Jump to content

iPhone 3G / 3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι, φυσικά.

Συλλέγει πληροφορίες από GPS, WiFi καθώς και το δίκτυο κινητής τηλεφωνίας και σου δίνει το ακριβές στίγμα της συσκευής σου επάνω στο χάρτη.

Δοκίμασε ξανά.

ενταξει το εκανα,απλα ηθελε στησιμο απο την αρχη για να το κανει.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πέδες sorry αν γραφω σε λάθος μέρος αλλά ξέρεται κανένα καλό service για Θεσσαλονίκη κυρίως για να στείλω το κινητο μου iphone 3gs γιατί έχει πρόβλημα! να πω ότι το πρόβλημα που παρουσιάζει είναι ότι προσπάθησα να το φορτίσω μια μέρα στο αυτοκίνητο μου και ενώ έδειχνε οτι φορτίζει αυτό δεν φόρτιζε και από τότε όταν ξεφόρτωσε τέλειος η μπαταρία αυτό πάπαλα δεν ξανά άνοιξε ποτέ! το έστειλα το κινητό να το δούνε σε ένα κατάστημα στην Αθήνα στο 9 volto και μου είπαν ότι το πρόβλημα είναι στο power ac έτσι μου το είπαν αλλά επειδή δεν είχαν το ανταλλακτικό δεν μπόρεσαν να μου το φτιάξουν και κάπου άλλου που το έστειλα στην Θεσσαλονίκη που μου είπαν ότι το έχουν αυτό το ανταλλακτικό μου είπαν ότι τελικά δεν ήταν αυτό το πρόβλημα αλλά δεν μπόρεσαν να βρουν το πρόβλημα που δεν ανάβει το κινητό!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους είμαι Νεο μέλος

Θα ήθελα την βοήθεια σας έχω iphone3 g και ξαφνικά οποίος με περνει δεν βγάζει όνομα αλλα άγνωστο χρειάζεστε να κάνει κάτι απο τις ρυθμίσεις ;

:):)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους είμαι Νεο μέλος

Θα ήθελα την βοήθεια σας έχω iphone3 g και ξαφνικά οποίος με περνει δεν βγάζει όνομα αλλα άγνωστο χρειάζεστε να κάνει κάτι απο τις ρυθμίσεις ;

:):)

 

1) Ολα δουλευαν οκ μέχρι που στο έκανε ξαφνικά? (τότε προτείνω restore μέσω itunes και ξαναπέρασμα των επαφών)

2) Την πρώτη φορά πως πέρασες τις επαφές στο 3G? Από την Sim?

3) Εχεις τσεκάρει την λίστα των επαφών ότι όλα είναι σωστά ταξινομημένα δλδ όνομα και τηλ σε κάθε επαφή?

4) Δοκίμασε να αλλάξεις το sort order των contacts στις ρυθμίσεις.

5) Στις ρυθμίσεις σου βγάζει τον πάροχο κινητής τηλεφωνίας?

6) Μήπως έχεις διπλοπεράσει τις επαφές?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!!!!!!

Πριν λιγο καιρο επεσε στα χερια μου ενα iphone 3g το οποιο εκανα ανακατεσκευη γιατι ηταν σε αθλια κατασταση.

Σημερα τελειωσα και ανοιξα το κινητο,το δουλεψα λιγακι και ειδα οτι ηταν πολυ αργο,περιειχε αρχεια και προγραμματα απο τον προηγουμενο χρηστη.

Ετσι αποφασισα να κανω πληρη διαγραφη αρχειων και ρυθμισεων για να ερθει στην αρχικη του κατασταση.Το κινητο ηταν φορτισμενο κατα 90%.Μου εβγαλε μηνυμα οτι θα κανει μια ωρα περιπου και πατησα ΟΚ.

Στη οθονη εμφανιστηκε το μηλο και μια μπαρα που γεμιζε σιγα σιγα και μολις ολοκληρωθηκε εκανε επανεκινηση.Μετα την επανεκινηση εβγαλε παλι το μηλο και λιγο πιο κατω ενα στρογγυλο που γυρνουσε (σαν το animation των windows 7 ) και εκει που περιμενα να δω την οθονη υποδοχης εκανε παλι επανεκινηση και εμφανισε παλι το μηλο με το στρογγυλο και αυτο κανει συνεχεια απο τοτε,το κινητο δεν ανοιγει.

Με ποιο τροπο θα μπορεσω να το κανω να ανοιξει?

Γινεται να περασω καποια αλλη εκδοση firmware?

Ειμαι τελειως ασχετος με τα iphone,πρωτη φορα επιασα στα χερια μου.

Αν μπορει καποιος ας βοηθησει.

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Homtom HT7
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!!!!!!

Πριν λιγο καιρο επεσε στα χερια μου ενα iphone 3g το οποιο εκανα ανακατεσκευη γιατι ηταν σε αθλια κατασταση.

Σημερα τελειωσα και ανοιξα το κινητο,το δουλεψα λιγακι και ειδα οτι ηταν πολυ αργο,περιειχε αρχεια και προγραμματα απο τον προηγουμενο χρηστη.

Ετσι αποφασισα να κανω πληρη διαγραφη αρχειων και ρυθμισεων για να ερθει στην αρχικη του κατασταση.Το κινητο ηταν φορτισμενο κατα 90%.Μου εβγαλε μηνυμα οτι θα κανει μια ωρα περιπου και πατησα ΟΚ.

Στη οθονη εμφανιστηκε το μηλο και μια μπαρα που γεμιζε σιγα σιγα και μολις ολοκληρωθηκε εκανε επανεκινηση.Μετα την επανεκινηση εβγαλε παλι το μηλο και λιγο πιο κατω ενα στρογγυλο που γυρνουσε (σαν το animation των windows 7 ) και εκει που περιμενα να δω την οθονη υποδοχης εκανε παλι επανεκινηση και εμφανισε παλι το μηλο με το στρογγυλο και αυτο κανει συνεχεια απο τοτε,το κινητο δεν ανοιγει.

Με ποιο τροπο θα μπορεσω να το κανω να ανοιξει?

Γινεται να περασω καποια αλλη εκδοση firmware?

Ειμαι τελειως ασχετος με τα iphone,πρωτη φορα επιασα στα χερια μου.

Αν μπορει καποιος ας βοηθησει.

Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

Κανε μια προσπάθεια με hard reset ( πατημένα ταυτόχρονα power και home button για δεκα δευτερόλεπτα περίπου .

Αν δεν γίνει κατι σύνδεσε το στο itunes βάλτο σε dfu mode http://www.iclarified.com/player/desktopplayer.swf?enid=1034&meid=7242

και κανε ξανά restore .

Μπορείς να περάσεις παλιότερο firmware μονο αν εχεις κρατήσει τα shsh blobs για το firmware που θέλεις .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Κανε μια προσπάθεια με hard reset ( πατημένα ταυτόχρονα power και home button για δεκα δευτερόλεπτα περίπου .

Αν δεν γίνει κατι σύνδεσε το στο itunes βάλτο σε dfu mode http://www.iclarified.com/player/desktopplayer.swf?enid=1034&meid=7242

και κανε ξανά restore .

Μπορείς να περάσεις παλιότερο firmware μονο αν εχεις κρατήσει τα shsh blobs για το firmware που θέλεις .

 

Ευχαριστω πολυ m7ixalis,τελικα καταφερα να το κανω restore μεσα απο το itunes.

Εψαξα αρκετα το φορουμ και απο αυτα που διαβασα καταλαβα οτι το κινητο ηταν jailbreaked και κολλησε οταν το εκανα restore μεσα απο το μενου.Την επομενη φορα θα ξερω. :)

Ευχαριστω πολυ και παλι και καλη σου μερα. :)

Homtom HT7
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά προσπαθώ εδώ και καιρό να περάσω κάτι τραγούδια από τον υπολογιστή στο iphone 3gs και μου λέει ότι η συσκευή έχει σταματήσει να ανταποκρίνεται ή έχει αποσυνδεθεί τι παίζει εδώ???????????????? :!: :!: :!:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=3j_RsBNBc2I&list=UU6ruNptYyVN-1venmAd2Qcg&index=4&feature=plcp]iOS 6 (beta 3) on iPhone 3GS - YouTube[/ame]

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=298FKYi5owM]iOS 6 rondando em um iPhone 3GS/iOS 5 running on iPhone 3GS Performance - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα

μια φιλη μου εχει το εξης προβλημα

μια μερα το ειχε αφησει ξεφορτιστο και οταν πηγε να το βαλει να φορτωσει την εβγαζε μονο πρασινη εικονα τιποτα αλλο..

τι γινετε ξερει κανεις?

ευχαριστω

:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα

μια φιλη μου εχει το εξης προβλημα

μια μερα το ειχε αφησει ξεφορτιστο και οταν πηγε να το βαλει να φορτωσει την εβγαζε μονο πρασινη εικονα τιποτα αλλο..

τι γινετε ξερει κανεις?

ευχαριστω

:)

Αν δεν ενεργοποιείται με κανέναν τρόπο, μόνο με restore θα τη βγάλει καθαρή .

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν ενεργοποιείται με κανέναν τρόπο, μόνο με restore θα τη βγάλει καθαρή .

 

ευχαριστω για την απαντηση πως γινετε αυτο μηπως υπαρχει κανα παιδι απο αθηνα να το κανουμε παρεα ρε παιδια?

ευχαριστω προκαταβολικα

:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση πως γινετε αυτο μηπως υπαρχει κανα παιδι απο αθηνα να το κανουμε παρεα ρε παιδια?

ευχαριστω προκαταβολικα

:)

Είναι αρκετά εύκολο .

http://www.goodbyte.gr/phones/tutorial-iphone-restore-and-jailbreak-on-ios-4-3-3-4323/

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Installing iOS 6 on the iPhone 3GS

http://cdn.arstechnica.net/wp-content/uploads/2012/09/3GS-iOS-6-640x390.jpg

http://arstechnica.com/apple/2012/09/tempting-fate-installing-ios-6-on-the-iphone-3gs/

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα

μια φιλη μου εχει το εξης προβλημα

μια μερα το ειχε αφησει ξεφορτιστο και οταν πηγε να το βαλει να φορτωσει την εβγαζε μονο πρασινη εικονα τιποτα αλλο..

τι γινετε ξερει κανεις?

ευχαριστω

:)

 

Να το αφήσει για αρκετή ώρα στην πρίζα!!!

Yπάρχουν άνθρωποι που καταλαβαίνουν...άνθρωποι που δεν καταλαβαίνουν...άνθρωποι που καταλαβαίνουν ότι δεν κατάλαβαν...και άνθρωποι που δεν θα καταλάβουν ποτέ!!!
Link to comment
Share on other sites

Κοιταζα σε καποια threads για jailbreak αλλα δεν εβγαζα ακρη, δεν εχω ασχοληθει και παρα πολυ με το θεμα. Εχω ακομη το πρωτο iPhone 2G. Με την AT&T δηλαδη το ειχαν στειλει απο το Αμερικα και το εχω στο συρταρι με τα τελευταια updates αλλα ειναι κλειδωμενο και ζηταει ενεργοποιηση απο iTunes. Καπου θυμαμαι οτι ελεγαν πως η AT&T το ξεκλειδωνει. Στη τελικη, και j/b αν γινεται να το κανω με ευκολια... why not. Μια βοηθεια please θα ηταν οτι επρεπε. :) Edited by sakiss

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Κοιταζα σε καποια threads για jailbreak αλλα δεν εβγαζα ακρη, δεν εχω ασχοληθει και παρα πολυ με το θεμα. Εχω ακομη το πρωτο iPhone 2G. Με την AT&T δηλαδη το ειχαν στειλει απο το Αμερικα και το εχω στο συρταρι με τα τελευταια updates αλλα ειναι κλειδωμενο και ζηταει ενεργοποιηση απο iTunes. Καπου θυμαμαι οτι ελεγαν πως η AT&T το ξεκλειδωνει αλλα δεν εχω καταφερει να βρω το σχετικο section για να δω πως μπορει να γινει. Στη τελικη, και j/b αν γινεται να το κανω με ευκολια... why not. Μια βοηθεια please θα ηταν οτι επρεπε. :)

 

Ολα τα πρώτης γενιάς iPhone AT&T ξεκλειδώνουν.

Διάβασε εδώ και θα είσαι ΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Βρηκα το iphone 3g αναβαθμισμενο σε 3gs στα 180. να το χτυπησω?

Μπορει απο την εκδοση 4.2.1 να παει στην 6???? Οποιος γνωριζει μου λεει

Link to comment
Share on other sites

3g αναβαθμισμένο σε 3gs;;;;;;;;;; από πότε;;;;

δεν υπάρχει αυτό που λες ;)

 

Αχ δεν ξερω απο iphone, γι αυτο ρωταω!!!

Τελευταια αναβαθμιση του λογισμικου σε 4.2.1 και λεει οτι εχει τα χαρακτηριστικα του 3gs.

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=2826&idPhone2=2424

Δηλαδη ποσο πιθανο ειναι το δεξι μοντελο με την αναβαθμιση να εχει τα χαρακτηριστικα του αριστερου?

Ισχυει???? :confused:

Πριν ειχε 2αρα καμερα και τωρα εχει 3, κατι, τραβαει και βιντεο. και λογικα θα εχει και την 256ram. αλλα ειναι το 3g????? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Αχ δεν ξερω απο iphone, γι αυτο ρωταω!!!

Τελευταια αναβαθμιση του λογισμικου σε 4.2.1 και λεει οτι εχει τα χαρακτηριστικα του 3gs.

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=2826&idPhone2=2424

Δηλαδη ποσο πιθανο ειναι το δεξι μοντελο με την αναβαθμιση να εχει τα χαρακτηριστικα του αριστερου?

Ισχυει???? :confused:

Πριν ειχε 2αρα καμερα και τωρα εχει 3, κατι, τραβαει και βιντεο. και λογικα θα εχει και την 256ram. αλλα ειναι το 3g????? :confused:

 

Με αυτα που γραφεις νομιζω οτι δεν θα σου ηταν χρησιμο ενα iPhone :lol: Δεν γινεται να αλλαξουν τα χαρακτηριστικα ενος τηλεφωνου. Αλλο να κανεις αναβαθμιση το λογισμικο και αλλο να αλλαξεις το υλικο. Το δευτερο δεν γινεται.

Link to comment
Share on other sites

Με αυτα που γραφεις νομιζω οτι δεν θα σου ηταν χρησιμο ενα iPhone :lol: Δεν γινεται να αλλαξουν τα χαρακτηριστικα ενος τηλεφωνου. Αλλο να κανεις αναβαθμιση το λογισμικο και αλλο να αλλαξεις το υλικο. Το δευτερο δεν γινεται.

 

Για αυτο μου εκανε εντυπωση! Γιατι οταν ρωτησα για την καμερα μου ειπε οτι εχει 3αρα και οτι τραβαει και βιντεο. οταν ομως ρωτησα ποιο ειναι το 3g η το 3gs, μου ειπε το πρωτο και το εδειξα κιολας και το επιβεβαιωσε. κατι παιζει εδω πιθανοτητα :worry:

Α, και οτι εκανε την αναβαθμιση λογισμικου σε 4.2.1. Ποιο ειναι αραγε?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για να διαπιστώσεις το ποια συσκευή είναι, παρατήρησε στη πλάτη της συσκευής τα γράμματα.

Στο 3G τα γράμματα είναι γρι και μη γυαλιστερά. Αντιθέτως, στο 3GS είναι γυαλιστερά ασημένια, όπως και το λογότυπο (μήλο) της Apple.

Δες τη συνημμένη εικόνα.

 

ΥΓ: Η τελευταία διαθέσιμη έκδοση iOS για το 3G είναι η 4.2.1.

Edited by Itchrist86

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω πολυ ;)

 

Επιπλεον συν το οτι το 3g δεν τραβαει ληψη βιντεο ενω το 3gs εχει βιντεο κανονικα και το 3gs εχει 3.15mpix camera εναντι 2mpix του 3g.. απο οτι καταλαβα...

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 3G / 3GS

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...