Jump to content

iPhone 3G / 3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά να ρωτήσω κάτι; Ένα εντελώς καινούριο iphone είναι σφραγισμένο στο κουτί του;δηλαδή τυλιγμένο σε ζελατίνα; Ρωτάω γιατί όταν πηγα να κάνω μεταφορά αριθμού για να το πάρω σε κατάστημα Γερμανός, η υπάλληλος μου έβγαλε για να μου δείξει μια συσκευή τις οποίας το κουτί δεν είχε ζελατίνα. Ρωτάω γιατί όπου να ναι θα παραλάβώ το δικό μου (αφού με έβαλαν να κάνω όλη την διαδικασία της μεταφοράς χωρίς να με ενημερώσουν πως δεν έχουν διαθέσιμη συσκευή και τώρα περιμένω να παραλάβουν καινούριες!) και να ξέρω αν μου δώσουν συσκευασία χωρίς να είναι τυλιγμένη να μην το δεχτώ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μερικοι απ'οσο ξερω το πηραν χωρις ζελατινα. Οπως και εγω. Οταν του ειπα για αυτο το πραγμα μου ειπε επειδη ειναι τα πρωτα ηταν 4 μαζι σε μια ζελατινα και εβγαλαν την ζελατινα.
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Ένα νέο Κινητο είναι τυλιγμενο με ζελατινα αρκετά στιβαρη!

 

Παιδιά η βοντα χρεώνει έξτρα το tethering;

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Ένα νέο Κινητο είναι τυλιγμενο με ζελατινα αρκετά στιβαρη!

 

Παιδιά η βοντα χρεώνει έξτρα το tethering;

 

Το tethering είναι μέσα στο data plan.

 

Πάντως τα 2 3Gs που παρελαβα από ΠΛΑΙΣΙΟ και εταιρικες πωλήσεις vodafone δεν είχαν τα κουτιά τους σφραγισμένα με εξωτερική ζελατινα είχαν μόνο τη ζελατινα γύρω από τη συσκευή.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

daffygor το online oteshop έχει ακόμα 16άρια λευκά απο ότι μου πανε 4-5 κομμάτια , έψαχνα ενα μαυρο για φίλο . Για παλεψέ το ...:)

 

δυστυχώς δεν βγάζει παραγγελία...........

Link to comment
Share on other sites

Εμένα αποβγερμανο είχε κανονικά ζελατινα.ποιος ξέρει....

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

(αφού με έβαλαν να κάνω όλη την διαδικασία της μεταφοράς χωρίς να με ενημερώσουν πως δεν έχουν διαθέσιμη συσκευή και τώρα περιμένω να παραλάβουν καινούριες!) και να ξέρω αν μου δώσουν συσκευασία χωρίς να είναι τυλιγμένη να μην το δεχτώ.

Τα τηλ έρχονται σε ζελατινα τυλιγμένα (το κουτί) καθώς και το τηλ εσωτερικά, όπως και τα αξεσουάρ ξεχωριστά το καθένα.

 

Το ότι σε «έβαλαν να κανείς τη διαδικασία Και μετά... Μπλα... Μπλα...» εεε... Λίγο κράτι στο τί λέμε ... Αν δεν ήθελες, τους έλεγες νε σκίσουν την αίτηση και τελείωνε... Δεν νομίζω να εξαναγκαζεται κανείς να κάνει σύνδεση σε κάποιο δίκτυο...

Link to comment
Share on other sites

Τα τηλ έρχονται σε ζελατινα τυλιγμένα (το κουτί) καθώς και το τηλ εσωτερικά, όπως και τα αξεσουάρ ξεχωριστά το καθένα.

 

Το ότι σε «έβαλαν να κανείς τη διαδικασία Και μετά... Μπλα... Μπλα...» εεε... Λίγο κράτι στο τί λέμε ... Αν δεν ήθελες, τους έλεγες νε σκίσουν την αίτηση και τελείωνε... Δεν νομίζω να εξαναγκαζεται κανείς να κάνει σύνδεση σε κάποιο δίκτυο...

 

Όταν λέω με "έβαλαν να κάνω την διαδικασία", εννοώ ότι ρώτησα αν υπάρχει η συσκευή, μου είπαν ναι, μου την έδειξαν, επέλεξα το πρόγραμμα και ξεκινήσε η διαδικασία. "Παρέλειψαν" να μου πουν ωστόσο ότι οι συσκευές που είχαν ήταν κρατημένες και ότι δεν έχουν άλλες άμεσα διαθέσιμες. Όταν πέρασα από το κατάστημα μετά από 2 εβδομάδες για να δω τι γίνεται καθώς δεν με πήραν κανένα τηλέφωνο για να με ενημερώσουν όπως μου είπαν, η υπάλληλος μου είπε ότι η μεταφορά εγκρίθηκε αλλά δεν έχουν συσκευή να μου δώσουν. Αν μου το έλεγαν εξαρχής, θα επέλεγα και γω να ψάξω σε άλλο κατάστημα ή έστω να περιμένω πρώτα να φέρουν νέες συσκευές, να μου κρατήσουν μια και μετά να ξεκινήσω την διαδικασία. Ίσως δεν το έγραψα αναλυτικά (γιατί το θέμα είναι off-topic) αλλα και εσύ μην κρίνεις τα λεγόμενα των άλλων τόσο απόλυτα και ειρωνικά. Εκτός αν θεωρείς τον εαυτό σου πιο έξυπνο από εμένα. Πάντα φιλικά.

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου πει αν το αγορασω απο Ελλδα που θα ερθω για διακοπες, μπορω να το ενεργοποιησω στο εξωτερικο?

 

στη χωρα που βρισκομαι υπαρχει μονο το 3g ακομη...

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου πει αν το αγορασω απο Ελλδα που θα ερθω για διακοπες, μπορω να το ενεργοποιησω στο εξωτερικο?

 

στη χωρα που βρισκομαι υπαρχει μονο το 3g ακομη...

 

Nαι μπορείς κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να κανω μια ερωτηση. Παρελαβα το iphone 3gs και ενω μου ειχαν πει οτι η μπαταρια του κραταει παραπανω απο το προηγουμενο iphone εμενα μου κραταει μονο 5-6 ωρες χωρις να τρεξω καμμια εφαρμογη , το πολυ πολυ να δεχτω μια - δυο κλησεις .Γνωριζετε εαν θα μου επιστραφει καινουριο κινητο? Η αγορα εγινε απο την cosmote. Eυχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Περίμενε να στρώσει η μπαταρία .μετά θα διορθωθεί

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να κανω μια ερωτηση. Παρελαβα το iphone 3gs και ενω μου ειχαν πει οτι η μπαταρια του κραταει παραπανω απο το προηγουμενο iphone εμενα μου κραταει μονο 5-6 ωρες χωρις να τρεξω καμμια εφαρμογη , το πολυ πολυ να δεχτω μια - δυο κλησεις .Γνωριζετε εαν θα μου επιστραφει καινουριο κινητο? Η αγορα εγινε απο την cosmote. Eυχαριστω.

Ναι αλλά 5-6 ώρες είναι πολύ λίγο...εξαιρετικά λίγο...

"Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better." Samuel Beckett
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως στο καινούργιο 3Gs η μπαταρία πάει μια χαρά. Το φόρτισα την Παρασκευή το μεσημέρι μόλις το πήρα και με φυσιολογική χρήση κράτησε μέχρι σήμερα τομεσημεράκι, που έπεσε στο 30%. Βέβαια όταν κατέβαζα από το AppStore, η μπαταρία έπεφτε ραγδαία. Πήγε από το 50 στο 30% σχεδόν αμέσως....

Γιώργος

Galaxy s9+

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω κανι την εξής λυπηρη διαπίστωση : οταβ είναι η συσκευή σε κατάσταση αναμονής η κατανάλωση είναι άψογη πραγματικά !όταν κανείς το παραμικρό κλαψε με μάνα !κ εξηγώ: εγώ τώρα με 4-5 λεπτά πλοήγηση έπεσε 5% η μπαταρία του κνητου πυ μόλις τ έβγαλα από το φορτιστή:.. Αυτό το θεωρώ ακρως απογητευτικο

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μετά τη 3η φόρτιση έχει στρώσει, μακράν καλύτερη αυτονομία από τα προηγούμενα 2 μοντέλα
Link to comment
Share on other sites

Μου βγάζει εξαιρετικά συχνά μήνυμα "Compass Interference"... Ξέρει κανείς τίποτα;

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

Μου βγάζει εξαιρετικά συχνά μήνυμα "Compass Interference"... Ξέρει κανείς τίποτα;

 

Δεν το έχω δεί αλλά λογικά παρεμβάλλεται η πυξίδα του.Εάν είσαι κοντά σε μέταλλα ή σε μαγνήτη(τον οποίο έχουν ορισμένες θήκες)

Ipgone 3GS 32 GB Black :ninja:
Link to comment
Share on other sites

1.πήρα μια θήκη σιλικόνης από more, αλλά δεν ενθουσιάστηκα να είμαι ειλικρινής .. αφήστε που αν δεν κάνω λάθος έγραφε ότι μαζί θα έχει screen protector και δεν είχε..

Καμιά άλλη πρόταση έχετε;;

2.κατέβασα πειρατικό το iGoMyway το πέρασα σε iPhone 2G (αν κ χωρίς gps) φόρτωσε κανονικά, προσπαθώ να το βάλω σε 3GS, μου πετάει error το iTunes..?!? Any ideas??

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 3G / 3GS

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...