Jump to content

[iPhone Αξεσουάρ] Θήκες / Ακουστικά / BT / Καλώδια / Φορτιστές κτλ


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακόμα δεν βγάλατε διαγωνισμό με 2-3 από τις θηκούλες σας? Άντε να ξεκινά το promotion :whistle::whistle::whistle::whistle:
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή ιδέα! :up:

 

Αν μαζευτούμε πολλοί, να κανονίσουμε όντως θήκες και μπρελόκ με logo myPhone.gr. Εγώ δεν έχω πρόβλημα. Ενδιαφέρεται κανείς άλλος;

 

Φοβερη δουλεια, σιγουρα θα το τιμησω.

Επειδη iPhone δεν εχω... για iPad 3 μπορει να γινει τιποτα?

 

Θες μια θήκη ξύλινη 241.2 x 185.7 x 9.4 mm?? Πως θα την κουβαλάς; :blink:

 

@alexakisd πολύ καλή δουλειά :)

 

@Mythozz το ερώτημα είναι: σε βολεύει να τη χρησιμοποιείς τη θήκη σε καθημερινή βάση;;;

 

Μα ήδη την χρησιμοποιώ. Παιδιά είναι πάρα πολύ ελαφριά, δεν καταλαβαίνεις οτι έχεις μια ξύλινη θήκη στο κινητό. Είναι λεία η υφή της, πολύ ποιοτική, έτσι πραγματικά δεν σε εμποδίζει. Ακόμα και στην τσέπη από το τζιν μπαίνει εύκολα.

 

Ακόμα δεν βγάλατε διαγωνισμό με 2-3 από τις θηκούλες σας? Άντε να ξεκινά το promotion :whistle::whistle::whistle::whistle:

 

Βρε λες; :p

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

για τα συγκεκριμένα δεν νομίζω να κόβουμε δέντρα και να φτιάχνουμε αξεσουάρ.........πιθανόν να είναι μικροπερισσεύματα από άλλες ογκωδέστερες εργασίες και μιας που υπάρχει η υποδομή των ανάλογων μικροσκαπτικών,χαρακτικών μηχανημάτων CNC για κλίμακα Ελλάδας είναι κάτι το διαφορετικό,όχι όμως χειροποίητα.

δεν έχουν την ευχρηστία και την αντοχή στη φθαρτότητα που παρέχουν για βάθος χρόνου τα ανάλογα προϊόντα πλαστικού.

παραπλήσια κινέζικα υπάρχουν εδώ και χρόνια,αλλά χωρίς κάποιο καταναλωτικό ενδιαφέρον.

είναι ωραία εμφανισιακά,στη βιτρίνα όμως.

με την χρήση,όπως η τριβή αρχίζει άμεσα μια κούραση στα λειτουργικά τους σημεία.

Edited by arel

lumia 950XL DUAL - LG G4 DUAL

jazzgroove.org

Link to comment
Share on other sites

για τα συγκεκριμένα δεν νομίζω να κόβουμε δέντρα και να φτιάχνουμε αξεσουάρ.........πιθανόν να είναι μικροπερισσεύματα από άλλες ογκωδέστερες εργασίες και μιας που υπάρχει η υποδομή των ανάλογων μικροσκαπτικών,χαρακτικών μηχανημάτων CNC για κλίμακα Ελλάδας είναι κάτι το διαφορετικό,όχι όμως χειροποίητα.

δεν έχουν την ευχρηστία και την αντοχή στη φθαρτότητα που παρέχουν για βάθος χρόνου τα ανάλογα προϊόντα πλαστικού.

παραπλήσια κινέζικα υπάρχουν εδώ και χρόνια,αλλά χωρίς κάποιο καταναλωτικό ενδιαφέρον.

είναι ωραία εμφανισιακά,στη βιτρίνα όμως.

με την χρήση,όπως η τριβή αρχίζει άμεσα μια κούραση στα ζωτικά τους σημεία.

 

Τα κινεζικΑ απλα να πω πως είναι απο καλάμι φίλε μου γίαυτο και φθυρονται εύκολα. Τα συγκεκριμένα είναι από ελληνικό ξύλο οξυάς, καρυδιάς κΑι αφρικανικου μαονιου

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή προσπάθεια! Εννοείται οτι θα το τιμήσουμε!

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

@@Mythozz

Νομίζω στο άσπρο iPhone ταιριάζουν βερνικια σε ανοιχτές αποχρώσεις και πιθανότατα η οξιά σε transparent είναι η καλύτερη επιλογη.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

@@Mythozz

Νομίζω στο άσπρο iPhone ταιριάζουν βερνικια σε ανοιχτές αποχρώσεις και πιθανότατα η οξιά σε transparent είναι η καλύτερη επιλογη.

 

Ειμαι περισσοτερο των ακρων τυπος ;)

 

Extreme επιλογες μια ζωη :p

 

In any case, αξίζει πραγματικα ;) το χρησιμοποιώ τωρα και πραγματικα είναι αλλη αισθηση το ξύλο.

 

Όσο για το κόστος ειμαι σίγουρος οτι αν κανουμε μια ομαδική αγορα θα πεσει σημαντικά. Ο Δημητρης δεν θα εχει πρόβλημα ;)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Εγω το έχω πει ότι το ξύλο είναι το υλικο που ταιριάζει περισσότερο με το iPhone το οποίο είναι φτιαγμένο επίσης απο φυσικα υλικα μέταλλο και γυαλι.

Είναι σκάλες ανώτερο απο τις ογκωδεις πλαστικές θήκες τυπου case mate που προσφέρουν ανάλογη προστασία.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εγω το έχω πει ότι το ξύλο είναι το υλικο που ταιριάζει περισσότερο με το iPhone το οποίο είναι φτιαγμένο επίσης απο φυσικα υλικα μέταλλο και γυαλι.

Είναι σκάλες ανώτερο απο τις ογκωδεις πλαστικές θήκες τυπου case mate που προσφέρουν ανάλογη προστασία.

 

Καλά εχω 5 τετοιες θηκες... Καλες στην αρχη, αλλά οντως ογκωδεις. Κλασσικες αγορες των apple fans οπως εμεις :p

 

Και είναι άλλη η αισθηση του να κρατας ξυλο ;)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι περισσοτερο των ακρων τυπος ;)

 

Extreme επιλογες μια ζωη :p

 

In any case, αξίζει πραγματικα ;) το χρησιμοποιώ τωρα και πραγματικα είναι αλλη αισθηση το ξύλο.

 

Όσο για το κόστος ειμαι σίγουρος οτι αν κανουμε μια ομαδική αγορα θα πεσει σημαντικά. Ο Δημητρης δεν θα εχει πρόβλημα ;)

 

Ο Δημήτρης το ΜΟΝΟ πρόβλημα το έχει ΜΟΝΟ όταν τρώει φακές..... Όλα τα αλλα λύνονται....

Link to comment
Share on other sites

Τα κινεζικΑ απλα να πω πως είναι απο καλάμι φίλε μου γίαυτο και φθυρονται εύκολα. Τα συγκεκριμένα είναι από ελληνικό ξύλο οξυάς, καρυδιάς κΑι αφρικανικου μαονιου

 

ακόμη και το βαρίδι έβενος να είναι το ξύλο είναι ξύλο.

όπως έλεγε ο Γιάννης Γκιωνάκης στη ταινία του και τα φασόλια Παρισίων πάλη φασόλια είναι. :respect:

lumia 950XL DUAL - LG G4 DUAL

jazzgroove.org

Link to comment
Share on other sites

ακόμη και το βαρίδι έβενος να είναι το ξύλο είναι ξύλο.

όπως έλεγε ο Γιάννης Γκιωνάκης στη ταινία του και τα φασόλια Παρισίων πάλη φασόλια είναι. :respect:

 

Άποψή σου και την σέβομαι... Άσε με όμως να διατηρώ τις επιφυλάξεις μου...

Link to comment
Share on other sites

Αν μαζευτούμε πολλοί, να κανονίσουμε όντως θήκες και μπρελόκ με logo myPhone.gr. Εγώ δεν έχω πρόβλημα. Ενδιαφέρεται κανείς άλλος;

 

Βάλτο θέμα στη front page και ξεκινάει η "συλλογή υπογραφών" να δούμε πως θα πάει.

Link to comment
Share on other sites

@@Alexakisd

 

Αν μπορούσες να ξεπερασεις τα κατασκευαστικά προβλήματα, θα ήταν πολυ όμορφο ένα bumper απο οξιά.

Δεν ξέρω όμως πως θα μπορούσε να κουμπωνει ώστε να μην γίνει πολυ χοντρό. Κατα τα αλλα 3mm οξιας, είναι αρκετα για προστασία καθώς ενισχύονται απο τα γυρίσματα που κάνει για την προστασία της οθόνης.

Το δύσκολο σημείο εκτός απο το κουμπωμα είναι το άνοιγμα στα buttons του ήχου, εκει θα είναι πραγματικα ευάλωτο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

@@Alexakisd

 

Αν μπορούσες να ξεπερασεις τα κατασκευαστικά προβλήματα, θα ήταν πολυ όμορφο ένα bumper απο οξιά.

Δεν ξέρω όμως πως θα μπορούσε να κουμπωνει ώστε να μην γίνει πολυ χοντρό. Κατα τα αλλα 3mm οξιας, είναι αρκετα για προστασία καθώς ενισχύονται απο τα γυρίσματα που κάνει για την προστασία της οθόνης.

Το δύσκολο σημείο εκτός απο το κουμπωμα είναι το άνοιγμα στα buttons του ήχου, εκει θα είναι πραγματικα ευάλωτο.

 

Δοκιμάστηκε ήδη... Δυστυχώς δεν αντέχει.....

Link to comment
Share on other sites

όπως είπα στη βιτρίνα είναι ωραία !

 

Απο που βγαίνει το "όπως το είπα"?

Ο άνθρωπος λέει έκανε δοκιμη και διαπίστωσε ότι δεν μπορει να εμπιστευτεί μια τέτοια κατασκευή.

Αντίθετα η θήκη παράγεται γιατι πέρασε τα test. Τι σχέση έχει λοιπόν η δικη σου άποψη με αυτο που συζητάμε. Έχεις δοκιμάσει κάποια θήκη, η τα συμπεράσματα σου είναι αυθερετα?

Εγω πάντως σαν χομπιστας στις ξύλο κατασκευές σου λέω ότι το ξύλο σε πολλα πράγματα αντέχει περισσότερο απο αλλα υλικα. Το ότι προτιμάται το πλαστικο έχει να κάνει με το κόστος και όχι με την αντοχη.

Ο άνθρωπος δεν φτιάχνει τις θήκες απο σανιδια. Ξέρεις πόσο μεγάλη αντοχη έχει ένα κομμάτι φουρνισμενης καρυδιάς 20 ετών? αν θες να το διαπιστώσεις βρες ένα τέτοιο κομμάτι η εστω μια καρεκλα απο καλη οξια και χτυπατο μ ένα σκληρο αντικείμενο πχ μια πέτρα. Πάρε μετα την ίδια πέτρα και χτυπα ένα κομμάτι απο αλουμινοπορτα. Δες ποιο απο τα δυο έκανε πιο βαθύ σημάδι.

Μην κρίνεις απο τα ξύλα που χρησιμοποιούν στα φθηνά έπιπλα. Αυτα είναι ελατη Γ διαλογής.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εδώ 3 διαφορετικές θήκες, χαραγμένες σε σχέδιο του ιδιοκτήτη τους.......

 

ελπίζω να σας αρέσουν......

 

 

IMG_0506.JPG

 

IMG_0507.JPG

 

IMG_0511.JPG

Link to comment
Share on other sites

Είμαι και εγώ μέσα για μια παραγγελία αν μαζευτούμε.. Ένα μπρελοκάκι του myphone στα κλειδιά θα ήταν ότι πρέπει!!
Link to comment
Share on other sites

Περιμένω από βδομάδα να μου ταχυδρομήσει ο μάστορας του ξύλου και του μετάλλου Δημήτρης ένα ΤΑΠ σαν κι αυτά που είχαμε στο στρατό με χαραγμένο σχέδιο-έκπληξη! Αναμένετε για νεότερο review & fotos! ;)

 

Υ.Γ: Εννοείται πως είμαι μέσα για μπρελόκ myphone.gr!

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω από βδομάδα να μου ταχυδρομήσει ο μάστορας του ξύλου και του μετάλλου Δημήτρης ένα ΤΑΠ σαν κι αυτά που είχαμε στο στρατό με χαραγμένο σχέδιο-έκπληξη! Αναμένετε για νεότερο review & fotos! ;)

 

Υ.Γ: Εννοείται πως είμαι μέσα για μπρελόκ myphone.gr!

 

Να'σαι καλά Αλέξη για την φιλοφρόνηση...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας

Λόγω αλλεπάλληλων άνανδρων επιθέσεων μέσω Διαδικτύου το eshop μας http://www.tagmydevice.gr θα παραμείνει εκτός λειτουργίας. Για οτιδήποτε χρειαστείτε επισκεφθείτε την ιστοσελίδα μας στο http://www.Facebook.com/tagmydevice.gr ή επικοινωνήστε μαζί μας στο alexakisd@gmail.com

 

Ευχαριστούμε πολύ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

 

Μετά από έντονες προσπάθειες της http://www.webforyou.gr έχει αποκατασταθεί πλέον η όλη ζημιά που προκλήθηκε στο http://www.tagmydevice.gr και πλέον μπορείτε και πάλι απρόσκοπτα να επισκεφθείτε το ηλεκτρονικό μας κατάστημα, στην ίδια και πάλι διεύθυνση ή να μας στείλετε και πάλι τα email σας στο info@tagmydevice.gr

Σας ζητούμε ταπεινά συγγνώμη για την όποια αναστάτωση ίσως σας προκαλέσαμε.

Link to comment
Share on other sites

Και μιας και όλα είναι ΟΚ με το tagmydevice.gr.... όσοι θέλετε μπρελόκ, θήκες κλπ και άλλα ξύλινα αξεσουάρ με το logo του myPhone, πηγαίνετε σε αυτό το thread και δηλώστε συμμετοχή.

 

ΠΡΟΣΟΧΗ: σε εκείνο το thread οι συμμετοχές. :)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [iPhone Αξεσουάρ] Θήκες / Ακουστικά / BT / Καλώδια / Φορτιστές κτλ
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...