Jump to content

iPhone 3G / 3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι, φανταστείτε όμως να το κάνουμε jb και μετά να μας κλείσει ή να γίνει κανα restart και μετά αν είμαστε έξω να μην έχουμε κινητό και να πρέπει να βρούμε pc να το συνδέσουμε :lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Να ρωτήσω κάτι που έχει ξαναγραφτεί , αλλά μπερδεύτηκα λίγο :wacko::wacko:

 

Όταν γράφψ με greeklish δεν έχω πρόβλημα με τα sms, δηλαδή 160 χαρακτήρες = 1 sms? Το πρόβλημα είναι μόνο με τους ελληνικούς χαρακτήρες? Χωρίς jb και τέτοια λέω.. Όπως είναι από τότε που το αγόρασα .

 

Σωστό είναι αυτό, το πρόβλημα είναι με την κωδικοποίηση των ελληνικών χαρακτήρων που καταναλώνουν 2 "ψηφία" αντί για 1.

 

Παιδια αφου το αναφερατε ας ρωτησω γιατι τοσο καιρο γραφω greeklish και δεν με απασχολουσε. Νομιζω καπως ειχε διοθωθει αυτο σε j/b συσκευες και μπορουσες να γραφεις 160 ελληνικους. Μπορει καποιος να δωσει λινκ εδω η σε pm ?

Link to comment
Share on other sites

Ναι, φανταστείτε όμως να το κάνουμε jb και μετά να μας κλείσει ή να γίνει κανα restart και μετά αν είμαστε έξω να μην έχουμε κινητό και να πρέπει να βρούμε pc να το συνδέσουμε :lol::lol:

 

 

μπορεις να το συνδεσεις στο φορητο

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, θα ήθελα και εγώ με την σειρά μου να κάνω μια ερώτηση.

Θέλω να πάρω με την επιδότηση από την Vodafone το Iphone 3GS 16G αλλά είναι σε έλλειψη απ ότι μου λένε σε 3 καταστήματα που ρώτησα. Υπάρχει περίπτωση να πάρω την επιδότηση από κάποιο άλλο κατάστημα που συνεργάζεται με την Vodafone πχ Πλαίσιο, Γερμανός ; :blink:

 

Ευχαριστώ, προκαταβολικά για τις απαντήσεις

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, θα ήθελα και εγώ με την σειρά μου να κάνω μια ερώτηση.

Θέλω να πάρω με την επιδότηση από την Vodafone το Iphone 3GS 16G αλλά είναι σε έλλειψη απ ότι μου λένε σε 3 καταστήματα που ρώτησα. Υπάρχει περίπτωση να πάρω την επιδότηση από κάποιο άλλο κατάστημα που συνεργάζεται με την Vodafone πχ Πλαίσιο, Γερμανός ; :blink:

 

Ευχαριστώ, προκαταβολικά για τις απαντήσεις

 

Ότι και να σου πούμε, δεν δεσμεύει κανέναν, καλύτερα απευθείας ερώτηση. Ομως έχε υπόψη ότι ο Γερμανος είναι εδώ και καιρό αποκλειστικός της Cosmote λόγω εξαγοράς ;)

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, θα ήθελα και εγώ με την σειρά μου να κάνω μια ερώτηση.

Θέλω να πάρω με την επιδότηση από την Vodafone το Iphone 3GS 16G αλλά είναι σε έλλειψη απ ότι μου λένε σε 3 καταστήματα που ρώτησα. Υπάρχει περίπτωση να πάρω την επιδότηση από κάποιο άλλο κατάστημα που συνεργάζεται με την Vodafone πχ Πλαίσιο, Γερμανός ; :blink:

 

Ευχαριστώ, προκαταβολικά για τις απαντήσεις

Δεν γινεται. Μονο απο καταστημα Vodafone μπορεις. Μιλαω εκ πειρας.

Link to comment
Share on other sites

Οταν κανω το ρουτερ μου hidden, και αποσυνδεθω μετα πρεπει χειροκινητα να κανω manual connect με ssid name Και pass. Αυτο συμβαινει και με iphone3gs αλλα και ipod touch 2g.

 

Δεν υπαρχει τροπος να ξανασυνδεεται αυτοματα οταν βρισκεται εντος εμβελειας, οπως γινεται και με τα Vista?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Ότι και να σου πούμε, δεν δεσμεύει κανέναν, καλύτερα απευθείας ερώτηση. Ομως έχε υπόψη ότι ο Γερμανος είναι εδώ και καιρό αποκλειστικός της Cosmote λόγω εξαγοράς ;)

 

Δεν γινεται. Μονο απο καταστημα Vodafone μπορεις. Μιλαω εκ πειρας.

 

Ευχαριστώ και τους δυο για τις γρήγορες απαντήσεις

Οπότε μένει 3G 8G; η 3GS 32G; η περιμένω;

:blink:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ και τους δυο για τις γρήγορες απαντήσεις

Οπότε μένει 3G 8G; η 3GS 32G; η περιμένω;

:blink:

 

Μη τα βάζεις κάτω.. Και εγώ που το πήρα το Δεκέμβρη άρχισα να ψάχνω σε όλα τα Vodafone Shops.. Κάποιοι μου έλεγαν θα το φέρουν μετά απο 3 μήνες, κάποιοι μετά από 1 μήνα .. κάποιοι σε μια βδομάδα κτλ... Τελικά μετά από αρκετά τηλεφωνήματα σε κάποια Vodafone Shops στην Αθήνα κέντρο, το βρήκα στο κατάστημα λ. Αλεξάνδρας (63?) και το πήρα αμέσως... Ψάξ το λίγο και άρχισε τα τηλέφωνα :D

Link to comment
Share on other sites

παιδια οταν θ'ελω να κάνω sync τα τηλεφωνα, ονοματα χρησιμοποιώ το google contacts. πως μπορώ να τα δω μετα για επεξεργασία αμα χρειαστεί?γιατι στον λογαριασμό gmaιλ δεν εμφανίζει τίποτα στiις επαφες
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Λύστε μου σας παρακαλώ την απορία γιατί δεν καταλαβαίνω τι γίνεται. Λοιπόν: ένας φίλος μου έχει το iPod Nano το τελευταίο νομίζω 5G λέγεται (αυτό με το ενσωματομένο ραδιόφωνο). Υποστηρίζει το Nike+. Πήγα λοιπόν μια μέρα στο σπίτι του και χωρίς να έχει τον sensor μετρούσε κανονικά τα βήματα που έκανε. To έκανε και μπροστά μου. Πώς γίνεται αυτό χωρίς sensor? Εγώ έχω το iPhone 3GS που υποστηρίζει πάλι το Nike+ αλλά δεν μου μετράει με τίποτα τα βήματα-απόσταση που κάνω. Τι γίνεται πώς λειτουργεί στο iPod Nano και όχι στο iPhone 3GS?
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας,

νέος στο φόρουμ.

 

Σκεφτομαι να πάρω κινητό τον ιούνιο-ιούλιο που μας έρχεται, μαζί με την αλλαγή σύνδεσης που θα κάνω.

 

Σκέφτομαι να πάρω smartphone, και ακούγοντας πράγματα απο απόσταση μου έχει δημιουργηθεί η αίσθηση ότι το iPhone είναι το καλύτερο.

Από ένα κινητό ζητάω mail, και καλη λειτουργεία σε τραγουδία.

Με καλύπτει το iPhone;

Μήπως μου προτείνετε κάποιο άλλο?

Ευχαριστώ πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Μη τα βάζεις κάτω.. Και εγώ που το πήρα το Δεκέμβρη άρχισα να ψάχνω σε όλα τα Vodafone Shops.. Κάποιοι μου έλεγαν θα το φέρουν μετά απο 3 μήνες, κάποιοι μετά από 1 μήνα .. κάποιοι σε μια βδομάδα κτλ... Τελικά μετά από αρκετά τηλεφωνήματα σε κάποια Vodafone Shops στην Αθήνα κέντρο, το βρήκα στο κατάστημα λ. Αλεξάνδρας (63?) και το πήρα αμέσως... Ψάξ το λίγο και άρχισε τα τηλέφωνα :D

 

Μαλλον αυτο θα κάνω σε ευχαριστώ πολύ:D

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω 3gs και ipod sensor nike+,σου λέω ότι:1) οπωσδήποτε χρειάζονται 2 αισθητήρες(στο iphone ή ipod και στο παπούτσι) 2) Ενώ το 3gs δε χρειάζεται εξτρα αισθητήρα(έχει ενσωματωμένο) το ipod χρειάζεται....οπότε ή ο φίλος σου σε ψιλοδούλεψε(κρύβοντας τον αισθητήρα) ή ......:worry: Edited by gmirtzakis
Ipgone 3GS 32 GB Black :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας,

νέος στο φόρουμ.

 

Σκεφτομαι να πάρω κινητό τον ιούνιο-ιούλιο που μας έρχεται, μαζί με την αλλαγή σύνδεσης που θα κάνω.

 

Σκέφτομαι να πάρω smartphone, και ακούγοντας πράγματα απο απόσταση μου έχει δημιουργηθεί η αίσθηση ότι το iPhone είναι το καλύτερο.

Από ένα κινητό ζητάω mail, και καλη λειτουργεία σε τραγουδία.

Με καλύπτει το iPhone;

Μήπως μου προτείνετε κάποιο άλλο?

Ευχαριστώ πολυ.

 

 

Εννοείται.. Χάρη στ push που έχει , λαμβάνεις το mail σε πραγματικό χρόνο αν το υποστηρίζει και το mail που έχεις .. Το gmail πχ που έχω εγώ , όποτε μου ρχεται e-mail το λαμβάνω αμέσως σαν sms... Γενικά από mail μην ανησυχείς όπως και από internet..

 

Για τραγούδια, έχει ενσωματωμένο το καλύτερο iPod.. αυτό τα λέει όλα... :)

Να ξέρεις όμως ότι έχει μόνο 1 ηχείο.. Οπότε μουσική από ακουστικά είναι άψογο :)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω 3gs και ipod sensor nike+,σου λέω ότι:1) οπωσδήποτε χρειάζονται 2 αισθητήρες(στο iphone ή ipod και στο παπούτσι) 2) Ενώ το 3gs δε χρειάζεται εξτρα αισθητήρα(έχει ενσωματωμένο) το ipod χρειάζεται....οπότε ή ο φίλος σου σε ψιλοδούλεψε(κρύβοντας τον αισθητήρα) ή ......:worry:

 

Δεν έχει αισθητήρα μπροστά μου το έκανε ξυπόλυτος. Αλλά αφού λές ότι το iPhone 3GS έχει ενσωματωμένο αισθητήρα πώς δεν μου δουλεύει εμένα. Μου ζητάει να κουνηθώ για να ενεργοποιηθεί ο αισθητήρα αλλά δεν βρίσκει τίποτα. Σε παρακαλώ βοήθα γιατί το χρειάζομαι πολύ και να μην κάνω άσκοπη αγορά του αισθητήρα να δεν χρειάζεται.Στο site της Apple δείχνει πάντως το iPhone 3GS παρέα με αισθητήρα. http://www.apple.com/iphone/iphone-3gs/more-features.html Εσένα σου δουλεύει χωρίς αισθητήρα στο iPhone 3GS?

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται.. Χάρη στ push που έχει , λαμβάνεις το mail σε πραγματικό χρόνο αν το υποστηρίζει και το mail που έχεις .. Το gmail πχ που έχω εγώ , όποτε μου ρχεται e-mail το λαμβάνω αμέσως σαν sms... Γενικά από mail μην ανησυχείς όπως και από internet..

 

Στα Blackberry συμβαινει αυτο που λες. Το push απλως κανει περιοδικους ελεγχους ανα τακτα διαστηματα.

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Στα Blackberry συμβαινει αυτο που λες. Το push απλως κανει περιοδικους ελεγχους ανα τακτα διαστηματα.

 

Αυτό είναι το fetch. Το push δουλεύει όπως και στα BB.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

αξίζει το iphone 3gs τα επιπλεόν 100ε σε σχέση με το 3g?

αν είναι και τα 2 σπασμένα, έχουν μεγάλες διαφορές πέρα από την ταχύτητα (αλήθεια, πόσο πιο γρήγορο είναι το s απο το απλό??)

 

δεν είχα ποτέ μηλοφωνό , οπότε όποιο και από τα 2 να πάρω θα μου κάνει διαφορά σε σχέση με το τωρινό μου ν95 8gb

Link to comment
Share on other sites

αξίζει το iphone 3gs τα επιπλεόν 100ε σε σχέση με το 3g?

αν είναι και τα 2 σπασμένα, έχουν μεγάλες διαφορές πέρα από την ταχύτητα (αλήθεια, πόσο πιο γρήγορο είναι το s απο το απλό??)

 

δεν είχα ποτέ μηλοφωνό , οπότε όποιο και από τα 2 να πάρω θα μου κάνει διαφορά σε σχέση με το τωρινό μου ν95 8gb

 

Tα αξίζει με 1000, είναι σαν διαφορετικό τηλέφωνο (και δεν είναι μόνο η ταχύτητα του επεξεργαστή, είναι επίσης καλύτερο κύκλωμα γραφικών για παιχνίδια, μαγνητόμετρο για προσανατολισμό του τηλεφώνου - όχι μόνο στίγμα, και κάμερα με μεγαλύτερη ευκρίνεια και δυνατότητα εστίασης).

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Tα αξίζει με 1000, είναι σαν διαφορετικό τηλέφωνο (και δεν είναι μόνο η ταχύτητα του επεξεργαστή, είναι επίσης καλύτερο κύκλωμα γραφικών για παιχνίδια, μαγνητόμετρο για προσανατολισμό του τηλεφώνου - όχι μόνο στίγμα, και κάμερα με μεγαλύτερη ευκρίνεια και δυνατότητα εστίασης).

 

σε ευχαριστώ για την απάντηση , άρα υποθέτω αξίζει τα 100ε...το νοκια που έχω έχει αυτόματη εστίαση και 5m οπότε μάλλον το 3g θα μου κακοφανεί

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ για την απάντηση , άρα υποθέτω αξίζει τα 100ε...το νοκια που έχω έχει αυτόματη εστίαση και 5m οπότε μάλλον το 3g θα μου κακοφανεί

 

Είχα το 3G και τώρα πλέον έχω το 3GS. Μπορώ αν σου πώ και εγώ ότι αξίζει το 3GS τα λίγα-αρκετά λεφτά παραπάνω. Πολύ ποιό γρήγορο και έχει και video recording που εγώ το ήθελα σε εμένα. Καθώς επίσης έχει και το Nike+ αν σε ενδιαφέρει.

Link to comment
Share on other sites

αξίζει το iphone 3gs τα επιπλεόν 100ε σε σχέση με το 3g?

αν είναι και τα 2 σπασμένα, έχουν μεγάλες διαφορές πέρα από την ταχύτητα (αλήθεια, πόσο πιο γρήγορο είναι το s απο το απλό??)

 

δεν είχα ποτέ μηλοφωνό , οπότε όποιο και από τα 2 να πάρω θα μου κάνει διαφορά σε σχέση με το τωρινό μου ν95 8gb

Μην το σκεφτεσαι καθολου,το 3GS τα αξιζει τα 100 ευρω με το παραπανω.

Ειχα το 3G και το ζηλευα το 3GS και δεν ειμαι καν φανατικος του iPhone!

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το fetch. Το push δουλεύει όπως και στα BB.

 

Εχει Push το ιphone? Και πως λειτουργει? Αφου δεν εχει καποια υπηρεσια να σου σπρωχνει τα μαιλ σε πραγματικο χρονο οπως εχει η RIM τα BIS/BES...

 

Μπορω να μαθω πως το ενεργοποιεις? :confused:

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Εχει Push το ιphone? Και πως λειτουργει? Αφου δεν εχει καποια υπηρεσια να σου σπρωχνει τα μαιλ σε πραγματικο χρονο οπως εχει η RIM τα BIS/BES...

 

Μπορω να μαθω πως το ενεργοποιεις? :confused:

 

Διάβασε [ame=http://en.wikipedia.org/wiki/Apple_Push_Notification_Service]εδώ[/ame]. Το επιλέγεις ως τρόπο επικοινωνίας με τον mail server εφόσον υποστηρίζεται (όπως για παράδειγμα gmail / mobile me mail).

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 3G / 3GS

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...