Jump to content

iPhone 3G / 3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή δεν πήρα απαντηση ακομα και θα επιμεινω αφου θα δωσω το κινητο σε φιλο μου. Η 4.3.3 εχει επαναφορα δεδομενων, αν το κανω απο το μενου ρυθμισεις θα αφιαρεσει μονο ρυθμισεις μου και τιποτα αλλο ωστε να μην εχει προσωπικα μου δεδομενα? Βοηθηστε σας παρακαλω πολυ...

 

Καλυτερα να ποσταρεις στο θεμα με το λειτουργικο ios ή το άλλο για jb και unlock

 

 

Φίλοι μου ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας!

Σήμερα θα δοκιμάσω ενα iphone με jb ενος φίλου, γιατι αν δεν το δω και απο κοντα συμπερασμα δεν θα βγαλω...

Τα ξαναλέμε με τις εντυπώσεις μου...:)

 

Περιμενουμε φιλε σου να μας πεις τι αποφάσισες και τις εντυπώσεις σου :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα παιδια,

 

περασα το τελευταιο firmware στο iphone 3G της αδερφης μου και μου κανει παραπονα οτι αργει/κολλαει. Και πριν με το 3.κατι το ειχα πιασει και αργουσε πολυ, συν το οτι οποια εφαρμογη πηγα να βαλω ηθελε ios4, γι αυτο και το αναβαθμισα.

 

Διαβασα καπου οτι καλυτερο ειναι το 3.κατι για το 3G, ισχυει; αν του βαλω παλι 3.κατι και το κανω και jb θα μπορω να εγκαταστησω παλιοτερες εκδοσεις εφαρμογων που με ενδιαφερουν που τωρα ζητανε εκδοση 4;

 

Ή μπορω να μεινω στην 4, να κανω παλι jb και να κανω καποιες ρυθμισεις για να μην κολλαει;

 

Τι προτινετε;;;

 

 

Και κατι τελευταιο, οταν περασα την 4, δεν περαστηκαν οι επαφες και εκανα restore, μηπως αυτο φταιει για τα κολληματα; Οταν ειχε ξεκινησει η 4, ειχε διαφορετικο στυλ εμφανισης απ οτι μετα το restore που εγινε ακριβως οπως πριν. Εννοω οτι ειχε ενα φοντο με φουσκαλες, ειχε αλλαξει τη γλωσσα σε ελληνικα, ειχε διαφορετικα ταξινομημενα εικονιδια κλπ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

 

περασα το τελευταιο firmware στο iphone 3G της αδερφης μου και μου κανει παραπονα οτι αργει/κολλαει. Και πριν με το 3.κατι το ειχα πιασει και αργουσε πολυ, συν το οτι οποια εφαρμογη πηγα να βαλω ηθελε ios4, γι αυτο και το αναβαθμισα.

 

Διαβασα καπου οτι καλυτερο ειναι το 3.κατι για το 3G, ισχυει; αν του βαλω παλι 3.κατι και το κανω και jb θα μπορω να εγκαταστησω παλιοτερες εκδοσεις εφαρμογων που με ενδιαφερουν που τωρα ζητανε εκδοση 4;

 

Ή μπορω να μεινω στην 4, να κανω παλι jb και να κανω καποιες ρυθμισεις για να μην κολλαει;

 

Τι προτινετε;;;

 

 

Και κατι τελευταιο, οταν περασα την 4, δεν περαστηκαν οι επαφες και εκανα restore, μηπως αυτο φταιει για τα κολληματα; Οταν ειχε ξεκινησει η 4, ειχε διαφορετικο στυλ εμφανισης απ οτι μετα το restore που εγινε ακριβως οπως πριν. Εννοω οτι ειχε ενα φοντο με φουσκαλες, ειχε αλλαξει τη γλωσσα σε ελληνικα, ειχε διαφορετικα ταξινομημενα εικονιδια κλπ

Δεν μπορεις να κανεις downgrade αν δεν εχεις κρατησει καποια αρχεια απο το cydia οταν βρισκοσουν σε παλαιωτερη εκδοση

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεις να κανεις downgrade αν δεν εχεις κρατησει καποια αρχεια απο το cydia οταν βρισκοσουν σε παλαιωτερη εκδοση

 

Στα 2G και 3G μπορεις να κάνεις downgrade κανονικά με shift + restore από το tunes και υποδεικνύοντας στο πρόγραμμα το path του firmware που θέλεις να εγκαταστήσεις. Αυτό γίνεται γιατί δεν υπάρχουν shsh σε αυτές τις συσκευές.

Τέτοια "κόλπα" εμφανίστηκαν με το 3GS

Edited by iganiats
Link to comment
Share on other sites

παιδες αγορασα απο το ιντερνετ ενα iphone 16gb 3gs το οποιο μ το στειλανε απο επαρχια...οταν εβαλα την καρτα μ μεσα ομως και το ανοιξα αυτο μ βγαζει οτι ειναι κλειδωμενο και θελει κωδικο ξεκλειδωματος..παιρνω τηλ.αυτον που το αγορασα αλλα δεν μ απανταει.τι μπορω να κανω να το ξεκλειδωσω???μηπως την πατησα???

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

παιδες αγορασα απο το ιντερνετ ενα iphone 16gb 3gs το οποιο μ το στειλανε απο επαρχια...οταν εβαλα την καρτα μ μεσα ομως και το ανοιξα αυτο μ βγαζει οτι ειναι κλειδωμενο και θελει κωδικο ξεκλειδωματος..παιρνω τηλ.αυτον που το αγορασα αλλα δεν μ απανταει.τι μπορω να κανω να το ξεκλειδωσω???μηπως την πατησα???

 

Κλειδωμενο σε παροχο ή κλειδωμενη η συσκευη με 4ψηφιο pin?

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

κλειδωμενη συσκευη με 4ψηφιο κωδικο αλλα οχι πιν.προφανως αυτος που το ειχε ειχε βαλει κωδικο κλειδωματος της οθονης.καμια ιδεα να το φλασαρω καπως μιας και θελω να περασω την ios5??? Edited by laios23

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

κλειδωμενη συσκευη με 4ψηφιο κωδικο αλλα οχι πιν.προφανως αυτος που το ειχε ειχε βαλει κωδικο κλειδωματος της οθονης.καμια ιδεα να το φλασαρω καπως μιας και θελω να περασω την ios5???

Σύνδεσε το στο pc σου άνοιξε το itunes και κάνε restore και update.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Σύνδεσε το στο pc σου άνοιξε το itunes και κάνε restore και update.

 

Νομιζω δε θα το κανει Κωνσταντινε με την αιτιολογια πως ειναι κλειδωμενο. Θα του ζητησει να ξεκλειδωσει πρωτα και μετα...

 

Πρεπει να μπει σε DFU mode να το διαβασει το itunes..

Edited by eirhnh_k

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω δε θα το κανει Κωνσταντινε με την αιτιολογια πως ειναι κλειδωμενο. Θα του ζητησει να ξεκλειδωσει πρωτα και μετα...

 

Πρεπει να μπει σε DFU mode να το διαβασει το itunes..

 

οντως το δοκιμασα αλλα δεν με αφηνει ν μπω.μ ζηταει να το ξεκλιεδωσω πρωτα...τι να κανω ρε παιδια θα τρελαθω..καμια ιδεα???

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

@eirhnh_k Αν είναι ήδη ανοιχτό το κινητό και κλειδωμένο θα κάνει κανονικά restore. Δεν χρειάζεται να είναι στην homescreen για ν κάνει restore.

 

@laios23 Ακολούθησε τις παρακάτω οδηγίες και βάλε την συσκευή σε DFU mode

 

1. Κλεινουμε το τηλεφωνο(αν δεν ειναι ήδη κολλημένο)

2. Κραταμε ταυτοχρονα πατημενα το Power και το Home Button

3. Oταν δούμε το logo της Apple, αφήνουμε το Power Button αλλά συνεχίζουμε να κρατάμε το Home Button.

4. Ανοίγουμε το iTunes και περιμενουμε να μας ενημερώσει ότι η συσκευή μας μπαίνει σε Restore Mode.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

@eirhnh_k Αν είναι ήδη ανοιχτό το κινητό και κλειδωμένο θα κάνει κανονικά restore. Δεν χρειάζεται να είναι στην homescreen για ν κάνει restore.

 

@laios23 Ακολούθησε τις παρακάτω οδηγίες και βάλε την συσκευή σε DFU mode

 

1. Κλεινουμε το τηλεφωνο(αν δεν ειναι ήδη κολλημένο)

2. Κραταμε ταυτοχρονα πατημενα το Power και το Home Button

3. Oταν δούμε το logo της Apple, αφήνουμε το Power Button αλλά συνεχίζουμε να κρατάμε το Home Button.

4. Ανοίγουμε το iTunes και περιμενουμε να μας ενημερώσει ότι η συσκευή μας μπαίνει σε Restore Mode.

 

Μα λεει ειναι κλειδωμενο... Και κλειδωμενο ΔΕΝ κανει ουτε ανοιχτο.. Το ξερω γιατι το εχω δοκιμασει στο ipod touch μου. Εξ ου και το DFU που του προτεινα εξαρχης.

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

@eirhnh_k Αν είναι ήδη ανοιχτό το κινητό και κλειδωμένο θα κάνει κανονικά restore. Δεν χρειάζεται να είναι στην homescreen για ν κάνει restore.

 

@laios23 Ακολούθησε τις παρακάτω οδηγίες και βάλε την συσκευή σε DFU mode

 

1. Κλεινουμε το τηλεφωνο(αν δεν ειναι ήδη κολλημένο)

2. Κραταμε ταυτοχρονα πατημενα το Power και το Home Button

3. Oταν δούμε το logo της Apple, αφήνουμε το Power Button αλλά συνεχίζουμε να κρατάμε το Home Button.

4. Ανοίγουμε το iTunes και περιμενουμε να μας ενημερώσει ότι η συσκευή μας μπαίνει σε Restore Mode.

 

μισο για να καταλαβω..το εχω το τηλ συνδεδεμενο στο πι σι και μετα παταω τα κουμπια που μ λες???η πρωτα τα παταω και μολις ανοιξει το συνδεω???

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

άστο να μείνει από μπαταρία.αφού κλείσει συνδεσε το με το pc και δοκίμασε να το βάλεις σε DFU mode!! ίσως πετύχει
Link to comment
Share on other sites

το εκανα οπως ειπες και πηρα μια χαρα γιατι τα καταφερα..ξεκινησε να κανει restore και update ταυτοχρονα.ομως σε καποια φαση στα μεσα περιπου μ λεει οτι το itunes δεν μπορει να συνεχισει και να εχει προσβαση στο τηλ.γιατι ειναι κλειδωμενο με password....την πατησα παιδια δεν παιζει....κριμα στα λεφτα που εδωσα!!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

το εκανα οπως ειπες και πηρα μια χαρα γιατι τα καταφερα..ξεκινησε να κανει restore και update ταυτοχρονα.ομως σε καποια φαση στα μεσα περιπου μ λεει οτι το itunes δεν μπορει να συνεχισει και να εχει προσβαση στο τηλ.γιατι ειναι κλειδωμενο με password....την πατησα παιδια δεν παιζει....κριμα στα λεφτα που εδωσα!!

 

μισο λεπτο.. το εβαλες σε DFU? το εβαλες σωστα? δες βιντεο στο youtube να δεις παραστατικα τον τροπο... γιατι δεν δικαιολογειται να σου γραφει κατι τετοιο. το DFU ειναι λυση εκτακτης αναγκης και πιανει ειτε η συσκευη ειναι ασταθης, ειτε κλειδωμενη κλπ κλπ

 

Edited by eirhnh_k

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ ετσι το εκανα...και οταν πατησα restore μου εβγαλε restore και update...το πατησα και κατεβαζε απο το itunes κανονικα το update.σε καποια φαση ομως εκανε επανεκκινηση το τηλεφωνο και ξαφνικα μ ζητησε κωδικο ξεκλειδωματος ενω στο itunes μ εβγαλε οτι ειναι κλειδωμενο και χρειαζεται κωδικο ξεκλειδωματος για να προχωρησει.....η αληθεια ομως ειναι οτι ειχα προσπαθησει να βαλω 4-5 κωδικους ξεκλειδωματος πιο πριν πχ 0000 η 1234 μηπως και το πετυχω και μ ειχε βγαλει οτι το τηλ ειναι κλειδωμενο για 60 λεπτα.προφανως καθε φορα που βαζεις λαθος κωδικο στο κραταει για λιγο κλειδωμενο.το αφησα εχτες και θα το ξαναπιασω σημερα το μεσημερι να ξανακανω ακριβως το ιδιο χωρις να βαλω κωδικο κλειδωματος.για να δουμε...αλλιως παει για πεταμα...

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν είναι κλειδωμένο σε πάροχο μην αγχώνεσαι. Κάποια στιγμή θα σου απαντήσει.

Απλά θα μείνεις για λίγο καιρό με το μήλο σε αδράνεια.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ ετσι το εκανα...και οταν πατησα restore μου εβγαλε restore και update...το πατησα και κατεβαζε απο το itunes κανονικα το update.σε καποια φαση ομως εκανε επανεκκινηση το τηλεφωνο και ξαφνικα μ ζητησε κωδικο ξεκλειδωματος ενω στο itunes μ εβγαλε οτι ειναι κλειδωμενο και χρειαζεται κωδικο ξεκλειδωματος για να προχωρησει.....η αληθεια ομως ειναι οτι ειχα προσπαθησει να βαλω 4-5 κωδικους ξεκλειδωματος πιο πριν πχ 0000 η 1234 μηπως και το πετυχω και μ ειχε βγαλει οτι το τηλ ειναι κλειδωμενο για 60 λεπτα.προφανως καθε φορα που βαζεις λαθος κωδικο στο κραταει για λιγο κλειδωμενο.το αφησα εχτες και θα το ξαναπιασω σημερα το μεσημερι να ξανακανω ακριβως το ιδιο χωρις να βαλω κωδικο κλειδωματος.για να δουμε...αλλιως παει για πεταμα...

 

Restore θα κάνεις μόνο όχι update

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το ξαναπροσπαθησα δνε γινεται τιποτα.....δεν κανει μονο restore δεν εχει τετοια επιλογη μονο restore και update....το κανει κανονικα αλλα καπου στην μεση που σταματαει και κανει επανεκκινηση το τηλ . μ βγαζει enter password....εχει κανεις αλλος καμια ιδεα??να παρω κανα τηλ την αντιπροσωπεια??

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το ξαναπροσπαθησα δνε γινεται τιποτα.....δεν κανει μονο restore δεν εχει τετοια επιλογη μονο restore και update....το κανει κανονικα αλλα καπου στην μεση που σταματαει και κανει επανεκκινηση το τηλ . μ βγαζει enter password....εχει κανεις αλλος καμια ιδεα??να παρω κανα τηλ την αντιπροσωπεια??

 

ενδεχεται να ειναι συσκευη κλεμμενη και να εχει μπλοκαριστει? :X

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

δεν το ξερω αυτο...αν παρω τηλ στην αντιπροσωπεια δεν θα μ πουνε??

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

δεν το ξερω αυτο...αν παρω τηλ στην αντιπροσωπεια δεν θα μ πουνε??

 

σε ποια αντιπροσωπεια? στο επισημο service? καλεσε στην arvato αλλα ουτε και ξερω την εκβαση για τη συγκεκριμενη περιπτωση..

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Kαι ποια εκδοση προτινετε για το 3G γιατι με την 4.κατι κολλαει;;
Link to comment
Share on other sites

Kαι ποια εκδοση προτινετε για το 3G γιατι με την 4.κατι κολλαει;;

Κατ εμένα η 3.1.2 και η 3.1.3 είναι οι καλύτερες

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 3G / 3GS

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...