblio leei poly pantws kai gia na diabastei aneta prepei kapoios na exei diabasei opwsdhpote to 5o. Exei polu agwnia alla de se rixnei psixologika opws to 5. Oi polhseis stin ellada pos pane ? Aaa kai kati allo... Egw prosopika pisteuw oti den einai gia mikra paidia

 

 

Μολις το τελειωσα. Και Billy μη χαιρεσαι σου κραταει το ψυχολογικο ριξιμο για τα τελευταια κεφαλαια η Ροουλινγκ :cry: Και θα το ειχα παρει και βαρυτερα αν δεν ειχα κανει τη βλακεια να σερφαρω το απογευμα στη σελιδα του imdb για την ταινια Goblet of Fire οπου στο message board κατι μαλ.... εχουν γραψει ως τιτλους θεματων βασικοτατα σποιλερς...ΑΜΑ ΔΕΝ ΤΕΛΕΙΩΣΕΤΕ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΜΗΝ ΠΕΡΑΣΕΤΕ ΑΠΟ ΕΚΕΙ σας προειδοποιω! :mad:

 

Το θεμα ειναι καλα το τελειωσα αλλα ποιος περιμενει τωρα αλλα 2-3 χρονια (μπορει και περισσοτερο για να μας σπασουν τα νευρα) για το 7ο και τελευταιο βιβλιο;; :(

 

Και συμφωνω απολυτα οτι δεν ειναι για μικρα παιδια...ειχε ξεφυγει απο το 2ο και μετα αρκετα αλλα στο 5ο και στο 6ο το περιεχομενο ειναι για εφηβους και πανω.

http://img230.imageshack.us/img230/962/shirtlw.jpg

In this light and on this evening

Link to comment
Share on other sites

re gmt kai go thelo na diavaso to 6 alla ta agglika mou psilo-sucks...den nomizo na mporo na to diavaso me ena aplo lower cambridge pou exo :( opote tha perimeno simera arxizo pantos arktiko kiklo....pia einai i gnomh sas gia to teleuteo? argei na mpei sto psito?
Link to comment
Share on other sites

re gmt kai go thelo na diavaso to 6 alla ta agglika mou psilo-sucks...den nomizo na mporo na to diavaso me ena aplo lower cambridge pou exo :( opote tha perimeno simera arxizo pantos arktiko kiklo....pia einai i gnomh sas gia to teleuteo? argei na mpei sto psito?

Γενικά η γλώσσα δεν θα σου φανεί δύσκολη αφού έχεις πάρει το lower απλώς τις πρώτες 10 σελίδες θα τις διαβάζεις λίγο αργά. Μετά θα πάρεις τα πάνω σου και θα το τελειώσεις σχετικά γρήγορα. :)

Αυτό που μου τη σπάει λίγο είναι όταν μιλάει ο Hangrid :p είπαμε ρε φίλε να μιλάς αργκό, αλλα να σε καταλαβαίνουμε με τη πρώτη ανάγνωση :p

ααα και κάτι άλλο, είδατε που ο καθηγητής Slunghorn ελεγε συνεχώς λάθος το όνομα του Ron ? Στη σελίδα 401 που πάει να κάνει την πρόποση για τα γενέθλια του τον λέει Rupert :p το όνομα του ηθοποιού που κάνει τον Ron στις ταινίες :p :lol:

Μήπως να ανοίξουμε καινούργιο θέμα για τα βιβλία διότι δεν υπάρχει λόγος να γεμίζουμε το thread με post μόνο για το Harry Potter :)

Link to comment
Share on other sites

πριν λίγο τελείωσα το ''Η άνοδος της Βαβυλώνας''...:)

το βιβλίο ήταν σούπερ...πολλή αγωνία , σασπένς και μυστήριο...

στο τέλος ο συγγραφέας αναφέρει ότι γράφει και νέο βιβλίο, το οποίο οπωσδήποτε θα το διαβάσω όταν κυκλοφορήσει..

με λίγα λόγια, συνίσταται ανεπιφύλακτα...:)

 

next one is '' Ο πόλεμος των κόσμων'' (Χ.Τζ. Γουέλς) :)

θα το αρχισω και εγω τωρα ειναι καλο? εχω ακουσει οτι ειναι..
Εικόνα εκτός ορίων Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα πάω να αγοράσω και εγώ τον 6ο Χάρρυ Πόττερ αν τελειώσω 2-3 βιβλία που είναι σε σειρά αναμονής.

Ευκαιρία να εξασκήσουμε και τα αγγλικά μας.

Link to comment
Share on other sites

πριν λίγο τελείωσα και το '' Ο πόλεμος των κόσμων'' (Χ.Τζ. Γουέλς)

θα το έλεγα λίγο κουραστικό βιβλίο παρά την μεγάλη γραμματοσειρά και την πιο ξεκούραστη ας πούμε ανάγνωση...είναι πολύ περιγραφικό , και αρκετά μονότονο...

σε γενικές γραμμές, θα το έλεγα απλώς καλό...:)

 

next one is ''Οι θλιμμένες πουτάνες της ζωής μου'' (Gabriel Garcia Marquez)..:)

Link to comment
Share on other sites

next one is ''Οι θλιμμένες πουτάνες της ζωής μου'' (Gabriel Garcia Marquez)..:)

 

Είναι εξαιρετικό βιβλίο. Το διάβασα το Πάσχα, εν ριπή οφθαλμού.

Τελευταίο που διάβασα το "Ημερολόγιο Εφηβείας", της Μελίσσα Π.

Εξαιρετικό βιβλίο, λίγο σκληρό, αρκετά συγκινητικό.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

μόλις τελείωσα και το ''Οι θλιμμένες πουτάνες της ζωής μου'' (Gabriel Garcia Marquez) :)

το βιβλίο ήταν πολύ καλό...όπως όλα σχεδόν του ιδίου...πραγματικά μια ωδή για τον έρωτα και την μοναξιά,θέματα που περιγράφει μοναδικά ο Κολομβιανός συγγραφέας...:)

συνίσταται ανεπιφύλακτα...

 

next one is ''Ψυχές στον πάγο'' (Τζων Σμόλενς) :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...