Jump to content

iPhone 3G / 3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Aπό ότι βλεπω στη Vodafone με 1 ευρώ παραπάνω έχεις 1GB αντί για 750ΜΒ με τα ίδια λεπτά ομιλίας και τα ίδια μηνύματα (iPhone 150 plus). Βέβαια στη Cosmote τα μηνύματα μπορούν να αξιοποιηθούν και ως mms ενώ η Vodafone σου δίνει επιπλέον 50 mms το μήνα για ένα δίμηνο. Ότι νομίζεις. Εγώ θα προτιμούσα περισσότερο data από mms αλλά ο καθένας ότι θέλει.:O

 

Τώρα σε ότι αφορά τη 18μηνη δέσμευση είναι δικό σου θέμα. Αν είσαι σίγουρος ότι του χρόνου το καλοκαίρι δεν θα θέλεις πάλι καινούριο κινητό και προτιμάς να πληρώσεις λιγότερα για τη συσκευή καν'το. Όπως και να'χει δεν αλλάζει κάτι ιδιαίτερο (6 μήνες παραπάνω, 50% περίπου επιπλέον επιδότηση).

 

O πωλητής στο κατάστημα της Vodafone προφανώς αγνοούσε το συγκεκριμένο πρόγραμμα γιατί μου σημείωσε για ένα με πάγιο 46 ευρώ, 150 λεπτά, 150 μηνύματα και 500 MB.

 

Ότι νά'ναι

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Νομίζω (χωρίς να βάζω το χέρι μου στη φωτιά) ότι και η Cosmote και η Voda σου δίνουν το data x 2 για τον πρώτο χρόνο, οπότε θα είναι 1,5GB για Cosmote και 1 για Voda. Πάντως πίστεψέ με, και τα 500ΜΒ δεν τελειώνουν ποτέ... ;)
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

μολις το παρέλαβα του κουτιού 32 gb μαύρο 3gs

To παρήγγειλα προχθές και ήρθε σήμερα στα Σέρρας

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ παρέλαβα από το ΟΤΕ online shop, το μαύρο 16άρι. Το παρήγγειλα την Τρίτη το απόγευμα, έγινε η επιβεβαίωση Τετάρτη πρωϊ και σήμερα ήρθε...

Γιώργος

Galaxy s9+

Link to comment
Share on other sites

Στο γερμανο στη Χαλκίδα μου ειπαν μετα τις 15 να παω να ξαναρωτήσω ποτε θα εχουν, γιατι απο τα κεντρικα δεν τους εχουν ενημερωσει για το ποτε θα εχουν διαθεσημα.
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα με πήραν τηλέφωνο για την προκρατιση που ειχα κανει στην vodafone και μου λέει οτι το φέρανε αλλα υπαρχει ενα προβλημα και μου λεει οτι ήρθε σε μαυρο ενω το ειχα ζητηση σε ασπρο.. χαχαχα με κανανε και γέλασα παλι. Το τηλέφωνο το ειχα παρει πριν 15 μέρες απο Γερμανο. Αυτοι τωρα θυμηθηκαν να το φέρουν και δεν φτανει αυτο το φέρανε και σε λάθος χρώμα! χαχαχαχαχα! Μου φτιαξανε την μέρα τα παιδια της vodafone! :lol::lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλά αυτά είναι.... "παπάτζα"! :p

Από τη στιγμή που έχει δοθεί παραγγελία στο σύστημα να έρθει άσπρο, τότε τελείωσε. Τώρα αν το πήρανε οι υπάλληλοι για την πάρτη τους ή το δώσανε σε άλλο πελάτη αυτό είναι άλλη ιστορία... Τα λέω αυτά γιατί τα ίδια τράβηξα και εγώ πέρυσι..........

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θυμηστε μου πως απορριπτουμε μια κληση (στα αλλα κιν πατωντας το κοκκινο τηλεφωνακι) εδω ομως ? δε το θυμαμαι καθολου.
[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θυμηστε μου πως απορριπτουμε μια κληση (στα αλλα κιν πατωντας το κοκκινο τηλεφωνακι) εδω ομως ? δε το θυμαμαι καθολου.

Με διπλό πάτημα του πλήκτρου Lock (με μονό σταματά τον ήχο κλήσης και τη δόνηση).

Link to comment
Share on other sites

Με διπλό πάτημα του πλήκτρου Lock (με μονό σταματά τον ήχο κλήσης και τη δόνηση).

οκ. φιλε. Ευχαριστω..

[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

Σημερις εγινα και γω ευτυχης κατοχος του 32 GB μαυρου που χα παραγγείλει στο ΟΤΕ Online shop . Αντε να παίξουμε τώρα !:D

 

Κώστας

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

Ένας ακόμη ευτυχής κάτοχος iPhone είμαι και εγώ :)

Η πλάκα είναι ότι το χα παραγγήλει από ενα κατάστημα Vodafone to Σάββατο που μας πέρασε και σε ένα άλλο που είχα κάνει από τις 25/7 ακόμη τίποτα :p

Burn the rubber, not your soul...
Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλους...

 

Έχω και εγώ πάρει ένα iPhone 3GS 32GB και αποδείχτηκε ελλατωματικό. Μετά την πρώτη φώρτιση το είχα στα χέρια μου περίπου για 4-5 ώρες και εκεί που η μπαταρία ήταν στο 45% περίπου έκλεισε το κινητό από μόνο του και δεν ξαναάνοιγε. Προσπάθησα να το φορτίσω ξανά δοκιμάζοντας και φορτιστή ενός φίλου μου που είχε το ίδιο μοντέλο και το αποτέλεσμα ήταν το ίδιο το κινητό δεν φόρτιζε και δεν άνοιγε με τίποτα. Δηλαδή πρέπει να νέκρωσε τελείως η μπαταρία. Βέβαια την επομένη ημέρα επέστρεψα αμέσως το κινητό στο κατάστημα το οποίο και το απέστειλε στην V-Services η οποία είναι και το service της Vodafone.

 

Σε τηλεφωνική επικοινωνία που είχα σήμερα με την V-Services μου είπανε πως η συσκευή μου πάει για αλλαγή και πως θα παραλάβω καινούριο κινητό (δηλαδή DOA?). Όταν ρώτησα όμως τον υπάλληλο αν θα παραλάβω καινούρια συσκευή σε σφραγισμένο κουτί μου απάντησε πως θα παραλάβω μεν καινούρια συσκευή αλλα ΟΧΙ μέσα σε σφραγισμένο κουτί. Δηλαδή το κινητό θα είναι καινούριο κάτι το οποίο θα το διαπιστώσω και εγώ από ότι μου είπε (πως θα γίνει αυτο, θα έχει ζελατίνες επάνω?) αλλά το κουτί θα είναι το ίδιο το οποίο παρέδωσα. Σε ερώτηση μου που εκάνα ότι αυτό δεν μου κάθεται κάπως στο μάτι και πως ξέρω εγώ αν η συσκευή είναι καινούρια μου απάντησε ο υπάλληλος ότι η συσκευή θα είναι καινούρια και ότι θα το διαπιστώσω και ο ίδιος. Τώρα αυτό πως είναι δυνατον να γινέτε εγώ δεν το καταλαβαίνω. Δηλαδή θα παραλάβω ένα κινητό με ζελατίνες και θα είμαι 100% σίγουρος ότι είναι καινούριο?

 

Τώρα θα κουράσω λίγο με μια ιστορία αλλά θα την πω για να καταλάβετε τι φοβάμαι! :mad:

Είχα παλιά μια ιστορία με ένα IPOD touch που προσπάθησα να πουλήσω μέσω ebay. Το είχα αγοράσει σε καλή κατάσταση από ένα γνωστό ενός φίλου μου. Πριν ένα τρίμηνο λοιπόν επειδή είχα σκοπό να αγοράσω το καινούριο επερχόμενο IPHONE προσπάθησα να πουλήσω το IPOD touch μέσω ebay και βρήκα τελικά έναν αγοραστή από Αθήνα. Τι σχέση έχει τώρα το IPOD με το ΙPHONE θα μου πείτε. Μετά από 2 μέρες αφότου είχα παραδώσει το IPOD στον αγοραστή με πήρε τηλέφωνο και μου είπε ότι του πούλησα IPOD με διαφορετικό κουτί που δεν ήταν δικό του και ότι αυτό θα έπρεπε να του το πώ. Στην αρχή κόλλησα λίγο αλλά όταν συναντηθήκαμε είδα ότι έιχε δίκιο. Το IPOD το οποίο ήταν 100% αυτό που του είχα πουλήσει (το διέκρινα απο ένα σημάδι πολύ μικρό) είχε διαφορετικό σειριακό αριθμό στο πίσω μέρος με το σειριακό αριθμό του κουτιού (το οπόιο και αυτό ήταν 100% αυτό που είχα εγώ). Αναγκάστηκα λοιπόν γιατί δεν γούσταρα κιόλας να φαίνομαι εγώ ο κακός και επέστρεψα τα χρήματα και πήρα πίσω το IPOD. Στην τελική τι αποδείχτηκε. Το IPOD το οποίο το είχα αγοράσει από γνωστό ενός φίλου μου είχε περάσει την ίδια ακριβώς φάση με το κινητό μου. Δηλάδη το αγόρασε και μετά από τρεις ημέρες τα έφτυσε και παρέλαβε καινούριo δήθεν IPOD με τις ζελατίνες του κτλ κτλ.

 

Τώρα αυτό είναι φυσιολογικό? Συγγνώμη αν κούρασα καταρχήν. Αλλά εγώ τώρα θα πάρω από την V-SERVICES καινούριο IPHONE το οποίο θα αναγράφει επάνω διαφορετικό σειριακό αριθμό από αυτόν που αναγράφει το κουτί? Έχει κανείς κάποια εμπειρία με κάτι παρόμοιο και ειδικά με τo service της Vodafone? Του έχει χαλάσει κανενός και του δώσανε καινούριο αλλά μη σφραγισμένο? Εγώ όταν έρθει αυτή η στιγμή τι δικαιώματα έχω? Μπορώ να αρνηθώ την παραλαβή του κινητού και μπορώ να σπάσω το συμβόλαιο που έχω αν δεν καταλαβαίνουν? Και τα λεφτά για την αγορά του κινητού πως τα πέρνω πίσω? Το έχω αγοράσει με δόσεις πιστωτικής κάρτας. :mad:

 

Ας πει κάποιος κάτι αν έχει κάποια εμπειρία πάνω στο θέμα! ΈΛΕΟΣ ΟΥΤΕ 24 ΩΡΕΣ ΔΕΝ ΤΟ ΧΑΡΗΚΑ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ!!!

 

Φιλικά

 

Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλους...

 

Έχω και εγώ πάρει ένα iPhone 3GS 32GB και αποδείχτηκε ελλατωματικό. Μετά την πρώτη φώρτιση το είχα στα χέρια μου περίπου για 4-5 ώρες και εκεί που η μπαταρία ήταν στο 45% περίπου έκλεισε το κινητό από μόνο του και δεν ξαναάνοιγε. Προσπάθησα να το φορτίσω ξανά δοκιμάζοντας και φορτιστή ενός φίλου μου που είχε το ίδιο μοντέλο και το αποτέλεσμα ήταν το ίδιο το κινητό δεν φόρτιζε και δεν άνοιγε με τίποτα. Δηλαδή πρέπει να νέκρωσε τελείως η μπαταρία. Βέβαια την επομένη ημέρα επέστρεψα αμέσως το κινητό στο κατάστημα το οποίο και το απέστειλε στην V-Services η οποία είναι και το service της Vodafone.

 

Σε τηλεφωνική επικοινωνία που είχα σήμερα με την V-Services μου είπανε πως η συσκευή μου πάει για αλλαγή και πως θα παραλάβω καινούριο κινητό (δηλαδή DOA?). Όταν ρώτησα όμως τον υπάλληλο αν θα παραλάβω καινούρια συσκευή σε σφραγισμένο κουτί μου απάντησε πως θα παραλάβω μεν καινούρια συσκευή αλλα ΟΧΙ μέσα σε σφραγισμένο κουτί. Δηλαδή το κινητό θα είναι καινούριο κάτι το οποίο θα το διαπιστώσω και εγώ από ότι μου είπε (πως θα γίνει αυτο, θα έχει ζελατίνες επάνω?) αλλά το κουτί θα είναι το ίδιο το οποίο παρέδωσα. Σε ερώτηση μου που εκάνα ότι αυτό δεν μου κάθεται κάπως στο μάτι και πως ξέρω εγώ αν η συσκευή είναι καινούρια μου απάντησε ο υπάλληλος ότι η συσκευή θα είναι καινούρια και ότι θα το διαπιστώσω και ο ίδιος. Τώρα αυτό πως είναι δυνατον να γινέτε εγώ δεν το καταλαβαίνω. Δηλαδή θα παραλάβω ένα κινητό με ζελατίνες και θα είμαι 100% σίγουρος ότι είναι καινούριο?

 

Τώρα θα κουράσω λίγο με μια ιστορία αλλά θα την πω για να καταλάβετε τι φοβάμαι! :mad:

Είχα παλιά μια ιστορία με ένα IPOD touch που προσπάθησα να πουλήσω μέσω ebay. Το είχα αγοράσει σε καλή κατάσταση από ένα γνωστό ενός φίλου μου. Πριν ένα τρίμηνο λοιπόν επειδή είχα σκοπό να αγοράσω το καινούριο επερχόμενο IPHONE προσπάθησα να πουλήσω το IPOD touch μέσω ebay και βρήκα τελικά έναν αγοραστή από Αθήνα. Τι σχέση έχει τώρα το IPOD με το ΙPHONE θα μου πείτε. Μετά από 2 μέρες αφότου είχα παραδώσει το IPOD στον αγοραστή με πήρε τηλέφωνο και μου είπε ότι του πούλησα IPOD με διαφορετικό κουτί που δεν ήταν δικό του και ότι αυτό θα έπρεπε να του το πώ. Στην αρχή κόλλησα λίγο αλλά όταν συναντηθήκαμε είδα ότι έιχε δίκιο. Το IPOD το οποίο ήταν 100% αυτό που του είχα πουλήσει (το διέκρινα απο ένα σημάδι πολύ μικρό) είχε διαφορετικό σειριακό αριθμό στο πίσω μέρος με το σειριακό αριθμό του κουτιού (το οπόιο και αυτό ήταν 100% αυτό που είχα εγώ). Αναγκάστηκα λοιπόν γιατί δεν γούσταρα κιόλας να φαίνομαι εγώ ο κακός και επέστρεψα τα χρήματα και πήρα πίσω το IPOD. Στην τελική τι αποδείχτηκε. Το IPOD το οποίο το είχα αγοράσει από γνωστό ενός φίλου μου είχε περάσει την ίδια ακριβώς φάση με το κινητό μου. Δηλάδη το αγόρασε και μετά από τρεις ημέρες τα έφτυσε και παρέλαβε καινούριo δήθεν IPOD με τις ζελατίνες του κτλ κτλ.

 

Τώρα αυτό είναι φυσιολογικό? Συγγνώμη αν κούρασα καταρχήν. Αλλά εγώ τώρα θα πάρω από την V-SERVICES καινούριο IPHONE το οποίο θα αναγράφει επάνω διαφορετικό σειριακό αριθμό από αυτόν που αναγράφει το κουτί? Έχει κανείς κάποια εμπειρία με κάτι παρόμοιο και ειδικά με τo service της Vodafone? Του έχει χαλάσει κανενός και του δώσανε καινούριο αλλά μη σφραγισμένο? Εγώ όταν έρθει αυτή η στιγμή τι δικαιώματα έχω? Μπορώ να αρνηθώ την παραλαβή του κινητού και μπορώ να σπάσω το συμβόλαιο που έχω αν δεν καταλαβαίνουν? Και τα λεφτά για την αγορά του κινητού πως τα πέρνω πίσω? Το έχω αγοράσει με δόσεις πιστωτικής κάρτας. :mad:

 

Ας πει κάποιος κάτι αν έχει κάποια εμπειρία πάνω στο θέμα! ΈΛΕΟΣ ΟΥΤΕ 24 ΩΡΕΣ ΔΕΝ ΤΟ ΧΑΡΗΚΑ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ!!!

 

Φιλικά

 

Γιώργος

 

Τα iPhone με τα οποία αντικαθιστούν τα ελατωμματικά προέρχονται από ειδικό seed stock με το οποίο τους έχει προμηθεύσει η Apple. Πρόκειται για συκευές οι οποίες δεν βρίσκονται σε κουτί (μια και η Apple θεωρεί πως έχεις ήδη ακουστικά, καλώδιο, φορτιστή κ.τ.λ). Θα το καταλάβεις ότι πρόκειται για αχρησιμοποίητη συσκευή όταν την συνδέσεις στον υπολογιστή. Πιθανότατα να πρέπει να κάνεις πάλι ενεργοποίηση (εκτός αν είναι προενεργοποιημένες). Αλλά όπως και να χει αν εγώ βάλω στον υπολογιστή μου χρησιμοποιημένο iPhone ενημερώνομαι με pop-up από το iTunes (για το τι θα γίνει με τυχόν προυπάρχοντα δεδομένα από τον προηγούμενο υπολογιστή).

 

Μην ανησυχείς. Και αν το πρόβλημα σου είναι το τι θα γίνει σε περίπτωση που θέλεις να το πουλήσεις, κράτησε το αποδεικτικό του service της Vodafone που αποδεικνύει ότι η συσκευή έχει αντικατασταθεί, είναι γνήσια και παραμένει εντός εγγύησης.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι αυτα που δινονται προς αντικατασταση ειναι ανακατασκευασμενα iphone.

Το ιδιο κανει και η Sony με τα PSP - PS3.

Εγω τα Χριστουγεννα ειχα μια παρομοια εμπειρια.

Εχοντας παρει ενα HTC HD απο Ελλάδα, ειχα αντιστοιχο προβλημα.

30/12 το πηγα στην Ace Hellas, περιμενα 15 λεπτα μεχρι να ελεγχθει το τηλεφωνο

και ο τεχνικος επεστρεψε με ενα ΣΦΡΑΓΙΣΜΕΝΟ νεο κουτι που περιειχε τα παντα.

Ισως ειναι πολιτικη της καθε εταιρειας ...

Δεν ξερω πως μπορεις να βρεις το δικιο σου.

Παντως θα πρεπει το IMEI της συσκευής να συμβαδιζει με το κουτι, την αποδειξη αγορας κλπ

Link to comment
Share on other sites

Τα iPhone με τα οποία αντικαθιστούν τα ελατωμματικά προέρχονται από ειδικό seed stock με το οποίο τους έχει προμηθεύσει η Apple. Πρόκειται για συκευές οι οποίες δεν βρίσκονται σε κουτί (μια και η Apple θεωρεί πως έχεις ήδη ακουστικά, καλώδιο, φορτιστή κ.τ.λ). Θα το καταλάβεις ότι πρόκειται για αχρησιμοποίητη συσκευή όταν την συνδέσεις στον υπολογιστή. Πιθανότατα να πρέπει να κάνεις πάλι ενεργοποίηση (εκτός αν είναι προενεργοποιημένες). Αλλά όπως και να χει αν εγώ βάλω στον υπολογιστή μου χρησιμοποιημένο iPhone ενημερώνομαι με pop-up από το iTunes (για το τι θα γίνει με τυχόν προυπάρχοντα δεδομένα από τον προηγούμενο υπολογιστή).

 

Μην ανησυχείς. Και αν το πρόβλημα σου είναι το τι θα γίνει σε περίπτωση που θέλεις να το πουλήσεις, κράτησε το αποδεικτικό του service της Vodafone που αποδεικνύει ότι η συσκευή έχει αντικατασταθεί.

 

Τότε για ποιό λόγο μου ζητήσανε στο κατάστημα να τους παραδώσω το κινητό μαζί με το κουτί του? Εφόσον θα μου το ξαναεπιστρέψεουν πάλι? Επίσης μπορούν πολύ εύκολα να σου δώσουνε μεταχειρισμένο iPhone με τον εξής τρόπο. Εγώ ας πούμε το δικό μου iPhone το έχω κάνει ήδη register μέσω του iTunes. Ποιός μου λέει τώρα ότι δεν θα πάρουν το δικό μου iPhone, το φτιάξουν και το δώσουνε σε άλλον αγοραστή για αλλαγή? Ενοείτε βέβαια ότι πρώτα θα έχει τσεκάρει η V-Services αν η συσκευή έχει γίνει register μέσω του iTunes. Εφόσον έχει ήδη γίνει register με ένα απλό αίτημα της V-Services προς την Apple και με το πάτημα ενός κουμπιού αυτός ο σειριακός σβήνει από την βάση δεδομένων του iTunes. Και πάει τώρα ο αγοραστής σπίτι συνδέει το κινητό του με το iTunes και κάνει register την συσκευή που είχα πριν από αυτον εγώ στην ακτοχή μου. Και νομίζει τώρα αυτός ο άνθρωπος ότι έχει παραλάβει συσκευή από seed stock. Κάτι δεν μου μυρίζει καλά στην όλη ιστορία... :mad:

 

Και πάλι επιμένω. Θα έχω iPhone με διαφορετικό σειριακό αριθμό από αυτόν που αναγράφει το κουτί του?

 

Φιλικά

 

Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχουμε ξεφύγει προς θεωρίες συνωμοσίας; Τοσες αλλαγές γίνονται. Η vodafone είναι μια διεθνής εταιρία. Το κόστος που συνεπάγεται όλο αυτό το «αλισιβερισι» είναι παραπάνω από το κέρδος της συσκευής.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Τότε για ποιό λόγο μου ζητήσανε στο κατάστημα να τους παραδώσω το κινητό μαζί με το κουτί του? Εφόσον θα μου το ξαναεπιστρέψεουν πάλι? Επίσης μπορούν πολύ εύκολα να σου δώσουνε μεταχειρισμένο iPhone με τον εξής τρόπο. Εγώ ας πούμε το δικό μου iPhone το έχω κάνει ήδη register μέσω του iTunes. Ποιός μου λέει τώρα ότι δεν θα πάρουν το δικό μου iPhone, το φτιάξουν και το δώσουνε σε άλλον αγοραστή για αλλαγή? Ενοείτε βέβαια ότι πρώτα θα έχει τσεκάρει η V-Services αν η συσκευή έχει γίνει register μέσω του iTunes. Εφόσον έχει ήδη γίνει register με ένα απλό αίτημα της V-Services προς την Apple και με το πάτημα ενός κουμπιού αυτός ο σειριακός σβήνει από την βάση δεδομένων του iTunes. Και πάει τώρα ο αγοραστής σπίτι συνδέει το κινητό του με το iTunes και κάνει register την συσκευή που είχα πριν από αυτον εγώ στην ακτοχή μου. Και νομίζει τώρα αυτός ο άνθρωπος ότι έχει παραλάβει συσκευή από seed stock. Κάτι δεν μου μυρίζει καλά στην όλη ιστορία... :mad:

 

Και πάλι επιμένω. Θα έχω iPhone με διαφορετικό σειριακό αριθμό από αυτόν που αναγράφει το κουτί του?

 

Φιλικά

 

Γιώργος

 

1.Σου ζητήσανε το κινητό με το κουτί γιατι είναι άσχετοι στο κατάστημα. Δεν έπρεπε να το δεχτείς. Και εγώ και όποιος άλλος έχει πάει συσκευή iPhone για service δεν του έχουν ζητήσει το κουτί.

2. Η V-Services δεν έχει ούτε εξειδικευμένους τεχνικούς ούτε ανταλλακτικά για να επισκευάσει τη συσκευή και να τη διαθέσει πιθανότατα ξανά. Γι'αυτό και γίνεται αντικατάσταση. Οι χαλασμένες συσκευές στέλνονται πίσω στην Apple (το τι τις κάνει δεν ξέρω...).

3.Σου επαναλαμβάνω πως δεν έχει καμία σημασία το τι γραφει το κουτί. Από τη στιγμή που έχεις το αποδεικτικό του service ότι η συσκευή έχει αντικατασταθεί (συνεπώς είναι γνήσια και εντός εγγύησης) είσαι 100% καλυμμένος (σε περίπτωση που π.χ θέλεις αργότερα να το πουλήσεις). Απλώς πρέπει να το φυλάξεις μαζί με την αρχική απόδειξη αγοράς.

 

Επιμένω πως ανησυχείς άδικα. Ακόμα και αν οι συσκευές αυτές είναι χαλασμένες που έχουν επισκευαστεί από την Apple σίγουρα τους έχουν αλλάξει το ΙΜΕΙ και το Serial Number και σε κάθε περίπτωση εφόσον είναι σε άριστη κατάσταση δεν θα διαπιστώσεις πρόβλημα (και συνεπώς δεν σε νοιάζει). Και πάλι μιλάμε με πιθανότητες. Εγώ πιστεύω πως απλώς η Apple κρατάει κάποια ανταλλακτικά και το υπόλοιπο κομμάτι πάει για ανακύκλωση.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά σχετικά με το πρόβλημα των άσπρων 3gs που έχαναν το χρώμα τους λόγω θερμότητας βρέθηκε κάποια αιτία? :O

Ισχύει όντως ή έφταιγαν οι χρήστες σε κάποιο βαθμό?

Έχει συμβεί σε κανέναν άλλο από εδώ?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά σχετικά με το πρόβλημα των άσπρων 3gs που έχαναν το χρώμα τους λόγω θερμότητας βρέθηκε κάποια αιτία? :O

Ισχύει όντως ή έφταιγαν οι χρήστες σε κάποιο βαθμό?

Έχει συμβεί σε κανέναν άλλο από εδώ?

 

Αυτό αποδείχθηκε οτι ήταν σε έναν χρήστη που είχε πάρει κινέζικη θήκη και του ξέβαψε στο iphone.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά σχετικά με το πρόβλημα των άσπρων 3gs που έχαναν το χρώμα τους λόγω θερμότητας βρέθηκε κάποια αιτία? :O

Ισχύει όντως ή έφταιγαν οι χρήστες σε κάποιο βαθμό?

Έχει συμβεί σε κανέναν άλλο από εδώ?

1+ μηνας με iPhone 3GS λευκο και κανενα προβλημα. και εχω και θηκη zagg :D

Link to comment
Share on other sites

Τα iPhone με τα οποία αντικαθιστούν τα ελατωμματικά προέρχονται από ειδικό seed stock με το οποίο τους έχει προμηθεύσει η Apple. Πρόκειται για συκευές οι οποίες δεν βρίσκονται σε κουτί (μια και η Apple θεωρεί πως έχεις ήδη ακουστικά, καλώδιο, φορτιστή κ.τ.λ). Θα το καταλάβεις ότι πρόκειται για αχρησιμοποίητη συσκευή όταν την συνδέσεις στον υπολογιστή. Πιθανότατα να πρέπει να κάνεις πάλι ενεργοποίηση (εκτός αν είναι προενεργοποιημένες). Αλλά όπως και να χει αν εγώ βάλω στον υπολογιστή μου χρησιμοποιημένο iPhone ενημερώνομαι με pop-up από το iTunes (για το τι θα γίνει με τυχόν προυπάρχοντα δεδομένα από τον προηγούμενο υπολογιστή).

 

Μην ανησυχείς. Και αν το πρόβλημα σου είναι το τι θα γίνει σε περίπτωση που θέλεις να το πουλήσεις, κράτησε το αποδεικτικό του service της Vodafone που αποδεικνύει ότι η συσκευή έχει αντικατασταθεί, είναι γνήσια και παραμένει εντός εγγύησης.

 

αυτη ειναι η πολιτικη των εταιρειων. η νοκια μαλιστα σου κανει αντιικατασταση μονο το τηλεφωνο χωρισ καπακι και μπαταρια!μονο το κινητο!γιατι θεωρουν οτι αυτα δεν ειναι μερος του προβληματος.η καινουρια συσκευη θα εχει 1000 τα εκατο καινουριο imei. ετσι γινεται ειναι το νομιμο.

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ξέρετε αν το oteshop έχει άλλες συσκευές ή τελείωσαν????/

 

Δεν πρεπει να εχει αλλα με ενα τηλεφωνο στο 134 το επιβεβαιωνεις ο ιδιος. Παντως στα πιο πολλα καταστηματα (voda, cote, germanos) που ρωτησαν παιδια η απαντηση ηταν οτι θα εχουν νεες συσκευες απο τις 17 του μηνα (Δευτερα)και μετα.

 

Ειδωμεν ομως γιατι δεν τους εμπιστευομαι πλεον.

Link to comment
Share on other sites

daffygor το online oteshop έχει ακόμα 16άρια λευκά απο ότι μου πανε 4-5 κομμάτια , έψαχνα ενα μαυρο για φίλο . Για παλεψέ το ...:)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 3G / 3GS

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...